Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα δοκιμασε.....εμενα εκατσε πολυ καλα SRK300 xceed10 με clean install....σε μπριζωνω ε; :p

 

Παω για υπνο αλλα μαλλον δεν θα ειναι ησυχος, καληνυκτα φιλε

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παω για υπνο αλλα μαλλον δεν θα ειναι ησυχος, καληνυκτα φιλε

Αυριο θα ειναι μια πολυ ωραια μερα....πιστευω να σου κατσει καλα...καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωστή αυτή. Ευχαριστώ

Ποιά κατεβάζω; Advanced lp?

 

Επειδή δεν ξέρω την rom δεν ξέρω να σου πω. Εάν ο δημιουργός της rom γράφει ότι έχει τα advanced binaries της κάμερας τότε θέλεις τα advanced, διαφορετικά την stock. Καλύτερα αποτελέσματα πάντως βλέπεις με τα settings που κατεβάζεις από το playstore και είναι με πληρωμή (οι ειδικοί είπαν ότι αξίζουν τα χρήματα). Πάντως εάν δεν έχεις μεγάλη τρέλα με την φωτογραφία δεν έχει νόημα να ασχοληθείς. Διαφορά βλέπουν αυτοί που ψάχνονται. Οι υπόλοιποι βλέπουν πάνω κάτω το ίδιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξέρω την rom δεν ξέρω να σου πω. Εάν ο δημιουργός της rom γράφει ότι έχει τα advanced binaries της κάμερας τότε θέλεις τα advanced, διαφορετικά την stock. Καλύτερα αποτελέσματα πάντως βλέπεις με τα settings που κατεβάζεις από το playstore και είναι με πληρωμή (οι ειδικοί είπαν ότι αξίζουν τα χρήματα). Πάντως εάν δεν έχεις μεγάλη τρέλα με την φωτογραφία δεν έχει νόημα να ασχοληθείς. Διαφορά βλέπουν αυτοί που ψάχνονται. Οι υπόλοιποι βλέπουν πάνω κάτω το ίδιο αποτέλεσμα

 

Σε ευχαριστώ. Δεν έχω μεγάλη τρελά οπότε προς το πάρκο δεν κατέβαζω τα settings....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δεν έχω μεγάλη τρελά οπότε προς το πάρκο δεν κατέβαζω τα settings....

Η Xcam έχει το UI της κάμερας της Kit Kat, αν σε βόλευε περισσότερο μπορείς να τη δοκιμάσεις! Τα setting's αξίζουν μόνο αν έχεις γνώσεις ή διάθεση να ασχοληθείς με τις ρυθμίσεις! Τα 'χω αγοράσει εδώ και πολύ καιρό αλλά ούτε και εγώ έχω ασχοληθεί πολύ. Εγώ πάντως δουλεύω την Xcam. Υπο άλλες συνθήκες δε θα δεις διάφορες!

Ο Xdabbed ήταν ο πρώτος (και καλύτερος) που ασχολήθηκε και τη βελτίωση της κάμερας του G2. Είχε ξεκινήσει βγάζοντας κάποια mod's σε μορφή zip που βελτίωναν, τότε, πάρα πολύ την κάμερα και ειδικά τον χρόνο εστίασης. Αυτή ήταν η αιτία που έβαλα custom recovery στο G2, τον Δεκέμβριο του 2013 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να δοκιμασω και εγω αυτη την SRK300 η και την cloudy 3.3 αλλα σκεφτομαι μηπως ψηνεται και παλι το κινητο λογω λολιποπ.Τι εντυπωσεις εχετε οσοι την εχετε περασει ; Βοηθαει καποιος συγκεκριμενος κερνελ.

 

Ειδικα τωρα που δροσισε και ο καιρος δεν νιωθω τιποτα με την conqueror 3.1 που εχω ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να δοκιμασω και εγω αυτη την SRK300 η και την cloudy 3.3 αλλα σκεφτομαι μηπως ψηνεται και παλι το κινητο λογω λολιποπ.Τι εντυπωσεις εχετε οσοι την εχετε περασει ; Βοηθαει καποιος συγκεκριμενος κερνελ.

 

Ειδικα τωρα που δροσισε και ο καιρος δεν νιωθω τιποτα με την conqueror 3.1 που εχω ακομα.

 

Αφού χειμωνιαζει σιγά σιγά και να ψήνεται σιγά...Δοκιμασε cloudy 3.3 με xceed kernel αξίζει άπειρα πιστεύω...Βλέπεις τι λέμε όλοι εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατι πριν 4 μερες που πηρα το κινητο με στοκ lp , ψηνοταν...Το τηλ εχει ηδη υποστει φετος αλλαγη οθονης οποτε ειναι "φρεσκια"
Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατι πριν 4 μερες που πηρα το κινητο με στοκ lp , ψηνοταν...Το τηλ εχει ηδη υποστει φετος αλλαγη οθονης οποτε ειναι "φρεσκια"

 

Αν και επαναλαμβανομαστε...Εγώ από τον Ιούνη είμαι cloudy 3.x όπου το μεγαλύτερο διάστημα ήμουν με τον kernel της rom...Το κινητό ανέβαζε θερμοκρασίες 70-75 μόνο αν έπαιζα βαριά παιχνίδια ή όταν ήμουν έξω παραλία με ντάλα ήλιο και ανοιχτό 3G...Για μένα το μυστικό να μην σου εμφανίσει κιτρινιλα είναι η μη πολύωρη βαριά χρήση με full φωτεινοτητα...Άμα έχεις την οθόνη με 50% Μαξ φωτεινοτητα δύσκολα να σου εμφανίσει κιτρινιλα

Edited by drakak1s
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανεφερες τωρα μολις μπουταρε η 3.3 , ειδα οτι εχει κιτρινιλα στην πανω αριστερη γωνια!

 

Eχει αλλαξει κανεις προσφατα οθονη ; Το λεω γιατι μου ειπαν οτι δεν εχουν αποθεμα και θα μπει σε σειρα προτεραιοτητας και δε ξερουν να μου πουν ποσο θα διαρκεσει η αναμονη.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανεφερες τωρα μολις μπουταρε η 3.3 , ειδα οτι εχει κιτρινιλα στην πανω αριστερη γωνια!

 

Eχει αλλαξει κανεις προσφατα οθονη ; Το λεω γιατι μου ειπαν οτι δεν εχουν αποθεμα και θα μπει σε σειρα προτεραιοτητας και δε ξερουν να μου πουν ποσο θα διαρκεσει η αναμονη.

Δηλαδή εννοείς ότι σου εμφάνισε τη κιτρινιλα κατά τη διάρκεια που φλασαρες τη cloudy?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...εχω την cloudy 3.3. ειτε εχω dori ειτε xceed μία κιτρινη γραμμη δεξιά της οθονης μου βγαζει. την εχω καιρο αυτην την γραμμη. Αν βαλω kit kat θα φυγει; Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να γυρισω σε kit kat. Και stock 30b που εχω βαλει τα ιδια κανει. η κιτρινη γραμμη εκει ειναι σταθερή. υπαρχει καποιος τροπος να φυγει μονιμα?

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος να φυγει μονιμα?

 

Πήγαινε στο service και θα φύγει μόνιμα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εννοείς ότι σου εμφάνισε τη κιτρινιλα κατά τη διάρκεια που φλασαρες τη cloudy?
Στην KK που ειχα ηταν μαυρη η μπαρα και δεν φαινοταν, σαν να ειχα μια ιδεα οταν εβγαινε εκει συνεφακι απο το προγραμμα του καιρου... και απλα τωρα φανηκε καθαρα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο service και θα φύγει μόνιμα...

Δεν θελω να μπλεξω με service... να γυριζω σε unroot κ.λ.π..

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην KK που ειχα ηταν μαυρη η μπαρα και δεν φαινοταν, σαν να ειχα μια ιδεα οταν εβγαινε εκει συνεφακι απο το προγραμμα του καιρου... και απλα τωρα φανηκε καθαρα.

Δεν θυμαμαι αν την εβγαλε σε cloudy ή στην 30b. Σιγουρα σε kit kat δεν την ειχα...

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να μπλεξω με service... να γυριζω σε unroot κ.λ.π..

Μάλλον είναι hardware πρόβλημα και θέλει αλλαγή η οθόνη. Ότι και rom να βαλεις..... δε το βλέπω να φεύγει η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω και ξαναρωταω και απαντηση δεν παιρνω :)

για να μην σκασω και αρχισω να κανω unroot και επαναφορα σε στοκ, ας μου πει καποιος που εχει cloudy 3.3. ή SRKG 2/3 ή Inazuma2.5 και πανω:

στις ρυθμισεις για την θηκη quickwindow σας βγαζει την επιλογη για να τσεκαρετε αν θελετε με το ανοιγμα της θηκης να ξεκλειδωνει ή οχι?

εμενα μου την εβγαζε (δεν θυμαμαι μεχρι ποτε) αλλα καποια στιγμη την εχασε και στην θεση της εχει μια επιλογη για το αν θελω να εμφανιζονται ειδοποιησεις ή οχι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να τρεξω αρκετα την cloudy για μεγαλυτερη σιγουρια των λεγομενων μου αλλα αν κατα την διαρκεια της εγκαταστασης της ρομ επελεξες να περασεις και το xposed τοτε εχει αφαιρεθει απο την ρομ το quick window, το οποιο το αναφερει κιολας κατα την επιλογη του xposed οτι αφαιρειται αυτοματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω και ξαναρωταω και απαντηση δεν παιρνω :)

για να μην σκασω και αρχισω να κανω unroot και επαναφορα σε στοκ, ας μου πει καποιος που εχει cloudy 3.3. ή SRKG 2/3 ή Inazuma2.5 και πανω:

στις ρυθμισεις για την θηκη quickwindow σας βγαζει την επιλογη για να τσεκαρετε αν θελετε με το ανοιγμα της θηκης να ξεκλειδωνει ή οχι?

εμενα μου την εβγαζε (δεν θυμαμαι μεχρι ποτε) αλλα καποια στιγμη την εχασε και στην θεση της εχει μια επιλογη για το αν θελω να εμφανιζονται ειδοποιησεις ή οχι....

 

Στην srk λέει μόνο ποιες εφαρμογές θέλεις να βλέπεις στο παράθυρο. Δεν λέει για ξεκλείδωμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να μπλεξω με service... να γυριζω σε unroot κ.λ.π..

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θυμαμαι αν την εβγαλε σε cloudy ή στην 30b. Σιγουρα σε kit kat δεν την ειχα...

 

Θα μπλεξουμε και οι 2 με το σερβις...

 

Στην κιτκατ που ειχα η μπαρα ηταν μαυρη παντα οποτε δεν μπορουσα να διακρινω κατι και σε παιχνδια και εφαρμογες που ετρεχα δεν υπηρχε λογος να εστιασω εκει .Απαξ και εβαλα την cloudy , ηταν αμεσως αντιληπτη η κηλιδα.

 

Εγω τωρα επιτελους το επανεφερα....μου εβγαλε την πιστη , δοκιμασα 2 φορες με το προγραμμα της LG , αλλαξα 5 φορες drivers , δοκιμασα με το flashtool και παλι αλλαξα 5 φορες drivers , δοκιμασα σε συμβατοτητα σε 7 (εχω 10 pro) τιποτα !!

 

Μεχρι που ειδα οτι εχει αναφερθει απο πολους το κολλημα στο 2% οπως εκανε και σε εμενα , και μετα απο ενα fix που κατεβασα του download mode , με την πρωτη του φλασαρα στοκ 5.0.1 .

Link to comment
Share on other sites

Στην cloudy 3.3 η camera δεν εχει καποιες ρυθμισεις, οπως manual iso και manual focus. Μπορει καπως να αλλαξει αυτο? Πως μπορω να την κανω καλυτερη?
Link to comment
Share on other sites

Στην cloudy 3.3 η camera δεν εχει καποιες ρυθμισεις, οπως manual iso και manual focus. Μπορει καπως να αλλαξει αυτο? Πως μπορω να την κανω καλυτερη?

Βάλε την Xcam που αναφέραμε πιο πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω και ξαναρωταω και απαντηση δεν παιρνω :)

για να μην σκασω και αρχισω να κανω unroot και επαναφορα σε στοκ, ας μου πει καποιος που εχει cloudy 3.3. ή SRKG 2/3 ή Inazuma2.5 και πανω:

στις ρυθμισεις για την θηκη quickwindow σας βγαζει την επιλογη για να τσεκαρετε αν θελετε με το ανοιγμα της θηκης να ξεκλειδωνει ή οχι?

εμενα μου την εβγαζε (δεν θυμαμαι μεχρι ποτε) αλλα καποια στιγμη την εχασε και στην θεση της εχει μια επιλογη για το αν θελω να εμφανιζονται ειδοποιησεις ή οχι....

 

Cloudy 3.3 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Μόνο να επιλέξω εφαρμογές. Δεν νομίζω να υπήρχε ποτέ τέτοια επιλογή. Όταν ορίζω κλείδωμα οθόνης το σύρσιμο τότε με το άνοιγμα της θήκης ξεκλειδώνει αυτόματα το τηλέφωνο. Εάν έχω άλλο τύπο για κλείδωμα όταν ανοίγει η θήκη ζητάει να το ξεκλειδώσω. Εάν θυμάμαι καλά σε kitkat υπήρχε και επιλογή κανένα κλείδωμα (ούτε σύρσιμο). Ίσως κάτι τέτοιο να θυμάσαι και να ψάχνεις άδικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να τρεξω αρκετα την cloudy για μεγαλυτερη σιγουρια των λεγομενων μου αλλα αν κατα την διαρκεια της εγκαταστασης της ρομ επελεξες να περασεις και το xposed τοτε εχει αφαιρεθει απο την ρομ το quick window, το οποιο το αναφερει κιολας κατα την επιλογη του xposed οτι αφαιρειται αυτοματα.

Όταν την είχα περάσει δεν είχα βάλει xposed οπότε το παράθυρο λειτουργούσε ;)

Στην srk λέει μόνο ποιες εφαρμογές θέλεις να βλέπεις στο παράθυρο. Δεν λέει για ξεκλείδωμα.

 

Cloudy 3.3 δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Μόνο να επιλέξω εφαρμογές. Δεν νομίζω να υπήρχε ποτέ τέτοια επιλογή. Όταν ορίζω κλείδωμα οθόνης το σύρσιμο τότε με το άνοιγμα της θήκης ξεκλειδώνει αυτόματα το τηλέφωνο. Εάν έχω άλλο τύπο για κλείδωμα όταν ανοίγει η θήκη ζητάει να το ξεκλειδώσω. Εάν θυμάμαι καλά σε kitkat υπήρχε και επιλογή κανένα κλείδωμα (ούτε σύρσιμο). Ίσως κάτι τέτοιο να θυμάσαι και να ψάχνεις άδικα

Σας ευχαριστώ για την απάντηση...

Άκη στην 4.4.την είχε στις ρυθμίσεις.

Επελεγες αν θα ξεκλειδώνει με το άνοιγμα ή αν θα μπαίνει στην λοκσκριν και θα πρέπει να φύγεις το δάχτυλο.

Το θυμόμουνα αυτό και για αυτό το έψαχνα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...