Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το φλασαρεις απο recovery κι αν δεν σ'αρεσει ξαναφλασαρεις την ρομ χωρις wipe data.

Εγω τα εχω βαλει στην cloudy G3 v2

 

Φιλε ποια γραμματοσειρα ειναι αυτη καιρο την γυρευω. Οποιος δοκιμασει dori 8.5 +cloudy ας πει εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε ποια γραμματοσειρα ειναι αυτη καιρο την γυρευω. Οποιος δοκιμασει dori 8.5 +cloudy ας πει εντυπωσεις.

Sony sketch http:// https://docs.google.com/file/d/0B-8HAfLb_9BzRTBKX0VfZzZUVGM/edit?usp=docslist_api

Την φλασαρεις μεσω recovery.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Με τον νεο wifi driver του Dori εντυπωσιακο σερφαρισμα (κοινως σφαιρα !) (dolfin browser) οπως επισης και ο ηχος σε συνεργασια με Faux Sound App

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ολα τελεια με cloudy g3 2.0 αν εξαιρεσετε καποια reboots κατα τη χρηση chrome που τα ειχα και με την optimus 1.3.2.

 

Το προβλημα ειναι πως δε δουλευει το quickremote...οταν παω να ρυθμισω την tv αντι να βγαζει power κουμπι για test βγαζει ασπρο κενο και δεν κανει τιποτα...ξερετε τι παιζει?

 

Δεν ξερω αν εχει προαναφερθει.δεν μπορεσα να το βρω.sorry αν επαναλαμβανω κατι

Link to comment
Share on other sites

Το φλασαρεις απο recovery κι αν δεν σ'αρεσει ξαναφλασαρεις την ρομ χωρις wipe data.

Εγω τα εχω βαλει στην cloudy G3 v2

 

Φίλε Πάνο θα ρωτήσω το αυτονόητο επειδή δεν έχω ξανα περάσει ρομ χωρίς wipes αν το κάνω όπως λες δεν θα σβηστούν τα δεδομένα μου φώτο βίντεο κλπ καθώς και οι εφαρμογές μου σωστά?? Ρωτάω γιατί θέλω να το σιγουρευτώ!! Επίσης οταν γίνετε αυτό δεν επηρεάζει την λειτουργία μετά της ρομ?? Ευχαριστώ για την βοήθεια σας !! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο θα ρωτήσω το αυτονόητο επειδή δεν έχω ξανα περάσει ρομ χωρίς wipes αν το κάνω όπως λες δεν θα σβηστούν τα δεδομένα μου φώτο βίντεο κλπ καθώς και οι εφαρμογές μου σωστά?? Ρωτάω γιατί θέλω να το σιγουρευτώ!! Επίσης οταν γίνετε αυτό δεν επηρεάζει την λειτουργία μετά της ρομ?? Ευχαριστώ για την βοήθεια σας !! ;)

Δεν σβήνεται τίποτα οπωςτο έχεις στήσει θα παραμείνει και φυσικά φωτογραφίες,βίντεο,μηνύματα θα παραμείνουν απλώς μην κάνεις κανένα wipe κατευθειαν install;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον νεο wifi driver του Dori εντυπωσιακο σερφαρισμα (κοινως σφαιρα !) (dolfin browser) οπως επισης και ο ηχος σε συνεργασια με Faux Sound App

Έχεις δίκιο φίλε μου ακόμα και ο stock browser πάει σφαίρα:)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο SOT??

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Με τον νεο wifi driver του Dori εντυπωσιακο σερφαρισμα (κοινως σφαιρα !) (dolfin browser) οπως επισης και ο ηχος σε συνεργασια με Faux Sound App

 

Δεν σβήνεται τίποτα οπωςτο έχεις στήσει θα παραμείνει και φυσικά φωτογραφίες,βίντεο,μηνύματα θα παραμείνουν απλώς μην κάνεις κανένα wipe κατευθειαν install;)

 

Μπράβο ρε Βαγγέλη πάντα έτοιμος για βοήθεια να σε καλά. Μήπως ξέρεις τι εννοεί όπως λέει και ο ποιητής (pdimi70) για το wifi driver στο νέο dori κάνει το ίντερνετ σφαίρα κλπ τι είναι αυτό και πως το βάζουμε πχ στον boat που δουλεύω εγώ?? Επισης αν δεν κάνω λάθος είχε αναφερθεί ότι οι κερνελ του dori είναι κύριος για στοκ..Άλλαξε αυτό? Άντε να δούμε τι ψαρια ποιανει ο νέος dori 8.5 ...

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ολα τελεια με cloudy g3 2.0 αν εξαιρεσετε καποια reboots κατα τη χρηση chrome που τα ειχα και με την optimus 1.3.2.

 

Το προβλημα ειναι πως δε δουλευει το quickremote...οταν παω να ρυθμισω την tv αντι να βγαζει power κουμπι για test βγαζει ασπρο κενο και δεν κανει τιποτα...ξερετε τι παιζει?

 

Δεν ξερω αν εχει προαναφερθει.δεν μπορεσα να το βρω.sorry αν επαναλαμβανω κατι

 

Και τα δυο δουλεύουν τέλεια σε μένα....!!! Κάτι δεν κάθισε σωστά κατά την εγκατάσταση ...!;)

 

Συμβουλή: Να την ξανά περάσεις

http://s6.postimg.org/j89988m9d/Picture0001.png

upload image online

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Βαγγέλη πάντα έτοιμος για βοήθεια να σε καλά. Μήπως ξέρεις τι εννοεί όπως λέει και ο ποιητής (pdimi70) για το wifi driver στο νέο dori κάνει το ίντερνετ σφαίρα κλπ τι είναι αυτό και πως το βάζουμε πχ στον boat που δουλεύω εγώ?? Επισης αν δεν κάνω λάθος είχε αναφερθεί ότι οι κερνελ του dori είναι κύριος για στοκ..Άλλαξε αυτό? Άντε να δούμε τι ψαρια ποιανει ο νέος dori 8.5 ...

 

α) Για το wifi ειναι driver αρα δε βαζουμε τιποτα παρα κανουμε εγκατασταση του κερνελ

β) Ενας απο τους λογους των συνεχων αναβαθμισεων του Dori ειναι οτι προσπαθει να καλυψει ολους τους τυπους G2 οπως επισης και ολες τις custom

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες sotmax με dori 8.5 όλα καλά δείχνουν με μόνο ζήτημα ένα αφύσικο wakelock από google services.

 

Το οποίο δεν ξέρω κιόλας πως να το κόψω και γενικώς τι αφορά.

Αν γνωρίζει κάποιος! Επίσης έκανα uninstall τα updates για να μην έχω την έκδοση 6.1.74 αλλά με ανάγκασε να κάνω πάλι update για να λειτουργήσει το hangouts.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες sotmax με dori 8.5 όλα καλά δείχνουν με μόνο ζήτημα ένα αφύσικο wakelock από google services.

 

Το οποίο δεν ξέρω κιόλας πως να το κόψω και γενικώς τι αφορά.

Αν γνωρίζει κάποιος! Επίσης έκανα uninstall τα updates για να μην έχω την έκδοση 6.1.74 αλλά με ανάγκασε να κάνω πάλι update για να λειτουργήσει το hangouts.

 

Κωστα η οποιος αλλος ξερει οσοι βαλατε τον dori 8.5 αλλαξατε της ρυθμισεις στο stweaks η τον αφησατε οπως ειναι μαμα χωρις αλλαγες μιας και εχει βαλει πολλους νεους drivers ??

 

Εγω στον dorimanx 8.4 στο STweaks εβαλα αυτες της ρυθμισεις :

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Hot plug+alucard

Touch boost+1574400 ( καποιοι το εχουν και 1497600 ποιο ειναι καλυτερο?)

Max screen off cpu frequency+1267200

cpu governor 50000 rate η 60000 rate ειναι το σωστο και ποια η διαφορα ??

 

Πρεπει να αλλαξουμε κατι αλλο στο υπολοιπο μενου? Επισης ειχες αναφερθει οτι ο dori κανει για stock kernel τωρα βλεπω οτι εχει βαλει πολλους νεους drivers αρα ποιανει ολο το φασμα και την g3 2.0 σωστα ???

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλες γραμματοσειρες παιδια πως βαζουμε κ΄απο που μπορουμε να βρουμε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κωστα η οποιος αλλος ξερει οσοι βαλατε τον dori 8.5 αλλαξατε της ρυθμισεις στο stweaks η τον αφησατε οπως ειναι μαμα χωρις αλλαγες μιας και εχει βαλει πολλους νεους drivers ??

 

Εγω στον dorimanx 8.4 στο STweaks εβαλα αυτες της ρυθμισεις :

Cpu governor 0,1,2,3+alucard

Hot plug+alucard

Touch boost+1574400 ( καποιοι το εχουν και 1497600 ποιο ειναι καλυτερο?)

Max screen off cpu frequency+1267200

cpu governor 50000 rate η 60000 rate ειναι το σωστο και ποια η διαφορα ??

 

Πρεπει να αλλαξουμε κατι αλλο στο υπολοιπο μενου? Επισης ειχες αναφερθει οτι ο dori κανει για stock kernel τωρα βλεπω οτι εχει βαλει πολλους νεους drivers αρα ποιανει ολο το φασμα και την g3 2.0 σωστα ???

 

φιλε μου τον περνας με wipe cache ,davlic φλασαρης το κερενελ και εισαι ετοιμος!!αν θες το αφήνεις στοκ οπως εχει ειναι σφαιρα μιλάμε!!!

βαλε το Cpu governor 0,1,2,3+alucard αν θελεις εσυ δεν ειναι υποχρεοτικο φυσικα !!!

cpu governor 50000 rate η 60000 rate ειναι το σωστο και ποια η διαφορα ??αστο στοκ οπως εχει !!!οσο πιο λήγω το βάζεις(π.χ 4000) τοσο πιο σβέλτη γίνετε η ανταπόκριση αυτα μονο αν εχες το power save mode!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα SOT...?

Screen On Time

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χθες sotmax με dori 8.5 όλα καλά δείχνουν με μόνο ζήτημα ένα αφύσικο wakelock από google services.

 

Το οποίο δεν ξέρω κιόλας πως να το κόψω και γενικώς τι αφορά.

Αν γνωρίζει κάποιος! Επίσης έκανα uninstall τα updates για να μην έχω την έκδοση 6.1.74 αλλά με ανάγκασε να κάνω πάλι update για να λειτουργήσει το hangouts.

 

Τραγικό αυτό που συμβαίνει με τα google services. Μέρα με την μέρα καταστρέφουν τις συσκευές μας. Καταλαβαίνω το σκεπτικό τους, αλλά ολόκληρη google πως και δεν προνόησε να διορθώσει το πρόβλημα με την κατανάλωση δεν μπορώ να τo καταλάβω.

Είχα Cloudy G3 και SOTmax, αλλά για κάποιον ανεξήγητο λόγο όποτε έκανα απεγκατασταση των 6.1 services , πάντα μου το γύριζε εκεί.

Τα μαγειρέματα με unbounce και disable services δεν κάναν ουσιαστική δουλειά. Τελικά βρήκα λύση με την Cloudy Stock 2.5 η οποία ευτυχώς μόλις κάνω απεγκατασταση των 6.1 services ΔΕΝ μου το γυρνάει πάλι πίσω. Τα προ-εγκατεστημενα services επαρκούν για να τρέξουν τις τωρινές εφαρμογές της Google. Οι μόνες εφαρμογές που δεν δουλεύουν με τα 5.1 που έχω εγώ τώρα είναι το Google+. Απλά πέρασα μια παλαιότερη έκδοση του Google+ και όλα δουλεύουν ρόλοι. Ακόμα και τα νέα hangouts, playstore etc.

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

disable services δεν κάναν ουσιαστική δουλειά.

Μια χαρα δουλεια κανει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλεια κανει.

 

Πες μας το μυστικό σου, δηλαδή τι πρωτοέκανες disable? Εγω εχω οργώσει το διαδίκτυο και λύση δεν έχω βρει

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Πες μας το μυστικό σου, δηλαδή τι πρωτοέκανες disable? Εγω εχω οργώσει το διαδίκτυο και λύση δεν έχω βρει

Βλεπω στο wakelock detector το ονομα της διεργασιας που μου προκαλει τα wakelocks και παω στο disable services και την απενεργοποιω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω στο wakelock detector το ονομα της διεργασιας που μου προκαλει τα wakelocks και παω στο disable services και την απενεργοποιω.

 

Εδω ειναι ομως το θεμα. ΔΕΝ απενεργοποιουμε οτι να'ναι! Οτι να'ναι δηλαδή... κατάλαβα

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι ομως το θεμα. ΔΕΝ απενεργοποιουμε οτι να'ναι! Οτι να'ναι δηλαδή... κατάλαβα

Τί εννοεις; Τί καταλαβες; Ψαχνω πρωτα τι κανει η διεργασια και αν ειναι ασφαλες να την απενεργοποιησω το κανω.

Με ρωτησες και σου απαντησα. Πλεον εχω 1% awake time και ξεμπερδεψα.

Επισης απενεργοποιησε οτι εχει σχεση με wareable συσκευες οπως λενε και τα παιδια στο xda.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοεις; Τί καταλαβες; Ψαχνω πρωτα τι κανει η διεργασια και αν ειναι ασφαλες να την απενεργοποιησω και μετα το κανω.

Με ρωτησες και σου απαντησα. Πλεον εχω 1% awake time και ξεμπεδεψα.

 

To GCM_LIB λοιπόν είναι ασφαλές? Γιατί δεν έχω καταλάβει ακόμα τι κάνει? Τι να απενεργοποιήσω κλπ... Δεν είναι τόσο απλό. Για wakelocks τύπου location ή games ναι αλλά εδώ? Τι θα χάσω? Από όσο γνωρίζω το GCM=Google Cloud Messaging άρα πιθανόν να χρησιμοποιείται από εφαρμογές chat άρα να χάσω μηνύματα αν το κάνω disable! Όπως επίσης τι κάνω Disable? Αν δεν κάνω λάθος στα g services στο disable services δεν έχει πουθενά που να λέει gcm_lib.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοεις; Τί καταλαβες; Ψαχνω πρωτα τι κανει η διεργασια και αν ειναι ασφαλες να την απενεργοποιησω το κανω.

Με ρωτησες και σου απαντησα. Πλεον εχω 1% awake time και ξεμπεδεψα.

 

Το μείζον wakelock αυτή τι στιγμή είναι το : auth.be.proximity.authorization.userpresence.UserPresenceService

H λύση που προτείνετε είναι να απενεργοποιησουμε οτιδήποτε σχετικό με wareable και fitness. Δεν είδα όμως κανέναν να αναφέρει τις διαφορές εκ των υστέρων. Σε μένα παρατηρηθικαν τα ίδια wakelocks, απλά 2 λεπτα λιγοτερα σε χρονο απ'οτι πριν. Τι Γιάννης, τι Γιαννάκης.

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...