Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος έχει θέματα με χαμηλό ήχο είδα πραγματικά μεγάλη βελτίωση σε δύναμη και ποιότητα μόνο με μια εφαρμογή και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πολλές FAUXSOUND.

 

Με bruce kernel δουλεύει ή θέλει μόνο dorinmax;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει θέματα με χαμηλό ήχο είδα πραγματικά μεγάλη βελτίωση σε δύναμη και ποιότητα μόνο με μια εφαρμογή και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πολλές FAUXSOUND.

 

Με bruce kernel δουλεύει ή θέλει μόνο dorinmax;

Νομίζω ότι κατά 99% δεν δουλεύει θέλει root και kernel που να έχει ρυθμίσεις για ήχο αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος:)

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμησε σε ολους το κανει αυτο. Ολοι οσοι ειμαστε σε ΚιτΚΑτ βγαζει αυτο το μηνυμα με τα κοκκινα γραμματα, ειτε το εχεις ρουταρει ειτε οχι , το γνωριζει και η αντιπροσωπεια γιαυτο ηρεμησε και απολαυσε αυτο το σουπερ κινητο

 

ακριβως ! και μονο αναβαθμιση να εχεις κανει απο 4.2 σε 4.4 , σου βγαζει

αυτο το μηνυμα ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ROOTED γιατι το βλεπουν πολλοι και φοβουνται ,

απλα το βγαζει γιατι η αναβαθμιση εγινε με επιτυχια !

 

 

κι εγω ειχα στην αρχη 4.2.2 , πηγα σε 4.4.2 , ουτε τοου στην αρχη , ουτε τιποτα

και μου εβγαζε ακριβως το ιδιο ! οποτε μην ανησυχειτε

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα και εγω cloudyG3 2.0 & Dori 8.5.

Μερικες ερωτησεις

 

1)με μαμα ρομ ειχα κοντα στις 3 μερες μπαταρια, τωρα ποσο ειναι το φυσιολογικο να περιμενω;

2)εφαρμογη φακο δεν εχει ;;;;

3) μου αρεσε επισης στη μαμα ρομ το ανιμεσιον του καιρου στο widget κατι που δεν συμβαινει εδω. Μπορω να το ενεργοποιησω απο καπου;

4)slow motion video εχει η ρομ;

5)Αυτη την υπηρεσια της google να την κανω απο τωρα disable, ή εμφανιζεται μονο σε μερικους υπερβολικη καταναλωση μπαταριας;

ΤΥ

 

1) το πολύ 2

2) δες στα widgets

3) δεν θυμάμαι

4) ναι

5) άστο, στην cloudy g3 δεν πιάνει το κόλπο. Μονο unbounced και disable services app

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση, θέλω βοήθεια. Είχα δει κάπου ένα σχόλιο οτι ο ήχος στο video της CloudyG3 2.0 είναι σαν να ακούγεται μέσα απο βαρέλι.

Μακάρι να 'ταν μόνο αυτό σε μένα, ο ήχος γενικά στα βίντεο είναι απλά απαράδεκτος.Αν πχ έχει αρκετή ησυχία δεν ακούγεται σχεδόν τίποτα, ή αν μιλάς χαμηλόφωνα ακούγεται με αυξομειώσεις, σε σημείο πχ να μην καταλαβαίνεις τι λέει ο άλλος. Επιπλέον όταν τραβάω στα 60fps κάνει και κάποια σπασίματα που δεν έκανε με την stock. Έτσι είναι και σε σας? Τι προτείνετε είναι κρίμα να σουτάρω την rom

 

Ναι φιλε μου δικο μου ηταν το σχολιο. Αυτο συμβαινει γιατι ειναι χαμηλη η ενταση του μικροφωνου στην καμερα. Θα δοκιμασω το fauxsound να δω τι κανει. Οσο για τα σπασιματα, οχι δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο.

edit: Ο μαμα kernel του cloudy ΔΕΝ κανει για το fauxsound.

Σημερα παλι χρεωθηκα (Πανο εκανα wipe αλλα τιποτα δυστυχως) 1 ευρω απο την cosmote. Με βλεπω να αλλαζω rom δυστυχως εκτος αν ειναι θεμα kernel δεν ξερω τι να πω. Σκεφτομαι να παω σε dori 8.5 αν εγκρινετε εσεις που τον εχετε βαλει πανω. Επισης εξακολουθω να εχω Lag στον launcher.(cloudy g3)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,σκέφτομαι να rootαρω το τηλέφωνο μου αλλά δεν ξέρω αν αξίζει γιατί το τηλέφωνο είναι σφαίρα και δεν ξέρω αν θα δω διάφορα,τι λέτε??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,σκέφτομαι να rootαρω το τηλέφωνο μου αλλά δεν ξέρω αν αξίζει γιατί το τηλέφωνο είναι σφαίρα και δεν ξέρω αν θα δω διάφορα,τι λέτε??

Με το root, αυτο καθ' αυτο, δε θα δεις διαφορα στην ταχυτητα!!

Το root ειναι στην ουσια ενα "ξεκλειδωμα" του τηλεφωνου!

Μπορεις παραδειγμα να βαλεις "καλες" εφαρμογες που δουλευουν μονο σε root συσκευες, να βγαλεις εφαρμογες της μαμας LG που δεν χρειαζεσαι και να κανεις γενικως πραγματα που υπο αλλες συνθηκες δεν σ' αφηνουν!

Θελει απλα (μετα το root) προσοχη να μην πειραξεις κατι που δεν ξερεις και κανεις καμμια "ζημια".

Αργοτερα, αν θες το κατι παραπανω, μπορεις να ψαχτεις για custom rom's (οπως rom απο LG G3 που εχουμε πολλοι εδω). Αλλα ολα ξεκινουν απ' το root!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δικο μου ηταν το σχολιο. Αυτο συμβαινει γιατι ειναι χαμηλη η ενταση του μικροφωνου στην καμερα. Θα δοκιμασω το fauxsound να δω τι κανει. Οσο για τα σπασιματα, οχι δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο.

edit: Ο μαμα kernel του cloudy ΔΕΝ κανει για το fauxsound.

Σημερα παλι χρεωθηκα (Πανο εκανα wipe αλλα τιποτα δυστυχως) 1 ευρω απο την cosmote. Με βλεπω να αλλαζω rom δυστυχως εκτος αν ειναι θεμα kernel δεν ξερω τι να πω. Σκεφτομαι να παω σε dori 8.5 αν εγκρινετε εσεις που τον εχετε βαλει πανω. Επισης εξακολουθω να εχω Lag στον launcher.(cloudy g3)

 

Ναι ρε φιλαράκι, απογοήτευση τελείως ο ήχος. Έχω τον Dori 8.5, διάβασα τις προτάσεις των παιδιών,το έχω βάλει τέρμα στο +24 το Camera Mic Gain απο το Stweaks και πάλι δεν βλέπω καμιά βελτίωση της προκοπής. Το Faux sound τα ίδια. Σε χαμηλόφωνο περιβάλλον ακούγεται ο ήχος με διακοπές. Βάλε σε μια σχετικά χαμηλή ένταση την TV σου για παραδειγμα και τράβα βίντεο να δεις. Η δεν θα ακούς τίποτα η διακοπές. Απορώ πως δεν έχει αναφερθεί κ απο άλλους. Επίσης κάποια μικροσπασιματάκια στα 60 fps δεν τα είχε η στοκ. Αέρας τραβούσε, τελείως ομαλά. Κρίμα και είναι τέλεια Rom, και είναι ο μόνος λόγος που μάλλον θα ξαναπεράσω την stock.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου δικο μου ηταν το σχολιο. Αυτο συμβαινει γιατι ειναι χαμηλη η ενταση του μικροφωνου στην καμερα. Θα δοκιμασω το fauxsound να δω τι κανει. Οσο για τα σπασιματα, οχι δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο.

edit: Ο μαμα kernel του cloudy ΔΕΝ κανει για το fauxsound.

Σημερα παλι χρεωθηκα (Πανο εκανα wipe αλλα τιποτα δυστυχως) 1 ευρω απο την cosmote. Με βλεπω να αλλαζω rom δυστυχως εκτος αν ειναι θεμα kernel δεν ξερω τι να πω. Σκεφτομαι να παω σε dori 8.5 αν εγκρινετε εσεις που τον εχετε βαλει πανω. Επισης εξακολουθω να εχω Lag στον launcher.(cloudy g3)

 

Με bruce kernel θα δουλέψει;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί ...ενώ κάτω το δείχνει ο.κ. όταν το ανεβάζω....την ώρα την πάει αλλού για αλλού...:wacko:

 

http://s6.postimg.org/6hdgkp60h/Screenshot_2014_10_20_21_38_53.png

image posting

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί ...ενώ κάτω το δείχνει ο.κ. όταν το ανεβάζω....την ώρα την πάει αλλού για αλλού...:wacko:

 

http://s6.postimg.org/6hdgkp60h/Screenshot_2014_10_20_21_38_53.png

image posting

 

Μάριε Καλημέρα.Δοκίμασε να πας από την ίδια την εφαρμογή στης ρυθμίσεις και σβήσε το cache την προσωρινή μνήμη μήπως και στρώσει...περίεργο πάντως...

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάριε Καλημέρα.Και εμένα έτσι το δείχνει ,κάτω 09:35 αλλά οταν το βάζω πάνω σε μια οθόνη μου δείχνει κανονικά την ώρα.Εσένα οταν το Ανεβάζεις στην γράψει λάθος???

Όχι φίλε μου δεν εννοεί αυτό,μάλλον για την θέση του τετραγώνου της ώρας λέει που μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην κάθεται στη θέση του.

Δοκίμασε Μάριε να το βάλεις σε μια άδεια σελίδα από widgets και μετά να προσθέσεις και άλλα μήπως και στρώσει.

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Μάριε Καλημέρα.Δοκίμασε να πας από την ίδια την εφαρμογή στης ρυθμίσεις και σβήσε το cache την προσωρινή μνήμη μήπως και στρώσει...περίεργο πάντως...

 

Όχι φίλε μου δεν εννοεί αυτό,μάλλον για την θέση του τετραγώνου της ώρας λέει που μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην κάθεται στη θέση του.

Δοκίμασε Μάριε να το βάλεις σε μια άδεια σελίδα από widgets και μετά να προσθέσεις και άλλα μήπως και στρώσει.

 

Παιδιά σας ευχαριστώ, από χθες βράδυ γύρισα σε εντελώς stock κατάσταση με Flash Tool & D80220D ...!!! Ήθελα να ξανά πιάσω στα χέρια μου το LG G2 όπως το γέννησε η μάνα του....μου έλειψε :lol::lol::lol: Παρατήρησα (νομίζω ειπώθηκε και απο άλλων φίλο) οτι μετά τον συγχρονισμό με g-mail και το αυτόματο κατέβασμα των εφαρμογών, το τηλεφ. ήταν έτυμο Root :wacko: τι ξέρουμε γιαυτό...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω με το iroot στο τριτο βημα μου βγαζει cannot read kk_root.zip

στην γραμμ εντολων γιατι

 

Δοκιμασε με stump 1.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά σας ευχαριστώ, από χθες βράδυ γύρισα σε εντελώς stock κατάσταση με Flash Tool & D80220D ...!!! Ήθελα να ξανά πιάσω στα χέρια μου το LG G2 όπως το γέννησε η μάνα του....μου έλειψε :lol::lol::lol: Παρατήρησα (νομίζω ειπώθηκε και απο άλλων φίλο) οτι μετά τον συγχρονισμό με g-mail και το αυτόματο κατέβασμα των εφαρμογών, το τηλεφ. ήταν έτυμο Root :wacko: τι ξέρουμε γιαυτό...???

 

Απενεργοποιησε τον αυτοματα συγχρονισμο και περνα παλι την stock. Παιρνα τις εφαρμογες απο την αρχη απο play store για να εισαι σιγουρος

 

οσο για τα κοκκινα γραμματα στο download mode το εχουν ολοι και για αυτο μην ανησυχεις

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

O Dorimanx εδωσε μερικες απο τις ρυθμισεις που χρησιμοποιει ο ιδιος σε ενα παιδι στο xda

My set is 2 ondemand, 2 alucard

Core 0,1 2,3

 

hotplug driver

I like msm with suspend enabled.

But many like alucard and its really good too.

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Σας εχει τυχει να τρεχεται το Google Play να ανοιγει και να μην πραγματοποιει καμια ενεργεια?

Τι μπορει να φταιει? Να το ξαναπερασω να κανει εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

O Dorimanx εδωσε μερικες απο τις ρυθμισεις που χρησιμοποιει ο ιδιος σε ενα παιδι στο xda

My set is 2 ondemand, 2 alucard

Core 0,1 2,3

 

hotplug driver

I like msm with suspend enabled.

But many like alucard and its really good too.

Εχει παρατηρησει κανεις οτι ο dori 8.5 ανεβαζει πιο πολυ θερμοκρασια απο τον 8.4 με τις ιδιες ρυθμισεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θέλω να περάσω το τελευταίο update του supersu που είναι η version 2.04 (δεν υπάρχει διαθέσιμη ακομα η version 2.04 στο playstore) πώς θα το περάσω χωρίς να εχω custom recovery ;;; Υπάρχει κάποιος τρόπος η πρέπει αναγκαστικά να έχω κάποια custom recovery ;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θέλω να περάσω το τελευταίο update του supersu που είναι η version 2.04 (δεν υπάρχει διαθέσιμη ακομα η version 2.04 στο playstore) πώς θα το περάσω χωρίς να εχω custom recovery ;;; Υπάρχει κάποιος τρόπος η πρέπει αναγκαστικά να έχω κάποια custom recovery ;;;

2.14 είναι η τελευταία version.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θέλω να περάσω το τελευταίο update του supersu που είναι η version 2.04 (δεν υπάρχει διαθέσιμη ακομα η version 2.04 στο playstore) πώς θα το περάσω χωρίς να εχω custom recovery ;;; Υπάρχει κάποιος τρόπος η πρέπει αναγκαστικά να έχω κάποια custom recovery ;;;

Το τελευταίο update είναι το 2.14 και υπάρχει στο playstore :/

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ, από χθες βράδυ γύρισα σε εντελώς stock κατάσταση με Flash Tool & D80220D ...!!! Ήθελα να ξανά πιάσω στα χέρια μου το LG G2 όπως το γέννησε η μάνα του....μου έλειψε :lol::lol::lol: Παρατήρησα (νομίζω ειπώθηκε και απο άλλων φίλο) οτι μετά τον συγχρονισμό με g-mail και το αυτόματο κατέβασμα των εφαρμογών, το τηλεφ. ήταν έτυμο Root :wacko: τι ξέρουμε γιαυτό...???

 

Μαριε μετα την απλη καθαρη εγκατασταση της μαμας ρομ κανε οπως σου εχουν πει και τα αλλα παιδια περασμα τα app ενα ενα για να εισαι σιγουρος χωρις συγχρονισμους..!!! Πως νιωθεις που εισαι μαμα κατασταση?? Η ερωτηση μου ειναι γιατι εβαλες την 20D και οχι την τελευταια 20G για να δεις και τι λεει το νεο update ?? Να σου πω και εγω το σκεφτομαι μερικες φορες να γινω μαμα και τερμα τα σκαλισματα βαρεθηκα να σου πω αλλα... με κρατα το ui του g3 !! :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update είναι το 2.14 και υπάρχει στο playstore :/

 

2.14 είναι η τελευταία version.

Sorry ρε παιδες πριν λιγο καιρο που ειχα κοιταξει δεν την ακομα διαθεσιμη (2.14) Τελος παντων ευχαριστω....

 

 

EDIT !!!! Μολις εγκατεστησα το supersu και μου ζητησε να κανω update subinary .... Επρεπε να το κανω η εκανα βλακεια ;;;;

Επισης η εκδοση που κατεβασα απο το playstore ειναι η 2.01 plz help παιδες

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε παιδες πριν λιγο καιρο που ειχα κοιταξει δεν την ακομα διαθεσιμη (2.14) Τελος παντων ευχαριστω....

 

 

EDIT !!!! Μολις εγκατεστησα το supersu και μου ζητησε να κανω update subinary .... Επρεπε να το κανω η εκανα βλακεια ;;;;

Επισης η εκδοση που κατεβασα απο το playstore ειναι η 2.01 plz help παιδες

 

Παιδια μιας και το λετε και εμενα παρολλο που στο playstore λεει τελευταια αναβαθμιση 15/10 βγαζει την 2.01 την οποια εχω και στο κινητο μου.Ενω μεσα απο την εφαρμογη σε παει στο xda που λεει τελευταια αναβαθμιση 15/10 ειναι η 2.14..Περιεργο.. Την κατεβαζω τωρα σε μορφη flash zip.Αξιζει να το περασουμε με το recovery τι παραπανω προσφερει ειναι καλυτερο και σταθερο η ακομα ειναι beta και δεν λειτουργει σωστα και να περιμενουμε να μπει στο playstore ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...