Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τα bug της cloudy stock,όπως πχ με την καθυστέρηση της οθόνης όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση,στην sotmax είναι ακαριαία η απόκριση και είναι και Ελληνική:o

Eπειδη σου εχω εμπιστοσυνη,την κατεβαζω τωρα και την βαζω να την δω.Ειναι και δικο μας παιδι ο sotmax!

Tην κατεβαζω απο εδω: http://www.outofbit.it/forum/index.php/topic/791-rom442d802-sotmax-ultimate-stock-v9/

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια συγγνωμη που το ξανααναφερω αλλα δεν υποφερεται αλλο...μηπως εχετε βρει τι φταιει και χρεωνει καθε μερα 1 euro στην cosmote με τα δεδομενα κλειστα??? φυσικα αναφερομαι σε cloudyg3 2.0.

 

εδω κ μερες με cloudy g3 2.0 κ εχω κλειστα τα δεδομενα για να δω αυτο π λες.. δν εχω δει κατι να ανοιγει τα δεδομενα μου η καποια εφαρμογη να τα χρησιμοποιεί.. δν μπορεις να δεις ποια εφαρμογη σου συνδεεται με τα δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τα bug της cloudy stock,όπως πχ με την καθυστέρηση της οθόνης όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση,στην sotmax είναι ακαριαία η απόκριση και είναι και Ελληνική:o

Βαγγελη αγορι μου, "ησυχασμό" δεν εχεις!!:D;):D...... που λεμε και στο χωριο μου!! Συνεχεια σε μια ενγρηγορση εισαι!!

Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι παρα πολυ καιρο την Sotmax, με βασικοτερο λογο οτι ειναι Ελληνας ο dev της!

Απο καμερα και μπαταρια πως τη βλεπεις;

Σχετικα με cloudystock 2.5 που ειπες οτι δοκιμασες, ειδες διαφορες;

Τουλαχιστον αν αποφασισω να γυρισω σε stock based rom G2, να περασουμε την Ελληνικη ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξανά γύρισα στο Kernel-bruce v0.41 και με CloudyG3_2.0 μετά από κόλπα που μου έκανε στην λήψη video o Dorimanx-V8.4 (ξαφνικές οριζόντιες άσπρες γραμμές) αλλά ας μου πει κάποιος που ξέρει ...πως ''ξηλώνουμε'' το STweaks...??? :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο link που δίνη κάνεις το παρακάτω παράδειγμα....;)

 

Link

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW098995432109876543213%2FD80220D_00.kdz Βγάζεις το %2F και βάζεις /

 

δηλαδή

http://s6.postimg.org/coy1ccgj5/Picture0001.png

free upload image

 

 

Ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ !!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ με CloudyStock 2.5 - Kernel bruce v0.41 εδώ και ένα μήνα είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Έχω το κεφάλι μου ήσυχο και τη μπαταρία γεμάτη. To ui με ξενίζει, αλλά αυτές είναι θυσίες.

 

Άλλο πρόβλημα, εχει καποιος απο εσας twitter? Ρωτάω γιατί δεν μπορώ με τίποτα να δεχτώ notifications από την εφαρμογή. Πάντα μου γράφει "there was a problem updating notification settings". Σε AOSP roms όλα καλά και ωραία, αλλά με οποιαδήποτε cloudy τίποτα. Αντιμετωπιζει κάποιος παρόμοιο θέμα?

 

Edit. Βρήκα το πρόβλημα επιτέλους. Από pc > Setting > Apps > Revoke Twitter for Android

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τα bug της cloudy stock,όπως πχ με την καθυστέρηση της οθόνης όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση,στην sotmax είναι ακαριαία η απόκριση και είναι και Ελληνική:o

Mπορείς να δωσεις to λινκ της rom του sotmax γιατι μαλλον κατεβασα λαθος...:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να δωσεις to λινκ της rom του sotmax γιατι μαλλον κατεβασα λαθος...:worry:

Εδώ είσαι;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2777626&page=2

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγελη αγορι μου, "ησυχασμό" δεν εχεις!!:D;):D...... που λεμε και στο χωριο μου!! Συνεχεια σε μια ενγρηγορση εισαι!!

Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομαι παρα πολυ καιρο την Sotmax, με βασικοτερο λογο οτι ειναι Ελληνας ο dev της!

Απο καμερα και μπαταρια πως τη βλεπεις;

Σχετικα με cloudystock 2.5 που ειπες οτι δοκιμασες, ειδες διαφορες;

Τουλαχιστον αν αποφασισω να γυρισω σε stock based rom G2, να περασουμε την Ελληνικη ;)

Κάμερα έχω το mod της xcam,μπαταρία ανώτερη απο cloudy g3 μου λείπει βέβαια το ui του g3:(.

Από cloudy stock είναι πιο smouth για μπαταρία δεν μπορω να πω για cloudy stock γιατί την είχα λίγο:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2777626&page=2

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάμερα έχω το mod της xcam,μπαταρία ανώτερη απο cloudy g3 μου λείπει βέβαια το ui του g3:(.

Από cloudy stock είναι πιο smouth για μπαταρία δεν μπορω να πω για cloudy stock γιατί την είχα λίγο:)

 

Βαγγελη εδω και αρκετο καιρό σκεφτομουν να την περασω αλλα βλεπω οτι εχει πολυ καιρο να την κανει αναβάθμιση !!!και ειναι φουλ απο την σαβουρα της lg δεν λείπει τιποτα!!!!!οποτε αν την βαλω θα εχω μπόλικη δουλεια να κανω και βαριεμαι παρα πολυ!!!:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια συγγνωμη που το ξανααναφερω αλλα δεν υποφερεται αλλο...μηπως εχετε βρει τι φταιει και χρεωνει καθε μερα 1 euro στην cosmote με τα δεδομενα κλειστα??? φυσικα αναφερομαι σε cloudyg3 2.0.

 

φιλε μου demon γιατι δεν παίρνεις ενα τηλεφωνο στην cosmote και ρωτα τους απο τι χρεώνεσαι 1 ευρω καθε μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη εδω και αρκετο καιρό σκεφτομουν να την περασω αλλα βλεπω οτι εχει πολυ καιρο να την κανει αναβάθμιση !!!και ειναι φουλ απο την σαβουρα της lg δεν λείπει τιποτα!!!!!οποτε αν την βαλω θα εχω μπόλικη δουλεια να κανω και βαριεμαι παρα πολυ!!!:lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε μου demon γιατι δεν παίρνεις ενα τηλεφωνο στην cosmote και ρωτα τους απο τι χρεώνεσαι 1 ευρω καθε μερα!!!

Μανθο στο aroma μπορείς να αφαιρέσεις τα πάντα από bloatware της lg αι της google μέχρι και γυμνή μπορείς να έχεις την rom;)αναβάθμιση δεν κάνει γιατί δεν χρειάζεται,τώρα που έδωσε καινούρια αναβάθμιση η lg θα δώσει και ο sotmax.:)

Link to comment
Share on other sites

η ρομ του βασιζεται στην στοκ με επιλογη να βγαλεις οτι θες Edited by TorroRosso

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Αν γυρισουμε σε bruce απο dori 8.4 θα φυγει το st weaks?

Οχι δε φευγει, αλλα δεν δουλευει, αν βαλεις αλλον και πας να μπεις θα σου πει οτι ο kernel δεν το υποστηριζει!

Αρα θα αναγκαστεις να το βγαλεις.

Link to comment
Share on other sites

Μανθο στο aroma μπορείς να αφαιρέσεις τα πάντα από bloatware της lg αι της google μέχρι και γυμνή μπορείς να έχεις την rom;)αναβάθμιση δεν κάνει γιατί δεν χρειάζεται,τώρα που έδωσε καινούρια αναβάθμιση η lg θα δώσει και ο sotmax.:)

 

οποτε βαγγελη θα την δοκιμάσω οταν βγαλει την καινουργια αναβαθμιση!!!!:)ειχα δοκιμασει το sotmax στην πρώτη μου συσκευη τοτε δεν ειχε ουτε aroma!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δε φευγει, αλλα δεν δουλευει, αν βαλεις αλλον και πας να μπεις θα σου πει οτι ο kernel δεν το υποστηριζει!

Αρα θα αναγκαστεις να το βγαλεις.

Ωραια και ρο εικονιδιο θα μεινει εκει?αν γυρισω σε στοκ 4.4.2 θα φυγει τουλαχιστον?

Link to comment
Share on other sites

οποτε βαγγελη θα την δοκιμάσω οταν βγαλει την καινουργια αναβαθμιση!!!!:)ειχα δοκιμασει το sotmax στην πρώτη μου συσκευη τοτε δεν ειχε ουτε aroma!!!

Μην είσαι σίγουρος με την μπαταρία που θα ανεβάσω μετά βλέπω να την βάζεις από σήμερα το βράδυ:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τα bug της cloudy stock,όπως πχ με την καθυστέρηση της οθόνης όταν έχουμε εισερχόμενη κλήση,στην sotmax είναι ακαριαία η απόκριση και είναι και Ελληνική:o

 

Από κάμερα πως πάει ??? είναι της G2 κανονικά να υποθέσω..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Που-στη ρίζετε :lol: η sotmax...? G2 H G3..? δώσε link.....!

Λινκ έδωσα μια σελίδα πίσω είναι g2 based rom σαν την cloudy stock:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sotmax ultimate v9,5+ και dorimanx 8.4 η 1 ώρα οθόνης με wifi και η άλλη 1ωρα με 4g συνχρονισμοι ανοικτοί 70% auto η φωτεινότητα 13 ώρες αναμονής,θέλω την γνώμη σας γιατί εγώ δεν έχω ξαναδεί καλύτερη μπαταρία εδω και κανένα δίμηνο που έχω το g2.Πρώτη φόρτιση:)

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη που το ξανααναφερω αλλα δεν υποφερεται αλλο...μηπως εχετε βρει τι φταιει και χρεωνει καθε μερα 1 euro στην cosmote με τα δεδομενα κλειστα??? φυσικα αναφερομαι σε cloudyg3 2.0.

 

Κάποια εφαρμογή ενημερώνετε με δεδομένα.....:chair: Να πας στης Ρυθμίσεις >Δίκτυα > Δεδομένα κινητής > και κοίτα ...! Να πας και > Κοινή χρήση & σύνδεση και κοίτα και εκεί αν είναι όλα κλειστά, επίσης Τetherinh & δίκτυα και κοίτα και εκεί αν είναι όλα κλειστά...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην γκρινιαζετε που χανεται το ui του g3.. Η λυση ειναι απλη.. G2tweaksbox με θεμα g3 flat ui στην notification bar.. Tinted status bar για εννιαια status-actio bar.. Και καποιο θεμα με εικονιδια g3
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην γκρινιαζετε που χανεται το ui του g3.. Η λυση ειναι απλη.. G2tweaksbox με θεμα g3 flat ui στην notification bar.. Tinted status bar για εννιαια status-actio bar.. Και καποιο θεμα με εικονιδια g3

Για δείξε tint status bar:)

Link to comment
Share on other sites

Λινκ έδωσα μια σελίδα πίσω είναι g2 based rom σαν την cloudy stock:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sotmax ultimate v9,5+ και dorimanx 8.4 η 1 ώρα οθόνης με wifi και η άλλη 1ωρα με 4g συνχρονισμοι ανοικτοί 70% auto η φωτεινότητα 13 ώρες αναμονής,θέλω την γνώμη σας γιατί εγώ δεν έχω ξαναδεί καλύτερη μπαταρία εδω και κανένα δίμηνο που έχω το g2.Πρώτη φόρτιση:)

 

Ος γνωστό έχω την CloudyG3 2,0 για να περάσω στην Sotmax Ultimate Stock V9 χρειάζεται τίποτα αλο πέρα απο το φλασαρισμα με TWRP και τα σχετικά Wipe ...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ος γνωστό έχω την CloudyG3 2,0 για να περάσω στην Sotmax Ultimate Stock V9 χρειάζεται τίποτα αλο πέρα απο το φλασαρισμα με TWRP και τα σχετικά Wipe ...!!!

Recovery wipe(cache,dalvik cache,system,data)την sotmax v9+ θα βάλεις όχι την 9;)

Link to comment
Share on other sites

Για δείξε tint status bar:)

 

Νομιζω οτι ειναι αυτη εδω να παρουμε μια ιδεα ... https://www.youtube.com/watch?v=8IX-lnLdKmo Ωραια ειναι...!!! ;) ;)

 

Παιδια για να μην κανω διπλο ποστ θα ηθελα να δοκιμασω στην G3 2.0 rom μου ενα απο αυτα τα μοντς ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2795050 Ποιο πολυ με νοιαζει το MotoLine_Blue_G3-St-Pro_07.07 λογω χρωματος αλλα αν δεν μου αρεσουν οταν τα βαλω επειδη ειναι σε flash μορφη που μπορω να βρω τα αντοιστοιχα μαμα στην περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω οπως πριν ??? Ευχαριστω

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω τον Μαριο και τα υπόλοιπα παιδια που ασχοληθηκαν μου απάντησαν. Κατα δευτερον μιλησα με κοσμοτε κ φυσικα μου ειπαν οτι οφειλεται στο κινητο. Επισης τσεκαρισα ολα οτι ειναι κλειστα κ ειναι ολα. Το μονο που εκανα ειναι αναγκαστικα να βαλω δικτυα μονο 2g. Καποιο bug ειναι κ δεν μπορω να το βρω δυστυχως...αν δεν διορθωθει με βλεπω για αλλη ρομ και ειναι κριμα.
Link to comment
Share on other sites

Για δείξε tint status bar:)

Εγω αυτη την εφαρμογη χρησιμοποιω για tinted status bar

Οπα λαθος αν το κατεβασε κανεις μην το εγκαταστησει.Κατι επαθε το drive και δεν μου δινει link και μπηκε λαθος.

 

Αυτο ειναι το σωστο http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-tinted-status-bar-t2457265

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...