Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3845#*802# το πληκτρολογεις στον dialer

Στο firmware touch update απλα το παταω κ τι γινεται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο firmware touch update απλα το παταω κ τι γινεται;

Μπορουμε να κανουμε εκει τιποτα αλλαγες για καλυτερη αποδοση;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο firmware touch update απλα το παταω κ τι γινεται;

Τιποτα. Περιμενεις 3-4 δευτερολεπτα μεχρι να ξεπαγωσει η οθονη και να εχεις και παλι αποκριση οθονης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οι dorimanx kernels όπως λέει και ο dev είναι για stock based roms μπορεί σε κάποιους με cloudy g3 να δημιουργεί κάποια θέματα δεν είναι περίεργο,δοκιμάζω τωρα cloudy stock 2.5 με dorimanx 8.4 πιο πολύ για να δω αν συμπεριφέρεται πιο σωστά ο kernel,θα σας ενημερώσω τις επόμενες μέρες:)

 

εγω με CloudyFlex 2.6+dori 8.4 ρυθμισεις vag74 3η μερα σημερα δεν εχω κανενα προβλημα και μπαταρια πολυ καλη.επισεις και κατι αλλο το kernel τον βαζω κατευθειαν μεσα στη ρομ ανοιξω το zip λασαρω τι ρομ

Link to comment
Share on other sites

εμεις που εχουμε cloudy για να εχουμε αποτελεσματα g3 καμερας χρειαζετε κατι? με την default εφαρμογη καμερας εξακολουθουμε να βγαζουμε φωτο?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τα knock on/off ???

Ειμαι με CloudyG3 2.0 και Bruce kernel και ως τωρα επαιζα με το knock code μια χαρα!

Το γυρισα να μην εχει κλειδωμα η οθονη αλλα τα knock on/off δε δουλευουν!!!

Δοκιμασα και firmware touch update μεσα απο το hidden menu αλλα τιποτα.

Και στο hidden menu δε βλεπω πουθενα επιλογη για Enable Knock On η κατι παρομοιο.

Και λυση δε βρηκα οσο εψαξα στο xda... γνωριζει κανει κατι παραπανω? Το εχει αλλος αυτο το προβλημα ?

 

Υπαρχει καποιος που να εχει (ή ειχε πιο παλια) CloudyG3 2.0 και Bruce kernel και να του παιζει το Knock On/Off ?

Αν ναι τοτε μαλλον κατι δεν εκατσε καλα και πρεπει να τα βαλω απο την αρχη. :wacko:

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος που να εχει (ή ειχε πιο παλια) CloudyG3 2.0 και Bruce kernel και να του παιζει το Knock On/Off ?

Αν ναι τοτε μαλλον κατι δεν εκατσε καλα και πρεπει να τα βαλω απο την αρχη. :wacko:

Δούλευε κανονικά;)

Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να επαναφερει το κινητο του, τι παταμε εδω? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 normal flash η cse flash? επισης CDMA βαζουμε στο select type? ευρωπαικο ειναι Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να επαναφερει το κινητο του, τι παταμε εδω? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 normal flash η cse flash?

 

Για ολικη και καθαρη επαναφορα CSE Flash. Αφενος μπορεις να το πας αντιπροσωπεια σα να μη τρεχει τιποτα εφετερου γλιτωνεις boot loop εαν ερχεσαι απο custom rom

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για ολικη και καθαρη επαναφορα CSE Flash. Αφενος μπορεις να το πας αντιπροσωπεια σα να μη τρεχει τιποτα εφετερου γλιτωνεις boot loop εαν ερχεσαι απο custom rom

 

ευχαριστω φιλε, custom rom εχει πανω, τι εννοεις με το boot loop? θελει να γινει οπως αγοραστηκε διοτι εχει ενα θεμα και πρεπει να σταλει στην αντιπροσωπεια, επισης το κινητο κατα την διαδικασια πρεπει να ειναι σε αναμονη η καπως αλλιως? δε το διευκρινιζει

 

edit τελικα ολα οκ, επανεφερα την συσκευη σε 4.4.2 χωρις προβλημα, εγινε και η τελευταια αναβαθμιση μεσα σε 5 λεπτα και ολα οκ, ελπιζω εκει στην lg να μην δουνε οτι εγινε root

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

εμεις που εχουμε cloudy για να εχουμε αποτελεσματα g3 καμερας χρειαζετε κατι? με την default εφαρμογη καμερας εξακολουθουμε να βγαζουμε φωτο?

 

Μια χαρά είναι η camera (κυρίως στο video λόγο πολύ καλού focus) του cloudy G3, εγώ χρησιμοποιώ και την XCamLG 512 G2 (για Photo)που στην cloudy έχει φοβερή βελτίωση..!!!

 

Συνοψίζω*** Video με cloudy G3 & Photo XCamLG 512 G2 ....!;)

 

ΕΔΩ XCamLG 512 G2 όποιος την θέλει, να την δοκιμάσει απλή εγκατάσταση με apk.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η camera (κυρίως στο video λόγο πολύ καλού focus) του cloudy G3, εγώ χρησιμοποιώ και την XCamLG 512 G2 (για Photo)που στην cloudy έχει φοβερή βελτίωση..!!!

 

Συνοψίζω*** Video με cloudy G3 & Photo XCamLG 512 G2 ....!;)

 

ΕΔΩ XCamLG 512 G2 όποιος την θέλει, να την δοκιμάσει απλή εγκατάσταση με apk.

 

Αν ειναι ομως με stock rom πρεπει να φλασαρει και τα binaries που δεινει o xdabbeb. Δεν αρκει μονο το apk.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ομως με stock rom πρεπει να φλασαρει και τα binaries που δεινει o xdabbeb. Δεν αρκει μονο το apk.

 

Εμείς μιλάμε για την συμπεριφορά της cameras με CloudyG3_2.0 ...!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μιλάμε για την συμπεριφορά της cameras με CloudyG3_2.0 ...!!!:D

Μωρε εγω καταλαβα φιλε μου αλλα ετσι οπως το εγραψες ομως ειναι παρεξηγησιμο γι' αυτο κανω την διευκρινηση.

ΕΔΩ XCamLG 512 G2 όποιος την θέλει, να την δοκιμάσει απλή εγκατάσταση με apk.

 

Θα σου πει ο αλλος που προερχεται απο official "Ωραια το περασα το apk. Δεν βλεπω διαφορα" και θα εχει δικιο αφου δεν περασε και τους drivers.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμείς μιλάμε για την συμπεριφορά της cameras με CloudyG3_2.0 ...!!!:D

Και με sotmax δουλεύει σαν απλό apk και είναι stock based rom;)Επίσης να πω ότι διάβασα στο xda ότι ο cloudy πήρε το g3 και ίσως να σταματήσει να ασχολείται με το g2:mad:

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε, custom rom εχει πανω, τι εννοεις με το boot loop? θελει να γινει οπως αγοραστηκε διοτι εχει ενα θεμα και πρεπει να σταλει στην αντιπροσωπεια, επισης το κινητο κατα την διαδικασια πρεπει να ειναι σε αναμονη η καπως αλλιως? δε το διευκρινιζει

 

edit τελικα ολα οκ, επανεφερα την συσκευη σε 4.4.2 χωρις προβλημα, εγινε και η τελευταια αναβαθμιση μεσα σε 5 λεπτα και ολα οκ, ελπιζω εκει στην lg να μην δουνε οτι εγινε root

 

Συγγνωμη που δεν απαντησα αλλα επρεπε να φυγω. Εννοω οτι κολλαει στην αρχικη οθονη με το σημα της LG και δεν προχωραει. Αφου το πηγε στην αντιπροσωπεια μηπως επρεπε να σβησει και καταλοιπα απο την SDcard απο τυχον προγραμματακια που τρεχουν μονο σε root? Το ρωταω μηπως και υποψιασθουν τιποτα.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και με sotmax δουλεύει σαν απλό apk και είναι stock based rom;)Επίσης να πω ότι διάβασα στο xda ότι ο cloudy πήρε το g3 και ίσως να σταματήσει να ασχολείται με το g2:mad:

Και τι θα κανει;

Θα παει το UI του G2 στο G3; :p

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

φιλος θελει να επαναφερει το κινητο του, τι παταμε εδω? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 normal flash η cse flash? επισης CDMA βαζουμε στο select type? ευρωπαικο ειναι

 

Normal Flash: Flash ROM without losing any data. Only use this when you need to fix system error. Beware of boot loop when flashing ROM that differ from current ROM on your phone or MOD ROM.

CSE Flash: Choose this option when you need a fresh format. All data will be gone. It's suitable for upgrading or downgrading ROM or simply use this when you need to back to Stock.

 

Εγώ θα έλεγα πριν κάνει κάτι να διάβασει! Η ερώτηση που έκανες ήταν απαντημένη στο αρχικό ποστ του dev. Ας διαβάσει για να μην κάνει κάτι λάθος και ψάχνεται με ερωτήσεις πανικού μετά. Για το bootloop σου είπαν τι είναι. Θα φτάνει μέχρι το logo της LG θα σβήνει και θα ξανα ξεκινάει να μπουτάρει και πάλι μέχρι εκείνο το σημείο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έλεγα σε μένα δεν θα τύχει με τον dorinmax και cloudyg3 αλλά τελικά έκατσε τη χειροτερη στιγμή που ήθελα να σηκώσω επαγγελματικό τηλεφωνο.

Οποτε πίσω σε Bruce.

 

Οσο για τον cloudy Βαγγέλη, θα είναι κρίμα αλλά θα την βρούμε την άκρη.

Για μένα ακόμα και έτσι είναι πλήρως λειτουργική η v2.0 οπότε θα το αντέξω. :)

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κανει;

Θα παει το UI του G2 στο G3; :p

 

:lol::lol: λες να το κανει!!!!!!θα χαρουν τρελά οι κάτοχοι του g3:lol:

Παντως αν όντως πηρε άλλη συσκευή αυτο δεν ειναι και τοσο ευχάριστο !!!εγω ελεγα οτι και αναβαθμιση να μην δωσει η lg για το g2 θα το είχαμε απο το g3 απο τον cloudy αλλα τώρα:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έλεγα σε μένα δεν θα τύχει με τον dorinmax και cloudyg3 αλλά τελικά έκατσε τη χειροτερη στιγμή που ήθελα να σηκώσω επαγγελματικό τηλεφωνο.

Οποτε πίσω σε Bruce.

 

Οσο για τον cloudy Βαγγέλη, θα είναι κρίμα αλλά θα την βρούμε την άκρη.

Για μένα ακόμα και έτσι είναι πλήρως λειτουργική η v2.0 οπότε θα το αντέξω. :)

 

Φιλε μου περνά την τελευταία beta που εχει βγάλει. http://www.dorimanx.com/LG-BETA/

Δουλεύει μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι με Cloudy G3 v2 και dorimanx kernel 8.4 (με τις ρυθμισεις του Βαγγελη αν παιζει ρολο) ειχα το πρωτο SOD.

Χτυπαγε το ξυπνητηρι κι η οθονη νεκρη.Εκανα επανεκιννηση κι εφτιαξε.

Εχω μια εντυπωση πως φταιει η τελευταια ρυθμιση που εδωσες Βαγγελη με το touch boost.Πιο πριν δεν μου το ειχε ξανακανει.

 

ΥΓ.Συζητηση κανουμε δεν τα ριχνω στον Βαγγελη που το παιδι μοιραζετε μαζι μας αποψεις και τον ευχαριστω γι'αυτο.

 

σήμερα το πρωί είχα κ εγώ το δεύτερο sod με τον dori 8.4, το πρώτο ήταν με τον 8.3, κ εγώ τις ρυθμίσεις του vag έχω αλλά δεν ξέρω αν φτάιει κάτι από αυτό, θα δοκιμάσω με εντελώς μαμά ρυθμίσεις, φλασάρω με το dorimanx ota

Link to comment
Share on other sites

Μας βλέπω επιστροφή στην Σ τ α θ ε ρ ή bruce v0.41 :D

 

Και εγώ αυτό σκέφτομαι μάλιστα ξαφνικά οταν έκανα κλήσεις μου κοβόταν το σήμα.. 2-3 φορές μου το έχει κάνει δεν ξέρω αν είναι τυχαίο.. Για να μην σου πω ότι ψήνομαι να βάλω την νέα μαμα ρομ 20 g να ησυχάσουμε... :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι μάλιστα ξαφνικά οταν έκανα κλήσεις μου κοβόταν το σήμα.. 2-3 φορές μου το έχει κάνει δεν ξέρω αν είναι τυχαίο.. Για να μην σου πω ότι ψήνομαι να βάλω την νέα μαμα ρομ 20 g να ησυχάσουμε... :p

 

Ποια είναι αυτή?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω τα kdz files να κατεβάσω ένα κατάλληλο ώστε να το χρησιμοποιήσω με το LG Flash Tool?

Σε 2-3 site που έψαξα δεν μπόρεσα να κατεβάσω κάτι, είχε θέμα το download.

 

Και κάτι άλλο, τα themes για cloudy g3 που αλλάζουν μέσω g3 tweakbox που τα βρίσκω και αυτά ?

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...