Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπας και άρπαξε κανέναν ιό ο μικρός; Κάνε φορμάτ στην κάρτα και hard reset στο κινητό. Μετά ξαναβάλε την κάρτα και δες πως πάει.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.

Πηρα και εγω ενα G2F και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος κατ αρχην. Ακομα βεβαια εχω πολλα να δοκιμασω και να εγκλιματιστω, μιας και μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα ενα LG P350.

Να κανω μια ερωτηση σε εσας τους πιο εμπειρους. Προσπαθησα να εγκαταστησω την πιο προσφατη rom απο το ισπανικο site που αναφερουν αρκετοι απο σας σε προηγουμενα μηνυματα χωρις επιτυχια. Κατεβασα το αρχειο rar απο τους Ισπανους και μετα το μετετρεψα σε zip για να ακολουθησω τις οδηγιες που αναφερονται στο πρωτο ποστ. Δυστυχως δεν εγκατασταθηκε. Δοκιμασα ομως μια αλλη rom (αυτη την τελευταια απο το needrom) και αυτη μπηκε μια χαρα. Εγκυκλοπαιδικα τωρα, τι εκανα λαθος με την ισπανικη rom; Τι κανω με το αρχειο rar που κατεβαζω; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει προχθές: "Εγώ έχω ένα xiaomi mi3 άλλα έχω ξετρελαθεί με το widget για το live καιρό με το αρνάκι. Μπορώ να το μεταφέρω στο δικό μου κινητό κάπως η να το βρω πουθενά στο ίντερνετ και να το κατεβάσω??? Ευχαριστώ!" Ξέρει κανείς;;;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπαινεις απο τον root explorer να δεις αν μπορείς να στειλεις το apk στο δικό σου?

Βεβαια δεν ειναι σιγουρο ότι θα παιξει...

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει προχθές: "Εγώ έχω ένα xiaomi mi3 άλλα έχω ξετρελαθεί με το widget για το live καιρό με το αρνάκι. Μπορώ να το μεταφέρω στο δικό μου κινητό κάπως η να το βρω πουθενά στο ίντερνετ και να το κατεβάσω??? Ευχαριστώ!" Ξέρει κανείς;;;

Βρε Μιχάλη!

Λίγο γκουγκλάρισμα weather widget sheep θα σε είχε βοηθήσει!!!

VOILA!

Διάβασα οτι δουλευει μόνο σε τηλέφωνα με ΜΤΚ επεξεργαστή...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με ένα G2F που πήρα για το γιο μιας φίλης. Όλα καλά, όλα ωραία, σταματάει ξαφνικά να βλέπει την sd card. Νόμιζα ότι έφταιγε η sd card αλλά αυτό που συμβαίνει είναι ότι αν τη συνδέσεις στον υπολογιστή θα δεις ότι είναι γεμάτη με κάτι περίεργα αρχεία με ονόματα που οι χαρακτήρες δεν είναι Asci και οι καταλήξεις τους ακατανόητες. Τελικά ψάχνοντας βρήκα ότι είναι γνωστό bug. Αυτά ακριβώς τα αρχεία προκαλούν το πρόβλημα που ανέφερα. Έχει αντιμετωπίσει άλλος κάτι παρόμοιο;

 

Μπας και άρπαξε κανέναν ιό ο μικρός; Κάνε φορμάτ στην κάρτα και hard reset στο κινητό. Μετά ξαναβάλε την κάρτα και δες πως πάει.

 

Η συσκευή "έβλεπε" την κάρτα από τις ρυθμίσεις, απλά η κάρτα ήταν σε read only mode οπότε όποια εφαρμογή επιχειρούσε να γράψει απλά δεν μπορούσε και εμφανιζόταν το μήνυμα ότι η κάρτα έχει γίνει corrupt.

 

Έκανα hard reset και format στην κάρτα, τίποτα δεν έγινε, αυτά τα αρχεία με κάποιο τρόπο δημιουργούνταν ξανά. Δοκίμασα να αλλάξω rom μέσω recovery και πρέπει να πω ότι υπάρχει μεγάλο χάλι. Οι περισσότερες rom που υπάρχουν στο Needrom για τη συγκεκριμένη συσκευή απλά δεν φλασάρονται με καμμία από τις διαθέσιμες recovery, εμφανίζεται μήνυμα σφάλματος από την αρχή. Δοκίμασα όλες τις recovery, πληροφοριακά η καλύτερη είναι η Jiayu G2FW CWM6 by Cappa72, έχει τις περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας απ' όλες.

 

Τελικά ξαναφλάσαρα την 0.8.5 με το Flashtool, είναι και ο μόνος τρόπος να γραφτεί ΟΛΗ η nand flash από την αρχή. Έβαλα σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχε ο μικρός και μέχρι στιγμής είναι εντάξει. Κράτησα κι ένα backup καλού κακού και βλέποντας και κάνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα το κινητο απο alliexpress την προηγουμενη δευτερα. Το tracking system λεει:

Posting Date Status Date Status Description

RB000344160SG 08-11-2014 10-11-2014 Despatched to overseas (Country code: GR)

 

ποτε θα παραλαβω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας οδηγός στην υπογραφή κάποιων μελών, που απαντάει σε πολλά ;)

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω διαβασει τον οδηγο. Ρωτησα αναλογα με τις εμπειριες οσων εχουν παρει απο alliexpress ποτε παραλαμβαναν το πακετο( στο περιπου)
Link to comment
Share on other sites

Στα τελευταια τρια πακετα απο Κινα, ειδα οτι θελει 20 μερες το πακετο απο οταν γραψει οτι εφυγε απο Κινα να ανοιχθει στα ΕΛΤΑ. Μετα για διανομη, αναλογα την περιοχη 3-5 μερες...
Link to comment
Share on other sites

Για παραλαβές κλπ απευθύνεστε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4945645 αφού διαβάσετε πρώτα τον οδηγό, που απαντάει όσο αφορά τους χρόνους παράδοσης.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με ένα G2F που πήρα για το γιο μιας φίλης. Όλα καλά, όλα ωραία, σταματάει ξαφνικά να βλέπει την sd card. Νόμιζα ότι έφταιγε η sd card αλλά αυτό που συμβαίνει είναι ότι αν τη συνδέσεις στον υπολογιστή θα δεις ότι είναι γεμάτη με κάτι περίεργα αρχεία με ονόματα που οι χαρακτήρες δεν είναι Asci και οι καταλήξεις τους ακατανόητες. Τελικά ψάχνοντας βρήκα ότι είναι γνωστό bug. Αυτά ακριβώς τα αρχεία προκαλούν το πρόβλημα που ανέφερα. Έχει αντιμετωπίσει άλλος κάτι παρόμοιο;

 

Η συσκευή "έβλεπε" την κάρτα από τις ρυθμίσεις, απλά η κάρτα ήταν σε read only mode οπότε όποια εφαρμογή επιχειρούσε να γράψει απλά δεν μπορούσε και εμφανιζόταν το μήνυμα ότι η κάρτα έχει γίνει corrupt.

 

Έκανα hard reset και format στην κάρτα, τίποτα δεν έγινε, αυτά τα αρχεία με κάποιο τρόπο δημιουργούνταν ξανά. Δοκίμασα να αλλάξω rom μέσω recovery και πρέπει να πω ότι υπάρχει μεγάλο χάλι. Οι περισσότερες rom που υπάρχουν στο Needrom για τη συγκεκριμένη συσκευή απλά δεν φλασάρονται με καμμία από τις διαθέσιμες recovery, εμφανίζεται μήνυμα σφάλματος από την αρχή. Δοκίμασα όλες τις recovery, πληροφοριακά η καλύτερη είναι η Jiayu G2FW CWM6 by Cappa72, έχει τις περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας απ' όλες.

 

Τελικά ξαναφλάσαρα την 0.8.5 με το Flashtool, είναι και ο μόνος τρόπος να γραφτεί ΟΛΗ η nand flash από την αρχή. Έβαλα σχεδόν όλες τις εφαρμογές που είχε ο μικρός και μέχρι στιγμής είναι εντάξει. Κράτησα κι ένα backup καλού κακού και βλέποντας και κάνοντας.

 

Κάτι με έτρωγε εχθές, βασικά η 0.8.5 έχει ένα bug, όταν πας να ενεργοποιήσεις το wifi ή το bluetooth, δεν ενεργοποιούνται με τίποτα, παρά μόνο αν κάνεις επανεκκίνηση. Κράτησα ένα backup λοιπόν και άρχισα τις δοκιμές.

 

Οι περισσότερες από τις rom που υπάρχουν στο Needrom είναι για την TD-SCDMA έκδοση και όχι για τη δική μας WCDMA. Αυτές που μας κάνουν είναι οι εξής: G2FW-20141111-W-R-RU-V0.7.1.1 improved, δουλεύει καλά αλλά είναι λάθος η ανάλυση της οθόνης μάλλον, εμφανίζει μια θολούρα, δεν μας κάνει λοιπόν. Jiayu G2FW MIUI v5, μπήκε μέσω recovery μετά από κάτι πατέντες σε ένα αρχείο, δεν έχει Ελληνικά, μόνο ελάχιστα, βγήκε γιατί δημιούργησε το πρόβλημα που θα δείξω παρακάτω. LEWA OS for Jiayu G2F WCDMA version, πανέμορφη αλλά δεν έχει καθόλου Ελληνικά.

 

Το backup που είχα κρατήσει στην sd card είχε δημιουργηθεί με αυτήν την recovery (Jiayu-G2F-wcdma-CWM6012-recovery-by-Cappa72-v3), ενώ για να εγκατασταθούν οι άλλες έπρεπε να βάλω την Carliv Touch Recovery 2.2 moded by Cappa72. Ενώ έβλεπε το backup στην κάρτα δεν μπορούσε να κάνει restore με τίποτα, αποτύγχανε στα data, και όχι μόνο αυτό, αλλά γινόταν corrupt και η κάρτα με αποτέλεσμα να πρέπει να τη φορμάρω στον υπολογιστή, να ξαναβάλω μέσα το backup, το οποίο δεν έγινε ποτέ restore τελικά.

 

Τελικά πέρασα με το Flashtool την version 0.7.3 από το Jiayu.es, μια χαρά καθαρισμένη από Κινέζικα και δεν έχει το bug με το wifi και το bluetooth. Δημιουργεί όμως αυτό που θα δείτε παρακάτω. Τα αρχεία αυτά δημιουργούνται στην sd card μέσα στο φάκελο backup.

 

[ATTACH]52582[/ATTACH]

 

[ATTACH]52583[/ATTACH]

 

[ATTACH]52584[/ATTACH]

 

[ATTACH]52585[/ATTACH]

 

Προσέξτε και τις ημερομηνίες! Η πλάκα είναι ότι αυτά τα αρχεία φαίνονται μόνο στον υπολογιστή. Με τον File Manager της συσκευής δεν εμφανίζονται ούτε και με Root Browser.

 

Επίσης εμφανίσθηκε ξανά το bug με το wifi και το bluetooth.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

περίεργο.. Δοκίμασες να βάλεις αλλή κάρτα να δεις αν κάνει το ίδιο?

 

Ναι, το κάνει.

 

Καλά, κοίτα τώρα, το μόνο που έκανα, έβαλα από Playstore το SDFix Tool.

 

[ATTACH]52588[/ATTACH]

 

[ATTACH]52589[/ATTACH]

 

Τι να πω; Τουλάχιστον δημιουργούνται μόνο μέσα στο φάκελο backup και όχι χύμα στην κάρτα όπως πριν, γιατί τότε γινόταν η κάρτα corrupt και όχι μόνο αυτό, δεν μπορούσες ούτε να διαγράψεις αυτά τα αρχεία γιατί εμφανίζουν μήνυμα ότι το αρχείο είναι άκυρο ή πολύ μεγάλο.

 

Ψάχνοντας βρήκα αυτά, 1, 2. Καταλήγω στο συμπέρασμα ότι είναι bug του firmware της Jiayu. Το θέμα είναι τι κάνω όμως;

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα τρελαθω με οσα διαβαζω εδω μεσα.Πρωτον εχω διαβασει απο σελιδα 1 μεχρι εδω.ΑΠΟΡΙΑ: το κινητο αξιζει; ειναι μουφα; οι μισοι λενε κανενα προβλημα και οι αλλοι μισοι οτι βγαζει συνεχεια bugs.Ελεος. Μπορει καποιος να πει ξεκαθαρα τι γινεται με την ολη κατασταση;Δηλαδη τι εννοω:Το κινητο ειναι αυτο, δεν λειτουργουν σωστα αυτα,οι λυσεις ειναι αυτες. Αν εχει καποιος εμπειρος την καλη διαθεση ας κανει ενα αρθρο εδω και μην μας παραπεμπετε συνεχεια απο εδω και απο εκει.

Υ.Γ. το μηνυμα αυτο φυσικα και ειναι καλοπροαιρετο.συγχαρητηρια την υποστηριξη μεχρι τωρα απο ολους αλλα καντε κατι συγκεντρωτικο.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ από Windows δεν βλέπω κάτι περίεργο μέσα στην κάρτα κοιτάξτε τι γίνεται όταν χρησιμοποιώ τον Root File Explorer:

 

[ATTACH]52599[/ATTACH]

 

[ATTACH]52600[/ATTACH]

 

Δεν μπορώ να διαγράψω τα πάντα μέσω της εφαρμογής, κάποια απλά δεν διαγράφονται.

 

Τα διέγραψα με File Commander:

 

[ATTACH]52602[/ATTACH]

 

[ATTACH]52603[/ATTACH]

 

Υπάρχει κάτι μέσα στο φάκελο backup που "βλέπει" ο Root File Explorer και δεν "βλέπει" ο File Commander ώστε να το διαγράψω. Θυμίζω, τα Windows δεν "βλέπουν" τίποτα!

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αναπαράξω το πρόβλημα του WiFi; Δεν έχω (σε απλή χρήση) πρόβλημα.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αναπαράξω το πρόβλημα του WiFi; Δεν έχω (σε απλή χρήση) πρόβλημα.

 

Ανοίγεις τη συσκευή από εντελώς κλειστή και μόλις ανοίξει δοκιμάζεις να ανοίξεις το wifi ή το bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

έχω ενα πρόβλημα με το κινητό και θα ήθελα την γνώμη σας. Το παρέλαβα περίπου πριν από μία εβδομάδα και μόλις προχθές διαπίστωσα οτι υπάρχει μια άσπρη κουκκίδα στην οθόνη. Πιθανότατα θα είναι dead pixel. Φαίνεται μόνο σε μαύρο φόντο και είναι πανω δεξιά. Τι τακτική προτείνετε σε τέτοιες περιπτώσεις ?

Γνωρίζετε εάν είναι πιθανό να εμφανιστούν και άλλα dead pixels δεδομένου ότι από την πρώτη κιόλας εβδομάδα βρήκα ήδη ένα ?

Έστειλα e-mail στην selina από το vickmail από όπου και το αγόρασα και περιμένω απάντηση. Σε περίπτωση που μου πει ότι έχω την δυνατότητα να τους το στείλω για αντικατάσταση, λέτε να το κάνω για να μου φύγει απο το μυαλό ότι ενδέχεται να εμφανιστούν και άλλα ή να το κρατήσω όπως είναι ? Υπάρχει περίπτωση να μου προτείνουν refund και όχι αντικατάσταση ?

Σε γενικές γραμμές δεν με πειράζει το dead pixel, απλά φοβάμαι ότι είναι "οιωνός" και για τα επομένα που θα εμφανιστούν.

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας και κυρίως την εμπειρία σας σε αυτά τα θέματα.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

τα dead pixel συνήθως εμφανίζονται εξαρχής (κατασκευαστικά).

Δεν νομίζω οτι "πολλαπλασιάζονται"...

Αν σε ενοχλεί, ζήτα να το επιστρέψεις - τοτε μονο θα σου κάνουν refund ή αντικατάσταση...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ενώ από Windows δεν βλέπω κάτι περίεργο μέσα στην κάρτα κοιτάξτε τι γίνεται όταν χρησιμοποιώ τον Root File Explorer:

 

[ATTACH]52599[/ATTACH]

 

[ATTACH]52600[/ATTACH]

 

Δεν μπορώ να διαγράψω τα πάντα μέσω της εφαρμογής, κάποια απλά δεν διαγράφονται.

 

Τα διέγραψα με File Commander:

 

[ATTACH]52602[/ATTACH]

 

[ATTACH]52603[/ATTACH]

 

Υπάρχει κάτι μέσα στο φάκελο backup που "βλέπει" ο Root File Explorer και δεν "βλέπει" ο File Commander ώστε να το διαγράψω. Θυμίζω, τα Windows δεν "βλέπουν" τίποτα!

 

Λοιπόν, έβαλα μια άλλη κάρτα sd από εχθές και δεν έχει δημιουργηθεί κάτι έως τώρα. Φορμάρισα την άλλη κάρτα που είχε το πρόβλημα στον υπολογιστή, με αργή διαμόρφωση, μόνο έτσι σβήνονται τα πάντα, και τα κρυφά αρχεία, την έβαλα επάνω και θα δω τι παίζει.

 

Πρέπει να πω ότι είναι σημαντικό να έχεις ένα card reader της προκοπής. Τα δωρεάν είναι εντελώς της πλάκας, δεν μπορούσα να κάνω αργή διαμόρφωση, χανόταν το υλικό. Βρήκα ένα Transcend που είχα αγοράσει και δούλεψε άψογα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ότι το τηλέφωνο και η κάρτα ήταν καινούρια. Τοποθέτησα την κάρτα και το έδωσα στον πιτσιρικά. Όταν μετά από μερικές ημέρες μου είπε ότι δεν μπορούσε να τραβήξει φωτογραφία (το συγκεκριμένο τηλέφωνο απαιτεί κάρτα sd για την αποθήκευση) γιατί του εμφάνιζε μήνυμα σφάλματος ότι το στοιχείο sd είναι κατεστραμμένο, το πήρα και όταν το κοίταξα βρήκα αυτό το πρόβλημα με τα περίεργα αρχεία μέσα στην κάρτα, τα οποία της αλλάζουν και όνομα. Της έκανα format με γρήγορη διαμόρφωση, την έβαλα πάνω και δούλευε, αλλά ίσως τελικά να μην σβήνονταν εντελώς όπως αποδεικνύεται τώρα και με κάποιο τρόπο ξαναδημιουργούνταν.

 

Θα το παρακολουθήσω και θα δω τι γίνεται. Κοιτάξτε πως αλλάζει η ονομασία της κάρτας:

 

[ATTACH]52623[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβαλα μια άλλη κάρτα sd από εχθές και δεν έχει δημιουργηθεί κάτι έως τώρα. Φορμάρισα την άλλη κάρτα που είχε το πρόβλημα στον υπολογιστή, με αργή διαμόρφωση, μόνο έτσι σβήνονται τα πάντα, και τα κρυφά αρχεία, την έβαλα επάνω και θα δω τι παίζει.

 

Πρέπει να πω ότι είναι σημαντικό να έχεις ένα card reader της προκοπής. Τα δωρεάν είναι εντελώς της πλάκας, δεν μπορούσα να κάνω αργή διαμόρφωση, χανόταν το υλικό. Βρήκα ένα Transcend που είχα αγοράσει και δούλεψε άψογα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το ότι το τηλέφωνο και η κάρτα ήταν καινούρια. Τοποθέτησα την κάρτα και το έδωσα στον πιτσιρικά. Όταν μετά από μερικές ημέρες μου είπε ότι δεν μπορούσε να τραβήξει φωτογραφία (το συγκεκριμένο τηλέφωνο απαιτεί κάρτα sd για την αποθήκευση) γιατί του εμφάνιζε μήνυμα σφάλματος ότι το στοιχείο sd είναι κατεστραμμένο, το πήρα και όταν το κοίταξα βρήκα αυτό το πρόβλημα με τα περίεργα αρχεία μέσα στην κάρτα, τα οποία της αλλάζουν και όνομα. Της έκανα format με γρήγορη διαμόρφωση, την έβαλα πάνω και δούλευε, αλλά ίσως τελικά να μην σβήνονταν εντελώς όπως αποδεικνύεται τώρα και με κάποιο τρόπο ξαναδημιουργούνταν.

 

Θα το παρακολουθήσω και θα δω τι γίνεται. Κοιτάξτε πως αλλάζει η ονομασία της κάρτας:

 

[ATTACH]52623[/ATTACH]

 

Μετά από άπειρα άνοιξε - κλείσε, εγκατέστησε - απεγκατέστησε, χωρίς πρόβλημα, κάποια στιγμή σε μία εκκίνηση μου πέταξε το μήνυμα το στοιχείο sd είναι κατεστραμμένο. Έκανα επανεκκίνηση και είδε την κάρτα κανονικά αλλά είδα ότι είχε δημιουργήσει μέσα στο φάκελο LOST.DIR ένα αρχείο με ημερομηνία 1980. Το έσβησα και συνέχισε να δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

 

Επειδή όμως είχα κάνει άπειρα πειράματα, πλέον, άσχετα με το ποιά από τις δύο κάρτες είχα επάνω, όταν το συνέδεα στον υπολογιστή δεν έβλεπα όλα τα περιεχόμενα της κάρτας, αλλά μόνο το φάκελο DCIM. Ξαναφλάσαρα το firmware από την αρχή, πέρασα τα πάντα σωστά και θα το δώσω πίσω με την κάρτα που δεν έχει δημιουργήσει πρόβλημα έως τώρα γιατί βαρέθηκα πια να ασχολούμαι.

 

Πάντως Jiayu δεν ξαναπαίρνω, και αυτό, και ένα F1 που έχω αγοράσει, δυστυχώς για άλλους, έχουν προβλήματα. Περισσότερο λογισμικού θα έλεγα παρά υλικού, αλλά δεν είναι βιολί αυτό.

 

 

 

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ με όλο το σεβασμό τον ''αγώνα σου'' με το g2f.Δεν το έχεις αφήσει λεπτό ''ήσυχο'', rom που να μην την έχεις περάσει, cwm recovery το ίδιο, άχρηστα cart readers, και όλα τα μάγια βουντού που ξέρεις.Και καταλήγεις στο συμπέρασμα ότι σου φταίει η Jiayu. Όλα καλά!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...