Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα χαρά λειτουργεί μόνο που δεν αναγνωρίζει ελληνικά στις φωνητικές λειτουργίες.. Αλλιώς κάνει τα πάντα όσο έχω δει. Αν εννοείς κάτι πιο συγκεκριμένα όμως ρώτα.

 

όχι οκ αυτό εννοώ,γιατί είχα δεί κάποια hands on παλιότερα και έλεγαν οτι δεν είναι διαθέσιμη η υπηρεσία google now στην ελλάδα, δεν σου έδειχνε πληροφορίες κλπ άσχετα με τις φωνητικές εντολές

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πληροφορίες δείχνει, άπλα δεν καταλαβαίνει ελληνικά και δεν σου δίνει τόσες επιλογές όσες για παράδειγμα σου δίνει σε άλλες χώρες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To οτι λειτουργει το google now ειναι σχετικο. Δεν ειναι localized για την Ελλαδα.

 

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς αλλά εμένα πχ το Google now μου έβγαζε πχ ακριβώς που είμαι.. Μπορούσα να βάλω που ήθελα να πάω.. Σου έβγαζε πλήρη διαδρομή.. Βγάζει αγαπημένα από αυτές τις κοντινές τοποθεσίες κτλ κτλ.. Δεν ξέρω τι άλλο θα έπρεπε να κάνει για να πω ότι λειτουργεί.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς αλλά εμένα πχ το Google now μου έβγαζε πχ ακριβώς που είμαι.. Μπορούσα να βάλω που ήθελα να πάω.. Σου έβγαζε πλήρη διαδρομή.. Βγάζει αγαπημένα από αυτές τις κοντινές τοποθεσίες κτλ κτλ.. Δεν ξέρω τι άλλο θα έπρεπε να κάνει για να πω ότι λειτουργεί.

 

Δεν μιλαμε για χαρτες, καιρο κτλ. Αυτο εννοειται. Δεν σου βγαζει ειδησεις απο Ελληνικα site αντι για bbc π.χ, δεν μπορεις να του πεις να παρακολουθει μια ελληνικη ομαδα κοκ. Αυτο σημαινει localized.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαμε για χαρτες, καιρο κτλ. Αυτο εννοειται. Δεν σου βγαζει ειδησεις απο Ελληνικα site αντι για bbc π.χ, δεν μπορεις να του πεις να παρακολουθει μια ελληνικη ομαδα κοκ. Αυτο σημαινει localized.

 

Eμένα το Google Now με ενημερώνει για τα νέα της αγαπημένης μου ελληνικής ομάδας απο ελληνικά αθλητικά sites.

Ασφαλώς δεν την είχε σαν διαθέσιμη επιλογή όταν το έστηνα, αλλά με τον καιρό κατάλαβε ότι με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος όρος (όπου όρος η ονομασία της ομάδας) και άρχισε να μου βγάζει ειδήσεις σε σχέση με αυτή.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κανει με τις αναζητησεις που κανεις. Είναι διαφορετικό. Για παράδειγμα σου βγάζει breaking news για την Ουκρανία απο BBC αλλά δεν σου βγάζει ελληνικές ειδήσεις απο ελληνικά site απο μονο του. Anyway νομιζω καταλαβαίνετε τι σημαίνει localized...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον nexus!

Δεν έχω λόγια! Είχα μάθει στο xperia p οπότε καταλαβαίνετε! Ακόμη root δε θα κάνω! Θα το απολαύσω έτσι για την ώρα!

Το ηχείο εντάξει καλό είναι, λίγο πιο δυνατό από το p. Το s\n ξεκίναγε από 401 άρα πέτυχα το νέο. Τα κουμπιά για μένα μια χαρά είναι.!

Στη φόρτιση το λαμπάκι δεν ανάβει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον nexus!

Δεν έχω λόγια! Είχα μάθει στο xperia p οπότε καταλαβαίνετε! Ακόμη root δε θα κάνω! Θα το απολαύσω έτσι για την ώρα!

Το ηχείο εντάξει καλό είναι, λίγο πιο δυνατό από το p. Το s\n ξεκίναγε από 401 άρα πέτυχα το νέο. Τα κουμπιά για μένα μια χαρά είναι.!

Στη φόρτιση το λαμπάκι δεν ανάβει;

 

Καλημέρα.Όχι δεν αναβει

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Όχι δεν αναβει

 

Οκ! Όταν πιάνει 4g τη γράφει πάνω στη μπάρα;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

4g τουλάχιστον στη Vodafone..

 

Για την ώρα δεν έχω βρει:rolleyes:

Ίσως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να καλέσω 1285 ή να στείλω SMS!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήρθα σε nexus 5 από nexus 4 και έχω πάθει πλάκα. Διαβαζα πως δεν έχουν μεγάλη διαφορά αυτά τα δύο. Σκέφτομαι μην έχω κάνει καμία βλακεία στο 4 στον κερνελ και μου φαίνεται τόσο μεγάλη διαφορά. Το μόνο που με ενοχλεί ,και πάλι, είναι τα τεράστια κουμπιά on screen και είναι ο μοναδικός λόγος που σκέφτομαι για ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν έχω βρει:rolleyes:

Ίσως πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση..

 

Εγώ πάντως δεν έκανα καμία ρύθμιση και όταν βρήκα δίκτυο με 4g ,μπήκε μόνο του κανονικά. Σε Vodafone.

Στις ρυθμίσεις δικτύου το έχεις σίγουρα σε 4g ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ήρθα σε nexus 5 από nexus 4 και έχω πάθει πλάκα. Διαβαζα πως δεν έχουν μεγάλη διαφορά αυτά τα δύο. Σκέφτομαι μην έχω κάνει καμία βλακεία στο 4 στον κερνελ και μου φαίνεται τόσο μεγάλη διαφορά. Το μόνο που με ενοχλεί ,και πάλι, είναι τα τεράστια κουμπιά on screen και είναι ο μοναδικός λόγος που σκέφτομαι για ρουτ.

 

Εγώ νομιζω είναι στο ιδανικό μέγεθος ( είχα δοκιμάσει και μικρότερα). Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην κανεις ροοτ. Νομιζω οτι μονο πλεονεκτήματα προσφέρει και κανει τη ζωή μας ευκολότερη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομιζω είναι στο ιδανικό μέγεθος ( είχα δοκιμάσει και μικρότερα). Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να μην κανεις ροοτ. Νομιζω οτι μονο πλεονεκτήματα προσφέρει και κανει τη ζωή μας ευκολότερη.

 

Διαφορά εννοώ σε ταχύτητα και smoothness! Θα το κάνω λογικά γιατί όπως είπα τα πλήκτρα στην οθόνη είναι πολύ ενοχλητικά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θαυμάζω κάθε φορά που ανοίγω την οθόνη τα soft keys. Για κάποιες εφαρμογές που δεν λειτουργούν με immersive, υπάρχει και το GB.

Για τα μεγάλα εικονίδια, δεν είναι μεγάλα, του 4 ήταν μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έκανα καμία ρύθμιση και όταν βρήκα δίκτυο με 4g ,μπήκε μόνο του κανονικά. Σε Vodafone.

Στις ρυθμίσεις δικτύου το έχεις σίγουρα σε 4g ;

 

Ναι το τσέκαρα, έστειλα μήνυμα για ενεργοποίηση!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κρυφά δυκτια μπορεί να σας συνδεθεί η έχετε πρόβλημα. Εμένα αν είναι ένα κρυφό δύκτιο την πρώτη φορά ενώ βάζω τα στοιχεία κανονικά μετά πρέπει να κάνει αρκετή ώρα για να κάνει επιβεβαίωση του password.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε κρυφά δυκτια μπορεί να σας συνδεθεί η έχετε πρόβλημα. Εμένα αν είναι ένα κρυφό δύκτιο την πρώτη φορά ενώ βάζω τα στοιχεία κανονικά μετά πρέπει να κάνει αρκετή ώρα για να κάνει επιβεβαίωση του password.

Δεν αντιμετώπισα,ποτέ τέτοιο πρόβλημα με κρυφό δίκτυο.Κάτι άλλο θα σου δημιουργεί το πρόβλημα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θαυμάζω κάθε φορά που ανοίγω την οθόνη τα soft keys. Για κάποιες εφαρμογές που δεν λειτουργούν με immersive, υπάρχει και το GB.

Για τα μεγάλα εικονίδια, δεν είναι μεγάλα, του 4 ήταν μικρά.

 

Τι είναι το GB?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το GB?

 

Υποθέτω το gravity box

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...