Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα καποια στιγμη δεν μου ανοιγε με τιποτα η οθονη του κινητου, δεχομουν κλησεις κανονικα χωρις ομως ν απαντησω διοτι υπηρχε απολυτο σκοταδι, ειμαι με cloudy2 , μετα απο hard reset δουλευει κανονικα, που οφειλετε αυτο? επισης πως μπορω να προσθεσω ακομη μια καρτελα-οθονη προς τα δεξια της αρχικης? μεταφερω app και δε το δεχετε

 

Και γω το ιδιο ειχα παθει με cloudy+dorimax. 8.4 δεν ανταποκρινοταν με τιποτα.ελπιζω να ητανε τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οι dorimanx kernels όπως λέει και ο dev είναι για stock based roms μπορεί σε κάποιους με cloudy g3 να δημιουργεί κάποια θέματα δεν είναι περίεργο,δοκιμάζω τωρα cloudy stock 2.5 με dorimanx 8.4 πιο πολύ για να δω αν συμπεριφέρεται πιο σωστά ο kernel,θα σας ενημερώσω τις επόμενες μέρες:)
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι με Cloudy G3 v2 και dorimanx kernel 8.4 (με τις ρυθμισεις του Βαγγελη αν παιζει ρολο) ειχα το πρωτο SOD.

Χτυπαγε το ξυπνητηρι κι η οθονη νεκρη.Εκανα επανεκιννηση κι εφτιαξε.

Εχω μια εντυπωση πως φταιει η τελευταια ρυθμιση που εδωσες Βαγγελη με το touch boost.Πιο πριν δεν μου το ειχε ξανακανει.

 

ΥΓ.Συζητηση κανουμε δεν τα ριχνω στον Βαγγελη που το παιδι μοιραζετε μαζι μας αποψεις και τον ευχαριστω γι'αυτο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι με Cloudy G3 v2 και dorimanx kernel 8.4 (με τις ρυθμισεις του Βαγγελη αν παιζει ρολο) ειχα το πρωτο SOD.

Χτυπαγε το ξυπνητηρι κι η οθονη νεκρη.Εκανα επανεκιννηση κι εφτιαξε.

Εχω μια εντυπωση πως φταιει η τελευταια ρυθμιση που εδωσες Βαγγελη με το touch boost.Πιο πριν δεν μου το ειχε ξανακανει.

 

ΥΓ.Συζητηση κανουμε δεν τα ριχνω στον Βαγγελη που το παιδι μοιραζετε μαζι μας αποψεις και τον ευχαριστω γι'αυτο.

Μπορεί φίλε Πάνο γιατί το έπαθα και εγώ,αλλά το έπαθα και χωρίς αυτή τη ρύθμιση γι'αυτό έβαλα cloudy stock για να δω αν είναι θέμα του kernel ή αν δεν κάθεται καλά ο kernel με cloudy g3 :(

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί φίλε Πάνο γιατί το έπαθα και εγώ,αλλά το έπαθα και χωρίς αυτή τη ρύθμιση γι'αυτό έβαλα cloudy stock για να δω αν είναι θέμα του kernel ή αν δεν κάθεται καλά ο kernel με cloudy g3 :(

 

Πολυ πιθανο αλλα να σου πω θα φαω ξενερα αν γυρισω σε stock based rom.Αν το ξανακανει θα βαλω τον πολυ καλο 8.0.1 που δεν ειχα κανενα θεμα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cloudystock 2.5 εδώ και καιρό και με dori 8.4 με τις ρυθμίσεις του vag είμαι κομπλέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με cloudystock 2.5 εδώ και καιρό και με dori 8.4 με τις ρυθμίσεις του vag είμαι κομπλέ.

Έκανες και το touch boost 1190;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα:D Είναι προφανές ο Cloudy G3 v2 πρέπει να είναι με το δικό του Kernel η με τον Kernel-bruce v0.41 που συνεργαζόταν καλά...!!! εγώ μέχρι τώρα βέβαια δεν είχα θέμα με Cloudy G3 v2 & Kernel-Dorimanx-V8.4 ίσα ίσα που το ποιο θετικό (πέρα την μπαταρία) που είδα είναι οτι δεν ζεσταίνετε με τίποτα η συσκευή...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ουαν σιμαι στο tapatalk και βγαινω στην αρχικη οθονη το smart notice μου λεει το κλασικο καλως ορισατε κ φορτωνει μετα απο 1 ή 2 δευτερολεπτα.λες και εχω κανει επανεκινηση.Δεν ειναι τιοοτα τραγικο απλα το παρατήρησα.ειμαι με cloudyg3v2 kai dori8.4
Link to comment
Share on other sites

Χθες αργα το βραδυ ειχα και 'γω ενα ξαφνικο σβησιμο της οθονης (με cloudyG3 + dori 8.4).

Αν ξαναγινει πολυ συντομα, αλλαζω τον kernel, εκτος αν βγαλει γρηγορα update που το διορθωνει. Τελικα πρεπει να φταιει ο kernel!

Προς το παρων δε θελω να αλλαξω rom. Η cloudyG3 2.0 μου φαινεται πιο γρηγορη απ' την cloudystock 2.5 που ειχα για κανενα μηνα. Και εκτος αυτου συνηθισα και το ui του G3, που δεν το χώνευα παλιοτερα :p

Εγω παντως δεν ειχα πειραξει το touch boost, αρα δε φταιει αυτο!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Χθες το αργα το βραδυ ειχα και 'γω ενα ξαφνικο σβησιμο της οθονης (με cloudyG3 + dori 8.4).

Αν ξαναγινει πολυ συντομα, αλλαζω τον kernel, εκτος αν βγαλει γρηγορα update που το διορθωνει. Τελικα πρεπει να φταιει ο kernel!

Προς το παρων δε θελω να αλλαξω rom. Η cloudyG3 2.0 μου φαινεται πιο γρηγορη απ' την cloudystock 2.5 που ειχα για κανενα μηνα. Και εκτος αυτου συνηθισα και το ui του G3, που δεν το χώνευα παλιοτερα :p

Εγω παντως δεν ειχα πειραξει το touch boost, αρα δε φταιει αυτο!

Αν θες δοκιμασε και τον τελευταιο beta που εχει ανεβασει ο dori ισως διορθωνει το προβλημα που αναφερεις .... Μπορεις να το κατεβασεις απο εδω http://www.dorimanx.com/LG-BETA/

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Αν θες δοκιμασε και τον τελευταιο beta που εχει ανεβασει ο dori ισως διορθωνει το προβλημα που αναφερεις .... Μπορεις να το κατεβασεις απο εδω http://www.dorimanx.com/LG-BETA/

Ναι το ειδα φιλε μου και 'γω οτι εβγαλε dorimanx beta 8.4.4 αλλα δεν ηθελα να δοκιμασω καποιον beta.

Εκτος κι αν μου το κανει παλι πολυ συντομα, μετα θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα σημερα το πρωι επαθα το ιδιο με το ξυπνητηρι. Δεν ειχα προλαβει να βαλω το touchboost του Βαγγελη οποτε δεν ειναι αυτο. Προφανως καπου σκαλωνει με την cloudy ο 8.4.

Γυρισα σε εργοστασιακες με τον kernel της cloudyg3 και ειναι μια χαρα. Και απο αυτονομια το θεωρω επισης πολυ καλο εχοντας ενεργοποιημενο το saver ακομα και με τον μαμα kernel.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τα knock on/off ???

Ειμαι με CloudyG3 2.0 και Bruce kernel και ως τωρα επαιζα με το knock code μια χαρα!

Το γυρισα να μην εχει κλειδωμα η οθονη αλλα τα knock on/off δε δουλευουν!!!

Δοκιμασα και firmware touch update μεσα απο το hidden menu αλλα τιποτα.

Και στο hidden menu δε βλεπω πουθενα επιλογη για Enable Knock On η κατι παρομοιο.

Και λυση δε βρηκα οσο εψαξα στο xda... γνωριζει κανει κατι παραπανω? Το εχει αλλος αυτο το προβλημα ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τα knock on/off ???

Ειμαι με CloudyG3 2.0 και Bruce kernel και ως τωρα επαιζα με το knock code μια χαρα!

Το γυρισα να μην εχει κλειδωμα η οθονη αλλα τα knock on/off δε δουλευουν!!!

Δοκιμασα και firmware touch update μεσα απο το hidden menu αλλα τιποτα.

Και στο hidden menu δε βλεπω πουθενα επιλογη για Enable Knock On η κατι παρομοιο.

Και λυση δε βρηκα οσο εψαξα στο xda... γνωριζει κανει κατι παραπανω? Το εχει αλλος αυτο το προβλημα ?

Ίσως είναι επειδή έβαλες να μην έχει κλείδωμα. Και αυτό γιατί το knock on καμία φορά λειτουργεί και μέσα από την τσέπη. Κατά συνέπεια πολύ πιο εύκολα ξεκλείδωτο τηλέφωνο μέσα στην τσέπη και κατά λάθος εκτέλεση εφαρμογών.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι επειδή έβαλες να μην έχει κλείδωμα. Και αυτό γιατί το knock on καμία φορά λειτουργεί και μέσα από την τσέπη. Κατά συνέπεια πολύ πιο εύκολα ξεκλείδωτο τηλέφωνο μέσα στην τσέπη και κατά λάθος εκτέλεση εφαρμογών.

 

Μα οταν βαζεις την επιλογη για κανενα κλειδωμα σου λεει οτι το ανοιγεις και το κλεινεις με knock on/off.

Τι να κανω δηλαδη για να ενεργοποιησω τα knock on/off ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν βαζεις την επιλογη για κανενα κλειδωμα σου λεει οτι το ανοιγεις και το κλεινεις με knock on/off.

Τι να κανω δηλαδη για να ενεργοποιησω τα knock on/off ?

Πηγαινε Ρυθμισεις-> Χειρονομιες και δες αν ειναι εκει τσεκαρισμενο το knock on

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε Ρυθμισεις-> Χειρονομιες και δες αν ειναι εκει τσεκαρισμενο το knock on

 

Δεν υπαρχει επιλογη για Knock-On κατω απο τις Χειρονομιες!!!

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

ακομα ενα θεμα με cloudy2+dori ειναι οτι ο knock κατα το ανοιγμα οθονης ανταποκρινετε τις περισσοτερες φορες με την δευτερη φορα, δεν ξερω αν ειναι προβλημα η αν υπαρχει καποια ρυθμιση ,συμβαινει μονο σε μενα? επισης θελω λιγο ποιο δυνατο ηχειο που ακουμε τον συνομιλητη, γινετε? σαν λιγο χαμηλοφωνα να ειναι
Link to comment
Share on other sites

ακομα ενα θεμα με cloudy2+dori ειναι οτι ο knock κατα το ανοιγμα οθονης ανταποκρινετε τις περισσοτερες φορες με την δευτερη φορα, δεν ξερω αν ειναι προβλημα η αν υπαρχει καποια ρυθμιση ,συμβαινει μονο σε μενα? επισης θελω λιγο ποιο δυνατο ηχειο που ακουμε τον συνομιλητη, γινετε? σαν λιγο χαμηλοφωνα να ειναι

 

cloudy2+dori & v3 & v4 .... 20 μέρες κανένα θέμα..! Πας ρυθμησεις (STweaks) Master core > Touch boost frequency και κοίτα που είναι ...??? ΗΧΟΣ πάνω - πάνω Sound Cotrol > Speaker Gain > ανέβασε το στο λίγα κλικ 2-3 γιατί παραπάνω θα τρίζει το ηχείο, τουλάχιστον σε μένα...!!! Δοκίμασε εν τέλη...!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

cloudy2+dori & v3 & v4 .... 20 μέρες κανένα θέμα..! Πας ρυθμησεις (STweaks) Master core > Touch boost frequency και κοίτα που είναι ...??? ΗΧΟΣ πάνω - πάνω Sound Cotrol > Speaker Gain > ανέβασε το στο λίγα κλικ 2-3 γιατί παραπάνω θα τρίζει το ηχείο, τουλάχιστον σε μένα...!!! Δοκίμασε εν τέλη...!;)

 

το touch boost ειναι στο 1190400, ποσο να το βαλω? ρυθμισα και το ηχειο 2 κλικ πανω, για να δουμε......ευχαριστω Μαριε:)

Link to comment
Share on other sites

το touch boost ειναι στο 1190400, ποσο να το βαλω? ρυθμισα και το ηχειο 2 κλικ πανω, για να δουμε......ευχαριστω Μαριε:)

 

Για βάλτο disabled...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα με τα knock on/off ???

Ειμαι με CloudyG3 2.0 και Bruce kernel και ως τωρα επαιζα με το knock code μια χαρα!

Το γυρισα να μην εχει κλειδωμα η οθονη αλλα τα knock on/off δε δουλευουν!!!

Δοκιμασα και firmware touch update μεσα απο το hidden menu αλλα τιποτα.

Και στο hidden menu δε βλεπω πουθενα επιλογη για Enable Knock On η κατι παρομοιο.

Και λυση δε βρηκα οσο εψαξα στο xda... γνωριζει κανει κατι παραπανω? Το εχει αλλος αυτο το προβλημα ?

Το hidden menu πως το βρισκουμε;

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...