Jump to content

iPad Mini 2 (2013)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου δεν ξέρω αν σε πρόλαβα αλλα το av player δεν αξίζει να το αγοράσεις αρκετά προβλήματα παρουσιάζει κατά καιρούς και με τους ελληνικούς υπότιτλους έχει πρόβλημα επίσης και με φοματ ήχου. μια είναι η προγραμματαρα για μενα το "It's playing pro" ακριβότερο μεν αξίζει ολα τα λεφτά του δε. ταχύτατο ευκολοτατο, αξιοπιστο, παίζει τα περισσότερα φορματ ήχου, στριμαρει ονλινε ταινίες μεσω wifi, βρίσκει υπότιτλους αν δεν καταφέρεις να παίξεις αυτούς που έχεις, αυξάνει την ενταση πολύ σημαντικό γιατι στο νέο μινι είναι χαμηλά, ρυθμίσεις στην εικόνα, γρήγορη αποθηκευση στη συσκευή σου αμα θες, και αλλα πολλα που δεν θυμάμαι καν να τα γράψω., μουσική φωτογραφίες τα πάντα όλα κανε ενα κόπο μπες στην ιστοσελίδα του και διάβασε περισσότερες λεπτομέρειες. και όποιος άλλος διαβαζει παιδιά αξίζει λέμε καντάρια το πρόγραμμα. η lite έκδοση βέβαια δεν κάνει ούτε για δοκιμή πρακτικά δεν δουλεύει οπότε μην μπεις καν στο κόπο να τη δοκιμασεις οπότε η αγορά είναι μονόδρομος. εγώ είναι κάτι που χρησιμοποιώ καθημερινά γιατί βλεπω σειρές μεσω υπολογιστή με wifi. κανενα πρόβλημα ως σήμερα. με ότι άλλο στο παρελθόν ειχα δοκιμάσει ειχα προβλήματα. με αυτό τίποτα. εννοείται πως δε βγάζει κανένα ipad full hd όμως είναι υπέροχη hd ποιότητα, ακομα και Blu-ray με dts κάνει μόνο του πολύ γρήγορα μετατροπή του αρχείου μόνο του ήχου και σου παίζει κανονικά την ταινία και σου αφήνει το αρχείο ήχου στο φάκελο του υπολογιστή σου αν το χρειάζεσαι για να μην χανεις χρόνο

Δηλαδη με αυτο το προγραμμα βλεπεις απο τον υπολογιστη σου μεσω streaming οποια ταινια θες χωρις να την περασεις στο ταμπλετ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει περιπτωση ο μετρητης χρησης να μετραει ως usage time τον χρονο που ειναι κλειδωμενο?? Αυτη τη στιγμη βλεπω 21 ωρες χρησης!!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση ο μετρητης χρησης να μετραει ως usage time τον χρονο που ειναι κλειδωμενο?? Αυτη τη στιγμη βλεπω 21 ωρες χρησης!!!!
Και αναμονη; Οχι δεν εχω παρατηρησει να μετραει χρονο χρησης χωρις να ειναι πραγματικος (10-11 ωρες)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αναμονη 1 μερα και 2 ωρες. Κατι παει στραβα σιγουρα. Θα το αφησω να κλεισει μονο του πριν το ξαναβαλω να φορτισει και θα δω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω παραγγηλη το iPad mini Retina και

το iphone 5s απο κωτσοβολο στις 24 του μηνα κλεινω 20 μερες σε λιγο και τους περνω τηλ και μου λενε ακομα δεν ξερουν ποτε θα τους ερθει ενω αρχικα μου ειπαν 15 εργασιμες , και καλα ρε παιδια τοσο χαλια ειναι το stock της Apple στην Ελλαδα ; απο που προμυθευεται ο κωτσοβολος ; ,επισης ετυχε σε κανεναν αλλον παρομοιο θεμα με τοσο μεγαλη αναμονη; ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω παραγγηλη το iPad mini Retina και

το iphone 5s απο κωτσοβολο στις 24 του μηνα κλεινω 20 μερες σε λιγο και τους περνω τηλ και μου λενε ακομα δεν ξερουν ποτε θα τους ερθει ενω αρχικα μου ειπαν 15 εργασιμες , και καλα ρε παιδια τοσο χαλια ειναι το stock της Apple στην Ελλαδα ; απο που προμυθευεται ο κωτσοβολος ; ,επισης ετυχε σε κανεναν αλλον παρομοιο θεμα με τοσο μεγαλη αναμονη; ..

Άλλος περίμενε 2 μήνες+ απο Κωτσόβολο αμα διαβάσεις 1-2 σελίδες πισω,αρα δεν εισαι ο πρώτος.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με λιγα λογια καλο Απριλιο .... καλα ειναι

σοβαρη ; απο την στιγμη που τους πληρωνεις δεν εχουν και

την υποχρεωσει να σου φερνουν το προιον στην ωρα του...

που λεει ο λογος μεχρι να μου το φερουν αυτη η Apple

θα ανακοινωση νεα iPad's :) υπαρχει κανενας τροπος να το

τρεξω το θεμα γιατι χρειαζομε αμεσα τις συσκευες..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη με λιγα λογια καλο Απριλιο .... καλα ειναι

σοβαρη ; απο την στιγμη που τους πληρωνεις δεν εχουν και

την υποχρεωσει να σου φερνουν το προιον στην ωρα του...

που λεει ο λογος μεχρι να μου το φερουν αυτη η Apple

θα ανακοινωση νεα iPad's :) υπαρχει κανενας τροπος να το

τρεξω το θεμα γιατι χρειαζομε αμεσα τις συσκευες..

Μιλά με τον Κωτσόβολο και πίεσε τους ή κοιταζεις εναλλακτικό κατάστημα που το εχουν πιο αμεσα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλά με τον Κωτσόβολο και πίεσε τους ή κοιταζεις εναλλακτικό κατάστημα που το εχουν πιο αμεσα.

 

 

Το θέμα κάλος η κακός είναι ότι η αγορά έγινε με πιστωτική (άτοκες δώσεις) ο κωτσοβολος τα χρήματα τα πήρε , εγώ είμαι στον αέρα....

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα κάλος η κακός είναι ότι η αγορά έγινε με πιστωτική (άτοκες δώσεις) ο κωτσοβολος τα χρήματα τα πήρε , εγώ είμαι στον αέρα....

 

Ε τοτε θα κανεις υπομονη εως στο φέρουν,δεν θα στα φάνε τα λεφτα χωρις να παρεις συσκευη.

Αλλα απαράδεκτα πράγματα απο Κωτσόβολο με τις διαθεσιμότητες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλος κάλο όλα καλά μίλησα με τον κωτσοβολο και πείρα το iPad Air που είναι διαθέσιμο αντί του Mini ελπίζω να βγω δικαιωμένος :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!μια ερώτηση...τι χρόνους χρήσης βλέπετε στο mini σας;;Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου σε αυτόν τον τομέα...έχω 12,5 ώρες χρήσης κ 2,5μερες αναμονή και έχω αλλά 16% να καταναλωσω!Η apple γιατί είναι τόσο μετριόφρων και δηλώνει μόνο 10 ώρες χρήσης;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!μια ερώτηση...τι χρόνους χρήσης βλέπετε στο mini σας;;Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου σε αυτόν τον τομέα...έχω 12,5 ώρες χρήσης κ 2,5μερες αναμονή και έχω αλλά 16% να καταναλωσω!Η apple γιατί είναι τόσο μετριόφρων και δηλώνει μόνο 10 ώρες χρήσης;;;
Πανω κατω 11 ωρες εγω με αρκετη χρηση σε μουσικες εφαρμογες και candy crush απο τη γυναικα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!μια ερώτηση...τι χρόνους χρήσης βλέπετε στο mini σας;;Εγώ έχω πάθει την πλάκα μου σε αυτόν τον τομέα...έχω 12,5 ώρες χρήσης κ 2,5μερες αναμονή και έχω αλλά 16% να καταναλωσω!Η apple γιατί είναι τόσο μετριόφρων και δηλώνει μόνο 10 ώρες χρήσης;;;

7-9 ώρες με wi-fi και υπηρεσίες τοποθεσίας ανοιχτές συνέχεια ,σύμφωνα με τη ¨χρήση¨. Πραγματικά, δεν το έχω τσεκάρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα δικά σας αποτελέσματα δεν έχουν καμία σχέση με τα δικά μου...εμένα τώρα είναι στις 7,5 ώρες χρήσης και έχω ακόμα 57%!!!!!και συνήθως μου κρατάει 13 με 14 ώρες χρήσης!και έχω πάντα ανοιχτό wifi και υπηρεσίες τοποθεσίας...απλά έχω την φωτεινοτητα κάτω από τη μέση...
Link to comment
Share on other sites

...απλά έχω την φωτεινοτητα κάτω από τη μέση...

 

Εμ εκει ειναι ολα τα λεφτα.Προτιμω να το φορτιζω καθε 7 ωρες χρησης ,παρα να κανω τοσο μεγαλη εκπτωση στη φωτεινοτητα, βεβαια ειναι και θεμα γουστου.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα πηρα το mini retina παιδια απο ενα καταστημα στην ελβετια επειδη ημουν εκει ενα μηνα και δεν αντεχα να περιμενω να γυρισω.Για κακη μου τυχη με το που το ανοιξα και εβαλα ελληνικα βλεπω οτι η δημιουργια apple id το cloud αλλα και ολο το app store ηταν στα γερμανικα.Μην τα πολυλογω με λιγο ψαξιμο το εκανα κ εβαλα αγγλικα στο appstore και θα ηθελα να ζητησω μια μεγαλη χαρη απ οποιον μπορει να βοηθησει.Θελω να το σεταρω το μηχανημα και να κατεβασω το απαραιτητα για εμε τα οποια δεν ειναι και πολλα.Θελω να μπορω να παιζω ταινιες και υποτιτλους για σχεδον ολα τα φορματ ευκολα και γρηγορα (AV player η καποιο απ τα αλλα που αναφερθηκαν?Θελω το πιο ευκολο κ γρηγορο) επισης θελω να διαβαζω pdf γιατι στο μεταπτυχιακο μου απαιτειται να τα εχεις ετοιμα και διπλα σου (ηταν και βασικος λογος που πηρα και ταμπλετ) και τελος θελω να μπορω να διαβαζω αρχεια ppt doc xls κτλ.Τι αλλο θεωρειτε απαραιτητο?Imovie garangeband κτλ δεν τα χρειαζομαι καθως εχω macbook pro και ποτε δεν τα χρησιμοποιησα.Καποια εφαρμογη που να εκμεταλευεται τα 64bit υπαρχει?Τελος επειδη δεν θελω να βαλω την πιστωτικη μου να υποθεσω πως ασφαλως κ μπορω να κατεβασω εφαρμογες με πληρωμη με τις gift card της apple που απ οτι βλεπω αρχισαν να πουλιουντε και στην ελλαδα?Και κατι τελευταιο που ξεχασα,πως ονομαζετε η εφαρμογη που σου εμφανιζει τις προσφορες στο appstore αλλα και οσα ειναι δωρεαν για λιγο? Edited by Harry_Green

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

επισης θελω να διαβαζω pdf γιατι στο μεταπτυχιακο μου απαιτειται να τα εχεις ετοιμα και διπλα σου (ηταν και βασικος λογος που πηρα και ταμπλετ) και τελος θελω να μπορω να διαβαζω αρχεια ppt doc xls κτλ.

 

Καλωρίζικο το νέο σου iPad. Δεν ξέρω εάν το γνωρίζει από το Σεπτέμβριο του 2013 όταν κάνεις αγορά μία iOS συσκευή, έχει τη δυντότητα να κατεβάσεις δωρεάν τη σουιτα iwork με όλα τ προγραμματα Pages, Numbers, keynotes, iMovie, iPhoto. Αυτά τα προγράμματα θα σε καλύψουν στα αρχεία ppt, doc, xls κλπ. Σχετικά με τα PDF υπάρχουν πολλές αξιόλογες εφαρμογές στο App Store αλλά εάν θέλεις απλώς για ανάγνωση θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το iBooks της Apple και να τα ανοίγεις ή να τα αρχειοθετείς εκεί.

 

Καποια εφαρμογη που να εκμεταλευεται τα 64bit υπαρχει?

Υπάρχουν παιχνίδια τα οποία εκμεταλεύονται τα 64-bit αλλα χωρίς την απαραίτητη μνήμη 3GB+ δεν είναι ιδιαίτερα ορατή η εκμετάλλευση.

 

Τελος επειδη δεν θελω να βαλω την πιστωτικη μου να υποθεσω πως ασφαλως κ μπορω να κατεβασω εφαρμογες με πληρωμη με τις gift card της apple που απ οτι βλεπω αρχισαν να πουλιουντε και στην ελλαδα?

 

Ναι ισχύει μπορεις να χρησιμοποιήσεις Gift cards, αλλά το καλύτερο είναι μία pre paid card.. τουλαχιστον για την Ελλάδα.

 

Θελω να το σεταρω το μηχανημα και να κατεβασω το απαραιτητα για εμε τα οποια δεν ειναι και πολλα.Θελω να μπορω να παιζω ταινιες και υποτιτλους για σχεδον ολα τα φορματ ευκολα και γρηγορα (AV player η καποιο απ τα αλλα που αναφερθηκαν?Θελω το πιο ευκολο κ γρηγορο) Τι αλλο θεωρειτε απαραιτητο?

 

Το πρώτο σου ερώτημα το άφησα για το τέλος καθώς δεν είμαι σιγουρος αν καταλαβα τι ζητάς, μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν converter για iPad - iphone θα σου πρότεινα το Format Factory,

 

Ό,τι άλλο χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ φιλε μου,ησουν ιδιαιτερα εξυπηρετικος.Γενικα βλεπω οτι το φορουμ ειναι γεματο απο ατομα που θελουν να βοηθησουν και χαιρομαι.Ξερω οτι η σουιτα ειναι δωρεαν πλεον (κατεβαζω απ το app store μια μια τις εφαρμογες η ερχονται σαν μια εφαρμογη που τα χει ολα?) Επειδη εχω μπερδευτει ομως θα ηθελα να μου πεις απλα αν ανοιγω οτιδηποτε word με το pages η οποιοδηποτε ppt με το keynotes.Δεν εχω μεγαλες απαιτησεις,ουτε θελω να δουλευω πανω σε αυτα με το ταμπλετ,απλα να μπορω να τα διαβαζω κ απο κει θελω.Για pdf θελω απλα να διαβαζω τα συγγραματα που παιρνουμε οποτε θελω κατι απλο οπως το ibooks οπως λες.Πως δουλευει αυτο ομως,πεταω το pdf στο itunes και το ανοιγω με το ibooks?Εχω χρονια να ασχοληθω με το ios και τα χω ξεχασει.Εχω και το mac book pro και ξερω οτι εχουν καλο interaction οποτε θα υπαρχουν εφαρμογες που θα μου λυνουν τα χερια λογικα,ψαξιμο θελει το ρημαδι κ που να βρεθει χρονος. Οσο για τις ταινιες δεν θελω να κανω μετατροπη,θελω να παιζει avi κτλ και να μην εχω θεμα με τους υποτιτλους τους οποιους κατεβαζω ξεχωριστα.Τα παιδια εχουν πει τον Av Player,τον vlc και καποιους αλλους που κανουν ακομα παραπανω πραγματα.Εγω θα ηθελα την πιο αξιοπιστη και γρηγορη λυση.Για τελος αφησα το camera kit.Τι ακριβως κανει?Επειδη εχω 16αρι ipad θα με βολευε πολυ αν θα μπορουσε να εχει καπως τον ρολο του usb on the go για μενα για την περιπτωση που παω διακοπες κ θελω περισσοτερες ταινιες μαζι μου.Μπορει να το κανει αυτο?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε, να είσαι καλά, όσο για τα αρχεία, είναι ακριβώς όπως τα λες ανοίγουν όλα τα αρχεία με τις αντίστοιχες Apple εφαρμογές. Μπορείς να τις κατεβάσεις από το App Store, εάν θυμάμαι καλά με το registrated της συσκευής σου εμφανίζονται ώς purchases εφαρμογές τις οποίες και μπορείς να τις κατεβάσεις. Σχετικά με τις ταινίες δεν γνωρίζω πολλά για να σε βοηθήσω, οπότε θα περιμένεις κάποιον πιο εμπειρο στο θέμα, πάντως το πιο φημισμένο για περισσότερους τύπους αρχείων ειναι το VLC. Σχετικά με το camera kit πληροφορίες θα βρείς εδω http://store.apple.com/us/product/MD822ZM/A/lightning-to-sd-card-camera-reader
Link to comment
Share on other sites

Το AVPlayer HD θεωρω τον καλύτερο player

Απλα κατεβαζεις απο το PC σου την ταινία μαζί με τον υπότιτλο σε srt τα βάζεις σε ενα φάκελο ως ετσι

Dark night

Dark night.srt

Και τα μετάφερεις με drag and drop μεςω iTunes ειτε μεςω wifi network στο iPad σου.

Μετά μεσα απο την εφαρμογη AVPlayer HD απλα ανοίγεις τον φάκελο,πατάς την ταινία και αυτόματα φορτώνονται οι υπότιτλοι και παρακολουθείς πλέον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο που ξεχασα,πως ονομαζετε η εφαρμογη που σου εμφανιζει τις προσφορες στο appstore αλλα και οσα ειναι δωρεαν για λιγο?

 

https://itunes.apple.com/gr/app/appzapp-hd-pro-daily-new-apps/id428248004?mt=8

Link to comment
Share on other sites

πως ονομαζετε η εφαρμογη που σου εμφανιζει τις προσφορες στο appstore αλλα και οσα ειναι δωρεαν για λιγο?

Apps gone free

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με καταυποχρεωσατε.Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Βρηκα και κατεβασα τον vlc που τον ειχε free,κολανε οι υποτιτλοι οπως γραψαν καποια παιδια η διορθωθηκε με το ios7? Aν ναι τοτε κατεβαζω σημερα κιολας τον AV. Mε ΑV ειχατε ποτε θεμα με υποτιτλους?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με καταυποχρεωσατε.Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.Βρηκα και κατεβασα τον vlc που τον ειχε free,κολανε οι υποτιτλοι οπως γραψαν καποια παιδια η διορθωθηκε με το ios7? Aν ναι τοτε κατεβαζω σημερα κιολας τον AV. Mε ΑV ειχατε ποτε θεμα με υποτιτλους?

 

Όχι ποτέ. Προχώρα κανονικά στην αγορά της.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad Mini 2 (2013)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...