Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχουμε κανένα νεώτερο για αναβαθμιση πέρα από 5.0.2 που έχουμε?

 

Κοιτα εχουν κυκλοφορησει <<καλα>> νεα τυπου

http://www.gsmarena.com/lg_g2_gets_benchmarked_with_android_60_marshmallow_on_board-news-14311.php

και

http://www.phonearena.com/news/Complete-list-of-phones-to-get-Android-6-Marshmallow-leaks-includes-Samsung-Sony-and-LG_id74400

 

που κανονικα θα επρεπε να ζητωκραυγαζουμε αλλα καποιοι στους xda εχουν αφησει υπονοουμενα οτι μπορει να ειναι fake "πειραγμενα" μαϊμου στοιχεια

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Μια γρηγορη ερωτηση...

εκτός απο το GSam battery monitor pro έχετε υπ οψιν σας καποιο αλλο apk για να βλεπω τα mA κατα την φορτιση;

Ampere του Braintrapp το βρίσκεις στο Play store

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να περάσω μια ρομ 5.1 ...

Μετά τις τρεις που δοκίμασα με 5.0Χ λέω να πάω παραπέρα.

Έχει κανείς κάποια πρόταση;

Αυτό που θέλω είναι να δουλεύει το remote control & quick window εννοείται και το xposed.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία (ή μάλλον 2 :p) που έχω!

Έχω βάλει από χθες την SRKG2-3.00 και το ένα θεματάκι που έχω είναι ότι και οι 2 πλοηγοί που έχω (στον μαμά και στον dolphin) δεν μου κρατάνε τους κωδικούς πρόσβασης, π.χ. για το Myphone κάνω login και μετά από κάποια ώρα αν ξαναμπώ μου ζητάει πάλι login. Το 'χετε άλλοι αυτό; Εννοείτε πως στους πλοηγούς είναι τσεκαρισμένο να αποθηκεύει κωδικούς πρόσβασης και πατάω "Απομνημόνευση" μέσα στο site! Αν θυμάμαι καλά το ίδιο θέμα είχα και με την CloudyG2.

Και άλλο θέμα μου είναι με το tapatalk (το 'γραψα και θέμα του tapatalk με θετικές απαντήσεις, μάλλον είναι γενικό) δεν μου ανοίγουν τα link! Το έχετε και 'σεις, όσοι δουλεύετε το tapatalk;

 

 

EDIT: Το tapatalk εντάξει......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία (ή μάλλον 2 :p) που έχω!

Έχω βάλει από χθες την SRKG2-3.00 και το ένα θεματάκι που έχω είναι ότι και οι 2 πλοηγοί που έχω (στον μαμά και στον dolphin) δεν μου κρατάνε τους κωδικούς πρόσβασης, π.χ. για το Myphone κάνω login και μετά από κάποια ώρα αν ξαναμπώ μου ζητάει πάλι login. Το 'χετε άλλοι αυτό; Εννοείτε πως στους πλοηγούς είναι τσεκαρισμένο να αποθηκεύει κωδικούς πρόσβασης και πατάω "Απομνημόνευση" μέσα στο site! Αν θυμάμαι καλά το ίδιο θέμα είχα και με την CloudyG2.

Και άλλο θέμα μου είναι με το tapatalk (το 'γραψα και θέμα του tapatalk με θετικές απαντήσεις, μάλλον είναι γενικό) δεν μου ανοίγουν τα link! Το έχετε και 'σεις, όσοι δουλεύετε το tapatalk;

 

 

EDIT: Το tapatalk εντάξει......

Εγω παντως δεν εχω προβλημα με την αποθηκευση των κωδικων. Δεν εχω χρησιμοποιησει τους πλοηγους που λες αλλα τουλαχιστον στον Named Browser που χρησιμοποιω δεν μου το κανει.

 

Ουτε με το tapatalk εχω προβλημα.

 

Παντως τωρα με ART δεν καταλαβα καμια διαφορα σε σχεση με dalvik. Το ιδιο γρηγορα ανοιγαν οι εφαρμογες και με την KitKat σε dalvik.

 

Παντως εχω αρχισει και βλεπω ψιλολαγκακια που δεν ειχα με Blitz 3.3 KitKat και ξενερωνω. Πχ οταν ρολλαρεις τις φωτογραφιες, ειτε μπρος ειτε πισω, ή οταν ανεβαζεις το κουρτινακι. Λεπτομεριες αλλα...υπαρχουν.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω προβλημα με την αποθηκευση των κωδικων. Δεν εχω χρησιμοποιησει τους πλοηγους που λες αλλα τουλαχιστον στον Named Browser που χρησιμοποιω δεν μου το κανει.

 

Ουτε με το tapatalk εχω προβλημα.

 

Παντως τωρα με ART δεν καταλαβα καμια διαφορα σε σχεση με dalvik. Το ιδιο γρηγορα ανοιγαν οι εφαρμογες και με την KitKat σε dalvik.

 

Παντως εχω αρχισει και βλεπω ψιλολαγκακια που δεν ειχα με Blitz 3.3 KitKat και ξενερωνω. Πχ οταν ρολλαρεις τις φωτογραφιες, ειτε μπρος ειτε πισω, ή οταν ανεβαζεις το κουρτινακι. Λεπτομεριες αλλα...υπαρχουν.

Μπορείς να γυρίσεις πίσω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γυρίσεις πίσω

Ναι.

 

 

 

 

 

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω προβλημα με την αποθηκευση των κωδικων. Δεν εχω χρησιμοποιησει τους πλοηγους που λες αλλα τουλαχιστον στον Named Browser που χρησιμοποιω δεν μου το κανει.

 

Ουτε με το tapatalk εχω προβλημα.

 

Παντως τωρα με ART δεν καταλαβα καμια διαφορα σε σχεση με dalvik. Το ιδιο γρηγορα ανοιγαν οι εφαρμογες και με την KitKat σε dalvik.

 

Παντως εχω αρχισει και βλεπω ψιλολαγκακια που δεν ειχα με Blitz 3.3 KitKat και ξενερωνω. Πχ οταν ρολλαρεις τις φωτογραφιες, ειτε μπρος ειτε πισω, ή οταν ανεβαζεις το κουρτινακι. Λεπτομεριες αλλα...υπαρχουν.

Το θέμα με το tapatalk ήταν τελικά περιοδικό και γενικό. Το είχαν πολλά παιδιά και μέσα στην χθεσινή ημέρα λύθηκε μόνο του.

Αυτό το bug με τους κωδικούς πρόσβασης δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται!!

Το κάνει και ο μαμά browser όχι μόνο ο dolphin! Όσο τρέχει από πίσω ο πλοηγός όλα καλά, αν τον κλείσω ή κάνω επανεκκίνηση της συσκευής και θελήσω να μπω, μου ζητάει ξανά login π.χ. στο Myphone! Πολύ περίεργο! Ακριβώς έτσι τα δούλευα και στην Blitz, αλλά εκεί δεν είχα τέτοια θέματα! Τέλος πάντων, ίσως βρω τι φταίει!

Σε γενικές γραμμές πάντως μου αρέσει η rom. Μου φαίνεται ένα "κλικ" γρηγορότερη απ' την CloudyG2, έχω βάλει την πιο light version! Ίσως να παίζει ρόλο και ο kernel, τώρα έχω βάλει τον νέο Xceed.

Σχετικά με την Blitz την βλέπω σε κάποια σημεία γρηγορότερη και σε κάποια άλλα πιο laggy. Για παράδειγμα μου φαίνεται ότι έχει γρηγορότερο και καλύτερο multitasking. Επίσης βλέπω και πολύ χαμηλές θερμοκρασίες για lollipop και καλή μπαταρία, μια χαρά τα πάει, αν και είναι μόλις η τρίτη μέρα σήμερα!

Λέω να της δώσω το χρόνο της να δούμε πως θα τα πάει, εκτός κι αν βρω ακόμη κανένα ηλίθιο "bug" όπως αυτό με τους κωδικους και μου την καρφώσει και γυρίσω πίσω!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το dolphin και τους κωδικούς μου το έκανε και εμένα σε μια παλαιότερη έκδοση του. Στην τελευταία έκδοση του όμως είναι οκ.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμποση ώρα έχω βάλει το νέο dorimanx 6.4 και το τηλέφωνο τρέχει σαν τρελό. Λίγο θερμοκρασία βλέπω παραπάνω αλλά όχι τίποτα τρελό. Θα τον δω για μερικές μέρες. Πάντως μέχρι τώρα έχει φοβερό γκαζι...
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμποση ώρα έχω βάλει το νέο dorimanx 6.4 και το τηλέφωνο τρέχει σαν τρελό. Λίγο θερμοκρασία βλέπω παραπάνω αλλά όχι τίποτα τρελό. Θα τον δω για μερικές μέρες. Πάντως μέχρι τώρα έχει φοβερό γκαζι...

Και εγω δοκιμασα τις 3 τελευταιες με την Zram και πραγματικα η τελευταια ειναι απαιχτη.....εβαλε μυαλο ο ντορι :p

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δοκιμασα τις 3 τελευταιες με την Zram και πραγματικα η τελευταια ειναι απαιχτη.....εβαλε μυαλο ο ντορι :p

Έφαγε πολύ κράξιμο και όχι άδικα κατ' εμε καθώς πολλοί έχουν καταθέσει τον οβολο τους.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έφαγε πολύ κράξιμο και όχι άδικα κατ' εμε καθώς πολλοί έχουν καταθέσει τον οβολο τους.

Ε ναι εχασε πολυ τις μετοχες του τελευταια.....εβλεπα στο xda πολλοι ηταν με xceed ακομα και στα download επεσε ο ντορι

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα με zram ειναι και ας με διορθωσει αν καποιος ξερει περισσοτερα οτι ναι μεν ελευθερωνει πολυ μνημη κανοντας συμπιεση δεδομενων στη ραμ αλλα αυτο γινεται με αντιτιμο επεξεργαστικης ισχυος (ζιπαρε-ξεζιπαρε)

Εν πασει περιπτωση ο χρονος θα δειξει και στο κατω κατω απο τον ανταγωνισμο xceed - dorimanx εμεις ειμαστε κερδισμενοι και το κινητο μας

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tο θεμα με zram ειναι και ας με διορθωσει αν καποιος ξερει περισσοτερα οτι ναι μεν ελευθερωνει πολυ μνημη κανοντας συμπιεση δεδομενων στη ραμ αλλα αυτο γινεται με αντιτιμο επεξεργαστικης ισχυος (ζιπαρε-ξεζιπαρε)

Εν πασει περιπτωση ο χρονος θα δειξει και στο κατω κατω απο τον ανταγωνισμο xceed - dorimanx εμεις ειμαστε κερδισμενοι και το κινητο μας

Θα δειξει....μακαρι να δυναμωσει κι αλλο το G2 μας και ποιος ξερει και με μια 5.1.1 η 6.0 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Για όποια αλλαγή Kernel απλά φλασαρουμε από πάνω; με wipe cache and dalvik?

yup!

 

 

 

 

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudyg2 3.3. Από ότι βλέπω οι περισσότεροι βάζετε κερνελ τον xceed; πρέπει να προσέξω να βάλω κάποια συγκεκριμένη έκδοση; Έχει καλύτερη αυτονομία ή επιδόσεις;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καμποση ώρα έχω βάλει το νέο dorimanx 6.4 και το τηλέφωνο τρέχει σαν τρελό. Λίγο θερμοκρασία βλέπω παραπάνω αλλά όχι τίποτα τρελό. Θα τον δω για μερικές μέρες. Πάντως μέχρι τώρα έχει φοβερό γκαζι...

Και πάνω που λέω θα κάτσω στα αυγά μου με srk2 και xceed μου βάζετε ωραίες φυτιλιες...από μπαταρία Πως πάει??

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια στην conqueror 3.1 ειχα δοκιμασει τον xceed για μερικες μερες και παρατηρησα οτι η συσκευη ζεστενονται ελαφρως περισσοτερο απο το συνηθισμενο για ΚΚ και επισης 2 φορες το τηλεφωνο σκαλωσε εντελως οπου επρεπε να κανω επανεκκινηση με το κουμπι.Ξαναγυρισα σε dorimax και ειναι αισθητη η διαφορα πλεον (και παλι).
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι παλι με cloudy 3.3 και dori 6.4 ... για αρχη να πω οτι το κινητο παει σφαιρα, δεν το θυμαμαι ποτε να ηταν ετσι (ισως μετα απο καθαρο φλασαρισμα ρομ χωρις εφαρμογες)

οσο για μπαταρια και θερμοκρασιες θα το δω 2-3 μερες και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι :

Αν θελουμε να μεταφερουμε μηνυματα και εφαρμογες απο Blitz σε G2 3.3 απο ΚΚ σε LP με αλλα λογια πως το κανουμε;

Μπορουμε απλως να φλασαρουμε τα data της ΚΚ σε LP ή να χρησιμοποιησω το PC Suite;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι παλι με cloudy 3.3 και dori 6.4 ... για αρχη να πω οτι το κινητο παει σφαιρα, δεν το θυμαμαι ποτε να ηταν ετσι (ισως μετα απο καθαρο φλασαρισμα ρομ χωρις εφαρμογες)

οσο για μπαταρια και θερμοκρασιες θα το δω 2-3 μερες και θα ενημερωσω.

 

Και εγώ μετά απο 2 μήνες με xceed , ομολογώ ότι ο Dori με τον τελευταίο κέρνελ έχει κάνει καταπληκτική δουλειά.....

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...