Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.Κινέζικα δεν κοιτάζω.Θεωρείς ότι η κάμερα ίσως είναι έστω και ελάχιστα χειρότερη από του 820? Ακόμη,σα μεταχειρισμένο μερικών μηνών,τί τιμή να θεωρήσω λογική? H εγγύηση στα android αν έχει ποτέ του ρουταριστεί χάνεται? Αν ναι,πώς μπορώ να καταλάβω αν έχει συμβεί κάτι τέτοιο και απλά έχει γυρίσει σε στοκ?

Μην υποτιμάς τα κινέζικα. Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη για το 820. Αυτό που ξέρω είναι ότι η κάμερα του Nexus είναι αξιοπρεπής. Αν είναι σε καλή κατάσταση 200 με 250. 293 έχει το καινούργιο.Είμαι από αυτούς που πήρα Nexus για να του αλλάζω τα φώτα. Υπάρχει τρόπος να κάνεις unroot.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η κάμερα δεν είναι κακή αλλά το software απο την google δεν είναι τόσο βελτιωμένο όσο είναι άλλων συσκευών για να κάνει σωστά διορθώσεις μόνο του. Αν κάποιος έχει βασικές γνώσεις φωτογραφίας και ξέρει τι να κάνει σε μερικές περιπτώσεις δεν θα έχει πρόβλημα. πχ συνηθισμένο είναι άμα δεν υπάρχει αρκετό φως να μην ανοίγει φλας ακόμα και αν είναι στο auto και να ανεβάζει ISO για να βγάλει την εικόνα με το υπάρχον φως. Το αποτέλεσμα με τα ψηλά ISO είναι θόρυβος που επηρεάζει την εικόνα. Αν το γυρίσετε στο φλας χειροκίνητα δεν θα υπάρχει πρόβλημα στις συγκεκριμένες λήψεις. Στο android L πάντως έχουν βελτιώσει αισθητά τους αλγορίθμους για την κάμερα και θα έχει μεγάλες βελτιώσεις σύμφωνα με τις διαρροές.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η εγγύηση είναι χεσ...τα κ άστα σε κόκκινα και άσπρα (προσωπική έμπειρια) τώρα κάτι άλλο αν τα πειραζετε τα κιν σας όπως εγώ προσοχή! Μπορεί να χαθεί το ιμει σας.. Κάντε backup to efs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!

Ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη εχετε για το καλοδιο otg..

Βασικα δοκιμασα μερικες αλλα δεν με αφηνει να κανω αντιγραφη απο συσκευή σε usb...

 

Οι εφαρμογες που δοκιμασα :

Nexus5 otg file manager

Otg disk explorer

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!

Ηθελα να ρωτησω ποια εφαρμογη εχετε για το καλοδιο otg..

Βασικα δοκιμασα μερικες αλλα δεν με αφηνει να κανω αντιγραφη απο συσκευή σε usb...

 

Οι εφαρμογες που δοκιμασα :

Nexus5 otg file manager

Otg disk explorer

 

Ευχαριστω!

 

Δοκίμασε es file explorer

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως ετσι

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η LG Electronics Ελλάς καλύπτει με διετή εγγύηση, την επισκευή ευρωπαϊκών μοντέλων κινητής τηλεφωνίας με κατασκευαστικό πρόβλημα, τα οποία έχουν αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS.

 

Εφόσον η συσκευή σας, Nexus 5 (D821) με αριθμό ΙΜΕΙ 090-ΠΑΡΕ-ΜΕ-ΤΩΡΑ είναι ευρωπαϊκή, καλύπτεται κανονικά με την διετή εγγύηση της LGEHS βάσει του σειριακού αριθμού που υποδηλώνει την ημερομηνία κατασκευής.

 

Η εταιρεία μας παρέχει την δυνατότητα δωρεάν παραλαβής και μεταφοράς της συσκευής σας με ταχυμεταφορέα από την διεύθυνση που θα μας υποδείξετε, προκειμένου να μεταφερθεί στο εξουσιοδοτημένο μας τεχνικό τμήμα και να ελεγθεί το τεχνικό της πρόβλημα.

 

Οφείλουμε να τονίσουμε πως η LGEHS αδυνατεί λογιστικώς, να πραγματοποιήσει την αντικατάσταση ή αναστροφή πώλησης προβληματικής συσκευής η οποία έχει αγοραστεί από το εξωτερικό ή δεν έχουν εισαχθεί από την LGEHS. Σε τέτοιες περιπτώσεις, η απαίτηση του αγοραστή για αντικατάσταση της συσκευής, μπορεί να εξυπηρετηθεί μόνο από το κατάστημα αγοράς το οποίο έχει λειτουργήσει ως ο εισαγωγέας.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με την LGE στο 801 11 200 900 ή 210 48 00 564, Δευτέρα με Κυριακή. Επίσης μπορείτε να επισκεφθείτε το site μας http://www.lg.com/gr και να δείτε όλα μας τα προϊόντα.

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

LG Electronics

 

τοσο καιρο το ειχε το πλαισιο στα 329 και δεν το χτυπησες?

edit:copy-paste απο κατοχο n5 "παραεισαγωγης" που του χαλασε

 

Αναφέρεσαι σε 16αρι ή 32αρι;;;

 

Eγω ειμαιο ο χρηστης που μου χαλασε, και μιλαμε για 16ρι μαυρο.

 

Το δεχτηκαν κανονικα για εγγυηση, ενω ηταν 'παραεισαγωγη'......

 

Τωρα, αν το φτιαξουν κιολας, καλα θα ειναι :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

1)Απεγκατεστησα themer, nova launcher, και καποια icon packs για το nova. Μια απο τις default ταπετσαριες των icon packs την ειχα ορισει για τη homescreen και εβγαινε και στη lockscreen. Τωρα που τα απεγκατεστησα ολα αυτη παραμενει και δεν μπορω να τη βρω για να τη διαγραψω. Τι κανω;

 

2)Πως μπαινω στην sd card

 

3) Mε τα παραπανω εγκατεστημενα, παρατηρησα τρελο drain. Εχετε καποια εμπειρια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

1)Απεγκατεστησα themer, nova launcher, και καποια icon packs για το nova. Μια απο τις default ταπετσαριες των icon packs την ειχα ορισει για τη homescreen και εβγαινε και στη lockscreen. Τωρα που τα απεγκατεστησα ολα αυτη παραμενει και δεν μπορω να τη βρω για να τη διαγραψω. Τι κανω;

 

2)Πως μπαινω στην sd card

 

3) Mε τα παραπανω εγκατεστημενα, παρατηρησα τρελο drain. Εχετε καποια εμπειρια;

 

1)Όρισε ξανά wallpaper και θα αλλάξει και αυτό της lockscreen κατά πάσα πιθανότητα

 

2) Με κάποιο file explorer πχ es file explorer, solid.

 

3) Με themer μπορεί να είχες κάποιο drain, με nova δε νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

1)Όρισε ξανά wallpaper και θα αλλάξει και αυτό της lockscreen κατά πάσα πιθανότητα

 

 

Ναι αλλα το παλιο δεν θα παραμεινει καπου ,μεσα στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το παλιο δεν θα παραμεινει καπου ,μεσα στο κινητο;

Όχι απαραίτητα.

Μου έχει τύχει να ορίσω φόντο μια εικόνα, να την διαγράψω και αυτή να παραμένει ως δια μαγείας στο background και στην lockscreen... ενώ δεν υπάρχει πουθενά σαν αρχείο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αντε στις ρυθμίσεις / εφαρμογές και βρες την. Καθάρισε το cache και οτι αλλο έχεις επιλογή (για default settings).

Κανε μια επανεκκίνηση και δες πως πάει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά με την κάμερα τι γίνεται. Έχει 4μερες δεν ανοίγει.

 

Το ίδιο πρόβλημα ανέφερα κι εγώ εδώ.

Έκανα αυτό που σου συνεστησε ο συμφορουμίτης παραπάνω και μετά από κανα 2 reboot, έφτιαξε για 3-4 μέρες, χθες μου το εμφάνισε ξανά, έκανα ένα reboot μόνο κι έφτιαξε ξανά.

Δεν ξέρω τι παίζει, μόλις βρω χρόνο θα το ψάξω.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

το "failed to initialize camera" το έβγαλε και σε μένα μερικές φορές πριν 3-4 μέρες και χτύπησε κόκκινο στην μπαταρία το "mm-qcamera-daemon"...με restart λύνεται το θέμα...

υποψιάζομαι ότι ο φταίχτης είναι είτε το hangout dialer σε συνδιασμό με το hangouts, είτε το update του viber...

το hangouts έκανε update χτες, οπότε το παρακολουθώ.

Έχε το νου σου και όποτε το κάνει, άμεσα restart.

Link to comment
Share on other sites

το "failed to initialize camera" το έβγαλε και σε μένα μερικές φορές πριν 3-4 μέρες και χτύπησε κόκκινο στην μπαταρία το "mm-qcamera-daemon"...με restart λύνεται το θέμα...

υποψιάζομαι ότι ο φταίχτης είναι είτε το hangout dialer σε συνδιασμό με το hangouts, είτε το update του viber...

το hangouts έκανε update χτες, οπότε το παρακολουθώ.

Έχε το νου σου και όποτε το κάνει, άμεσα restart.

 

Με wipe dalvik, cache εμενα δεν μου το ξαναεβγαλε παντως

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

dalvik παλιά...είμαι σε L, με ART...

 

τι λέει η L καλή??Έχει θέματα στην καθημερινή χρήση?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές καλή είναι...ειδικά τώρα πλέον , που οι τρίτες εφαρμογές έχουν συμβατότητα και δεν κρασάρουν...

σίγουρα η ολοκληρωμένη έκδοση θα λύσει και κάτι ψιλοbugs...

Link to comment
Share on other sites

σε γενικές γραμμές καλή είναι...ειδικά τώρα πλέον , που οι τρίτες εφαρμογές έχουν συμβατότητα και δεν κρασάρουν...

σίγουρα η ολοκληρωμένη έκδοση θα λύσει και κάτι ψιλοbugs...

Από μπαταρία και με το 32αρι Νίκο;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε es file explorer

 

Γιαννακό φιλέ μου τι λέει? χαθηκαμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[ATTACH]49910[/ATTACH][ATTACH]49911[/ATTACH]

 

Αν δεν το κάνες κ είσαι ροοτ μπορώ να σου στείλω ένα ζιπ το φλασαρεις και είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία και με το 32αρι Νίκο;

 

το 16άρι έχω...και η μπαταρία με ΟΛΑ ανοιχτά και αρκετή χρήση, με βγάζει εύκολα από το πρωί ως αργά το βράδυ.:)

Link to comment
Share on other sites

Γιαννακό φιλέ μου τι λέει? χαθηκαμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν δεν το κάνες κ είσαι ροοτ μπορώ να σου στείλω ένα ζιπ το φλασαρεις και είσαι οκ

Το εκανα όλα οκ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...