Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο recovery έχεις?

 

την στοκ... το μπρίκαρα και το επανέφερα ευτυχώς όπως πριν...:ninja:

είμαι στην d80230e με ρουτ τώρα..

 

ποιο custom recovery προτείνεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την στοκ... το μπρίκαρα και το επανέφερα ευτυχώς όπως πριν...:ninja:

είμαι στην d80230e με ρουτ τώρα..

 

ποιο custom recovery προτείνεις;

 

2.8.6.1. Πρόσεξε να βάλεις αυτή που είναι για το μοντέλο σου http://blastagator.ddns.net/twrp/2-8-6-1.php

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Είχα πριν καιρό lollipop χωρίς recovery και όλα καλά. Τώρα που έβαλα recovery βλέπω ένα μικρό lag συν ότι όταν πατάω το κουμπί να κλείσει η οθόνη για 1 δευτερόλεπτο γίνονται όλα πίσω ασπρόμαυρα και μετά κλείνει. Λαγκαρει δηλαδή 1 δεύτερο και γίνονται όλα ασπρόμαυρα.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Είχα πριν καιρό lollipop χωρίς recovery και όλα καλά. Τώρα που έβαλα recovery βλέπω ένα μικρό lag συν ότι όταν πατάω το κουμπί να κλείσει η οθόνη για 1 δευτερόλεπτο γίνονται όλα πίσω ασπρόμαυρα και μετά κλείνει. Λαγκαρει δηλαδή 1 δεύτερο και γίνονται όλα ασπρόμαυρα.

Αυτό που λες με το που γίνονται όλα ασπρόμαυρα το έχω παρατηρήσει κ εγώ! Είμαι stock lollipop... Να είναι bug της rom;;;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Είχα πριν καιρό lollipop χωρίς recovery και όλα καλά. Τώρα που έβαλα recovery βλέπω ένα μικρό lag συν ότι όταν πατάω το κουμπί να κλείσει η οθόνη για 1 δευτερόλεπτο γίνονται όλα πίσω ασπρόμαυρα και μετά κλείνει. Λαγκαρει δηλαδή 1 δεύτερο και γίνονται όλα ασπρόμαυρα.

 

Αυτό που λες με το που γίνονται όλα ασπρόμαυρα το έχω παρατηρήσει κ εγώ! Είμαι stock lollipop... Να είναι bug της rom;;;

 

Οχι βρε παλικάρια......μην κολλάτε, το ξεθώριασμα ειναι που το τηλέφωνο κλείνει με ξεθώριασμα.....;) αυτό πρέπει να κάνει, εγώ το έχω να κλείνει

Μαύρη τρύπα......πας ρυθμησεις - προβολή - εφέ απενεργοποιησης οθόνης....! :D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Επειδή βαρέθηκα όμως τα μισά xposed κλπ κλπ γύρισα σε Jelly bean. 8 ώρες οθόνης αξία ανεκτίμητη. Θα επιστρέψω με screen shot να θυμηθούμε τα παλιά
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Επειδή βαρέθηκα όμως τα μισά xposed κλπ κλπ γύρισα σε Jelly bean. 8 ώρες οθόνης αξία ανεκτίμητη. Θα επιστρέψω με screen shot να θυμηθούμε τα παλιά

Όχι ρε φιλαράκι και σε jelly bean Μας πέθανες

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Επειδή βαρέθηκα όμως τα μισά xposed κλπ κλπ γύρισα σε Jelly bean.

 

 

Σου εύχομαι σύντομα και με Froyo 2.2 :blink::up::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν Lollipop και θέλουν λίγο χρώμα

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=60435&stc=1&d=1430758881

 

Εγκατάσταση σαν κανονικό apk και ενεργοποίηση από G3 tweaksbox beta

https://www.dropbox.com/s/hwks5ydn4a2bzmu/G3TWB_Google_Color_Simple_Theme.apk?dl=0

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με stock 5.0.2 30a περασμένη με LG PC Suite. Έχω κάνει root και έχω περάσει και TWRP 2.8.6.1. Μπορώ να περάσω την ρουταρισμενη D80230b.zip μόνο με wipe case/dalvic για να μην ξαναπερνώ κάτι modακια αλλά και το xposed? Αν και φοβάμαι οι δεν γίνετε μιας και θα περαστούν πάλι οι εφαρμογές που πρέπει να μην υπάρχουν για να τρέξει το xposed σωστά? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με stock 5.0.2 30a περασμένη με LG PC Suite. Έχω κάνει root και έχω περάσει και TWRP 2.8.6.1. Μπορώ να περάσω την ρουταρισμενη D80230b.zip μόνο με wipe case/dalvic για να μην ξαναπερνώ κάτι modακια αλλά και το xposed? Αν και φοβάμαι οι δεν γίνετε μιας και θα περαστούν πάλι οι εφαρμογές που πρέπει να μην υπάρχουν για να τρέξει το xposed σωστά? Ευχαριστώ.

Αφού έχεις recovery Κάνε ένα back up τη ρομ σου για καλό και για καλό...Μετα μπορείς να φλασαρεις τη ρομ που αλλά με clean install και κανείς restore τα data Μόνο από το back up που έχεις πάρει

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60437[/ATTACH] με xposed το εκανα ετσι

Edit:το κανεις οτι χρωμα θελεις..

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60437[/ATTACH] με xposed το εκανα ετσι

Edit:το κανεις οτι χρωμα θελεις..

 

Εγώ σε Black για μεγαλύτερη ευκρίνεια......και στον ήλιο...!:lol:

 

http://s7.postimg.org/6rs3mbrt7/Screenshot_2015_05_04_23_32_11.png

photos upload

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιησα κιεγω λιγο και εχει καποιες ωραιες ρυθμισεις για αλλαγη χρωματος dialer κτλ αλλα δε μου δουλεψαν..εσεις τα δοκιμασατε?
Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιησα κιεγω λιγο και εχει καποιες ωραιες ρυθμισεις για αλλαγη χρωματος dialer κτλ αλλα δε μου δουλεψαν..εσεις τα δοκιμασατε?

Ναι ολα μου δουλευουν...μετα απο καθε αλλαγη θελει reboot για να γινουν οι αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολα μου δουλευουν...μετα απο καθε αλλαγη θελει reboot για να γινουν οι αλλαγες

Μπα ουτε σε μενα δουλευει...και με reboot.Ρυθμισα χρωματα αλλα τιποτα.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το module το έχετε ενεργοποιήσει από xposed?

Ναι το εκανα κ αυτο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι ρουτ με cm12 και θέλω να επανέλθω στην εργοστασιακή κατάσταση. Τι πρέπει να κάνω γιατί δεν το έχω ξανακάνει. Κανένας οδηγός?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...