Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν την φλάσαρες manually και έρχεσαι από 5.1 , χωρίς να πειράξεις τα userdata, είναι λογικό να κάνει τέτοια...καλύτερα να κάνεις ένα φορμάτ.

 

Αυτό έκανα. Φλασαρα την ota μέσω adb. Έσβησα το φάκελο data και δεν το έχει ξανακάνει ως τώρα. Αν δε στρώσει έτσι θα του κάνω ένα φορμάτ στην πρώτη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να παω procordia για αλλαγή μπαταρίας. Μερικές ερωτήσεις:

 

1) Κάνουν hard reset για μπαταρία; Σκέφτομαι να το παω έτσι χυμα γιατί βαριεμαι να το ξαναστήνω αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλές. Έχω κωδικό εννοείται στην συσκευή.

 

2) Εκτός από το να ζητησω την παλιά μπαταρία υπάρχει τρόπος με καμία εφαρμογή να δω ότι όντως μου την άλλαξαν με καινούργια μη χρησιμοποιημένη;

 

3) Και μια τελευταία ερώτηση που μπορεί να αναιρεί τις άλλες δύο. Ή αλλαγή υπάρχει περίπτωση να γίνει εκείνη την ώρα και να το παρω άμεσα; Αν όχι πόσες μέρες κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παω procordia για αλλαγή μπαταρίας. Μερικές ερωτήσεις:

 

1) Κάνουν hard reset για μπαταρία; Σκέφτομαι να το παω έτσι χυμα γιατί βαριεμαι να το ξαναστήνω αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλές. Έχω κωδικό εννοείται στην συσκευή.

 

2) Εκτός από το να ζητησω την παλιά μπαταρία υπάρχει τρόπος με καμία εφαρμογή να δω ότι όντως μου την άλλαξαν με καινούργια μη χρησιμοποιημένη;

 

3) Και μια τελευταία ερώτηση που μπορεί να αναιρεί τις άλλες δύο. Ή αλλαγή υπάρχει περίπτωση να γίνει εκείνη την ώρα και να το παρω άμεσα; Αν όχι πόσες μέρες κάνουν;

Δεν σου κάνουν hard reset άλλαξα εγώ και περίμενα εκει, το πηρα επιτόπου φυσικά μου έδωσαν και τη παλιά όπου ήταν λίγο φουσκωμένη. εγώ είδα τεράστια διάφορα μιας και με τη παλιά με το ζόρι με τις ρυθμίσεις χρήση εβγαζα 1:30 ώρα sot και τώρα άνετα 3 Ώρο. Απλά αν έχεις απόδειξη ελληνικου μαγαζιού πληρωνεις 15 ευρώ( ίσως σε αυτή τη περίπτωση δεν πρέπει να είναι Ρουτ ή συσκευη) αλλιώς πληρωνεις 25.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή θα το πάω κι εγω procordia τη Δευτέρα, το κινητό έχει 2 χρόνια εγγύηση σωστά?

Ναι, 2 χρόνια έχει!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου κάνουν hard reset άλλαξα εγώ και περίμενα εκει, το πηρα επιτόπου φυσικά μου έδωσαν και τη παλιά όπου ήταν λίγο φουσκωμένη. εγώ είδα τεράστια διάφορα μιας και με τη παλιά με το ζόρι με τις ρυθμίσεις χρήση εβγαζα 1:30 ώρα sot και τώρα άνετα 3 Ώρο. Απλά αν έχεις απόδειξη ελληνικου μαγαζιού πληρωνεις 15 ευρώ( ίσως σε αυτή τη περίπτωση δεν πρέπει να είναι Ρουτ ή συσκευη) αλλιώς πληρωνεις 25.

 

Αφού το παίρνεις επί τοπου μια χαρά τότε. Σ' ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Αφού το παίρνεις επί τοπου μια χαρά τότε. Σ' ευχαριστω:)

Παρε ένα τηλ για καλό και για κακό να ελεγξεις διαθεσιμοτητα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχω το screen off and lock και μέχρι τώρα απλά έσερνα το home button και έσβηνε. Από χθες που έκανα την αναβάθμιση δεν μπορώ να ορισω το home button να κάνει το ίδιο στο nova. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Τελοκα με τη μπαταρία πως πάει ή Μ ; Ποιες είναι οι πρώτες σας εντυπώσεις;

 

Το doze δουλεύει! Η κατανάλωση σε stand by είναι μηδαμινή. Όλο το βράδυ 2 μέρες τώρα έχει φάει 4%.

Link to comment
Share on other sites

Το doze δουλεύει! Η κατανάλωση σε stand by είναι μηδαμινή. Όλο το βράδυ 2 μέρες τώρα έχει φάει 4%.

 

Σου καθυστερει τις ειδοποιησεις? Αν ναι υπαρχει τροπος να εξαιρεσεις εφαρμογες?

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Έχω το screen off and lock και μέχρι τώρα απλά έσερνα το home button και έσβηνε. Από χθες που έκανα την αναβάθμιση δεν μπορώ να ορισω το home button να κάνει το ίδιο στο nova. Καμία ιδέα;

Δοκίμασες άλλο συνδυασμό πχ double tap to sleep?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μετά από καθαρή εγκατάσταση της Μ Εχω πρόβλημα δεν μου ανοίγει το sygic GPS

εντάξει νομίζωτο βρήκα στην καρτέλα για προγραμματιστές απενεργοποιείς τον εντοπισμό σφαλμάτων

Edited by mike+
Βιασύνη
Link to comment
Share on other sites

Ο free δεν υποστηρίζει χειρονομίες.

Βαλε τον apex free..ελαφρύς και πολλές παραμετροποιήσεις με στοκ εμφανιση

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάει να αλλάξει κανένας το πλαίσιο του κινητού και το πίσω καπάκι;; Αν ναι ξέρουμε κόστος περίπου;;

 

 

Το πλαίσιο πάει μαζί με την οθόνη οπότε υπολόγιζε γύρω στα 140...

Το πίσω νομίζω στο 20αρι πρέπει να παίζει..

 

(Μάλλον δεν συμφέρει..)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 6.0 προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου του και ενω διαβάζει την συσκευή δεν εμφανίζει τίποτα στα περιεχόμενα της. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ? Εννοείται ότι τα περιεχόμενα υπάρχουν μέσα στην συσκευή αλλά για κάποιον λόγο δεν μπορεί να τα διαβάσει πλέον ο υπολογιστής, ούτε εννοείται μου δίνει την δυνατότητα να μεταφέρω οτιδήποτε από τον υπολογιστή στο κινητό. Καμιά βοήθεια ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 6.0 προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου του και ενω διαβάζει την συσκευή δεν εμφανίζει τίποτα στα περιεχόμενα της. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ? Εννοείται ότι τα περιεχόμενα υπάρχουν μέσα στην συσκευή αλλά για κάποιον λόγο δεν μπορεί να τα διαβάσει πλέον ο υπολογιστής, ούτε εννοείται μου δίνει την δυνατότητα να μεταφέρω οτιδήποτε από τον υπολογιστή στο κινητό. Καμιά βοήθεια ?

Άμα συρεις τη μπάρα από πάνω μηοως έχει επιλογές συνδεσης;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 6.0 προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου του και ενω διαβάζει την συσκευή δεν εμφανίζει τίποτα στα περιεχόμενα της. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ? Εννοείται ότι τα περιεχόμενα υπάρχουν μέσα στην συσκευή αλλά για κάποιον λόγο δεν μπορεί να τα διαβάσει πλέον ο υπολογιστής, ούτε εννοείται μου δίνει την δυνατότητα να μεταφέρω οτιδήποτε από τον υπολογιστή στο κινητό. Καμιά βοήθεια ?

 

Αναφέρεται 2 σελίδες πιο πίσω: link.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται 2 σελίδες πιο πίσω: link.

 

Ναι ξεχασα να το αναφερω την προηγουμενη φορα. Δεν λειτουργει οποια επιλογη και να βαλεις... ουτε καν μεσω developer options... οποτε κατι παιζει με τα drivers και στην συσκευη usb που θα το συνδεσεις γιατι σε αλλο pc που το συνδεσα πρωτη φορα εβλεπα τους φακελους. περιεργο παντως....

Link to comment
Share on other sites

Απο τη διαχείριση συσκευών, βρες το nexus 5 Και πάτα κατάργηση συσκευής και διαγραφή προγράμματος οδήγησης.

ετά βγάλε και ξαναβάλε το κινητό και άσε να ξαναεγκαταστήσει τον driver.

Link to comment
Share on other sites

thnx παλικάρια !!! Είμαι και γω όμως ο κλασσικός ο Έλληνας να μην διαβάσει λίγο πιο πίσω...σόρρυ ε !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...