Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά γενικά με lollipop η κάμερα και σε μένα κάνει πολλά νερά. Ίσως πρέπει να βρούμε άλλο replacement

 

Εχει εδω και τρεις μερες συνεχεια μου βγαζει μηνυμα οτι εχει αποσυνδεθει η καμερα. Το εχω κανει ενα δισεκκατομυριο reboots, λειτουργει αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια. Ολα αυτα αφου εκανα και το τελευταιο update της καμερας.Εχουμε καποια θεραπεια;

 

Απεγκατάσταση -> Εγκατάσταση-> Επανεκκίνηση-> Έτοιμος:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ παρατήρησα έχοντας ανοιχτό το messenger ότι τρώει κόλλημα η κάμερα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα έχοντας ανοιχτό το messenger ότι τρώει κόλλημα η κάμερα.

Άνοιξα το messenger και την κάμερα και δεν υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω custom rom και kernel της υπογραφης μου τελευταια.

Τι ρυθμίσεις έχεις βάλει πάνω κάτω στον κέρνελ και τι sot σου δίνει;:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το δικό μου χθες. Σε σύγκριση με το Motorola G που είχα μου φαίνεται ότι έχει πιο χαμηλό ηχείο.

Η έκδοση παραμένει η kitkat. Γιατί δεν έχω πάρει ακόμα την Lolipop?

Link to comment
Share on other sites

οντως η ενταση ειναι πιο χαμηλη απο το Motorola G 2014 γιατι το ειχα και εγω.οσο για την αναβαθμιση στο δικο μου που το εχω αγορασει εδω και μια βδομαδα παραμενει στην 4.4.4 kit kat υπομονη και δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερθει ισως ερθει αργα αλλα θα ερθει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτοχρονιάτικο δωρο μου!!!

[ATTACH]54707[/ATTACH] [ATTACH]54708[/ATTACH]

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί ή έχει αντιμετωπίσει κανεις battery drain απο το Mozilla; Απο τοτε που το εγκατέστησα μου εξαντλείται πολύ γρήγορα η μπαταρία. Σε δυο ώρες ας πούμε απο 100% πέφτει στο 76%.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ είναι αυτό? Αμα πέφτει ετσι μιλάμε οτι θα φτασεις στο 25% και θα έχεις περίπου 6 ώρες. Αμα βάλουμε άλλο ενα 20% πας στις 7. 30 ώρες περίπου οθόνη.

Δεν είναι καλά? Ποιος έχει απο δω μέσα εχει 7.30 ώρες οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ είναι αυτό? Αμα πέφτει ετσι μιλάμε οτι θα φτασεις στο 25% και θα έχεις περίπου 6 ώρες. Αμα βάλουμε άλλο ενα 20% πας στις 7. 30 ώρες περίπου οθόνη.

Δεν είναι καλά? Ποιος έχει απο δω μέσα εχει 7.30 ώρες οθόνη?

Δεν είπε όμως χρησιμοποιώντας το. Είπε από τη στιγμή που το εγκατέστησε. Μην προτρεχουμε. Από εδώ κανένα πρόβλημα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εθεσα σωστα μάλλον. Αποσυνδέοντας το φορτιστή χωρίς να το πειραξω καθόλου, απλα standby, τσεκαρω τη μπαταρία και έχει πεσει 20-25%. Ελέγχω τα στατιστικά της μπαταρίας μέσω της εφαρμογής battery doctor και βλέπω οτι έχει μεγάλη κατανάλωση το πληκτρολόγιο google. Δεν βγάζω ακρη
Link to comment
Share on other sites

οντως η ενταση ειναι πιο χαμηλη απο το Motorola G 2014 γιατι το ειχα και εγω.οσο για την αναβαθμιση στο δικο μου που το εχω αγορασει εδω και μια βδομαδα παραμενει στην 4.4.4 kit kat υπομονη και δεν υπαρχει περιπτωση να μην ερθει ισως ερθει αργα αλλα θα ερθει

 

Eγω το εχω αγορασει (Μαυρο Nexus 5, 32αρι) πανω απο μηνα στο Τοροντο Καναδα, θα φυγω στις 4 Ιανουαριου 2015 και ακομα ειναι 4.4.4...! Δεν το περιμενα να καθυστερει τοσο πολυ.

Αναρωτιεμαι οταν καποια στιγμη(?) εμφανιστει η ΟΤΑ αναβαθμιση τι θα ειναι. Θα ειναι 5.0.0 ή 5.0.1 ή 5.0.2 ?

Ξερει κανεις κατι πανω σ' αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εχω αγορασει (Μαυρο Nexus 5, 32αρι) πανω απο μηνα στο Τοροντο Καναδα, θα φυγω στις 4 Ιανουαριου 2015 και ακομα ειναι 4.4.4...! Δεν το περιμενα να καθυστερει τοσο πολυ.

Αναρωτιεμαι οταν καποια στιγμη(?) εμφανιστει η ΟΤΑ αναβαθμιση τι θα ειναι. Θα ειναι 5.0.0 ή 5.0.1 ή 5.0.2 ?

Ξερει κανεις κατι πανω σ' αυτο ?

 

Αν δεν κανω λαθος, οταν βγαινει καινουργιο ΟΤΑ το παλιο παυει υφισταται, οποτε 5.0.1 θα παρει το κινητο σου απευθειας.

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εχω αγορασει (Μαυρο Nexus 5, 32αρι) πανω απο μηνα στο Τοροντο Καναδα, θα φυγω στις 4 Ιανουαριου 2015 και ακομα ειναι 4.4.4...! Δεν το περιμενα να καθυστερει τοσο πολυ.

Αναρωτιεμαι οταν καποια στιγμη(?) εμφανιστει η ΟΤΑ αναβαθμιση τι θα ειναι. Θα ειναι 5.0.0 ή 5.0.1 ή 5.0.2 ?

Ξερει κανεις κατι πανω σ' αυτο ?

Εμένα όταν καθυστερούσε να πάρει την αναβάθμιση πήγαιναν στις ρυθμίσεις επιλογή εφαρμογές και επιλογή όλα...έβρισκαν το πλαίσιο υπηρεσιών google παταγα εκκαθάριση δεδομένων και απευθείας έκλειναν το κινητό κ το ξανανοιγα...το εκανα καποιες φορές 3-4 και μετα απο κάποια επανεκκίνησή μου ερχόταν το μνμ της αναβάθμισης.εδώ μέσα κάπου το είχα διαβάσει. δεν εχεις κάτι να το δοκιμάσεις. εμένα μου βγήκε.;)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Καλη χρόνια. Με υγεια για ολους μας.

 

Ρε παιδιά πείτε καμια καλη εφαρμογή για τη καμερα

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά. Καλη χρόνια. Με υγεια για ολους μας.

 

Ρε παιδιά πείτε καμια καλη εφαρμογή για τη καμερα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387532

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος, οταν βγαινει καινουργιο ΟΤΑ το παλιο παυει υφισταται, οποτε 5.0.1 θα παρει το κινητο σου απευθειας.

Λάθος, πρώτα 5.0 θα πάει. Και μετά με νέα ΟΤΑ 5.0.1 με τα μέχρι στιγμής δεδομένα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

γιατί τόσο αργή εστίαση με το φλας ρε παιδιά.....πολύ ξενερωμα η κάμερα......δεν θέλω συνέχεια να το συγκρίνω αλλά το moto g 2014 σ'αυτο το θέμα είναι κλάσεις ανώτερο....πότε θα το φτιάξουν......

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.μια βοηθεια αν μπορειται να μου δωσετε.εκανα root το κινητο και με το Nexus Update Checker εκανα αναβαθμιση σε android L 5.0.ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να βαλω την 5.0.1 παλι με Nexus Update Checker την κατεβαζει και οταν παει να την κανει εγκατασταση μου κολαει στο ρομποτακι και μου βγαζει σφαλμα.ασε που μου ειρθε και κανονικη αναβαθμιση μετα απο ολα αυτα αλλα και σε αυτην οταν παω να την βαλω μου κανει τα ιδια.καμια βοηθεια παιδια γιατι μου εχει στριψει
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους.μια βοηθεια αν μπορειται να μου δωσετε.εκανα root το κινητο και με το Nexus Update Checker εκανα αναβαθμιση σε android L 5.0.ολα καλα μεχρι εδω αλλα οταν παω να βαλω την 5.0.1 παλι με Nexus Update Checker την κατεβαζει και οταν παει να την κανει εγκατασταση μου κολαει στο ρομποτακι και μου βγαζει σφαλμα.ασε που μου ειρθε και κανονικη αναβαθμιση μετα απο ολα αυτα αλλα και σε αυτην οταν παω να την βαλω μου κανει τα ιδια.καμια βοηθεια παιδια γιατι μου εχει στριψει

Root και Custom recovery απαγορευονται μετά την 5.0, δες στον οδηγό ΟΤΑ στις τροποποιήσεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

αν θελεις το ling μπορεις να μου το δωσεις.ακυρο το βρηκα.σε ευχαριστω παντως Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/software/new-camera-app-of-android-l-9876/ αντεεεεεεεεεεεεεεεε ξυπνήστε εκεί στην google!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...