Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ σχετικά με το xposed πως γίνεται να λειτουργήσει στην 5.0.2 ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα λινκ σχετικά με το xposed πως γίνεται να λειτουργήσει στην 5.0.2 ;

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6097923#post6097923

Υπόψιν χρειάζεσαι όμως και custom recovery.....

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

ποια θεωρείς την καλύτερη custom rom γιατί σκέφτομαι να το επιχειρήσω

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! :)

ποια θεωρείς την καλύτερη custom rom γιατί σκέφτομαι να το επιχειρήσω

Αν δεις στην προηγούμενη σελίδα θα βρεις κάποιες επιλογές που έδωσαν τα παιδιά!!

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν έχω κατασταλάξει ακόμη ποια custom lollipop θα βάλω, περιμένω ακομη την τέλεια :p

Είμαι με custom rom G3 kit kat και Xposed και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...... δε με τρώει το χέρι μου....... ακόμη! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φλασαρει KK Bootloader οταν εκανε restart, γραφει secure booting error και δεν προχωρα. Τι μπορω να κανω.Δεν μπαινει ουτε στο recovery.

 

Recovery ειχα twrp μεσω flasify.

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φλασαρει KK Bootloader οταν εκανε restart, γραφει secure booting error και δεν προχωρα. Τι μπορω να κανω.Δεν μπαινει ουτε στο recovery.

 

Recovery ειχα twrp μεσω flasify.

 

Μπες σε download mode και πέρασε official rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φλασαρει KK Bootloader οταν εκανε restart, γραφει secure booting error και δεν προχωρα. Τι μπορω να κανω.Δεν μπαινει ουτε στο recovery.

 

Recovery ειχα twrp μεσω flasify.

 

Oταν ειμαστε ΚΚ δεν μπορουμε να φλασαρουμε ΚΚ bootloader οποτε μας <<καπνισει>> πρεπει αφενος να εχουμε εγκαταστημενη μια bumped custom recovery οπως η TWRP του blastagator και αφετερου και σημαντικο πρεπει και ο κερνελ να ειναι bumped οπως του DorimanX ή του Cloudyfa στη 2.2

Εαν μπορεις να μπεις σε recovery mode και εχεις καποιο OTG φλασακι με τα τρια απαιτουμενα αρχειο TWRP blastagator- DorimanX kernel - KK bootloader τοτε τα φλασαρεις με τη σειρα που τα γραφω και καθαρισες (προσεξε μονο μετα τη TWRP να κανεις επαννεκινηση σε recovery)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Oταν ειμαστε ΚΚ δεν μπορουμε να φλασαρουμε ΚΚ bootloader οποτε μας <<καπνισει>> πρεπει αφενος να εχουμε εγκαταστημενη μια bumped custom recovery οπως η TWRP του blastagator και αφετερου και σημαντικο πρεπει και ο κερνελ να ειναι bumped οπως του DorimanX ή του Cloudyfa στη 2.2

Εαν μπορεις να μπεις σε recovery mode και εχεις καποιο OTG φλασακι με τα τρια απαιτουμενα αρχειο TWRP blastagator- DorimanX kernel - KK bootloader τοτε τα φλασαρεις με τη σειρα που τα γραφω και καθαρισες (προσεξε μονο μετα τη TWRP να κανεις επαννεκινηση σε recovery)

 

Ειχα λανθασμενα την εντυπωση πως μεσω flasify μπαινει bumped recovery. Βumped kernel ειχα τον RenderKernel αφου ειχα Aosp στο κινητο. Μικρο το κακο. Εβαλα την stock και ξαναρχιζουμε απ την αρχη.

 

Το λαθος που ειχα κανει ηταν οτι μετα τον bootloader δεν φλασαρα στο καπακι και την rom του EvoMagix και ειχα κανει restart.

 

Tωρα για να μην κανει παλι καμια στραβη,

1)recovery μεσω autorec

2)φλασαρω την bumped μεσω recovery

3)φλασαρω KK Bootloader

4)την rom του EvoMagix

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Ειχα λανθασμενα την εντυπωση πως μεσω flasify μπαινει bumped recovery. Βumped kernel ειχα τον RenderKernel αφου ειχα Aosp στο κινητο. Μικρο το κακο. Εβαλα την stock και ξαναρχιζουμε απ την αρχη.

 

Το λαθος που ειχα κανει ηταν οτι μετα τον bootloader δεν φλασαρα στο καπακι και την rom του EvoMagix και ειχα κανει restart.

 

Tωρα για να μην κανει παλι καμια στραβη,

1)recovery μεσω autorec

2)φλασαρω την bumped μεσω recovery

3)φλασαρω KK Bootloader

4)την rom του EvoMagix

 

Εάν έχεις βάλει στοκ lollipop τότε το μόνο που χρειάζεται να κάνεις είναι να χρησιμοποιήσεις αυτό το εργαλείο http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076 Κάνει root και βάζει bumped recovery και τον ΚΚ bootloader και είσαι έτοιμος να περάσεις την evomagix

Link to comment
Share on other sites

Ειχα λανθασμενα την εντυπωση πως μεσω flasify μπαινει bumped recovery. Βumped kernel ειχα τον RenderKernel αφου ειχα Aosp στο κινητο. Μικρο το κακο. Εβαλα την stock και ξαναρχιζουμε απ την αρχη.

 

Το λαθος που ειχα κανει ηταν οτι μετα τον bootloader δεν φλασαρα στο καπακι και την rom του EvoMagix και ειχα κανει restart.

 

Tωρα για να μην κανει παλι καμια στραβη,

1)recovery μεσω autorec

2)φλασαρω την bumped μεσω recovery

3)φλασαρω KK Bootloader

4)την rom του EvoMagix

 

Σωστά. Μην κάνετε πειραματα παρά μόνο ότι λένε οι οδηγίες

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει την 4.4.2, εκανα root και περασα recovery μεσω autorec.

Ωραία.

-Φρόντισε να έχεις το τελευταίο TWRP 2.8.6.1

-Κάνεις όλα τα wipes εκτός την εσωτερική μνήμη

-Φλασαρεις kk bootloader

-Φλασαρεις την Evomagix.

-Περιμένεις λίγο παραπάνω γιατί αργεί να ανοίξει την πρώτη φορά.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Εχει μεγαλη διαφορα αν εχω την καμερα στα 13mp ή στα 10mp γτ θελω να εμφανίζονται οι φωτο σε fullscreen.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Εχει μεγαλη διαφορα αν εχω την καμερα στα 13mp ή στα 10mp γτ θελω να εμφανίζονται οι φωτο σε fullscreen.

Ε καποια μικρη διαφορα υπαρχει.Αλλο 10 αλλο 13 ποιο ευκρινεια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, καλο μηνα και καλο Καλοκαιρι να εχουμε. Δυο ερωτήσεις:

1) Εβαλα lollipop και εκανα root με το SRK tool αλλα με αυτο το εργαλειο δε μπορεσα να μπω σε recovery...Οποτε καταφερα να βαλω recovery με αυτο autorec...Αν καταλαβα καλα με αυτα που εχουν πει τα παιδια εχω jb bootloader τι αρχεια μπορω να κατεβασω και ποιος ειναι ο τροπος να εχω kitkat bootloader

2)H προηγουμενη ρομ που ειχα cloudyg2 2.2 ειχε προεγκατεστημενη μια εφαρμογη που δεν εμφανιζε διαφημισεις απο ιστοσελιδες και εφαρμογες ξέρετε ποια εφαρμογη είναι για να τη βαλω και στη lollipop...Βρηκα καποιες εφαρμογες αλλα δε δουλευουν καλα(adaway και adblocker plus)...

Link to comment
Share on other sites

καποιος οδηγος για να κανω μονο ρουτ?

;;;;;;

Εισαι σε 4.4.χ ή 5.0.χ;

 

Γεια σας παιδια, καλο μηνα και καλο Καλοκαιρι να εχουμε. Δυο ερωτήσεις:

1) Εβαλα lollipop και εκανα root με το SRK tool αλλα με αυτο το εργαλειο δε μπορεσα να μπω σε recovery...Οποτε καταφερα να βαλω recovery με αυτο autorec...Αν καταλαβα καλα με αυτα που εχουν πει τα παιδια εχω jb bootloader τι αρχεια μπορω να κατεβασω και ποιος ειναι ο τροπος να εχω kitkat bootloader

2)H προηγουμενη ρομ που ειχα cloudyg2 2.2 ειχε προεγκατεστημενη μια εφαρμογη που δεν εμφανιζε διαφημισεις απο ιστοσελιδες και εφαρμογες ξέρετε ποια εφαρμογη είναι για να τη βαλω και στη lollipop...Βρηκα καποιες εφαρμογες αλλα δε δουλευουν καλα(adaway και adblocker plus)...

2) Βαλε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32276021

πολυ καλο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομα που ηταν το πρωτο πραγμα που παρατήρησα στο home ui της lollipop...Για καποιο λογο στην αρχικη οθονη τα ονοματα κατω απο τις εφαρμογες ειναι πιξελιασμενα, πραγμα που δεν το χουν αλλαξει ακομα...Οριστε και δυο screenshots απο lollipop και cloudyg2 2.2
Link to comment
Share on other sites

για λολιποπ θελω ρουτ ειχα την ιταλικη κι το ειχα κανει ρουτ με ενα οδηγο . τωρα εβαλα την ολλανδικη κι δε μου το κανει

 

Δοκιμασε με αυτο

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

για λολιποπ θελω ρουτ ειχα την ιταλικη κι το ειχα κανει ρουτ με ενα οδηγο . τωρα εβαλα την ολλανδικη κι δε μου το κανει

 

δοκιμασε αυτον τον οδηγο φιλε http://webtrickz.com/how-to-root-lg-g2-running-lollipop-with-lg-one-click-root/ που μου ειχε δωσει ο linuxakias , εγω μονο με αυτον τον τροπο τα καταφερα , κατα την διαδικασια αν σταματησει στο 90% ακολουθησε τον οδηγο και θα γινει η δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε αυτον τον οδηγο φιλε http://webtrickz.com/how-to-root-lg-g2-running-lollipop-with-lg-one-click-root/ που μου ειχε δωσει ο linuxakias , εγω μονο με αυτον τον τροπο τα καταφερα , κατα την διαδικασια αν σταματησει στο 90% ακολουθησε τον οδηγο και θα γινει η δουλεια σου

 

μπα φιλε ουτε αυτο δουλεψε τλκ το εκανα με srktool αλλα το εκανα 6 φορες μεχρι να γινει

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

-Φρόντισε να έχεις το τελευταίο TWRP 2.8.6.1

-Κάνεις όλα τα wipes εκτός την εσωτερική μνήμη

-Φλασαρεις kk bootloader

-Φλασαρεις την Evomagix.

-Περιμένεις λίγο παραπάνω γιατί αργεί να ανοίξει την πρώτη φορά.

 

minotavros σε ευχαριστω εχουν γινει ολα μια χαρα.

 

Στην εφαρμογη Xorware Magixrom Control μπορω να αλλαξω γλωσσα γιατι ειναι στα ισπανικα?Και κατι αλλο η navigation bar μπορω να την μικρύνω?

Edited by PAN_10
Link to comment
Share on other sites

Navigation bar μπορεις να αλλάξεις μέσω της εφαρμογής. Ανοίγεις την εφαρμογη πας kitchen >teclas tamano. Το θέμα είναι ότι από χθες δε δουλεύει η εφαρμογη :(
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...