Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι θεμα G4 :p

 

Ουπς sorry... Λογικά επειδή έχει μέσα το arm το βάζει χώρια

https://drive.google.com/folderview?id=0B-0D9WhuRmwpfkY5R1g2RGRVVldLbk9uRVhKVDRVVi13OXFoYXNTUVlOSmplbUhxcXBldDA&usp=sharing

Τωρα αν δεν τα καταφέρεις και έχεις custom rom κανε ένα hard flash για να μη χάσεις κάτι

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ουπς sorry... Λογικά επειδή έχει μέσα το arm το βάζει χώρια

https://drive.google.com/folderview?id=0B-0D9WhuRmwpfkY5R1g2RGRVVldLbk9uRVhKVDRVVi13OXFoYXNTUVlOSmplbUhxcXBldDA&usp=sharing

Τωρα αν δεν τα καταφέρεις και έχεις custom rom κανε ένα hard flash για να μη χάσεις κάτι

Ευχαριστω φιλε.....επισης αλλη μια χαρη....να μου στειλεις αν μπορεις απο το system/ect ενα αρχειο camera_confing.xml δεν ειναι φακελος ειναι ενα αρχειο xml..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε.....επισης αλλη μια χαρη....να μου στειλεις αν μπορεις απο το system/ect ενα αρχειο camera_confing.xml δεν ειναι φακελος ειναι ενα αρχειο xml..

 

Στη διαδρομή που μου γράφεις δεν το βλέπω. Μήπως είναι αλλού?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Στη διαδρομή που μου γράφεις δεν το βλέπω. Μήπως είναι αλλού?

Οχι εκει ειβαι system/etc

[ATTACH]60466[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

 

Τι είναι αυτό δηλ? Ρομ για μας? Του g4??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOSS...μπρικαρα το κινητο και δεν εχω recovery ουτε download mode...μου βγαζει error αριστερα πανω....καποιος οδηγος να το επαναφερω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια SOSS...μπρικαρα το κινητο και δεν εχω recovery ουτε download mode...μου βγαζει error αριστερα πανω....καποιος οδηγος να το επαναφερω?

Δες μήπως μπορέσει να σε βοηθήσει αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48765620

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOSS...μπρικαρα το κινητο και δεν εχω recovery ουτε download mode...μου βγαζει error αριστερα πανω....καποιος οδηγος να το επαναφερω?

 

Αν σου βγάζει το security booting error (κάπως έτσι είναι δεν θυμάμαι ακριβώς πως είναι) τότε πάτα παρατεταμένα το power για να κλείσει το τηλέφωνο και μετά μπορείς να μπεις σε download mode. Μπορεί να σου φαίνεται σαν κλειστό αλλά δεν είναι, απλά η οθόνη είναι μαύρη

Link to comment
Share on other sites

Αν σου βγάζει το security booting error (κάπως έτσι είναι δεν θυμάμαι ακριβώς πως είναι) τότε πάτα παρατεταμένα το power για να κλείσει το τηλέφωνο και μετά μπορείς να μπεις σε download mode. Μπορεί να σου φαίνεται σαν κλειστό αλλά δεν είναι, απλά η οθόνη είναι μαύρη

συνδεω και μου πεταει πολλα παραθυρα για διαμορφωση δυσκου.....τι να το κανω δεν ξεπω :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOSS...μπρικαρα το κινητο και δεν εχω recovery ουτε download mode...μου βγαζει error αριστερα πανω....καποιος οδηγος να το επαναφερω?

Αν εεπιτρέπεται τι έκανες και το μπρικαρες το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε αυτόν που υπογράφει ως Atlantic dev, σε παλαιότερη ενασχόληση του με ρομ, έπαθαν ζημιά πολλά τηλέφωνα, είχαν κλειδώσει ότι θέμα είχε και έφαγε μπαν στο xda

Τι είναι αυτό δηλ? Ρομ για μας? Του g4??
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Αν εεπιτρέπεται τι έκανες και το μπρικαρες το κινητό?

αν σου πω θα γελας......ειχα προβλημα με την camera πηγα να φλασαρω την ρομ ξανα και κουνηθηκε λιγο το φλασακι και μπρικαρε γιατι δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια :(

Link to comment
Share on other sites

αν σου πω θα γελας......ειχα προβλημα με την camera πηγα να φλασαρω την ρομ ξανα και κουνηθηκε λιγο το φλασακι και μπρικαρε γιατι δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια :(

Μη σκας για αυτό. Αυτά είναι δευτερεύοντα πράγματα.

Εύχομαι να αναστηθεί σύντομα!

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

συνδεω και μου πεταει πολλα παραθυρα για διαμορφωση δυσκου.....τι να το κανω δεν ξεπω :(

 

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076 το tool που έχουν για root και recovery έχουν βάλει και επιλογή για unbrick και μάλιστα δείχνει στο βιντεάκι που έχουν αυτό που περιγράφεις με τα πολλά παράθυρα για την διαμόρφωση του δίσκου. Πάντως θα επιμείνω πριν κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία να το σβήσεις και να το βάλεις σε download mode. Και σε μένα έτυχε κάτι παρόμοιο και ο λόγος που δεν έμπαινε στο download mode ήταν γιατί είχα την εντύπωση ότι ήταν κλειστό το τηλέφωνο ενώ ήταν ανοιχτό με μαύρη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....ευχαριστω για την ανταποκριση το εφτιαξα με εναν οδηγο.....με κατι αρχεια μπορεσα και περασα και μπηκα download mode λαι μεσω CS EMEGERNSY mode μπορεσα και περασα την. 80210a KDZ αρχειο τις αλλες δεν τις επαιρνε και μετα αφου την περασα μπορεσα να βαλω και την λολλιποπ.....πρωτη φορα το παθαινω αυτο να μην μπαινει πουθενα το κινητο....λεω ειμαι για service αλλα τελικα για ολα υπαρχουν λυσεις..στο g2 δηλαδη για αλλα δεν ξερω :D

Επισης παιδια πως μπορω να κανω ροοτ και να περασω TwRP και να εχω KKbootloader;

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....ευχαριστω για την ανταποκριση το εφτιαξα με εναν οδηγο.....με κατι αρχεια μπορεσα και περασα και μπηκα download mode λαι μεσω CS EMEGERNSY mode μπορεσα και περασα την. 80210a KDZ αρχειο τις αλλες δεν τις επαιρνε και μετα αφου την περασα μπορεσα να βαλω και την λολλιποπ.....πρωτη φορα το παθαινω αυτο να μην μπαινει πουθενα το κινητο....λεω ειμαι για service αλλα τελικα για ολα υπαρχουν λυσεις..στο g2 δηλαδη για αλλα δεν ξερω :D

Επισης παιδια πως μπορω να κανω ροοτ και να περασω TwRP και να εχω KKbootloader;

 

Στο link στο προηγούμενο μήνυμα μου. Το γράφω κιόλας ότι αυτό το tool είναι και για root και recovery

Link to comment
Share on other sites

Στο link στο προηγούμενο μήνυμα μου. Το γράφω κιόλας ότι αυτό το tool είναι και για root και recovery

Ναι το ειδα ευχαριστω :o

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια....ευχαριστω για την ανταποκριση το εφτιαξα με εναν οδηγο.....με κατι αρχεια μπορεσα και περασα και μπηκα download mode λαι μεσω CS EMEGERNSY mode μπορεσα και περασα την. 80210a KDZ αρχειο τις αλλες δεν τις επαιρνε και μετα αφου την περασα μπορεσα να βαλω και την λολλιποπ.....πρωτη φορα το παθαινω αυτο να μην μπαινει πουθενα το κινητο....λεω ειμαι για service αλλα τελικα για ολα υπαρχουν λυσεις..στο g2 δηλαδη για αλλα δεν ξερω :D

Επισης παιδια πως μπορω να κανω ροοτ και να περασω TwRP και να εχω KKbootloader;

Με ποιο οδηγό τελικά τα καταφερες;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο οδηγό τελικά τα καταφερες;

 

https://www.youtube.com/watch?v=KkVMv9R1_F0

μονο με αυτο μπορεσα με ενα απλο κλικ εγινε μονο του :)

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=KkVMv9R1_F0

μονο με αυτο μπορεσα με ενα απλο κλικ εγινε μονο του :)

 

Μπράβο ρε kostis χαιρομαι που το επανέφερες:)

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε kostis χαιρομαι που το επανέφερες:)

Ηταν τοσο απλο απλα εκανα πολυ ωρα να το βρω....μεχρι τις 2 το βραδυ παλευα αλλα τα καταφερα....και τελικα δεν ηταν τιποτα......γλιτωσα το service....το μονο κακο εχασα ολες τις φωτος μου και τα αρχεια μου..

Link to comment
Share on other sites

Χθες είπες ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε επειδή είχες θέμα με την κάμερα και πήγες να φλασάρεις την ρομ. Backup δεν κράτησες?

Ειχα αλλα οπως ειπα δεν εμπαινε πουθενα ουτε recovery ουτε download mode....εβγαζε πολλους δισκους για διαμορφωση.....επαθα hard brick οπως λενε....

Link to comment
Share on other sites

Ειχα αλλα οπως ειπα δεν εμπαινε πουθενα ουτε recovery ουτε download mode....εβγαζε πολλους δισκους για διαμορφωση.....επαθα hard brick οπως λενε....

 

Που είχες το backup και έχασες τις φωτογραφίες και τα αρχεία σου? backup και ειδικά όταν φλασάρουμε κάτι λέμε εννοούμε σε υπολογιστή όχι σε κάποιο σημείο της εσωτερικής μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...