Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή μπορεί η κάμερα να υποστηρίξει τέτοιο λογισμικό; εντύπωση μου κάνει, και τις dslr των 1000 ευρώ τί θα τις κάνουμε;:p
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλη χρονια σε ολους.μια βοηθεια αν μπορειται να μου δωσετε.εκανα root το κινητο και με το Nexus Update Checker εκανα αναβαθμιση σε android L 5.0.ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να βαλω την 5.0.1 παλι με Nexus Update Checker την κατεβαζει και οταν παει να την κανει εγκατασταση μου κολαει στο ρομποτακι και μου βγαζει σφαλμα.ασε που μου ειρθε και κανονικη αναβαθμιση μετα απο ολα αυτα αλλα και σε αυτην οταν παω να την βαλω μου κανει τα ιδια.καμια βοηθεια παιδια γιατι μου εχει στριψει

 

Κοίτα από το δικό μου πόστ παρακάτω και τις απαντήσεις που μου δώσανε.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378066&page=331

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση τελικα τα καταφερα και περασα την 5.0.1 και ολλα καλλα
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί η κάμερα να υποστηρίξει τέτοιο λογισμικό; εντύπωση μου κάνει, και τις dslr των 1000 ευρώ τί θα τις κάνουμε;:p

 

It's all about the glass...

Link to comment
Share on other sites

στο προβημα που εχω με τη καμερα να δοκιμασω ενα hard reset 'η factory reset μηπως γινει κατι;Εδω και μια εβδομαδα, δεδομενων και των γιορτων προτου βγαλω μια φωτογραφια κανω reboot γιατι δεν δουλευει ποτε. Μονο για λιγο μετα το reboot. Δοκιμασα και διαγραφη-επαννεκινηση-εγκατασταση αλλα δυστυχως τιποτα. Να εχεις ενα απο τα καλυτερα smartphone και να μην μπορεις να βγαλεις μια φωτογραφια ρε ****το;:mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

στο προβημα που εχω με τη καμερα να δοκιμασω ενα hard reset 'η factory reset μηπως γινει κατι;Εδω και μια εβδομαδα, δεδομενων και των γιορτων προτου βγαλω μια φωτογραφια κανω reboot γιατι δεν δουλευει ποτε. Μονο για λιγο μετα το reboot. Δοκιμασα και διαγραφη-επαννεκινηση-εγκατασταση αλλα δυστυχως τιποτα. Να εχεις ενα απο τα καλυτερα smartphone και να μην μπορεις να βγαλεις μια φωτογραφια ρε ****το;:mad::mad:

Δεν είσαι ο μόνος.. Το πρόβλημα θα λυθεί ειτε με νεο update της κάμερας ειτε όταν βγει η 5.1

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε θέμα με την κάμερα, δοκιμάστε να εγκαταστήσετε την έκδοση 19 του facebook messenger (εννοείται ότι έχετε ήδη κάποια έκδοση προηγούμενη αυτής του messenger)...από χτες το πρωί που την έβαλα δεν έχει σκαλώσει ακόμα η κάμερα...μπορεί να είναι και τυχαίο, το παρακολουθώ ακόμα, αλλά παίζει να είναι και bug εφαρμογής όπως το messenger.
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε θέμα με την κάμερα, δοκιμάστε να εγκαταστήσετε την έκδοση 19 του facebook messenger (εννοείται ότι έχετε ήδη κάποια έκδοση προηγούμενη αυτής του messenger)...από χτες το πρωί που την έβαλα δεν έχει σκαλώσει ακόμα η κάμερα...μπορεί να είναι και τυχαίο, το παρακολουθώ ακόμα, αλλά παίζει να είναι και bug εφαρμογής όπως το messenger.

 

Δεν νομίζω να ευθύνεται το fb ή για να ακριβολογήσω, να φταίει μόνο αυτό. Έχω μόνο viber & skype και μόνο τρεις φορές έχει φάει σκάλωμα αλλά με 5.0.1 ενώ πριν δεν είχα τέτοιο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε θέμα με την κάμερα, δοκιμάστε να εγκαταστήσετε την έκδοση 19 του facebook messenger (εννοείται ότι έχετε ήδη κάποια έκδοση προηγούμενη αυτής του messenger)...από χτες το πρωί που την έβαλα δεν έχει σκαλώσει ακόμα η κάμερα...μπορεί να είναι και τυχαίο, το παρακολουθώ ακόμα, αλλά παίζει να είναι και bug εφαρμογής όπως το messenger.

 

μπορεις να δωσεις ενα λινκ για την 19?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα θέμα με το messenger ,είχα ανοιχτή μια συνομιλία και υπήρχε το κυκλάκι στην αρχική οθόνη. Πήγα να ανοίξω τη κάμερα και δεν άνοιγε.. Με το που έκλεισα το κυκλάκι του messenger η κάμερα άνοιξε..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις ενα λινκ για την 19?

 

http://www.apkmirror.com/apk/facebook-2/messenger/messenger-19-0-0-1-42-apk/ ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Νίκο!!!πολύ καλό site για γρήγορες ενημερώσεις

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Νίκο!!!πολύ καλό site για γρήγορες ενημερώσεις

Δουλεύει και με το pushbullet για ενημερώσεις, χωρίς να χρειάζεται να μπαίνεις να ελέγχεις κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε κάποια θέματα η κάμερα. Αυτό που είχα κάνει ήταν να κάνω απεγκατάση την εφαρμογή μετά εγκατάσταση και μετά επανεκκίνηση. Από τη στιγμή εκείνη δούλευε κανονικά και η φωτογραφική και η κάμερα. Έβγαλα αρκετές φωτογραφίες της γιορτές χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα. Μου κάνει εντύπωση που δε δουλεύει σε κάποιους. Ενδεχομένως να είναι κάποια άλλη εφαρμογή που να δημιουργεί το πρόβλημα. Οπότε με το να ξύλωσεις μια μια τις εφαρμογές που σχετίζονται με την κάμερα θα μπορούσες να εντοπίσεις αυτή που σου δημιουργεί πρόβλημα στην κάμερα. Πληροφοριακά δε χρησιμοποιώ καθόλου το viber αλλά μόνο το skype. Αν έχεις ρουτάρει το κινητό και χρησιμοποιείς titanium back up κάνε διαγραφή από εκεί της κάμερας και εγκατάσταση από play store. Στη χειρότερη πας σε wipe data.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η κάμερα κρασάρει αν ανοίξω το φλας από τα quick settings και δεν το κλείσω πριν ανοίξω την κάμερα.

Επίσης, αν το φλας (ανοιγμένο από quick settings) σβήσει από μόνο του, πάλι δεν ανοίγει το camera app, παρά μόνο μετά από restart.

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφο,ρα τη καμερα ποτε πριν δεν ειχα προβλημα. Μετα την αναβαθμιση που εγινε πριν απο λιγες μερες, αντιμετωπιζω θεμα. Εν τω μεταξυ ξεχασα να πω οτι και το φλας δεν λειτουργει. Οποτε θυμηθει κι αυτο, σαν τη καμερα δηλαδη. Τεσπα θα δειξει. Απο εφαρμογες κοινωνικης δικτυωσης εχω μονο το viber. Ελπιζω με το επομενο update να φτιαξει.

 

***Κατοπιν αυτων που διαβασα εδω απεγκατεστησα το viber για να δω μηπως φταιει αυτο

Edited by GiannisPot
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω viber, what's up, Skype, messenger αλλά μόνο το oovoo δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την κάμερα.. 4.4.4 με Root και twrp..
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει οτι αμα ανοιξεις την κάμερα απο την lock screen σταματάει το πρόβλημα.

Try it!

Με L και google camera δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει οτι αμα ανοιξεις την κάμερα απο την lock screen σταματάει το πρόβλημα.

Try it!

Με L και google camera δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

 

Το έχω δοκιμάσει, δεν κάνει τίποτα..

 

Εγώ που δεν έχω viber, what's up, Skype, messenger αλλά μόνο το oovoo δεν είχα ποτέ πρόβλημα με την κάμερα.. 4.4.4 με Root και twrp..

 

Γιατί είπες κανείς ότι είχε πρόβλημα στην KitKat? Στην 5 έχουμε όλοι πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει πρόβλημα με την κάμερα ας δοκιμάσει το εξης:

Ρυθμίσεις->Επιλογές για προγραμματιστές->Απενεργοποιήστε την επιλογή "Χρήση του Nuplayer"-> Επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει πρόβλημα με την κάμερα ας δοκιμάσει το εξης:

Ρυθμίσεις->Επιλογές για προγραμματιστές->Απενεργοποιήστε την επιλογή "Χρήση του Nuplayer"-> Επανεκκίνηση.

 

το ξετικαρα εγώ...τι κάνει αυτό??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλη χρόνια

Πρόσφατα απόκτησαν κ εγώ ενα nexus 5

Eχει την 4.4.4 και όταν παταω για ενημέρωση μου λέει οτι το τηλέφωνο είναι ενημερωμενο κ δεν μου βγάζει επιλογή για αναβαθμιση σε lolipop

Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το nuplayer που ειναι για τον ηχο με την καμερα? :wacko:

Το αλλαξατε και οντως σταματησε το προβλημα ? :p:p

 

http://freepine.blogspot.gr/2011/05/nuplayer-for-http-live-streaming.html

Edited by mario27
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...