Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέμε όλα εννοούμε όλα - όλα?:confused:

Σιγουρα για G2,G3 απο οτι προλαβα να δω οταν το ρουταρισα με αυτο.Επιλεγεις το μοντελο και τι ακριβως θες να κανεις και προχωρας.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για Hxo κλησης ktl παιδια που βρισκετε ο φακελος;Θελω να βαλω καποιους.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το κινητο μου δεν βγαζει πλεον την αναβαθμιση ενω παλαιοτερα την εβγαζε (ειναι απο χωρες βαλτικης). επισης μου βγαζει το ιμει οτι ειναι not valid στο lg firmware. ειμαι χωρις ρουτ χωρις τπτ και δν εχω ιδεα απο αυτα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. το κινητο μου δεν βγαζει πλεον την αναβαθμιση ενω παλαιοτερα την εβγαζε (ειναι απο χωρες βαλτικης). επισης μου βγαζει το ιμει οτι ειναι not valid στο lg firmware. ειμαι χωρις ρουτ χωρις τπτ και δν εχω ιδεα απο αυτα.

 

Λογικά είναι στα πλαίσια της απόσυρσης που αναφέρθηκε, ώστε να διορθώσουν μικροσφάλματα που εντόπισαν από την LG τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας. Ελπίζω να μην το παρακάνουν, γιατί τώρα περιμένουμε την 5.1 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι μια δοκιμή ,περιμένω την cm 12.1 (lollipop 5.1) https://download.cyanogenmod.org/?device=d802 μάλλον[/url] σήμερα λογικά θα βγεί για το G2 είμαι και γω στην lollipop 5.0.2 Ισπανική πειραγμένη εξαιρετική θάλεγα http://www.htcmania.com/showthread.php?t=994955#Tώρα για το πως θα πάω ,μάλλον θα ακολουθήσω Full wipe, partizioni kk, bootloader jb, cyanogen σου τα μεταφέρω αυτούσια απο ξένο site .Aν έχεις άλλη πρόταση φλασαρίσματος ακούω .Έτσι κι αλλοιώς παρακολουθώ τούς Ιταλούς που την περιμένουν πως και πως και σίγουρα θα δώσουν κάποιες οδηγίες .Νομίζω θα αξίζει η εμπειρία (μου την σπάει η κάμερα και το ράδιο αλλά λύσεις νομίζω υπάρχουν) και αν δεν υπάρχουν θα βρούμε :dizzy:

Τίποτα ακόμα η cm12.1

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα η cm12.1

Τι να κάνουμε φίλε μου, μόνο υπομονή .Κάθε μέρα μπαίνω στη σελίδα τους ,την έχουν βγάλει για κάμποσα ,το G2 στο περίμενε

Link to comment
Share on other sites

H CM εάν θυμάμαι ότι έχει τα commits σίγουρα, το spirit 2 θα δουλεύει.στην psd που έχω δουλεύει
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

System/media/audio

 

Kαι παίξε μπάλα... :D

Τωρα προσεξα ενα μυστηριο πραγμα...Κατεβασα τους ηχους που ηθελα,τους μετετρεψα σε αρχεια .ogg οπως ειναι τα αλλα μεσα,τα αντεγραψα στον φακελλο,αλλα οταν διαγραφω απο το download τα αρχεια αυτα σβηνουν και απο τον φακελλο τον αλλο.Τι γινετε σε αυτη την περιπτωση;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω δεξια το "+" δε σου βγάζει να επιλέξεις από μουσική?

Πάντως σε κάθε περίπτωση όταν μεταφέρεις κάτι στο System χρειάζεται τα σωστά permission και επανεκκίνηση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις πάνω δεξια το "+" δε σου βγάζει να επιλέξεις από μουσική?

Πάντως σε κάθε περίπτωση όταν μεταφέρεις κάτι στο System χρειάζεται τα σωστά permission και επανεκκίνηση

Απο μουσική ναι τα βλεπω.Αλλα αμα τα σβησω απο τον πρωτο φακελλο που τα εβαλα μεσω pc,μετα δεν τα βλεπω.Διαγραφονται και απο τους 2 φακελους.Τα permission πως τα βλεπω εαν ειναι ιδια;

 

edit: ενταξει τα εφτιαξα φιλε.Ηταν τα permission λαθος.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις επανεκκίνηση δε φαίνονται στο φάκελο που τα πήγες?

Με root browser παταω συνεχόμενα πάνω στο ringtone και βγάζει επιλογές μια από τις οποίες είναι "permission"

Αλλά σου λέω δε χρειάζεται να μεταφέρεις τίποτα αν είναι ringtone. Πατάς το "+" από το μενού ήχος και το επιλέγεις από εκεί.

Φτιάξε ένα φάκελο στην εσωτερική μνήμη και βαλτα μέσα εκεί.

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.έκανα root χθες το LGG2 σε cyanogenmod 12 lollipop 5.0.2.όλα δουλεύουν μια χαρά.το μόνο πρόβλημα είναι όταν κλειδώνω\ξεκλειδώνω το κινητό δεν μου εμφανίζει την επιφάνεια εργασίας αλλά με οδηγεί από μόνο του στις κλήσεις που έκανα ή που έλαβα.υπάρχει κάποια επιλογή να το διορθώσω?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για οσους ακομα ειναι με ΚΚ ,ο DorimanX εβγαλε τη 10.3 εκδοση και ειναι αξια λογου τρια σημεια γιατι πρωτη φορα εμφανιζονται αυτα

α) Εισηγαγε κωδικα απο τον LP κερνελ της LG

β) Οταν το κινητο μπανει σε deepsleep και ειναι το hotplug suspend το ρευμα της μπαταριας ειναι της ταξεως των 5 mA !!! μιλαμε για την οικονομια !!! και τελος

γ) Κανει χρηση USB 3 δηλαδη σουπερ ταχυτητα αντιγραφης αρχειων και σουπερ ταχυτητα φορτισης μπαταριας

Πιθανον να ειναι η τελευταια ή προτελευταια εκδοση ΚΚ

Μια και ο Cloudyfa εχει εξαφανιστει απο το G2 φορουμ εγω τουλαχιστον θα δω σε ποια LP rom θα καταληξει ο Ντορι και θα ακολουθησω, τουλαχιστον θα ξερω οτι θα εχω συνεχη υποστηριξη

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παω να φλασαρω παλι την stock 4.4.2 και οταν τελειωνει μου κολλαει στο logo της LG.Καποια ιδεα να το ξεκολησω;:(
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα για τους μαφιόζους τους "Ιταλούς"

πιστεύω να το δείτε ,βγήκε η διόρθωση 30b

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Παω να φλασαρω παλι την stock 4.4.2 και οταν τελειωνει μου κολλαει στο logo της LG.Καποια ιδεα να το ξεκολησω;:(

Απο ποιά ρομ ,δώσε κανα στοιχείο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα για οσους ακομα ειναι με ΚΚ ,ο DorimanX εβγαλε τη 10.3 εκδοση και ειναι αξια λογου τρια σημεια γιατι πρωτη φορα εμφανιζονται αυτα

α) Εισηγαγε κωδικα απο τον LP κερνελ της LG

β) Οταν το κινητο μπανει σε deepsleep και ειναι το hotplug suspend το ρευμα της μπαταριας ειναι της ταξεως των 5 mA !!! μιλαμε για την οικονομια !!! και τελος

γ) Κανει χρηση USB 3 δηλαδη σουπερ ταχυτητα αντιγραφης αρχειων και σουπερ ταχυτητα φορτισης μπαταριας

Πιθανον να ειναι η τελευταια ή προτελευταια εκδοση ΚΚ

Μια και ο Cloudyfa εχει εξαφανιστει απο το G2 φορουμ εγω τουλαχιστον θα δω σε ποια LP rom θα καταληξει ο Ντορι και θα ακολουθησω, τουλαχιστον θα ξερω οτι θα εχω συνεχη υποστηριξη

Δηλαδη μπορω να φλασαρω στην στοκ λολλιποπ αυτην την εκδοση του dori;

Link to comment
Share on other sites

Παω να φλασαρω παλι την stock 4.4.2 και οταν τελειωνει μου κολλαει στο logo της LG.Καποια ιδεα να το ξεκολησω;:(

 

Βάλτο στην κατηφόρα και βάλε δεύτερη ταχύτητα.........και:lol: πέρα από την πλάκα, ξανά φλασαρε την απο την αρχή και μην το αποσυνδέσεις πριν τελειώσει η διαδικασία...! και στο PC μην κλήσεις τίποτα απο το πρόγραμμα ( LG Flash Tool 2014);)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο στην κατηφόρα και βάλε δεύτερη ταχύτητα.........και:lol: πέρα από την πλάκα, ξανά φλασαρε την απο την αρχή και μην το αποσυνδέσεις πριν τελειώσει η διαδικασία...! και στο PC μην κλήσεις τίποτα απο το πρόγραμμα ( LG Flash Tool 2014);)

 

Mπα δεν την παιρνει την 4.4.2 μονο την δικια σου παιρνει την γαλλικη.Το μονο που με χαλαει ειναι οτι ειναι vodafone ****το:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...