Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παλι τα ιδια σημερα το πρωι, χτυπουσε κανονικα χωρις ν αναβει η οθονη δε μπορουσα ν απαντησω και μονο με reset εστρωσε, δε τα μπορω αυτα εγω, επιστρεφω και εγω στα πατρια εδαφη, μια χαρα ειναι η default rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παλι τα ιδια σημερα το πρωι, χτυπουσε κανονικα χωρις ν αναβει η οθονη δε μπορουσα ν απαντησω και μονο με reset εστρωσε, δε τα μπορω αυτα εγω, επιστρεφω και εγω στα πατρια εδαφη, μια χαρα ειναι η default rom

Εννοείς cloudyg3 με τον δικό της κερνελ; Ή stock; Πάντως με Bruce kernel δεν θα έχεις θέμα. Τουλάχιστον εγώ όσο καιρό τον είχα με την g3 κανένα απολύτως θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ομως με stock rom πρεπει να φλασαρει και τα binaries που δεινει o xdabbeb. Δεν αρκει μονο το apk.

Στα downloads φιλε που εχει ποιο αρχειο κατεβαζουμε για τα binaries;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς cloudyg3 με τον δικό της κερνελ; Ή stock; Πάντως με Bruce kernel δεν θα έχεις θέμα. Τουλάχιστον εγώ όσο καιρό τον είχα με την g3 κανένα απολύτως θέμα.

 

με kernel dori φιλε

Link to comment
Share on other sites

SOD δεν είχα άλλα εμένα πάντως με cloudyg3 ο 8.4 δεν έκατσε καλά. Μόνο να πω ότι χθες βράδυ από τις 9 έως σήμερα στις 8 το πρωί έπεσε από το 88% στο 60.

Το αστείο?

BBS kai Wakelock detector δεν είχαν wakelocks... Ούτε από kernel ούτε partial ούτε άλλα.

Επίσης τα Google services είχαν συνολικά wakelocks 4m σε 16h μπαταρίας και μάλιστα τα στατιστικα έγραφαν 15+ ώρες deep sleep.

Πραγματικά ανεξήγητο.

Και έχω και unbounce πάνω και φυσικά τα πάντα greenify!

 

Πέρασα σήμερα από πάνω με μόνο caches wipe, cloudyg3 και dori 8.4 να δω αν κάτι δεν έκατσε. Καθώς πριν ήμουν με Bruce και πήγα σε dori.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω τα kdz files να κατεβάσω ένα κατάλληλο ώστε να το χρησιμοποιήσω με το LG Flash Tool?

Σε 2-3 site που έψαξα δεν μπόρεσα να κατεβάσω κάτι, είχε θέμα το download.

 

Και κάτι άλλο, τα themes για cloudy g3 που αλλάζουν μέσω g3 tweakbox που τα βρίσκω και αυτά ?

 

Για τα themes ok τα βρήκα εδώ :

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/mod-gwbt-theme-g3-tweaksbox-themes-t2852754

 

Για τα kdz όμως κάποιος να με βοηθήσει να βρω ένα καλό download γιατί είναι ανάγκη ???

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ειχα αναφερει και 'γω για ενα σβησιμο της οθονης που ειχα, και εστρωσε με επανεκκινηση! Εχθες μου εκανε και ενα freeze και παλι μονο με επανεκκινηση εστρωσε :mad:

Ειχα dori 8.4.

Μετα το freezαρισμα περασα την beta 8.4.5, για να δουμε, την εχω απο χθες το βραδυ!!

Θελω να πιστευω οτι τουλαχιστον απο μπαταρια θα ειναι το ιδιο με την 8.4, αρκει να γλιτωσουμε τα bug's!

Προχθες ειχα 7:35 ωρες οθονη με υπολοιπο μπαταριας 15% και χθες 6:00 ωρες με υπολοιπο 39%........ μετα περασα τη beta και το εβαλα για φορτιση.

Δε λεω παντως καλη και η υποστηριξη του dori, αλλα ειναι λιγο "κουραστικο" ολο αυτο με τις νεες εκδοσεις!! Καθε μερα 2 νεες version's του kernel και μετα απο λιγο βγαζουν καποιο θεματακι....... αααντε για δοκιμη στην επομενη!

Αν βρω μια εκδοση χωρις bug's και καλη μπαταρια θα φοβαμαι να ξανα αλλαξω :p

Link to comment
Share on other sites

Για τα kdz όμως κάποιος να με βοηθήσει να βρω ένα καλό download γιατί είναι ανάγκη ???

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Εγω παντως με CloudyStock 1.2 και dori 8.3 και 8.4 με τις ρυθμισεις του vag δεν εχω κανενα προβλημα εδω και μια εβδομαδα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Πηγαίνω στο Greece Open, πατάω για download και δεν κάτι τίποτα. Μονο ένα skip ad και από εκεί και ύστερα κενό

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξανά γύρισα στο Kernel-bruce v0.41 και με CloudyG3_2.0 μετά από κόλπα που μου έκανε στην λήψη video o Dorimanx-V8.4 (ξαφνικές οριζόντιες άσπρες γραμμές) αλλά ας μου πει κάποιος που ξέρει ...πως ''ξηλώνουμε'' το STweaks...??? :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Πηγαίνω στο Greece Open, πατάω για download και δεν κάτι τίποτα. Μονο ένα skip ad και από εκεί και ύστερα κενό

 

Στο link που δίνη κάνεις το παρακάτω παράδειγμα....;)

 

Link

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW098995432109876543213%2FD80220D_00.kdz Βγάζεις το %2F και βάζεις /

 

δηλαδή

http://s6.postimg.org/coy1ccgj5/Picture0001.png

free upload image

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Πηγαίνω στο Greece Open, πατάω για download και δεν κάτι τίποτα. Μονο ένα skip ad και από εκεί και ύστερα κενό

 

Φίλε μου την λύση για να κατέβει την γράφω εδώ στο post το δικό μου 12330 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5689776#

 

Μήπως τελικά να γυρίσουμε σε στοκ 20G να τελειώνει το παραμύθι... ???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια γυρισα απο το πρωι σε στοκ και ειμαι μια χαρα, εχω ησυχο το κεφαλι μου :p δεν εχω να ζηλεψω κατι απο g3 :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την λύση για να κατέβει την γράφω εδώ στο post το δικό μου 12330 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5689776#

 

Μήπως τελικά να γυρίσουμε σε στοκ 20G να τελειώνει το παραμύθι... ???

 

Για τα προβλήματα δεν ευθύνεται Rom CloudyG3 2,0 ...! Αλλά ο Kernal ...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=36

 

Εγω παντως με CloudyStock 1.2 και dori 8.3 και 8.4 με τις ρυθμισεις του vag δεν εχω κανενα προβλημα εδω και μια εβδομαδα.

Το ιδιο και εγω παιδια.Δεν εχω κανενα θεμα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για τα προβλήματα δεν ευθύνεται Rom CloudyG3 2,0 ...! Αλλά ο Kernal ...;)

 

Μάριε τώρα που ξαναεβαλες Bruce kernel 0.41 πες μας τι διαφορά βλέπεις μήπως αν είναι να βγάλουμε τελικά τον dorimanx...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν εχω προβληματα με dori 8.4 ! και η μπαταρια απο 4, 4 ωρες και κατι που ηταν με bruce ,

τωρα εχω 5¨30 με 6 ωρες SOT !! σε 40-45 ωρες συνολικα

 

παιχνιδια δεν παιζω αλλα εχω την φωτεινοτητα συνεχεια στο 80% , καποιες φορες και 100% :)

wifi , αρκετο σερφαρισμα αλλα ελαχιστα με 3g ! ραδιοφωνο , μηνυματα , viber , whatsapp , 5 emails

να συγχρονιζουν συνεχεια , αυτα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια γυρισα απο το πρωι σε στοκ και ειμαι μια χαρα, εχω ησυχο το κεφαλι μου :p δεν εχω να ζηλεψω κατι απο g3 :D

Εμένα η θεωρητικά καλύτερη κάμερα (δεν έχω κάνει τεστ γιαυτο) είναι που με κρατάει ακόμα και δεν έχω δοκιμάσει την τελευταία στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε τώρα που ξαναεβαλες Bruce kernel 0.41 πες μας τι διαφορά βλέπεις μήπως αν είναι να βγάλουμε τελικά τον dorimanx...

 

Λοιπόν.....μένω με CloudyG3 2,0 - άλλα χωρείς τον dorimanx. Καλός αλλά με αρκετά προβληματακια, όπως έχουν αναφέρει αρκετά παιδιά, είτε με ξυπνητήρι, είτε με κωλύματα που με επανεκκίνηση λυνόταν, είτε με την camera που είχα εγώ, και με όχι τόσο καλό scrolling (κύλιση κινητού) . Δυο + που προσωπικά την κράτησα 10 μέρες (με της αναβαθμίσεις) ήταν η αυτονομία & η θερμοκρασία Cpu και μπαταρίας.

 

Ξανά γύρισα σε ποιο σίγουρα χέρια Bruce kernel 0.41 που προτιμώ να τελειώνει η μπαταρία από μίση έως μια ώρα νωρίτερα με τρελή χρήση :wacko: (που δεν την κάνω - έτσι κι αλλιώς το βράδυ την φορτίζω) αλλά είμαι ευχαριστημενος από το scrolling και την ομαλή λειτουργία της συσκευής...!!!

 

***ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ :sick: το ui της G2 αλλά ας όψεται η camera της CloudyG3 2,0 !!!!!:clap:

 

Όλα αυτά είναι προσωπικές απόψεις για τα δικά μου στάνταρ..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η θεωρητικά καλύτερη κάμερα (δεν έχω κάνει τεστ γιαυτο) είναι που με κρατάει ακόμα και δεν έχω δοκιμάσει την τελευταία στοκ.

 

γενικα ειναι το τι θελεις να εχεις , μια χαρα ειναι η καμερα απο το g2 , ok δε φτανει την g3 αλλα λιγο το κακο, αν δε τις εχεις διπλα δεν μπορεις να καταλαβεις διαφορες, κοιταμε ποσα ειναι τα θετικα και ποσα τ αρνητικα και πρατουμε αναλογως :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας το έγραψα ότι οι kernel του dori είναι για stock based roms g2,από εχθές το βράδυ με sotmax ultimate v9,5+ και dori 8 4 Όλα καλά και με τρομερή μπαταρία.Υπόψιν ο sotmax είναι Έλληνας developer.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας το έγραψα ότι οι kernel του dori είναι για stock based roms g2,από εχθές το βράδυ με sotmax ultimate v9,5+ και dori 8 4 Όλα καλά και με τρομερή μπαταρία.Υπόψιν ο sotmax είναι Έλληνας developer.

 

αλλη rom ειναι αυτην παλι η sotmax? πως την βλεπεις ? καλυτερη απο cloudy?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σας το έγραψα ότι οι kernel του dori είναι για stock based roms g2,από εχθές το βράδυ με sotmax ultimate v9,5+ και dori 8 4 Όλα καλά και με τρομερή μπαταρία.Υπόψιν ο sotmax είναι Έλληνας developer.

 

αλλη rom ειναι αυτην παλι η sotmax? πως την βλεπεις ? καλυτερη απο cloudy?

 

Αρα βαγγελη λες καλυτερα να γυρισουμε πισω στην bruce kernel 0.41 ?? Ποια ειναι η σωστη σειρα. Βαζουμε ολα στο st weaks μαμα μετα απεγκατασταση τον 2 app stweaks - synapse και μετα μεσα απο το recovery αφου κανουμε ορωτα wipe cache -dalvik περασμα του bruse ?? :rolleyes: Την μαμα στοκ 20G την εχεις δοκιμασει καθολου να μας πεις την γνω μη σου φιλε ?? Οσο για την sotmax τι λεει καλη ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

αλλη rom ειναι αυτην παλι η sotmax? πως την βλεπεις ? καλυτερη απο cloudy?

Ναι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τα bug της cloudy stock,όπως πχ με την καθυστέρηση της οθόνης όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση,στην sotmax είναι ακαριαία η απόκριση και είναι και Ελληνική:o

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τα bug της cloudy stock,όπως πχ με την καθυστέρηση της οθόνης όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση,στην sotmax είναι ακαριαία η απόκριση και είναι και Ελληνική:o

 

μας βαζεις σε μερακια παλι φιλε :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη που το ξανααναφερω αλλα δεν υποφερεται αλλο...μηπως εχετε βρει τι φταιει και χρεωνει καθε μερα 1 euro στην cosmote με τα δεδομενα κλειστα??? φυσικα αναφερομαι σε cloudyg3 2.0.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...