Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με g3 tweaksbox υπάρχει η επιλογή. Ένα μεγάλο τετράγωνο και όχι όλη όλη η οθόνη.

 

δουλευει σε lollipop ? γιατι την πατησα με τα g2 xposed&tewaksbox και ξαναπερασα την ρομ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δουλευει σε lollipop ? γιατι την πατησα με τα g2 xposed&tewaksbox και ξαναπερασα την ρομ...

 

Ναι σε lollipop το έχω. Έχω την αγορασμένη έκδοση. Νομίζω ότι σε αυτή έχει την επιλογή. Χρειάζεται το Xposed Installer. Το έχεις; Έχεις custom recovery? Κατά back up πλέον κάνεις οτιδήποτε.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε lollipop το έχω. Έχω την αγορασμένη έκδοση. Νομίζω ότι σε αυτή έχει την επιλογή. Χρειάζεται το Xposed Installer. Το έχεις; Έχεις custom recovery? Κατά back up πλέον κάνεις οτιδήποτε.

 

εχω και xposed και custom recovery. αλλα δεν εχω αγορασμενη την εφαρμογη. θα μπω play store να δω τιμη αν εχει.

θυμασαι εσυ ποσο ειχε?

Link to comment
Share on other sites

εχω και xposed και custom recovery. αλλα δεν εχω αγορασμενη την εφαρμογη. θα μπω play store να δω τιμη αν εχει.

θυμασαι εσυ ποσο ειχε?

Δες λίγο αυτό που εγραψα χθες. Δοκίμασε να βάλεις αυτό το G3 Tweaksbox:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6333340

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο αυτό που εγραψα χθες. Δοκίμασε να βάλεις αυτό το G3 Tweaksbox:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6333340

 

το κατεβαζω!

Link to comment
Share on other sites

εχω και xposed και custom recovery. αλλα δεν εχω αγορασμενη την εφαρμογη. θα μπω play store να δω τιμη αν εχει.

θυμασαι εσυ ποσο ειχε?

 

2 ευρώ είχε.

 

Titarasaudi αυτό που λες είναι διαφορετικό από αυτό στο playstore?

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

2 ευρώ είχε.

 

Titarasaudi αυτό που λες είναι διαφορετικό από αυτό στο playstore?

 

τωρα εχει 2,5! νταξει μου φενεται λιγο κοροϊδια 2,5 ευρω. τα g2 xposed & tweakbox ειχαν αν θυμαμαι κοντα 1 ευρω το καθενα.

σε ευχαριστω παντως! δουλευει αλλα τα περισσοτερα ειναι με την αγορασμενη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μερες με SRK3-00...ειπα να αλλαξω και εβαλα και τον καινουριο xceed το κινητο ρολαρει πιο γρηγορα απο cloudy και ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες...πηγα στο public στο βολο και τ εβαλα διπλα στ G4 και εμενα που ειναι φουλ απο εφαρμογες που τρεχουν και το G4 που ηταν αδειο και ηταν ισαξιο του!!!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ευρώ είχε.

 

Titarasaudi αυτό που λες είναι διαφορετικό από αυτό στο playstore?

Όταν δοκίμασα την cloudyG2, αυτό είχα βάλει και δούλεψε μια χαρά. Αυτό που είχα απ' το Play δε μου είχε δουλεψει! Βέβαια εγώ τα έχω αγορασμένα και τα 2, και G2Tweaksbox και το G3.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χαζη ερωτηση. Αισιως είμαι με cloudy g3.3. Μπορω να κανω hard reset όπως πριν που ημουν στοκ?

Αν εννοείς factory reset..... εννοείται ότι μπορείς να κάνεις!!

Παραμένει, μετά απ' αυτό, και η cloudy και το root και το recovery.....

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και μια καλή είδηση,ο xdabbed πρόκειται να κάνει port την κάμερα του σε aosp Rom, καθώς και να βγάλει ο ίδιος ρομ aosp
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και μια καλή είδηση,ο xdabbed πρόκειται να κάνει port την κάμερα του σε aosp Rom, καθώς και να βγάλει ο ίδιος ρομ aosp

 

Ποιος ειναι αυτός για εμάς τους καινούριους στο g2?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι αυτός για εμάς τους καινούριους στο g2?

Αυτος που εχει βγαλει την xcam

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι αυτός για εμάς τους καινούριους στο g2?

 

Αυτός που έχει κάνει φτιάξει την xcam δηλαδή την καλύτερη κάμερα για τη συσκευή μας. Δουλεύει μόνο σε stock based roms όμως

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που έχει κάνει φτιάξει την xcam δηλαδή την καλύτερη κάμερα για τη συσκευή μας. Δουλεύει μόνο σε stock based roms όμως

 

Μπορώ να τη βάλω σε SRC G2?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να τη βάλω σε SRC G2?

Μαλλν SRK εννοεις....ναι μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Μαλλν SRK εννοεις....ναι μπορεις

 

Ναι Κωστή αυτή. Ευχαριστώ

Ποιά κατεβάζω; Advanced lp?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωστή αυτή. Ευχαριστώ

Ποιά κατεβάζω; Advanced lp?

Δεν θυμαμαι....πρεπει να εχει 2 θα σου πουν τα παιδια εδω.....επισης για ρυθμισεις υπαρχει η εφαρμογη xcam lg settings η οποια ειναι με πληρωμη

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κωστή αυτή. Ευχαριστώ

Ποιά κατεβάζω; Advanced lp?

Πριν το κάνεις, μπορείς να με δώσεις τα settings που έχεις για την οθόνη; τα χρώματα εννοώ.έκανα φόρμα Τ και τα έχασα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνεις, μπορείς να με δώσεις τα settings που έχεις για την οθόνη; τα χρώματα εννοώ.έκανα φόρμα Τ και τα έχασα

 

Ποιά εννοείς; Το color control το έχω βγάλει.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Πριν το κάνεις, μπορείς να με δώσεις τα settings που έχεις για την οθόνη; τα χρώματα εννοώ.έκανα φόρμα Τ και τα έχασα

Green 230

Blue 240

Saturation 50 με 55

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και 2 μερες με SRK3-00...ειπα να αλλαξω και εβαλα και τον καινουριο xceed το κινητο ρολαρει πιο γρηγορα απο cloudy και ανοιγει πολυ πιο γρηγορα τις εφαρμογες...πηγα στο public στο βολο και τ εβαλα διπλα στ G4 και εμενα που ειναι φουλ απο εφαρμογες που τρεχουν και το G4 που ηταν αδειο και ηταν ισαξιο του!!!!!

 

Κωστη ειμαι με Cloudy και τον καινουργιο Xceed και το κινητο παει σφαιρα, δηλαδη ποσο πιο γρηγορα μπορει να παει!!!!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κωστη ειμαι με Cloudy και τον καινουργιο Xceed και το κινητο παει σφαιρα, δηλαδη ποσο πιο γρηγορα μπορει να παει!!!!!

Απλα δοκιμασε.....εμενα εκατσε πολυ καλα SRK300 xceed10 με clean install....σε μπριζωνω ε; :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...