Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχεδόν τίποτα, κατέβασα την gpu στα 384 και έκανα undervolt -10 ... Τίποτα άλλο

Α, ανέβασα και τον ήχο.

Και να σκεφτείς ότι την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο 80%

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχεδόν τίποτα, κατέβασα την gpu στα 384 και έκανα undervolt -10 ... Τίποτα άλλο

Α, ανέβασα και τον ήχο.

Και να σκεφτείς ότι την φωτεινότητα την έχω στο αυτόματο 80%

Εγώ στο αυτόματο 100%!!!! Σκέφτομαι να περάσω την 3 που είναι βασισμένη στην 30f αλλά από την άλλη λεω αφού είναι στημένο όπως θέλω γιατί να την πειράξω αφού δεν πρόκειται για μεγαλη αναβάθμιση..έχεις βρει διαφορες με την 2??

Link to comment
Share on other sites

Την 2 την είχα 2 μέρες, μετά βγήκε η 3.

Την πέρασα μια από πάνω χωρίς wipe data & system αλλά επειδή έχει το xposed κατευθείαν η ρομ Όταν έκανα επαναφορά το μπακ απ που πήρα με την εφαρμογή της lg και επειδή φλασαρα και το xposed μου έκανε κάτι κουλά... έβγαζε μνμ το xposed έκλεισε, οπότε μετά έκανα clean install και από το μπακ απ πέρασα μόνο τις ρυθμίσεις και την αρχική οθόνη.

Πάντως δείχνει πιο φρέσκο και νομίζω ότι αν πάρεις ένα μπακ απ με την εφαρμογή της lg χωρις να περάσεις το xposed δεν θα έχεις θέμα να το ξαναστησεις... Αυτο Φυσικά στο λέω με επιφύλαξη.... Μην με κυνηγάς αν χρειαστεί φρέσκια εγκατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την SKRG 3. Έχει τρεις εκδόσεις, μια φουλ μια λαιτ και μια ουλτρα λάιτ.

Στο αντίστοιχο θέμα στους xda θα βρεις τα πάντα και αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν από prcordia για να μου πουν ότι εχει οξειδωμενη πλακετα αρα εχει παρει νερο αρα δε μου καλυπτουν την αλλαγη οθονης. Μετα την πρωτη στεναχωρια και το ξενερωμα, αποφασισα να ασχοληθώ με το πειραγμα αφου δε θα ξαναχρειαστω service. Eπειδη δεν εχω ξανασχοληθει και θα ξεκινησω από το μηδεν με φουλ στο κινητο και λεω για cloudy 3.3. Ξερω ότι εχουν ειπωθεί πολλες φορες εδώ απλα εχω ψιλομπερδευτει. Αν μπορει καποιος να μου γραψει τα βηματα από το μηδεν και τα καταλληλα links θα το εκτιμουσα! ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Εντάξει λένε αυτοί.....αλλά εσύ τι λες...? πως σου πήρε υγρασία ? και από που ? όταν μιλούν για νερό, δηλαδή σου βράχηκε - η σου είχε πέσει σε νερό ? Απλά το δέχτηκες, και δεν ζήτησες εξηγήσεις...?:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο lolli για να γυρισω σε kitkat, νομιζω πρεπει να φλασαρω κατι πριν, τι ειναι αυτο και που θα το βρω; ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ...επειδή το xposed δεν με ενδιαφέρει νομίζω ότι βοήθησες αρκετά..φυσικά και δεν θα σε κυνηγάω..οι χρήστες που μπλέκουν ρε ρομ κερνελ κτλ άσχετα με τις χρήσιμες συμβουλές που δίνουν τα παιδιά εδώ μέσα καλό είναι να ψάχνουμε και στα αντίστοιχα νήματα και να έχουμε ευθύνη των πράξεών μας

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λένε αυτοί.....αλλά εσύ τι λες...? πως σου πήρε υγρασία ? και από που ? όταν μιλούν για νερό, δηλαδή σου βράχηκε - η σου είχε πέσει σε νερό ? Απλά το δέχτηκες, και δεν ζήτησες εξηγήσεις...?:wacko:

 

Δεν επεμεινα πολύ γιατι ηταν κατι που φοβομουν. Παρολο που το προσεχω πολύ και εξωτερικα είναι αψεγαδιαστο (χωρις θηκη), ειχα 2 ατυχες στιγμες με νερο... Οποτε ειπα να μην προσπθησω να τους βγαλω τρελους, θα ηταν και κακο και ματαιο... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση απο lolli για να γυρισω σε kitkat, νομιζω πρεπει να φλασαρω κατι πριν, τι ειναι αυτο και που θα το βρω; ευχαριστω εκ των προτερων

 

καλησπέρα ,

εάν είσαι με recovery κατεβάζεις αυτό https://drive.google.com/file/d/0BxADHj0aSysFN1Zqc2lwRU94WUk/view?pli=1

μπαίνεις recovery ,το φλασάρεις ,προσοχή reboot στην recovery, Full wipe (System - data - dalvik - cache),φλασάρεις την ρομ κιτκατ

 

εάν είσαι χωρίς recovery ,με το Lg Flash Tools 2014

Link to comment
Share on other sites

Μολις με πηραν από prcordia για να μου πουν ότι εχει οξειδωμενη πλακετα αρα εχει παρει νερο αρα δε μου καλυπτουν την αλλαγη οθονης. Μετα την πρωτη στεναχωρια και το ξενερωμα, αποφασισα να ασχοληθώ με το πειραγμα αφου δε θα ξαναχρειαστω service. Eπειδη δεν εχω ξανασχοληθει και θα ξεκινησω από το μηδεν με φουλ στο κινητο και λεω για cloudy 3.3. Ξερω ότι εχουν ειπωθεί πολλες φορες εδώ απλα εχω ψιλομπερδευτει. Αν μπορει καποιος να μου γραψει τα βηματα από το μηδεν και τα καταλληλα links θα το εκτιμουσα! ευχαριστω εκ των προτερων!

Ε εντάξει αν είχες "άτυχες" στιγμές τότε αναγκαστικά το δέχεσαι. Δεν ξέρω αν είχε νόημα να επιμείνεις!!

Όσο αφορά τα υπόλοιπα που ρωτάς...... ρίξε σε πρώτη φάση μια ματιά εδώ:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις την SKRG 3. Έχει τρεις εκδόσεις, μια φουλ μια λαιτ και μια ουλτρα λάιτ.

Στο αντίστοιχο θέμα στους xda θα βρεις τα πάντα και αναλυτικά.

 

ειναι αυτη που λενε τα παιδια πιο πισω με την καλη μπαταρια?

εχεις μηπως κανενα λινκ? θα δω και μονος αλλα για σιγουρια.

εχω twrp recovery. δεν νομιζω να εχω προβλημα με την εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτη που λενε τα παιδια πιο πισω με την καλη μπαταρια?

εχεις μηπως κανενα λινκ? θα δω και μονος αλλα για σιγουρια.

εχω twrp recovery. δεν νομιζω να εχω προβλημα με την εγκατασταση?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

 

Εγώ έχω βάλει την πιο light. Ούτως ή άλλως twrp χρειάζεται

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει, κάνε ένα search και κοιτα και στο xda , είναι αρκετά εύκολο.Τι εκδοση εχει αυτή τη στιγμη το G2 σου , μπορεις να δεις ?
Link to comment
Share on other sites

***Σήμερα πήρα την συσκευή (Δευτέρα το εστειλα Παρασκευή το παρέλαβα Γιάννενα) από το Service για την οθόνη (κιτρινίλα), και ομολογώ οτι, πάνω και γύρο - γύρο ήταν μέσα στης προστατευτικες ταινίες....!:D Αλλάξανε και το μπροστινό τζάμι. Είχα 2 μικροχτυπηματα. Δεν ήξερα οτι πάει μαζι ;) Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-srkg2-1-00-20150516-t3109906

 

Εγώ έχω βάλει την πιο light. Ούτως ή άλλως twrp χρειάζεται

 

να ρωτησω για να μη κανω καμια πατατα.

τωρα ειμαι με 4.4.2 cloydy flex και θυμαμαι οτι απο 4.2.2 επρεπε να περασω το kitkat baseband (αν θυμαμαι καλα) πρωτα και μετα τη ρομ.

τωρα απο kitkat σε lolipop πρεπει να περασω κατι παρομοιο ? γιατι εχει διαφορα λινκς εκτος της ρομ και δε θελω να τρεχω μετα....

βλεπω οτι πανω απο το λινκ για τη ρομ εχει ενα D802 - Bump Stock LP 30a,30b,30d,30e,30f: (για κερνελ μου φενεται,πραγμα που δεν με ενδιαφερει για την ωρα)

και εχει και αυτο D802 - LP BaseBand 30a,30b,30d,30e,30f: που ειναι μαλλον αυτο που πρεπει να περασω? η ρομ αυτη ποια εκδοση χρησιμοποιει? a,b,d,e,f? αν καταλαβα σωστα πρεπει να ειναι 30b αλλα ας πει οποιος την εχει περασει.

η συσκευη ειναι ελληνικη αν αυτο παιζει καποιο ρολο.

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για να μη κανω καμια πατατα.

τωρα ειμαι με 4.4.2 cloydy flex και θυμαμαι οτι απο 4.2.2 επρεπε να περασω το kitkat baseband (αν θυμαμαι καλα) πρωτα και μετα τη ρομ.

τωρα απο kitkat σε lolipop πρεπει να περασω κατι παρομοιο ? γιατι εχει διαφορα λινκς εκτος της ρομ και δε θελω να τρεχω μετα....

βλεπω οτι πανω απο το λινκ για τη ρομ εχει ενα D802 - Bump Stock LP 30a,30b,30d,30e,30f: (για κερνελ μου φενεται,πραγμα που δεν με ενδιαφερει για την ωρα)

και εχει και αυτο D802 - LP BaseBand 30a,30b,30d,30e,30f: που ειναι μαλλον αυτο που πρεπει να περασω? η ρομ αυτη ποια εκδοση χρησιμοποιει? a,b,d,e,f? αν καταλαβα σωστα πρεπει να ειναι 30b αλλα ας πει οποιος την εχει περασει.

η συσκευη ειναι ελληνικη αν αυτο παιζει καποιο ρολο.

ευχαριστω!!

Αφού είσαι με Kit Kat, θα μπεις recovery, θα φλασάρεις πρώτα αυτό:

https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Μετά reboot to recovery

Μετά όλα τα wipe's (cache, dalvik cache, system και data)

Μετά φλασάρεις τη lollipop rom...

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι με Kit Kat, θα μπεις recovery, θα φλασάρεις πρώτα αυτό:

https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Μετά reboot to recovery

Μετά όλα τα wipe's (cache, dalvik cache, system και data)

Μετά φλασάρεις τη lollipop rom...

 

σε ευχαριστω! δεν χρειαζεται δηλαδη το baseband λολιποπ οπως ειχα κανει στη kitkat ε?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω! δεν χρειαζεται δηλαδη το baseband λολιποπ οπως ειχα κανει στη kitkat ε?

Ναι..... χρειάζεται

Αυτό το zipακι σου φλασάρει ότι χρειάζεται για την ασφαλή μετάβαση από Kit Kat σε Lollipop, όπως και το baseband.....

Την ώρα που το φλασάρεις σου γράφει εκείνη την ώρα τι σου περνάει!

Υπάρχει και αντίστοιχο zip για επιστροφή σε Kit Kat, αν θελήσεις να ξαναεπιστρέψεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι..... χρειάζεται

Αυτό το zipακι σου φλασάρει ότι χρειάζεται για την ασφαλή μετάβαση από Kit Kat σε Lollipop, όπως και το baseband.....

Την ώρα που το φλασάρεις σου γράφει εκείνη την ώρα τι σου περνάει!

Υπάρχει και αντίστοιχο zip για επιστροφή σε Kit Kat, αν θελήσεις να ξαναεπιστρέψεις!

 

Οκ το πιάσα! Αντί να περνάς baseband κλπ διάφορα αρχεία, είναι αυτό που τα έχει όλα μαζί.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Νeoς Xceed D802-LP-prod-bld10-wpr

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347834398

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...