Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1520


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για το LTE της wind θελει ενεργοποιηση?Παντως δεν ειχατε προβλημα συνδεσης ε?Το κινητο μου βγαζει μονο σαν επιλογη απο τις ρυθμισεις 4G δεν γραφει για LTE Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Για το LTE της wind θελει ενεργοποιηση?Παντως δεν ειχατε προβλημα συνδεσης ε?Το κινητο μου βγαζει μονο σαν επιλογη απο τις ρυθμισεις 4G δεν γραφει για LTE

 

Το ίδιο είναι, απλά ανάλογα με το region έχει διαφορετική ονομασία.

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowscentral.com/lumia-830-receives-windows-phone-81-update-2-india-lumia-1520-1320-and-930-also-updated

 

Πριν 3 ωρες ξεκινησε να κατεβαινει στην Ινδια το windows 8.1 update 2 για Nokia 1520

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Snag a refurb'd AT&T Lumia 1520 for just $250 at Yugster

 

http://www.windowscentral.com/snag-lumia-1520-just-250-yugster

 

Edit...μάλλον τελειωσε η προσφορα....βιάστηκα

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το 1520 δεν είναι στην λίστα με τα τηλέφωνα που θα πάρουν πρώτα τα 10. Έχουν τα καλύτερα specs από όλα τα υπόλοιπα , αυτά τα καινούργια ντε
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το 1520 δεν είναι στην λίστα με τα τηλέφωνα που θα πάρουν πρώτα τα 10. Έχουν τα καλύτερα specs από όλα τα υπόλοιπα , αυτά τα καινούργια ντε

 

Και είναι και το τηλέφωνο που έκανε την παρουσίαση. Είναι όντως περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Νεος κατοχος και γω 1520 και μπορω να πω δεν το μετανοιωσα αν και εφυγα απο το σουπερ γρηγορο Nexus 6 .

Εβαλα με τη μια τα wp 10 preview ,πολυ ωραια και με αλλαγες αρκετες απο οτι θυμαμαι απο παλια χρηση wp.

2 ερωτησεις,εχω απενεργοποιησει αρκετα apps απο παρασκηνιο εν τουτοις πολλες φορες το κινητο ειναι ζεστο και ως αποτελεσμα η μπαταρια φευγει αρκετα γρηγορα.Ενας λογος που πηρα το κινητο ειναι η μπαταρια του οποτε ψαχνω να δω τι παιζει.

Επισης πολλες εφαρμογες οπως και browsers δειχνουν τεραστιοι σαν UI σαν να ειναι φτιαγμενοι για κινητα <5"

με χαμηλη αναλυση. Πχ Surfy,Evernote, Twitter...

Yπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο ή ετσι ειναι?

Και επειδη βλεπω καποια ψιλο bugs ,(κολλαει το κινητο και δεν λειτουργει το touch παρα μονο μετα απο reboot) αναμενομενο preview ειναι τα 10αρια, λετε επιστροφη σε 8.1 θα λυσει τα παραπανω θεματα?

 

Ευχαριστω πολυ ελπιζω να μην κουρασα .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλα το αγορασες τωρα και εβαλες αμεσως τα 10? εχουν αρκετα προβληματα γυρνα στην 8.1 να βρεις την ησυχια σου. Δεν ειναι για καθημερινη χρηση ακομα τα 10.
Link to comment
Share on other sites

καλα το αγορασες τωρα και εβαλες αμεσως τα 10? εχουν αρκετα προβληματα γυρνα στην 8.1 να βρεις την ησυχια σου. Δεν ειναι για καθημερινη χρηση ακομα τα 10.

 

Λες ε? θα κανω ενα downgrade Και βλεπουμε

απλα ειναι πιο συμμαζεμενα ρε *******..

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες πέρνα τα 8.1 και σε μια εβδομάδα που έρχεται η έκδοση 10240(+), ξαναπέρνα τα 10αρια μιας και προβλέπεται να είναι πολύ πιο σταθερή έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

 

 

Νεος κατοχος και γω 1520 και μπορω να πω δεν το μετανοιωσα αν και εφυγα απο το σουπερ γρηγορο Nexus 6 .

 

 

Εβαλα με τη μια τα wp 10 preview ,πολυ ωραια και με αλλαγες αρκετες απο οτι θυμαμαι απο παλια χρηση wp.

 

 

2 ερωτησεις,εχω απενεργοποιησει αρκετα apps απο παρασκηνιο εν τουτοις πολλες φορες το κινητο ειναι ζεστο και ως αποτελεσμα η μπαταρια φευγει αρκετα γρηγορα.Ενας λογος που πηρα το κινητο ειναι η μπαταρια του οποτε ψαχνω να δω τι παιζει.

 

 

Επισης πολλες εφαρμογες οπως και browsers δειχνουν τεραστιοι σαν UI σαν να ειναι φτιαγμενοι για κινητα <5"

 

 

με χαμηλη αναλυση. Πχ Surfy,Evernote, Twitter...

 

 

Yπαρχει καποια ρυθμιση γιαυτο ή ετσι ειναι?

 

 

Και επειδη βλεπω καποια ψιλο bugs ,(κολλαει το κινητο και δεν λειτουργει το touch παρα μονο μετα απο reboot) αναμενομενο preview ειναι τα 10αρια, λετε επιστροφη σε 8.1 θα λυσει τα παραπανω θεματα?

 

 

 

 

 

Ευχαριστω πολυ ελπιζω να μην κουρασα .

 

 

 

Και έμενα κολλάει συνέχεια το touch αλλά ειναι τόσο όμορφα τα 10 που δεν ψήνω να τα αλλάξω....Απλά κάνω υπομονή για το επόμενο update

Link to comment
Share on other sites

Οπως το βλεπω μαλλον απο βδομαδα λενε για update .Και σιγουρα οχι το 10240 λογω bug.

Eιναι ομορφα τα ατιμα τα 10αρια..ομως αλλες 10 μερες με τα διαφορα θεματακαι ειναι υπο σκεψη αυτο.

Ας ελπισουμε να ερθει συντομα το επομενο build.

:confused:

 

EDIT:

Kαποιες εφαρμογες οπως πχ Evernote,Messenger κτλ φαινονται τεραστιες στο κινητο .Υπαρχει τροπος να δειχνουν πιο νορμαλ Πχ στο android αλλαζες το dpi και ερχοταν κατι στα ισια του.

Επισης υπαρχει καποιος τροπος για χρηση hangouts γιατι απο google apps τιποτα δεν παιζει?

Ευχαριστω

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να περιμένεις τον δημιουργό της εφαρμογής για αναβαθμίσει τις εφαρμογές αν το θέλει. Εμένα μια χαρά μου φαίνεται ο messenger.
Link to comment
Share on other sites

Εκ πρώτης όψεως πάντως η κινητάρα πάει πολύ καλά!!Την πρώτη ώρα μου έκανε κάτι νούμερα αλλά από ότι βλέπω τώρα παίζει οκ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για συζητήσεις που αφορούν την Technical Preview έκδοση των Windows 10 Mobile υπάρχει ξεχωριστό θέμα εδώ Windows 10 technical preview (Insider Program).
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για συζητήσεις που αφορούν την Technical Preview έκδοση των Windows 10 Mobile υπάρχει ξεχωριστό θέμα εδώ Windows 10 technical preview (Insider Program).

 

Ναι αλλά εμείς μιλάμε για το πως πάει στο δικό μας κινητό. Δεν τρέχει σε όλα το ίδιο καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδο δυο χρόνια ήθελα να ρωτήσω σε όλα τα 1520 δεν μηδενίζει το battery saver μόλις το βγάλεις από φόρτηση; γιατί σε αλλα λουμια μηδενίζει; υπάρχει τρόπος να το φτιάξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εχω παρατηρησει πως ωρες ωρες το touch τραβαεει κατι κολληματα.Ειμαι με WP10 Preview 10512

Νομιζω πως μαλλον ειναι hardware το θεμα καθ οτι εχω διαβασει και δοκιμασα εν τελει και ο ιδιος,

κρατωντας τους αντιχειρες στο κεντρο της οθονης και πιεζοντας ελαφρα προς τα μεσα με τα 2 χερια την οθονη το touch επανερχεται σε αριστη κατασταση.

Συμβαινει και σε κανεναν αλλο αυτο?Λετε να το παω NOKIA?

Ευχαριστω.

 

EDIT:

Εδω το εξηγει

 

http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-1520/373024-i-think-i-sort-fixed-phantom-touch-issue-my-1520-a.html#post3192132

Edited by jimpsar

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα, ειχα γραψει πριν καποιους μηνες για το προβλημα που ειχα με τον οπτικο σταθεροποιητη. Ειχε πει καποιο μελος εδω να βγαλω βιντεο αλλα τελικα δεν ανεβασα ποτε.

Το προβλημα συνεχιστηκε και απ οτι ειδα στο ιντερνετ ειναι λιγο τζοκερ το θεμα... εχει τυχει σε πολλους, σε αλλους δεν κλειδωνει ενω πατας ληψη σε αλλους δεν κεντραρει καλα σε αλλους λογο του οτι κουνιεται σε λαθος γωνια εμφανιζει λωριδες σε μεγαλα iso.

Με τα πολλα το πηγα σε nokia care. Εδειξα μπροστα τους το προβλημα και φωτογραφιες με εκθεση 2 δευτερολεπτα σε τριποδο που δεν θα επρεπε να ειναι θωλες αλλα μου ειπαν πως οι τεχνικοι το εξετασαν και δεν βρηκαν τιποτα. Ειπαν οτι αλλαξαν καμερα ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ.

Και τωρα μπαινω στο ζουμι:

1. νομιζα πως μια τετοια αλλαγη θα επρεπε να σταλει στο εξωτερικο... μου κανει εντυπωση πως αλλαξαν τετοια καμερα μεσα σε 4 μερες.

2. Η καμερα ισως ειναι λιγο χειροτερη απο πριν. Αν το κινητο ειναι σε σταθερο σημειο κανει καποιες φορες αποτομα πηδηματα... ενω πριν απλα κουνιοταν αργα.

3. Στην οθονη στο υψος της καμερας βρηκα μια αλοιωση, η οποια φαινεται υπο γωνια με μεγιστη φωτεινοτητα. πιο πολυ σαν να πιεσαν πολυ την οθονη σε εκεινο το σημειο.

 

Να προσθεσω οτι αυτους τους μηνες με το ξενερωμα που εφαγα ηρθα σε επαφη και δοκιμασα αρκετα κινητα μεσα απο το φιλικο μου περιβαλλον με οπτικο σταθεροποιητη. Lg g2 & g3 , Lumia 930 ακομα και nexus 5 ολα ειχαν καλυτερες επιδοσεις και μαλλον καλυτερη υλοποιηση σε αυτο το θεμα.

 

Τι κανω τωρα? το ξαναπαω η επικοινωνω απευθειας με την νοκια / microsoft μεσω mail. Γτ αυτα δεν ειναι σοβαρα πραγματα για μια εταιρια που θελει να λεει οτι πουλαει camera phone. :mad:

Edited by voulanak
Link to comment
Share on other sites

Στο nokia care Κατεχακης το πηγα...

Το θεμα με τις αποδειξεις ηταν απαραδεκτο!

Οταν το αφησα δεν μου δωσαν κανενα αποδεικτικο παραλαβης επρεπε να ξαναπερασω αργοτερα την ιδια μερα και να το ζητησω.

Στην παραλαβη επισης δεν μου δωσαν τιποτα και κρατησαν και την αποδειξη που μου ειχαν δωσει.

Δεν ξερω ειχα ακουσει τα καλυτερα για το συγκεκριμενο μαγαζι αλλα ηταν γενικα απαραδεκτοι σε ολα τους. Ο ενας μιλουσε 20 λεπτα με πελατη για κατι δικοπες που ειχε παει και εμεις περιμεναμε :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...