Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως εχεις καποιο αλλο λινκ να κατεβασουμε αυτο δε μου δουλευει...αντε να δουμε ποτε θα σταματησουμε να το πειραζουμε αυτο το κινητο....χααχα

 

Πάνω δεξιά πατάς ''SKIP AD''

 

http://s12.postimg.org/72pgxe99p/Picture0001.png

post images

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε dj δεν είδες ότι το απάντησα?:confused:

 

Τα διάβασες τα προηγούμενα?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω γύρισα στην καλη cloudyfa με kernel dorinmax... Η λολι ειχα την πειραγμενη ισπανικη ετρωγε κατι κολλήματα μετα απο μερες σαν να εμενε απο μνημη η σαν να εκανε κρατει η cpu λογω υπερθερμανσης...ο φωτισμος της οθονης πολυ χαμηλος...εφαρμογες κρασαραν...μπαταρια δεν ειδα κ τεραστια διαφορα...μεχρι στιγμης την μπαταρια του cloudyfa ουτε η κιτκατ πιανει...αυτα...εγω θα περιμενω αρκετα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ισπανική πάντως (evomagix30e) δεν έχω τέτοια θέματα. Και μπαταρία ππολύ καλή.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ισπανική πάντως (evomagix30e) δεν έχω τέτοια θέματα. Και μπαταρία πολύ καλή.

 

Καλησπέρα ,και γώ αυτήν έχω απο χθές βράδυ και μπορώ να πω ότι για πρώτο 24ωρο πήγε πολύ καλά σε όλα.Να υποθέσω ότι είναι η Γαλλική (του φίλου mariodj) ,λόγω e .Aν είναι αυτή την έχουν καθαρίσει πολύ καλά ,είναι μόνο 1,3 GiB αν θυμάμαι καλά .Υπ' όψιν μέσω της εφαρμογής τους Xorware Magixrom Control έχουν άλλους 2 κέρνελ του acura2201, ο ένας Normal για μπαταρία και ο άλλος Plus για ταχύτητα .

Link to comment
Share on other sites

Ξερω πως λειτουργει απλα δεν μου ανοιγε καθολου τη σελιδα και ειπα μηππως...αλλα μαλλον θα φταιει κατι απο εμενα

 

Κάποιο ad blocker έχεις ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεξιά πατάς ''SKIP AD''

 

http://s12.postimg.org/72pgxe99p/Picture0001.png

post images

ok μου ανοιξε απο το σπιτι μαλλον πριν εφταιγε που δοκιμασα απο το κινητο,εντωμεταξει ειναι 1.8gb μεγαλουτσικο δεν ειναι η μου φενεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ισπανική πάντως (evomagix30e) δεν έχω τέτοια θέματα. Και μπαταρία πολύ καλή.

 

Καλησπέρα ,και γώ αυτήν έχω απο χθές βράδυ και μπορώ να πω ότι για πρώτο 24ωρο πήγε πολύ καλά σε όλα.Να υποθέσω ότι είναι η Γαλλική (του φίλου mariodj) ,λόγω e .Aν είναι αυτή την έχουν καθαρίσει πολύ καλά ,είναι μόνο 1,3 GiB αν θυμάμαι καλά .Υπ' όψιν μέσω της εφαρμογής τους Xorware Magixrom Control έχουν άλλους 2 κέρνελ του acura2201, ο ένας Normal για μπαταρία και ο άλλος Plus για ταχύτητα .

Ναι αυτή είναι και αν δεν κάνω λάθος την είχες ποσταρει πρώτος εδώ.

Με τον kernel δεν ήμουν τυχερός αφού μόλις τον έβαλα δεν είχα settings. Ξαναγυρισα σε στοκ και όλα καλά.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι και αν δεν κάνω λάθος την είχες ποσταρει πρώτος εδώ.

Με τον kernel δεν ήμουν τυχερός αφού μόλις τον έβαλα δεν είχα settings. Ξαναγυρισα σε στοκ και όλα καλά.

Αν μπορειτε να την ξανα ποσταρετε γιατι δεν την βρισκω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή είναι και αν δεν κάνω λάθος την είχες ποσταρει πρώτος εδώ.

Με τον kernel δεν ήμουν τυχερός αφού μόλις τον έβαλα δεν είχα settings. Ξαναγυρισα σε στοκ και όλα καλά.

Eίχα βάλει την πρώτη τους την V30a και μετά 3-4 μέρες είδα ότι είχαν την 30e και είπα να την δοκιμάσω .Όντως έχεις δίκιο δείχνει καλή

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορειτε να την ξανα ποσταρετε γιατι δεν την βρισκω

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=994955#

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....και τι χρειαζεται για να την περασουμε;; γιατι δεν βγαζω ακρη απο την σελιδα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω....και τι χρειαζεται για να την περασουμε;; γιατι δεν βγαζω ακρη απο την σελιδα

Εγώ δουλεύω με flash OTG και κάνω format data ,τα σβήνω όλα και την ξαναστήνω απ την αρχή .Αν θέλεις έτσι o.k να σου πω ,ίσως ο φίλος minotavros μπορεί να σε βοηθήσει με καλύτερο τρόπο όπως σε εξυπηρετεί

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω με flash OTG και κάνω format data ,τα σβήνω όλα και την ξαναστήνω απ την αρχή .Αν θέλεις έτσι o.k να σου πω ,ίσως ο φίλος minotavros μπορεί να σε βοηθήσει με καλύτερο τρόπο όπως σε εξυπηρετεί

Χαράς το κουραγιο σου παντως αγορι μου:D

Εκτος και αν δεν εχεις γεματο το κινητο σου!!!!

Εγω που εχω 32αρι, ειμαι τωρα με 4.5 free gb. Φαντασου καθε φορα που αλλαζω rom να πρεπει να περναω αυτα τα 20gb προσωπικα αρχεια, που λιγο-πολυ τα θελω, ξανα μεσα στη συσκευη μου!!.......και μονο που το σκεφτηκα .... βαρεθηκα :lol::lol::D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ισπανική πάντως (evomagix30e) δεν έχω τέτοια θέματα. Και μπαταρία πολύ καλή.

 

Καλησπέρα ,και γώ αυτήν έχω απο χθές βράδυ και μπορώ να πω ότι για πρώτο 24ωρο πήγε πολύ καλά σε όλα.Να υποθέσω ότι είναι η Γαλλική (του φίλου mariodj) ,λόγω e .Aν είναι αυτή την έχουν καθαρίσει πολύ καλά ,είναι μόνο 1,3 GiB αν θυμάμαι καλά .Υπ' όψιν μέσω της εφαρμογής τους Xorware Magixrom Control έχουν άλλους 2 κέρνελ του acura2201, ο ένας Normal για μπαταρία και ο άλλος Plus για ταχύτητα .

 

εγω ειχα την πρωτη τους που ηταν βασισμενη στην 30α θα την περασω και αυτην να δω τι παιζει...:happy:

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα τον cloudy να βγάλει καμιά lollipop να περάσω αλλά αυτός δεν ακούγεται (θα βρήκε καμιά γκομενίτσα μάλλον και θα προσπαθεί να την ... ρουτάρει) και λέω να βάλω αυτή την ισπανική. Επειδή δεν βγάζω άκρη με την μετάφραση τι διαδικασία θέλει να κάνουμε? Έχει ρουτ και recovery ή θα πρέπει να τα περάσω εγώ μετά?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την ισπανική πάντως (evomagix30e) δεν έχω τέτοια θέματα. Και μπαταρία πολύ καλή.

 

Καλησπέρα ,και γώ αυτήν έχω απο χθές βράδυ και μπορώ να πω ότι για πρώτο 24ωρο πήγε πολύ καλά σε όλα.Να υποθέσω ότι είναι η Γαλλική (του φίλου mariodj) ,λόγω e .Aν είναι αυτή την έχουν καθαρίσει πολύ καλά ,είναι μόνο 1,3 GiB αν θυμάμαι καλά .Υπ' όψιν μέσω της εφαρμογής τους Xorware Magixrom Control έχουν άλλους 2 κέρνελ του acura2201, ο ένας Normal για μπαταρία και ο άλλος Plus για ταχύτητα .

 

Ναι αυτή είναι και αν δεν κάνω λάθος την είχες ποσταρει πρώτος εδώ.

Με τον kernel δεν ήμουν τυχερός αφού μόλις τον έβαλα δεν είχα settings. Ξαναγυρισα σε στοκ και όλα καλά.

 

Η evomagix30e δεν είναι ίδια με την V30e-208-10kdz (Lollipop 5.0.2) SFR εκτός και αν έχουν ''πατήσει'' (κλέψει) πάνω στην SFR , και αυτό το λέω γιατί η V30e-208-10 εχει αναπτυχθεί από την SFR...! Το γράφει ΕΔΩ ;)

 

Πράγματι, το Εργαστήριο SFR έχει μόλις ολοκληρώσει μια επιτυχημένη επικύρωση αυτής της ενημερωμένης έκδοσης που αναφέρεται LGD802AT-01-V30e-208-10-Apr-03-2015

 

Το είχα ξανά γράψει ΕΔΩ...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαράς το κουραγιο σου παντως αγορι μου:D

Εκτος και αν δεν εχεις γεματο το κινητο σου!!!!

Εγω που εχω 32αρι, ειμαι τωρα με 4.5 free gb. Φαντασου καθε φορα που αλλαζω rom να πρεπει να περναω αυτα τα 20gb προσωπικα αρχεια, που λιγο-πολυ τα θελω, ξανα μεσα στη συσκευη μου!!.......και μονο που το σκεφτηκα .... βαρεθηκα :lol::lol::D

Καλημέρα ,έχεις δίκιο σε αυτό το κινητό τόχω άδειο σκέψου οτι απο 16 gb

τα 9,5 είναι free και πάλι τρώω κανα 2ωρο για να το φέρω εκεί που θέλω .Αν είχα το δικό σου δεν θα το τολμούσα:shock:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εγω ειχα την πρωτη τους που ηταν βασισμενη στην 30α θα την περασω και αυτην να δω τι παιζει...:happy:

Φαίνεται δυνατή , όπως είπε και ο φίλος minotavros πρέπει νάχει και καλή μπαταρία .Σήμερα είναι 2η μέρα για μένα ,είμαι με τον κέρνελ που δίνει ,περιμένω να δω μήπως κάποιος την δοκιμάζει με κάποιον απο τους άλλους δύο πού δίνει με το Xorware Magixrom Control

Φτιάξανε video ,δυστυχώς είναι στα Ισπανικά

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

υπάρχει και αυτο το λινκ έχει και οδηγίες γραπτές .Δυστυχώς δεν ξέρω Ισπανικά να σας το μεταφράσω http://www.androidsis.com/actualizar-el-lg-g2-a-android-lollipop-oficial/

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Bρήκα και τα modem των lollipop που έχουν βγει ,μήπως κάποιος δεν έχει καλή λήψη και θέλει να αλλάξει.Προς Θεού είναι μόνο για LOLLIPOP .Διαβάστε τις οδηγίες ταγράφει Ιταλικά και Αγγλικά https://onedrive.live.com/?cid=E1294979282E8599&id=e1294979282e8599!643

Edited by anestis1
YΓ υπάρχει και αυτο το λινκ έχει και οδηγίες γραφτές .Δυστυχώς δεν ξέρω Ισπανικά να σας το μεταφράσω http://www.androidsis.
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση της evomagix είναι όπως με τις άλλες με τη διαφορά ότι όποιος δεν έχει kitkat bootloader πρέπει να τον φλασαρει. Τον έχει σε λινκ στις οδηγίες.

Δεν έκανα wipe την εσωτερική μνήμη. Με την εφαρμογη που δίνει από playstore γίνονται μετατροπές στη μπάρα ειδοποιήσεων στη Navbar και στα Quik settings.

Με λίγο μετάφραση Google βγαίνει νόημα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογη που δίνει από playstore γίνονται μετατροπές στη μπάρα ειδοποιήσεων στη Navbar και στα Quik settings.

Με λίγο μετάφραση Google βγαίνει νόημα.

 

Ποιά είναι η εφαρμογή?

 

Επίσης αν κατάλαβα καλά η σειρά είναι:

 

1) tprw

2)rom

3) bootloader

 

ή κάτι άλλο?:confused:

 

Για την Evomagix μιλάω...

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η εφαρμογή?

 

Επίσης αν κατάλαβα καλά η σειρά είναι:

 

1) tprw

2)rom

3) bootloader

 

ή κάτι άλλο?:confused:

 

Για την Evomagix μιλάω...

 

Η εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xorware.magix

Πριν φλασαρεις τη ρομ φλασαρεις τον bootloader

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η εφαρμογή?

 

Επίσης αν κατάλαβα καλά η σειρά είναι:

 

1) tprw

2)rom

3) bootloader

 

ή κάτι άλλο?:confused:

 

Για την Evomagix μιλάω...

Ναι αυτη ειναι η σειρα...την φλασαρα κ γω...δειχνει καλη....για να δουμε...

 

Οχι λαθος...ειναι recovery bootloader rom εγω ετσι την περασα με format στα wipes

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι όποιος θέλει την κατεβάζει V30e-208-10kdz (Lollipop 5.0.2) SFR είναι Γαλλικός παροχέας κινητής τηλ. Το δικό μου είναι Γαλλικό, και μου έδωσε αναβάθμιση την V30e-208-10;)

ερωτηση οποιος την περασε αυτη,στην εκδοση λογισμικου μου λεει:V30e-VDF-COM μπορειτε να δειτε σε εσας τι λεει?επισης μεσα εχει κατι μπουρδες τις vodafone?!?!εχω μπερδευτει...γιατι υποτιθεται οτι ειναι αλλος παροχος?

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ίδιο δείχνει v30e vod com...αλλα δεν έχει άλλες εφαρμογές τις βόνταφον...και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορα έχει με πριν..
Link to comment
Share on other sites

Ποιος τροπος υπαρχει να δω ποιο bootloader εχω? μονο με το power+voldown? εβαλα απο την ισπανικη σελιδα τον κκ και μετα την ρομ αλλα παλι με power+voldown με βαζει ρεκοβερυ και οχι με τον τροπο της κκ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...