Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

No

 

Εσύ πήρες το τελευταίο και αναγκάστηκα να τρέχω Ομόνοια, με κλειστούς δρόμους; :sly:

 

Καλώς σας βρήκα παιδιά. Μόλις μετακόμισα από N4 :p

 

Παρακαλώ πείτε μου κάτι γιατί πάω να τρελαθώ. Η συσκευή έχει 2 ηχεία. Οκ. Το ξέρω είναι χαμηλή η ένταση τους. Παίζω μουσική, καλύπτω το αριστερό με τον αντίχειρα μου και δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα. Μου δίνεται η εντύπωση ότι δεν παίζει το δεξί ή έστω παίζει ελάχιστα. Είναι έτσι σε όλους σας ή έπεσα στην περίπτωση πάλι;

 

Όπως κοιτάς την κάτω πλευρα,το αριστερό είναι το μεγαφωνο και το δεξι το μικροφωνο.Μια χαρά εισαι

Δεν είναι και τα δυο μεγαφωνα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No

 

Εσύ πήρες το τελευταίο και αναγκάστηκα να τρέχω Ομόνοια, με κλειστούς δρόμους; :sly:

 

Καλώς σας βρήκα παιδιά. Μόλις μετακόμισα από N4 :p

 

Παρακαλώ πείτε μου κάτι γιατί πάω να τρελαθώ. Η συσκευή έχει 2 ηχεία. Οκ. Το ξέρω είναι χαμηλή η ένταση τους. Παίζω μουσική, καλύπτω το αριστερό με τον αντίχειρα μου και δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα. Μου δίνεται η εντύπωση ότι δεν παίζει το δεξί ή έστω παίζει ελάχιστα. Είναι έτσι σε όλους σας ή έπεσα στην περίπτωση πάλι;

 

Ένα ηχείο έχει. Δεξιά είναι μικρόφωνο

Link to comment
Share on other sites

Σαν noob την πάτησα :eek:

Πώς νόμιζα ότι είχε στερεοφωνικά ηχεία;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση παιδιά. Ηρέμησα. Ήρθε κι η αδερφή μου με το G2 κι είναι το ίδιο ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

3,5-4 ώρες με αυτή τη χρήση στο 5αρι... :D

 

Οκ :thumbup:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σαν noob την πάτησα :eek:

Πώς νόμιζα ότι είχε στερεοφωνικά ηχεία;

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση παιδιά. Ηρέμησα. Ήρθε κι η αδερφή μου με το G2 κι είναι το ίδιο ακριβώς.

 

Ακριβως.Αν θες τσεκαρε και το manual του lg g2

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, οπότε ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη. Η κάμερα αν δεν βάλεις θήκη είναι ευαίσθητη σε γρατζουνιές κοκ, μιας και είναι εκτεθειμένη αρκετά;;;

 

Τελικά με την αυτονομία τι παίζει από την στιγμή που δεν είσαι διατεθειμένος για rootαρίσματα κ.α. Λέμε για νορμάλ χρήση κοινώς χωρίς παιχνίδια αλλά με ομιλία και browsing.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, οπότε ζητάω προκαταβολικά συγγνώμη. Η κάμερα αν δεν βάλεις θήκη είναι ευαίσθητη σε γρατζουνιές κοκ, μιας και είναι εκτεθειμένη αρκετά;;;

 

Τελικά με την αυτονομία τι παίζει από την στιγμή που δεν είσαι διατεθειμένος για rootαρίσματα κ.α. Λέμε για νορμάλ χρήση κοινώς χωρίς παιχνίδια αλλά με ομιλία και browsing.

 

Με data μονίμως ανοιχτα;Αν ναι γύρω στη 1-1.5 μέρα με 3.5- 4 ώρες ανοιχτή οθόνη.Φωτεινότητα γύρω στο 50%

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην κινητομανια στην Συγγρού. Εγώ από εκεί το πήρα σήμερα και μάλιστα ηταν Ελληνικό, παρτίδα 401.

Έχει μάλιστα και DOA το μαγαζί κανονικά, ο kaizer στην ομόνοια όχι. Πήγαινε μήπως προλαβεις κάνα τελευταίο ελληνικό, γιατί μάλλον η επόμενη παραλαβή θα είναι εισαγωγής μου είπε το πρωί.

Το παιδί που το έχει μου φάνηκε πολύ εντάξει.

Απο αυτο το μαγαζι μου εστειλαν το IMEI αντι να μου στειλουν το S/N,και απάντησε ο φιλος παραπάνω να παω στο KAIZER...

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά τη φαγωμάρα είναι αυτοί με το one? Τόσο δεν σας αρέσει το 5;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά τη φαγωμάρα είναι αυτοί με το one? Τόσο δεν σας αρέσει το 5;

Καλό είναι το N5, φίλε. Ό,τι πιο γρήγορο και smooth κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Είναι πολύ λεπτό, πολύ ελαφρύ, έχει καλή οθόνη, μικρά bezel, ποιοτικώς καλή και ωραία πλάτη, ευχαριστιέσαι να το κρατάς στα χέρια σου, βγάζει μια χαρά φωτογραφίες, έχει την καλύτερη υποστήριξη στο xda κλπ κλπ.

 

ΑΛΛΑ

 

Τα προβλήματα με το σήμα και το μικρόφωνο το χαντακώνουν πραγματικά. Τα δύο σημαντικότερα χαρακτηριστικά ενός κινητού τηλεφώνου έχουν πρόβλημα (κεραία, μικρόφωνο). Δε χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο. Κι ακόμα περιμένουμε να μάθουμε αν είναι θέμα software (που θα λυθεί με update) ή hardware (που θα λυθεί αν το στείλουμε για service). Αν δεν ήταν αυτά τα προβλήματα, θα ήταν η καλύτερη συσκευή ever (για μένα τουλάχιστον). Ζω με την ελπίδα ότι θα βρεθεί λύση και γι' αυτό το κρατάω ακόμα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο το μαγαζι μου εστειλαν το IMEI αντι να μου στειλουν το S/N,και απάντησε ο φιλος παραπάνω να παω στο KAIZER...

 

Σιγά το έγκλημα. Εγώ έτσι όπως έχουν γίνει τα κινητά σήμερα , δεν ξαναπαω σε μαγαζί που δεν έχει DOA.

 

Ρε σεις τι γίνεται με το σήμα της συσκευής; Μιλάμε είμαι σχεδόν μόνιμα χωρίς ουτε μια γραμμή και ξαφνικα γίνεται φουλ και μετα άντε παλι μια γραμμή με το ζόρι. Αα, αν δω οτι χάνω κλήσεις θα φαει σουτ, τηλέφωνο είναι προτιστως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα και εγώ τελικά στην οικογένεια του Ν5 . Το παλιο Lg 2x optimus είχε γίνει αρκετά αργό για τις προσδοκίες μου . Είναι σφαίρα το Ν5 αλλά έχω δύο τρία θεματάκια να λύσω ακόμα σχετικά με το σεττάρισμα του νέου μου κινητού. Εβαλα το next launcher 3d και δεν μπορώ να βάλω στην Lock screen του κινητού μια φωτογραφία που είναι και η αγαπημένη μου. Εφαγα χθές 2 ώρες να το ψαχνω αλλά τίποτα .:O

 

Το άλλο μου θεματάκι είναι οι διαφημήσεις . ( Επειδή η διαδικασία του ροοτ μου φαίνεται βουνό και είδα και έπαθα να σεταρω το κινητο ) Μήπως υπάρχει κανας τρόπος (ευκολος) να τις καταργήσω χωρίς ροοτ ?

Και μια βλακεία που έκανα . Μόλις πέρασα μερικές επαφές μετά από λίγο τις εσβησα όλες για να βάλω ένα νεότερο πακέτο με επαφές που είχα σε ένα νεότερο αρχείο επαφών . Οταν πέρασα τις καινούργιες λοιπόν , κατεβάζοντας με το δάχτυλο το drop down μενου που ρυθμίζεις την φωτεινότητα ρυθμίσεις που σου λέει για την μπαταρία (δεν ξέρω πως λέγετε) έχει και ενα εικονίδιο με το όνομα μου όταν το πατάω μου λέει πως η επαφή δεν υπάρχει. πως μπορώ να το συνδέσω αυτό με μια μου επαφή που έχω όλα μου τα στοιχεία . και πως αλάζω αυτό το μενου να προσθέχω η να αφαιρέσω στοιχεία ?

 

Πάντως το κινητό αξίζει μέχρι και το τελαιυταίο του σεντσ. Το πήρα από κινητομάνια (σκρουτζ) είναι ελληνικό και είναι και 401 έκδοση .Μέσα σε μια μέρα μου το είχαν στείλει . Ας είναι καλά τα παιδιά .

Edited by godpanos
προσθεση στοιχείων

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε,Πάνο είναι πολύ εύκολη η διαδικασία για να ρουτάρεις το κινητό και να περάσεις custom recovery.

Απλά ακολούθησε τις οδηγίες εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384182

Είναι ο πιό ασφαλής τρόπος απλά να ξέρεις ότι θα σβηστούν τα πάντα στο τηλέφωνο με το ξεκλείδωμα του bootloader,οπότε πάρε ένα backup με ότι χρειάζεσαι.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το έγκλημα. Εγώ έτσι όπως έχουν γίνει τα κινητά σήμερα , δεν ξαναπαω σε μαγαζί που δεν έχει DOA.

 

Ρε σεις τι γίνεται με το σήμα της συσκευής; Μιλάμε είμαι σχεδόν μόνιμα χωρίς ουτε μια γραμμή και ξαφνικα γίνεται φουλ και μετα άντε παλι μια γραμμή με το ζόρι. Αα, αν δω οτι χάνω κλήσεις θα φαει σουτ, τηλέφωνο είναι προτιστως.

 

Μήπως έχεις επιλεγμένο δίκτυο 4G με αποτέλεσμα να κάνει συνεχώς εναλλαγή ανάμεσα σε 3G και 4G και έτσι να προκύπτει το φαινόμενο που παρατηρείς?

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις επιλεγμένο δίκτυο 4G με αποτέλεσμα να κάνει συνεχώς εναλλαγή ανάμεσα σε 3G και 4G και έτσι να προκύπτει το φαινόμενο που παρατηρείς?

 

Ώπα, ναι έχεις δίκιο. Να το γυρίσω σε 2g ή 3g;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδια είχα και εγω θέμα με το σήμα του nexus 5,καθώς το σπίτι μου γενικά πάσχει δεν πιάνει καμία εταιρία καλο σήμα,το ίδιο θέμα εχω και με το iphone 5s,στο nexus πάντως μόλις απενεργοποιήσω τα δεδομένα και το γυρίσω σε 2G πιάνει αρκετά καλα δεν εχω καθόλου θέμα ειλικρινά γινεται άλλο τηλ,έξω απο το σπίτι το γυρίζω σε 4G και εχω και καλο σήμα και καλο 3G 4G:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές- widgets στο store

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία SMS εφαρμογή με αναφορές παράδοσης?

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καμία SMS εφαρμογή με αναφορές παράδοσης?

 

όλες.... :p

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

όλες.... :p

 

hmm.Η Hello SMS που χρησιμοποιώ δεν έχει.Για πες καμία.

Keep it real, keep it true, keep it #Code_Blue

 

https://linktr.ee/frapesstoypogeio

Link to comment
Share on other sites

hmm.Η Hello SMS που χρησιμοποιώ δεν έχει.Για πες καμία.

 

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστο θέμα ώστε να μην βγαίνουμε off topic .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...