Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα μου παραπονιουνται. Κάποιος ανέφερε εδώ ότι είναι καλύτερα όταν το έχεις στο δεξί αυτί. Αυτό κάνω προς το παρόν και βλέπουμε.... Όντως κρίμα....

 

Αν δηλαδή πάμε procordia για αλλαγή μικροφώνου η το οτιδήποτε λόγω του ότι ότι δε μας ακούνε καλά.... Δεν υπάρχει λύση; τι λένε δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δηλαδή πάμε procordia για αλλαγή μικροφώνου η το οτιδήποτε λόγω του ότι ότι δε μας ακούνε καλά.... Δεν υπάρχει λύση; τι λένε δηλαδή;

 

Σε ποια εταιρεία δικτύου είσαι; Εγώ cosmote δεν έχω πρόβλημα. Την ίδια στιγμή αν βάλεις τα ακουστικά σε ακούνε;

Επίσης από κάτω δες λίγο όπως κοιτάς την συσκευή το αριστερό σημείο με τις τρύπες είναι για το μικρόφωνο. Πρέπει να είναι καθαρές. Εγώ όταν το πήρα το καθάρισα είχαν βουλώσει ο προηγούμενος κάτοχος το πρόσεχε αλλά η σκόνη μπαίνει και τις κλείνει.

Μήπως είναι αυτό και άδικα το ψάχνεις;

Αν δεις ότι έχουν σκόνη στείλε μου pm

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Kανεις που ασχολειται πιο πολυ με τα mods των φωτο, εχει δοκιμασει αυτο, γιατι φαινεται αρκετα καλο

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/general/mod-camera-libs-5-0-1-t3220239

Άκρη δεν έβγαλα, άλλο όνομα έχουν τα αρχεία, καθώς και είναι πολύ λίγα σε αντίθεση με αυτά που υπάρχουν.η SnapDragon camera όμως, έχει μια διαφορά σε σχέση με την στοκ κάμερα.Τώρα θα δοκιμάσω και την xcam με τα lib

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Απο την επομενη βδομαδα το. G4 ξεκιναει την αναβαθμιση σε 6.0
Link to comment
Share on other sites

Kωστή... είμαστε σε νήμα του G2... ;)

Το ανεφερα γιατι αυτο σημαινει οτ ολο κι κποιο καλουδι θα κανουν port στο G2 μας

Link to comment
Share on other sites

Σωστος.... ;)

 

 

Επειδη το πισω καπακι ειναι ψιλοταλαιπωρημενο , καταφερα και παρηγγειλα χτες αλλο για να το αντικαταστησω.Το αναφερω εδω γιατι αφορα βελτιωση :p

Link to comment
Share on other sites

Βελτίωση η αλλαγή του πίσω καπακίου?:blink:

 

Σωραίοςςςςςς:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε οπτική είναι...

 

Βλέπεις εσύ ποτέ το πίσω καπάκι?:D:lol::rotfl::rotfl::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά, σε συνέχεια που είχα με το πρόβλημά μου (είχα κάνει βλακεία και είχα brickάρει το κινητό). το ανέστησα και του πέρασα την cloudy stock και τώρα θέλω να flashάρω τελείως stock με το flashtool. το πρόβλημα είναι ότι όταν το βάζω σε download mode δεν μου βγάζει το παραθυράκι ότι το αναγνώρισε το pc για να συνεχίσω τη διαδικασία. το δοκίμασα σε windows 10 και windows 8.1 μήπως ήταν θέμα windows και άλλαξα και θύρες. και στα 2 pc έχω περασμένους τους drivers της lg. πώς μπορώ να το κάνω να το αναγνωρίσει κανονικά το pc;
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά, σε συνέχεια που είχα με το πρόβλημά μου (είχα κάνει βλακεία και είχα brickάρει το κινητό). το ανέστησα και του πέρασα την cloudy stock και τώρα θέλω να flashάρω τελείως stock με το flashtool. το πρόβλημα είναι ότι όταν το βάζω σε download mode δεν μου βγάζει το παραθυράκι ότι το αναγνώρισε το pc για να συνεχίσω τη διαδικασία. το δοκίμασα σε windows 10 και windows 8.1 μήπως ήταν θέμα windows και άλλαξα και θύρες. και στα 2 pc έχω περασμένους τους drivers της lg. πώς μπορώ να το κάνω να το αναγνωρίσει κανονικά το pc;

καλησπέρα δεν έχω τις γνώσεις να βοηθήσω ,συμπτωματικά σήμερα διάβασα σε ένα site ότι η LG αναβάθμισε τους drivers για pc Στο δίνω να τους δοκιμάσεις άν θες http://www.lg.com/it/supporto-mobile/lg-G2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν έχω τις γνώσεις να βοηθήσω ,συμπτωματικά σήμερα διάβασα σε ένα site ότι η LG αναβάθμισε τους drivers για pc Στο δίνω να τους δοκιμάσεις άν θες http://www.lg.com/it/supporto-mobile/lg-G2

 

τους τελευταίους έχω ήδη περασμένους αλλά δεν το διαβάζει.

Link to comment
Share on other sites

καμιά ιδέα παιδιά;

Συνδεσε το κινητο στον υπολογιστη και παιξε μεταξυ MTP, PTP, LG Software συνδεσης και αστο να περασει οδηγους αυτοματα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ti version drivers εχεις μεσα ;

 

τους τελευταίους. αν θυμάμαι καλά είναι οι 4.0.3.

 

Συνδεσε το κινητο στον υπολογιστη και παιξε μεταξυ MTP, PTP, LG Software συνδεσης και αστο να περασει οδηγους αυτοματα.

 

Θα το δοκιμάσω κι αυτό όταν πάω σπίτι. Μακάρι να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

τους τελευταίους. αν θυμάμαι καλά είναι οι 4.0.3.
Ειχα βαλει και αυτους αλλα δεν εβγαλα ακρη οταν χρειαστηκε.

 

Εμενα το Lg support tool περναει μεσα τους 3.8.1 , ειχα δοκιμασει απο μονος μου τους 3.10.1 που χωρις αυτους δεν μπορουσα να κανω ρουτ και τελικα καταφερα με τους 3.14.1 που δινει μαζι το θεμα του flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... λεω σημερα αυριο που εχω ελευθερο χρονο να δοκιμασω καμια rom... θα προτιμουσα Lollipop για καλυτερη καμερα που εχει μιλωντας παντα ΣΤΟΚ σε σχεση με Kit kat..

 

Θελω καλη μπαταια + να ειναι απλα smooth.. δε θελω να φυσαει ταυτοχρονα με τη καλη μπαταρια... απλα να κραταει οσο γινεται η μπαταρια τερμα...

 

Ειχα δει κατι για μια λολλιποπ σε συνδιασμο με sceed ? ισχυει ? η να βαλω rom με Stock Kernel ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα... λεω σημερα αυριο που εχω ελευθερο χρονο να δοκιμασω καμια rom... θα προτιμουσα Lollipop για καλυτερη καμερα που εχει μιλωντας παντα ΣΤΟΚ σε σχεση με Kit kat..

 

Θελω καλη μπαταια + να ειναι απλα smooth.. δε θελω να φυσαει ταυτοχρονα με τη καλη μπαταρια... απλα να κραταει οσο γινεται η μπαταρια τερμα...

 

Ειχα δει κατι για μια λολλιποπ σε συνδιασμο με sceed ? ισχυει ? η να βαλω rom με Stock Kernel ?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

 

Αυτή με xceed kernel

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

Την πιο ελαφριά να βάλω;

 

Μπαίνω recovery και φλασαρω απλά τη rom και μετά τον κερνελ; δεν θέλει κάτι άλλο; είμαι σε kit kat τώρα

 

Γιατί δε βρίσκω download link για xceed;;

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει και αυτους αλλα δεν εβγαλα ακρη οταν χρειαστηκε.

 

Εμενα το Lg support tool περναει μεσα τους 3.8.1 , ειχα δοκιμασει απο μονος μου τους 3.10.1 που χωρις αυτους δεν μπορουσα να κανω ρουτ και τελικα καταφερα με τους 3.14.1 που δινει μαζι το θεμα του flashtool.

 

δοκίμασα και με τους τελευταίους, δοκίμασα και με αυτούς που έχει το θέμα του flashtool και έπαιξα και με τα 3 modes (mtp, ptp, λογισμικό lg) και δεν αναγνωρίζει το download mode με τίποτα. όλα αυτά σε windows 10. δεν μου έρχεται άλλη ιδέα για το τι να κάνω.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

Την πιο ελαφριά να βάλω;

 

Μπαίνω recovery και φλασαρω απλά τη rom και μετά τον κερνελ; δεν θέλει κάτι άλλο; είμαι σε kit kat τώρα

 

Γιατί δε βρίσκω download link για xceed;;

 

Εγώ έχω την πιο ελαφριά.

Xceed εδωhttps://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347834398

 

Αλλά να σου πει κάποιος αν πρέπει κάτι να φλασαρεις πριν για να πας από Kitkat σε Lollipop. Πάντα με μπερδεύει αυτό

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα.. Εχει xposed εγκατεστημένο αλλά δε με αφήνει να βαλω τίποτα... Θελει να φλασαρω καποιο ζιπακι;;
Link to comment
Share on other sites

Το apk του xposed το πέρασες; γιατί η ρομ έχει μόνο το ζιπ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...