Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι συνδέεται στο 3G της Vodafone; Δηλαδή εμφανίζεται το 3G συμβολάκι στην ένδειξη σήματος της κάρτας Voda σου;

Αν όχι, ίσως την έβαλες κατά λάθος στην υποδοχή SIM που δουλεύει μόνο σε 2G.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει δουλέψει το τηλέφωνο με την 0,8,5 και την τελευταία που δινουν στο jiayu.es για να μας πει εάν υπάρχουν διαφορές και που;
Link to comment
Share on other sites

φιλε talos_2002 σε ευχαριστω. Οντως ειχα βαλει την καρτα sim στην υποδοχη που δεν ειχε 3g. Να σαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! Ελπίζω να μας γράψεις κάποια στιγμή ατο μέλλον και για τις εντυπώσεις σου από το G2F :)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Εχω το g2f 3 μήνες. Είμαι ευχαριστημένος αλλά μου προέκυψε ένα πρόβλημα.

Μέχρι στιγμής κατέβαζα ότι βιντεο ήθελα από το youtube και έπαιζε κανονικά στο κινητό. Τις τελευταίες μέρες δεν παίζει και μου λέει οτι η μορφή αυτή δεν υποστηρίζεται. Καμμία ιδέα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρα το κινητο για φιλο.

ερωτηση πρωτη.

του περασα την rom που αναφερεται στο πρωτο ποστ σαν οδηγος χωρις κινεζικες εφαρμογες. ολα καλα προς το παρον.

αλλα θα ηθελα να του περασω την τελευταια απο το ισπανικο σιτε της εταιρειας .

ειναι ιδια η οχι ? επισης δεν μπορω να την φλασαρω μεσω custom recovery ?

 

ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Νέα Rom:

http://www.needrom.com/download/jiayu-g2fw-0-8-5-improved-dip/

 

ROM Mobile JIAYU G2FW – ROM Android 4.2.2

 

ONLY WCDMA (854×480)

 

Nova launcher with notiferom (stock cut)

Full screen photo of the caller (no status bar)

Displays the name in two lines (not clipped)

Lock skrin 3 actions (in the center)

Threshold 5% battery warning

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε την καινούργια rom χρειάζεται sp tools ή μπορούμε με τη διαδικασία που περιγράφεται στο 1ο post?
Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να βάλουμε την καινούργια rom χρειάζεται sp tools ή μπορούμε με τη διαδικασία που περιγράφεται στο 1ο post?

 

Όταν πρόκειται για official rom χρησιμοποιείς τη διαδικασία του sp flash tools. Όταν πρόκειται για custom rom (όπως στην περίπτωσή σου) χρησιμοποιείς τη μέθοδο μέσω cwm (πρώτο post).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρόκειται για official rom χρησιμοποιείς τη διαδικασία του sp flash tools. Όταν πρόκειται για custom rom (όπως στην περίπτωσή σου) χρησιμοποιείς τη μέθοδο μέσω cwm (πρώτο post).

 

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση :up:

Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση αγόρασ αυτό το κινητό στην αδερφή μου εδω και κανα μήνα αλλα παρατηρ΄ότι τρέι πολύ γρήγορα την μπαταρία με λίγο χρήση ίσα που βγάζει μέρα είναι με την stock ρομ ξέρει κάποιος τι μπορεί να φαίει πως να το ψάξω ευχαριστώ ?

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση αγόρασ αυτό το κινητό στην αδερφή μου εδω και κανα μήνα αλλα παρατηρ΄ότι τρέι πολύ γρήγορα την μπαταρία με λίγο χρήση ίσα που βγάζει μέρα είναι με την stock ρομ ξέρει κάποιος τι μπορεί να φαίει πως να το ψάξω ευχαριστώ ?

Να βγαλει gps να την παει περισσοτερο. ή δες τι εχει προφορτωμενο και τρωωει μπαταρια. Αν εχεις ροοτ βγαλε οτι κινεζικες εφαρμογες, νομιζω και χωρις ρουτ γινεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Με φουλ γεμισμα κραταει 2 μερες γεμματες με δυο σιμ μεσα, και με την αυθεντικη του ρομ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Περιμενω απο alliexpress το κινητο για το οποιο γινεται το θεμα(jiayu g2f wcdma). Η παραγγελια εγινε χθες το πρωι.θα ερθει με china air post mail.γνωριζει κανεις ποτε θα ερθει ελλαδα;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα

20-40 μέρες

Το AliExpress στις περισσότερες πωλήσεις, λέει 30-60 μέρες (το περιθώριό τους...)

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Περιμενω απο alliexpress το κινητο για το οποιο γινεται το θεμα(jiayu g2f wcdma). Η παραγγελια εγινε χθες το πρωι.θα ερθει με china air post mail.γνωριζει κανεις ποτε θα ερθει ελλαδα;ευχαριστω

Βιάζεσαι... κάτσε να περάσουν 15 μέρες και μετά ρωτάς!!! Με το κινεζικο λίγο δύσκολο να στείλουν, με τις σιγκαπούρης το πιο πιθανό

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω !!!Παντως οταν μου ερθει να το κανω μονο root και να βαλω clockwork mod recovery ή να αλλαξω/αναβαθμισω και τη rom?

 

το δικο μου μονο ρουτ το εκανα και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο. Εχει την ρομ την 074 και δουλευει ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και το δικό μου. Λευκό για τη γυναίκα μου

Η συσκευασία-θωράκιση του to2c πραγματικά ψαρωτική! Το πακέτο ήταν μεγαλύτερο από αυτό 2xHobor 3c που μου είχε στείλει το Vickmall το καλοκαίρι. Παραλαβή στις 4 εβδομάδες ακριβώς.

Από περιεχόμενα όλα καλά. Ό,τι είχα ζητήσει ήταν μέσα.

Η συσκευή, πολύ ποιοτική και κάθεται καλά στο χέρι. Όλα φαίνονται να λειτουργούν σωστά. Η ρομ είναι η 085.

Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη με πολύ καλή ανταπόκριση. Antutu 21.200. Ήχος από ακουστικά και μεγάφωνο πολύ καλός. Φωτογραφίες και βίντεο κανένα πρόβλημα. GPS με το gps test κλείδωσε σε 1 περίπου λεπτό 9 δορυφόρους.

 

Σημεία προβληματισμού:

Είναι φουλ στις κινεζιές και μάλλον θα επιχειρήσω για πρώτη μου φορά να αλλάξω rom.

Με τρόμαξε ο ρυθμός που "τρώει" την μπαταρία, από το 57% στο 32% σε λιγότερο από ώρα δοκιμών. Πιστεύω θα στρώσει με τον καιρό.

Παρατήρησα ένα θεματάκι με το WiFi, που χάνει τη σύνδεση και χρειάζεται κλείσιμο-άνοιγμα, αλλά αν θυμάμαι καλά έχει δημοσιευθεί λύση σε κάποια σελίδα πιο πίσω.

 

Ερώτηση καίρια (πριν κάνω καμιά πατάτα και κόψω την κάρτα): Τι μέγεθος SIM δέχεται; Full ή micro; Με το μάτι φαίνονται Full αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με την μπαταρια με τρομαζει.... Μηπως φταιει οτι ειναι καινουργια και πρεπει να γινουν καποιοι κυκλοι φορτισης-εκφορτησης για να στρωσει????;)
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα στρώσει με τις φορτίσεις. Άλλωστε όταν το πρωτοπαίρνεις και το δοκιμάζεις η οθόνη δεν κλείνει δευτερόλεπτο. Σε καθημερινή χρήση θα είναι διαφορετικά.

Αντίστοιχα και με το Honor 3c, στην αρχή που το είχα όλο στα χέρια δεν έβγαζε μέρα ενώ τώρα με φυσιολογική καθημερινή χρήση ξεπερνάει τις 5 μέρες.

Edited by karatzes
Link to comment
Share on other sites

Σημεία προβληματισμού:

Είναι φουλ στις κινεζιές και μάλλον θα επιχειρήσω για πρώτη μου φορά να αλλάξω rom.

Με τρόμαξε ο ρυθμός που "τρώει" την μπαταρία, από το 57% στο 32% σε λιγότερο από ώρα δοκιμών. Πιστεύω θα στρώσει με τον καιρό.

Παρατήρησα ένα θεματάκι με το WiFi, που χάνει τη σύνδεση και χρειάζεται κλείσιμο-άνοιγμα, αλλά αν θυμάμαι καλά έχει δημοσιευθεί λύση σε κάποια σελίδα πιο πίσω.

 

Ερώτηση καίρια (πριν κάνω καμιά πατάτα και κόψω την κάρτα): Τι μέγεθος SIM δέχεται; Full ή micro; Με το μάτι φαίνονται Full αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Κανονικές sim δέχεται. Στο jiayu.es αναφέρουν στην τελευταία rom me hmeromhn;ia 15-10-2014 ότι ΄έχουν λύσει θέματα με το wi-fi & bluetooth. Δοκιμασέ τη.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα στρώσει με τις φορτίσεις. Άλλωστε όταν το πρωτοπαίρνεις και το δοκιμάζεις η οθόνη δεν κλείνει δευτερόλεπτο. Σε καθημερινή χρήση θα είναι διαφορετικά.

Αντίστοιχα και με το Honor 3c, στην αρχή που το είχα όλο στα χέρια δεν έβγαζε μέρα ενώ τώρα με φυσιολογική καθημερινή χρήση ξεπερνάει τις 5 μέρες.

5 μέρες;

 

μπαταρία αυτοκινήτου έβαλες πάνω;

Link to comment
Share on other sites

5 μέρες;

 

μπαταρία αυτοκινήτου έβαλες πάνω;

 

Δεν θα ήταν κακή ιδέα. :p

 

Βασικά το προφίλ καθημερινής χρήσης είναι WiFi όλη μέρα ανοιχτό, λήψη και ανάγνωση περίπου 10 e-mail και σύνταξη-αποστολή άλλων τόσων, κλήσεις διάρκειας περίπου μισής ώρας, Viber ή Skype περίπου μισή ώρα και το βράδυ Flight mode.

(end of off topic)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανονικές sim δέχεται. Στο jiayu.es αναφέρουν στην τελευταία rom me hmeromhn;ia 15-10-2014 ότι ΄έχουν λύσει θέματα με το wi-fi & bluetooth. Δοκιμασέ τη.

 

Ευχαριστώ, ευτυχώς δεν θα μπω στη διαδικασία κοπής. Θα διαβάσω τις οδηγίες στην πρώτη σελίδα και μάλλον θα προχωρήσω σε αναβάθμιση της ROM. Απλά δεν το έχω ξανακάνει και με αγχώνει κομμάτι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...