Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά παίζει ναι. Μάλλον πρέπει να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσει την υπηρεσία η Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια ξερει κανεις αν το lte σε συσκευη απο αγγλικο play store κειτουργει out of the box?

 

Εχω τη συσκευη κανα μηνα και δεν εχω δει ποτε τη συσκευη να πιανει 4G με vodafone.

 

Θελει καποια ρυθμιση η φταιει το σουπερ δικτυο της vodafone;

 

Σορρυ αν εχει απαντηθει αλλα με αναζητηση δεν βρηκα τιποτα.

Στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285

Link to comment
Share on other sites

RMA Update

 

Λοιπόν πήρε και ένας φίλος από εδώ για να κάνει την ίδια διαδικασία και παραδέχτηκε το US Support οτι η LG έκανε διορθωτικές επεμβάσεις στην κατασκευή του N5 και ότι το rev3 είναι πλέον διαθέσιμο παγκόσμια.

Εγώ έλαβα shipping email πριν από 5 λεπτά και παραλαμβάνω αύριο.

Link to comment
Share on other sites

geovass εύχομαι να σου κάτσει αλλά εμπειρία μου με το προηγούμενο είναι ότι παρόλο 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του νέξους 4 με τα ποδαράκια.... εμένα τελικά μου ήρθε το παλιό μοντέλο. λιγουλάκι αστραπή μου φαινεται αυτό που έχεις στο νου σου. Μακάρι τι να πω.
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

geovass εύχομαι να σου κάτσει αλλά εμπειρία μου με το προηγούμενο είναι ότι παρόλο 2 μήνες μετά την κυκλοφορία του νέξους 4 με τα ποδαράκια.... εμένα τελικά μου ήρθε το παλιό μοντέλο. λιγουλάκι αστραπή μου φαινεται αυτό που έχεις στο νου σου. Μακάρι τι να πω.

 

Ξεχνάς κάτι πολύ σημαντικό... δεν είμαι Ελλάδα και δεν περιμένω να τελειώσει το στοκ τις Ελλάδας (με ότι αυτό συνεπάγεται).

Όπως προείπα όμως, εάν δεν έρθει με νέο rev - Θα το στείλω και αυτό πίσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει ,αλλα διάβασα ότι αν το s/n αρχίζει απο 311K... τότε είναι η νέα βελτιωμενη έκδοση .
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ισχύει ,αλλα διάβασα ότι αν το s/n αρχίζει απο 311K... τότε είναι η νέα βελτιωμενη έκδοση .

 

Το δικό μου ήρθε μόλις σήμερα και το serial του είναι 311κ. Τώρα αν είναι rev 3 δεν το γνωρίζω...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήρθε μόλις σήμερα και το serial του είναι 311κ. Τώρα αν είναι rev 3 δεν το γνωρίζω...

 

Δες τις τρυπες απο κατω και να τις συγκρινεις με τις φωτο.

 

http://www.androidpolice.com/2013/12/13/google-subtly-revises-the-nexus-5s-hardware-with-larger-speaker-holes-and-improved-buttons/

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ήρθε μόλις σήμερα και το serial του είναι 311κ. Τώρα αν είναι rev 3 δεν το γνωρίζω...

 

 

Δεν ξέρω εαν ισχύει αυτό που διαβασες μιας και το δικο μου ειναι 311 και έχει τις μικρές τρύπες στο ηχείο.

311 είναι τα τηλέφωνα που φτιάχτηκαν τον Νοεμβριο.

Λογικά τα του Δεκεμβρίου με το rev3 θα είναι 312... To be confirmed.

Link to comment
Share on other sites

Άρα geovass παραλαμβάνεις αύριο και όχι 29 του μηνός που είπες. Καλή τύχη. Θα κάνεις δηλαδή RMA μέχρι να πάρεις rev3; περιμένουμε νεότερα.

 

Επειδή δεν παρακολουθώ xda τελευταία, όσοι έχουν πάρει την rev 3 τι λένε σε σύγκριση με το προηγούμενο; υπάρχει αισθητή διαφορά και τι παίζει με την οθόνη;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Άρα geovass παραλαμβάνεις αύριο και όχι 29 του μηνός που είπες. Καλή τύχη. Θα κάνεις δηλαδή RMA μέχρι να πάρεις rev3; περιμένουμε νεότερα.

 

Επειδή δεν παρακολουθώ xda τελευταία, όσοι έχουν πάρει την rev 3 τι λένε σε σύγκριση με το προηγούμενο; υπάρχει αισθητή διαφορά και τι παίζει με την οθόνη;

 

Έχω tracking number απο Google. Κανονικά είναι next day delivery...

Στο xda λένε για βελτίωση στον ήχο και καλυτερο κόψιμο στα κουμπιά on/off και ήχου. Επίσης λένε για καλύτερη εφαρμογή στο sim tray.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εγώ το πήρα σχεδόν μια βδομάδα από όταν κυκλοφορούσε από uk play store και δεν είναι ίδιο με τη φωτο που συγκρίνει το παλιό με το νέο. Δηλαδή οι τρύπες στο ηχείο αριστερά είναι λίγο μεγαλύτερες από αυτές που είναι δεξιά και όχι ίδιες.

Και σε εσάς έτσι είναι;

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αναφερω την εμπειρια μου για οσους αγορασαν nexus 5 με yellow tint. Παιδια εβαλα διπλα-διπλα το nexus 4 με το 5 και το τελευταιο ειχε ενα απιστευτα εντονο yellow tint. ειδικα σε χαμηλη φωτεινοτητα το ασπρο ηταν ωχρα κανονικα... Καπου διαβασα οτι συμφωνα με τη google οφειλεται σε ενα υγρο με το οποιο καθαριζουν την οθονη και οτι φευγει σε 2-3 μερες με μια εβδομαδα maximum. Ε λοιπον μεσα σε 3 εβδομαδες ολα τελεια. Το yellow tint εξαφανιστηκε και η οθονη ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ οπως πρεπει. Οσοι λοιπον παρετε συσκευη με yellow tint μην αγχωνεστε... Φτιαχνει! :)

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εγώ το πήρα σχεδόν μια βδομάδα από όταν κυκλοφορούσε από uk play store και δεν είναι ίδιο με τη φωτο που συγκρίνει το παλιό με το νέο. Δηλαδή οι τρύπες στο ηχείο αριστερά είναι λίγο μεγαλύτερες από αυτές που είναι δεξιά και όχι ίδιες.

Και σε εσάς έτσι είναι;

 

 

Και το δικό μου έτσι είναι.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εαν ισχύει αυτό που διαβασες μιας και το δικο μου ειναι 311 και έχει τις μικρές τρύπες στο ηχείο.

311 είναι τα τηλέφωνα που φτιάχτηκαν τον Νοεμβριο.

Λογικά τα του Δεκεμβρίου με το rev3 θα είναι 312... To be confirmed.

 

Επιβεβαιωνω.Της γυναικας μου που ειναι απο τα πρωτα ειναι 310.Το δικο μου 311,οποτε λογικα το rev3 θα ειναι 312

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το serial number που το βρισκουμε παιδια ??? Εμένα αν εννοείτε το IMEI ξεκινάει απο 358 και το πήρα την πρώτη μέρα που κυκλοφόρησε...για βοηθάτε λίγο :)
Link to comment
Share on other sites

Σειριακός αριθμός δες....

 

Παιδιά πάντως αυτό με το βίντεο όταν Τράβας που ακούς παράσιτα απο μέσα είναι απαράδεκτο..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σημερα πηρα στα χερια και το δικο μου nexus 5

ειναι τελειο στα παντα, απιστευτα smooth

 

επειδή ειναι αγορασμένο απο play store usa εχει αμερικανικο φορτιστη, αν χρησιμοποιησω το φορτιστη του παλιου μου samsung θα εχω προβλημα;

 

θηκη πηρα την spigen neo hybrid, μπορω να πω οτι προσθετει ογκο ωστόσο φαινεται ικανη να προστατευσει το κινητο απο τυχον πτωσεις και δεν μετανιωνω που πηρα την συγκεκριμενη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σημερα πηρα στα χερια και το δικο μου nexus 5

ειναι τελειο στα παντα, απιστευτα smooth

 

επειδή ειναι αγορασμένο απο play store usa εχει αμερικανικο φορτιστη, αν χρησιμοποιησω το φορτιστη του παλιου μου samsung θα εχω προβλημα;

 

θηκη πηρα την spigen neo hybrid, μπορω να πω οτι προσθετει ογκο ωστόσο φαινεται ικανη να προστατευσει το κινητο απο τυχον πτωσεις και δεν μετανιωνω που πηρα την συγκεκριμενη

 

δεν θα εχεις προβλημα (φανταζομαι ειναι ιδια amber)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. αποφασισα να το παρω και γω γιατι ψιλοεφτασε ο κομπος στο χτενι οταν δε μ αφηνει να κατεβω απο το ιος7 στο ι4 που χω....

 

να παρει ομως αρχισα να μετανιωνω που πηρα το ασπρο. με μια πρωτη ματια το προτιμησα απο το μαυρο, αλλα ειδα κατι closeups και αυτο το glossy στο πλαι και γενικα η τριαδα υλικων και το ασπρο ακουστικο νομιζω με χαλασαν.

 

τεσπα ας ερθει κ βλεπουμε.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επειδή ειναι αγορασμένο απο play store usa εχει αμερικανικο φορτιστη, αν χρησιμοποιησω το φορτιστη του παλιου μου samsung θα εχω προβλημα;

 

θηκη πηρα την spigen neo hybrid, μπορω να πω οτι προσθετει ογκο ωστόσο φαινεται ικανη να προστατευσει το κινητο απο τυχον πτωσεις και δεν μετανιωνω που πηρα την συγκεκριμενη

Εξαρτάται ποιανού Samsung τον φορτιστή έχεις. Αν είναι παλιό μοντέλο ίσως αργεί να φορτίζει. Κι εγώ περιμένω πώς και πώς να παραλάβω την Neo Hybrid Champagne Gold. Ίσως η πιο ωραία θήκη απ όσες είδα. Μπορείς να μου πεις αν μπαίνει/βγαίνει εύκολα;

να παρει ομως αρχισα να μετανιωνω που πηρα το ασπρο. με μια πρωτη ματια το προτιμησα απο το μαυρο, αλλα ειδα κατι closeups και αυτο το glossy στο πλαι και γενικα η τριαδα υλικων και το ασπρο ακουστικο νομιζω με χαλασαν.

Μπορεί αν το δεις από κοντά να σ' αρέσει. Στην τελική, παίρνεις μια μαύρη θήκη και γίνεται μαύρο. :p

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285

 

Ευχαριστω,

 

Αυτο εφταιγε. Για να δουμε λοιπον πως παει το 4G της vodafone...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...