Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να κανω μια δοκιμη

 

αν κ δε νομιζω να ειναι καλυτερος απο τον chaos

 

edit

 

δεν εχει εφαρμογη αυτος ε?μονο με trickster αν θελουμε να παιξουμε?

 

Ναι με trickster.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@elias99

 

Φυσικά βρε! αλλιώς μια σκέτη rom θα βάλλεις? :)

Δουλεύουν και άλλα gapps ( PA, Banks κλπ ) αλλά τα δικά της είναι optimized λεει για πιο ελαφριά και έχουν και OTA survival.

Link to comment
Share on other sites

@elias99

 

Φυσικά βρε! αλλιώς μια σκέτη rom θα βάλλεις? :)

Δουλεύουν και άλλα gapps ( PA, Banks κλπ ) αλλά τα δικά της είναι optimized λεει για πιο ελαφριά και έχουν και OTA survival.

 

Μη με παρεξηγήσεις μωρέ.Απλά πέρα της cyanogenmod που πάτησε 2 clicks και μπήκε,δεν έχω περάσει ποτέ custom rom με flash :p

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πλεον γύρισα σε Paranoid και είμαι κατενθουσιασμένος (ερχόμενος απο Cataclysm). Μου φαίνεται πιο μαμισια εμπειρία χρήσης κι απο την μαμά ρομ. Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει οσο customization όσο η CM ή η Cataclysm αλλά είναι υπεροχή ρομ και βελτιωμένη σε μερικά έως αρκετά σημεία σε σχέση με τη μαμά πράγμα που την κανει κατ εμέ ανώτερη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πλεον γύρισα σε Paranoid και είμαι κατενθουσιασμένος (ερχόμενος απο Cataclysm). Μου φαίνεται πιο μαμισια εμπειρία χρήσης κι απο την μαμά ρομ. Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει οσο customization όσο η CM ή η Cataclysm αλλά είναι υπεροχή ρομ και βελτιωμένη σε μερικά έως αρκετά σημεία σε σχέση με τη μαμά πράγμα που την κανει κατ εμέ ανώτερη

Και εγώ αυτήν έχω.πολύ κοντά στην μαμά σταθερή και κάθε βδομάδα με κάθε update προσθέτουν και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτήν έχω.πολύ κοντά στην μαμά σταθερή και κάθε βδομάδα με κάθε update προσθέτουν και κάτι.

εμενα μου φανηκε τελειως αδεια σε σχεση με τη slim..ειπα να δοκιμασω καποια αλλη για δοκιμη και σε 30' ειχα γυρισει πισω :O

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φανηκε τελειως αδεια σε σχεση με τη slim..ειπα να δοκιμασω καποια αλλη για δοκιμη και σε 30' ειχα γυρισει πισω :O

Δε νομίζω να υπάρχει custom ROM με περισσότερο customization από τη Slim. Ίσως μόνο όσες είναι βασισμένες στον κώδικα της Slim όπως η Carbon. :-P Πολλοί νομίζουν ότι δε θα έχει τίποτα επειδή λέγεται Slim και την απορρίπτουν κατευθείαν ενώ αντιθέτως έχει τα περισσότερα. Απλά της λείπει το Halo που έτσι κι αλλιώς πότε δε χρειάστηκα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

+1 κι από μένα στην pa. Ότι πιο σταθερό έχω δοκιμάσει. Μόνο και μόνο ότι φτιάχνεται πάνω σε Nexus και μετά γίνεται port στις υπόλοιπες συσκευές λέει πολλά. Και στο N4 η καλύτερη ήταν, για μένα.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον παίζει με cm/ aokp υπάρχει ενα module για το xposed που σου επιτρέπει να αλλάξεις το όνομα παροχου στην status και να βάλεις όποιο θελεις .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2666827

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ρουτ το κινητό, όμως έχω Mac . έχω βρει στο xda, tool για Mac που γράφει πώς είναι συμβατό με 4.4.2 όμως το έχει δοκιμάσει κανείς; μη γίνει καμιά στραβή σήμερα το πήρα!
Link to comment
Share on other sites

εγω την pa ψηνομαι να δοκιμασω,που μεχρι την 4.3 ηταν φανταστικη.μετα πηρε την κατω βολτα

 

μετα δε το τελευταιο update της slimkat με τα φανταστικα recents δε παω πουθενα..

 

απο κερνελ δε ξερω τι να κανω..δοκιμασα elemental k τωρα ειμαι σε hells αλλα δε βλεπω καλα αποτελεσματα μπαταριας οπως με του chaos..τι κριμα ρε παιδι μου να φυγει

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

εγω την pa ψηνομαι να δοκιμασω,που μεχρι την 4.3 ηταν φανταστικη.μετα πηρε την κατω βολτα

 

Τι εννοείς ? Ε ναι βασικά ακόμα είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο μιας και ξαναγράψαν όλο τον κωδικα απο την αρχή. Αλλά τώρα σημειωσε σημαντική πρόοδο και απο bugs μηδέν. Απλα όντως δεν έχει όσα έχουν αλλες ρομ από άποψη ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω ρουτ το κινητό, όμως έχω Mac . έχω βρει στο xda, tool για Mac που γράφει πώς είναι συμβατό με 4.4.2 όμως το έχει δοκιμάσει κανείς; μη γίνει καμιά στραβή σήμερα το πήρα!

 

Καλύτερα να μάθεις για το adb και το fastboot. Δεν είναι τίποτα το φοβερό.

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μάθεις για το adb και το fastboot. Δεν είναι τίποτα το φοβερό.

Καλορίζικο!

 

Είχα κάνει σε s3,note 2,nexus 4 ρουτ παλιότερα, αλλά όχι σε μακ. Λες να το δοκιμάσω;

 

edit: -χρειαζονται adb σε mac? αν δεν κανω λαθος, μονο τα windows χρειαζονται.

-το toolkit που αναφερομαι ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515640

- και ενα βιντεο για το πως γινεται (εγω ακομα δεν το εκανα): https://www.youtube.com/watch?v=1qTWnWnWktA

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει σε s3,note 2,nexus 4 ρουτ παλιότερα, αλλά όχι σε μακ. Λες να το δοκιμάσω;

 

edit: -χρειαζονται adb σε mac? αν δεν κανω λαθος, μονο τα windows χρειαζονται.

-το toolkit που αναφερομαι ειναι αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515640

- και ενα βιντεο για το πως γινεται (εγω ακομα δεν το εκανα): https://www.youtube.com/watch?v=1qTWnWnWktA

 

Χρειάζονται. Άλλωστε τα toolkit δίνουν αυτές τις εντολές ακριβώς αλλά μεταμφιεσμενες σε κουμπάκι ή επιλογή. Οι εντολές είναι οι ίδιες και στο Mac μόνο που δεν χρειάζεται τους drivers.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζονται. Άλλωστε τα toolkit δίνουν αυτές τις εντολές ακριβώς αλλά μεταμφιεσμενες σε κουμπάκι ή επιλογή. Οι εντολές είναι οι ίδιες και στο Mac μόνο που δεν χρειάζεται τους drivers.

 

Δηλαδή ο οδηγός σου εδώ δουλεύει κανονικά για mac?

Θέλει καμία παραλλαγή εκτός από την μη εγκατάσταση drivers? Καμία αλλαγή στις εντολές?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ο οδηγός σου εδώ δουλεύει κανονικά για mac?

Θέλει καμία παραλλαγή εκτός από την μη εγκατάσταση drivers? Καμία αλλαγή στις εντολές?

 

Ακριβώς ίδιες αλλά βάζεις και τελεία slash πριν την εντολή. Πχ: αν θες να ξεκλειδώσεις bootloader γράφεις ./fastboot-mac oem unlock

Βέβαια αυτό προϋποθέτει να έχεις εγκαταστήσει το android sdk για να έχεις τις εντολές fastboot και adb σε Mac πράγμα το οποίο δεν γνωρίζω. Η μορφή των εντολών όμως είναι η ίδια με την προσθήκη του ./ και το fastboot-mac ή adb-mac ή όπως αναφέρονται μετά την εγκατάσταση του Android SDK.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Στο nexus 5 πάντως μέχρι σήμερα μια χαρά δουλεύει φίλε μου, εγώ αυτό χρησιμοποιώ. Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

O dev λεει οτι δεν δουλευει σε lg συσκευες παρα μονο στο Ν4

 

Έχει κάποια bug ακόμα αλλά δουλεύει ,σε άλλους σωστά και σε άλλους όχι .

Διάβασε και εδώ πως μπορείς να την δοκιμάσεις http://www.folioflow.com/ff/page/website/lightflow/pageId/2349

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καμια εφαρμογή για το led υπάρχει που να δουλεύει καλά με το κινητό μας?

Χposed Led Control?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Light Manager - LED Settings ?

 

Ευχαριστω για τις απαντσεις. Να ρωτησω και κατι αλλο, παω να κανω ροοτ με το toolkit και μου λεει ADB not found. Δεν μπορω να το κανω να δουλεψει με τιποτα.

Ακυρο οκ ειναι τωρα δεν ξερω τι επαθε

Edited by vino_89
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...