Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κοραλλι ειναι λεμε,καμια σχεση με κοκκινο,ασχετα πως το ονομαζει η google

 

Είναι πολύ ανοιχτό κόκκινο. Για την ακρίβεια πορτοκαλοκόκκινο. Είναι πανέμορφο χρώμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα τις τελευταίες μέρες.. Για κάποιο λόγο έχοντας ενεργοποιημένα τα δεδομένα (4G) δεν μου δουλεύουν κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται ιντερνετ.. Σαν να μην έχω ίντερνετ δηλαδή.. Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει?

Με Wifi όλα μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα τις τελευταίες μέρες.. Για κάποιο λόγο έχοντας ενεργοποιημένα τα δεδομένα (4G) δεν μου δουλεύουν κάποιες εφαρμογές που χρειάζονται ιντερνετ.. Σαν να μην έχω ίντερνετ δηλαδή.. Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει?

Με Wifi όλα μια χαρά..

 

Σε ορισμένες εφαρμογές δε παίζει ή σε όλες;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά κ ωραία κ σε λίγες μέρες θα τρωμε γλυφιτζουρια να θυμηθούμε τα νιατα μας αλλά απο οτι φαίνεται κ απο κουβέντες του chainfire μάλλον με το root θα έχουμε θέμα γιατί έχει αλλάξει ο τροπος που μπουταρει το lollipop κ ακόμα δεν έχουν βρει λύση σταθερή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Problem solved! Το adblock έφταιγε και δεν ξέρω γιατί.. Έφαγε σουτ και όλα μια χαρα..

 

Κ εμένα πολλές φορες μου έκανε θεματα το adblock αλλά όχι σε εφαρμογές αλλά σε σελιδες στον browser(συνήθως σε chrome γιατί στον opera επαιζε καλυτερα) κ συνήθως αμα το εκανα απενεργοποίηση κ ξανά μετα ενεργοποίηση διορθωνοταν.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και η τιμή του nexus 6 είναι μεγάλη ,είπα να ξαναπάρω το 5 αλλά αυτή τη φορά σε κόκκινο. Ελπίζω να μην το μετάνιωσω..

Έρωτας το κόκκινο! Αν δεν σου αρέσει ανταλλαγή με το δικο μου άσπρο αχαχχα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έπιασαν τα κρύα και το κινητό ανεβάζει πιο δύσκολα θερμοκρασίες, σκοράρει καλά στο antutu :)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έρωτας το κόκκινο! Αν δεν σου αρέσει ανταλλαγή με το δικο μου άσπρο αχαχχα!

 

Τελικά πήρα το μαύρο. Το κόκκινο δεν μπόρεσε να το βρει το μαγάζι που το παρήγγειλα. Θα αρκεστώ σε κάποιο skin :p

:D
Link to comment
Share on other sites

Για το root άκουσα ότι θα γίνεται με custom kernel οπότε για μας που δεν έχουμε θέματα με εγγύηση παλεύεται η κατάσταση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατιεμαι θελω lollipop. Το ερωτημα ειναι, θα παρουμε με ΟΤΑ την ενημερωση οταν βγει το official?

Αν έχεις stock 4.4.4 ναι. Αν έχεις L preview όχι.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν με πειράζει. Με το που βγει θα φλασάρω. Και 4.4.4 να είχα δεν θα καθόμουν να περιμένω να έρθει ota.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Eχετε να προτεινετε καποιο καλο δοκιμασμενο screen protector ?

Εχω βρει κ αυτο

αλλα ειναι λιγακι τσιμπημενο. Βεβαια, εχει εγγυηση για μια ζωη αν παθει κατι..

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Eχετε να προτεινετε καποιο καλο δοκιμασμενο screen protector ?

Εχω βρει κ αυτο

αλλα ειναι λιγακι τσιμπημενο. Βεβαια, εχει εγγυηση για μια ζωη αν παθει κατι..

 

X-ONE SHOCK ABSORPTION Screen Protector for LG Google Nexus 5 - (Αθραυστη Ζελατίνα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα δωθεί η επίσημη έκδοση 3 Νοέμβρη;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ? Με ΟΤΑ για το 5αρι μπορει αλλα εγω πιστευω μεσα Νοεμβριου (Μετα τις 10) κατα 99%

Αλλα τι ανησυχεις? Τουλαχιστον θα το παρεις το Νοεμβρη του '14. Αμα ειχες αλλο κινητο με 300 ευρω θα το επαιρνες μετα απο 1-2 μηνες του '15 :p

Χαλαρωστε , οποτε ειναι να ρθει , θα ρθει.

Και αφου βγει, θα βγουμε μετα και θα λεμε "εχει bugs" εχει το αλλο , εκεινο κτλ. :p

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε παιδες, ενας ακομη ευτυχισμενος κατοχος του Ν5 απο σημερα!!

Ξεκλειδωσα bootloader, εγινα root & τωρα θελω να φλασαρω την rooted stock rom 4.4.4.

 

Ιδου η απορια.. Odexed ή deodexed? Δε τα θυμαμαι καλα (πρωην κατοχος GN), αλλα για την ωρα θα ασχοληθω μονο με

το xposed. Τι ειναι καλυτερο? Παιζει καμια ασυμβατοτητα με art?

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ? Με ΟΤΑ για το 5αρι μπορει αλλα εγω πιστευω μεσα Νοεμβριου (Μετα τις 10) κατα 99%

Αλλα τι ανησυχεις? Τουλαχιστον θα το παρεις το Νοεμβρη του '14. Αμα ειχες αλλο κινητο με 300 ευρω θα το επαιρνες μετα απο 1-2 μηνες του '15 :p

Χαλαρωστε , οποτε ειναι να ρθει , θα ρθει.

Και αφου βγει, θα βγουμε μετα και θα λεμε "εχει bugs" εχει το αλλο , εκεινο κτλ. :p

 

Θα την φλασάρω από την πρώτη μέρα αφού είμαι με l developers preview.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε παιδες, ενας ακομη ευτυχισμενος κατοχος του Ν5 απο σημερα!!

Ξεκλειδωσα bootloader, εγινα root & τωρα θελω να φλασαρω την rooted stock rom 4.4.4.

 

Ιδου η απορια.. Odexed ή deodexed? Δε τα θυμαμαι καλα (πρωην κατοχος GN), αλλα για την ωρα θα ασχοληθω μονο με

το xposed. Τι ειναι καλυτερο? Παιζει καμια ασυμβατοτητα με art?

 

Αφού είσαι root το θες να ξανά φλασαρεις rooted στοκ ρομ; Παίξε με το xposed αλλά δεν είναι συμβατό με art. Αλλά δεν έχει και τοση σημασία νομίζω...

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε παιδες, ενας ακομη ευτυχισμενος κατοχος του Ν5 απο σημερα!!

Ξεκλειδωσα bootloader, εγινα root & τωρα θελω να φλασαρω την rooted stock rom 4.4.4.

 

Ιδου η απορια.. Odexed ή deodexed? Δε τα θυμαμαι καλα (πρωην κατοχος GN), αλλα για την ωρα θα ασχοληθω μονο με

το xposed. Τι ειναι καλυτερο? Παιζει καμια ασυμβατοτητα με art?

Οι odexed roms είναι πιο γρήγορες από τις deodexed roms. Αν τρέχεις το Art δεν παίζει ρόλο αν έχεις odexed ή deodexed, όσο να αφορά την ταχύτητα, αφού η διαφορά φαίνεται όταν είσαι σε dalvik. Το μειονέκτημα της odexed είναι οτι είναι δύσκολη η θεματοποιηση της Ρομ.Επίσης το xposed δεν είναι συμβατό με art.

Αν σ' ενδιαφέρει το art γιατί δεν περιμένεις την L. Μπορείς να πάρεις μια γεύση από την L με την preview.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να περασα την L, οταν με το καλο βγει κ επισημα.

Μιας κ εχω μεινει πισω στο ολο θεμα παραμετροποιησης, λεω να το παω με τη ρεγουλα, να δω κ τι καλουδια εχει η 4.4.4.

(Απο το Φεβρουαριο που χαλασε το GN μου, εως τωρα, ημουν χωρις smartphone, οποτε δε βιαζομαι ιδιαιτερα)

 

Περασα τελικα την deodexed, λογω παραμετροποιησης. Θα παιξω λιγακι με το xposed για αρχη & βλεπουμε..

Ουτως ή αλλως και στο GN σε αυτο το συνδυασμο ειχα καταληξει.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. υπαρχει καμια εφαρμογη που μπορουμε να μπλοκαρουμε αριθμους που δεν θελουμε??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...