Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μιας και το λετε και εμενα παρολλο που στο playstore λεει τελευταια αναβαθμιση 15/10 βγαζει την 2.01 την οποια εχω και στο κινητο μου.Ενω μεσα απο την εφαρμογη σε παει στο xda που λεει τελευταια αναβαθμιση 15/10 ειναι η 2.14..Περιεργο.. Την κατεβαζω τωρα σε μορφη flash zip.Αξιζει να το περασουμε με το recovery τι παραπανω προσφερει ειναι καλυτερο και σταθερο η ακομα ειναι beta και δεν λειτουργει σωστα και να περιμενουμε να μπει στο playstore ?? ;) ;)

Λεει σε καθε αναβαθμιση που κανει το supersu στο xda τα διαφορα bug fixes

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαριε μετα την απλη καθαρη εγκατασταση της μαμας ρομ κανε οπως σου εχουν πει και τα αλλα παιδια περασμα τα app ενα ενα για να εισαι σιγουρος χωρις συγχρονισμους..!!! Πως νιωθεις που εισαι μαμα κατασταση?? Η ερωτηση μου ειναι γιατι εβαλες την 20D και οχι την τελευταια 20G για να δεις και τι λεει το νεο update ?? Να σου πω και εγω το σκεφτομαι μερικες φορες να γινω μαμα και τερμα τα σκαλισματα βαρεθηκα να σου πω αλλα... με κρατα το ui του g3 !! :p :p

 

Φίλε μου ...πότε δεν με κέρδισε το ''ξεθωριασμένο'' :lol: ui του G3, και για τον λόγο που κάθισα αρκετό καιρό, ήταν μόνο και μόνο η camera του G3 ;) Έβαλα την 20D μιας και αυτή υποστηρίζει η Γαλλική μου συσκευή, και αν έρθει η 20G καλός ας έρθει..!!! πάντως στης ενημερώσεις δεν μου την δίνει την 20G και εξάλλου δεν καίγομαι μιας που από οτι διάβασα, εμφανείς διαφορές δεν έχει...!;)

 

*** Παρεμπιπτόντως .....ποιος είναι ο παρακάτω καιρός....????

 

http://s6.postimg.org/jhp7h4skx/Picture0002.png

image upload no limit

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και το λετε και εμενα παρολλο που στο playstore λεει τελευταια αναβαθμιση 15/10 βγαζει την 2.01 την οποια εχω και στο κινητο μου.Ενω μεσα απο την εφαρμογη σε παει στο xda που λεει τελευταια αναβαθμιση 15/10 ειναι η 2.14..Περιεργο.. Την κατεβαζω τωρα σε μορφη flash zip.Αξιζει να το περασουμε με το recovery τι παραπανω προσφερει ειναι καλυτερο και σταθερο η ακομα ειναι beta και δεν λειτουργει σωστα και να περιμενουμε να μπει στο playstore ?? ;) ;)

 

Καλημερα. Προτιμουμε τον SuperSU να τον εγκαθιστουμε με flash zip μεσω recovery ετσι ωστε να εγκαθισταται ως αρχειο συστηματος στη ROM και συγκεκριμενα στο φάκελο "/system/app" ειδαλλως θα εγκατασταθει ως απλη εφαρμογη στο data/app της εσωτερικης μνημης. Ελπιζω να βοηθησα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!παιδια ο πιο ευκολος τροπος για να γθρισω σε στοκ ρομ ειναι μεσω του flash tool?με την g3 2.0 εχω πολλα κολληματα και πολλες επανεκινησεις πλεον.

Υπαρχει καποιος οδηγος στα ελληνικα?γτ τα αγγλικα μου ειναι κακιστα.

Μπορω να περασω οποια στοκ ρομ θελω ασχετο με χωρα προελευσης του κινητου μου?επειδη ειναι γερμανικο να περασω την ελληνικη 20g

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Cloudy G3 v2 με dori 8.5 με ρυθμισεις alucard.Χωρις greenify,unbounce και λοιπες xposed εφαρμογες.Νταξει δεν εχω παραπονο..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ο optimus έβγαλε σήμερα την 1.4 version...Άντε να δούμε πότε και άμα θα βγάλει ο cloudy την επόμενη .... Συνήθως ο cloudy έβγαζε πάντα πρώτος αναβάθμιση και μετά ο optimus.... Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...! ενώ κλείνει με το διπλό χτύπημα η οθόνη, δεν μου ανοίγει με διπλό χτύπημα, και την ανοίγω απο το boton. Έχω βάλει να ανοίγει με μοτίβο...!!! και το μοτίβο ανοίγει κανονικά...! Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε dori8.5 ειστε γενικα ευχαριστημένοι?μπαταρια smooth?ε

 

Εγω οχι..πολυ κολλημα κ κακη μπαταρια.το κινητο κ η μπαταρια πεταγε τουλαχιστον στο δικο μου ,με τον 8.3.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Cloudy G3 v2 με dori 8.5 με ρυθμισεις alucard.Χωρις greenify,unbounce και λοιπες xposed εφαρμογες.Νταξει δεν εχω παραπονο..

 

τα ιδια κι εγω ! :):)

 

αλλα οπως λεει και ο φιλος με την 8.3 ηταν καλυτερα(σε μπαταρια) ...

δεν εχω καποια κολληματα αλλα φαινεται η διαφορα .. πχ οταν ανοιγω dialer κα

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...! ενώ κλίνη με το διπλό χτύπημα η οθόνη, δεν μου ανοίγει με διπλό χτύπημα, και την ανοίγω απο το boton. Έχω βάλει να ανοίγει με μοτίβο...!!! και το μοτίβο ανοίγει κανονικά...!

 

Μπηκες στο κρυφό μενού να κανεις update το touch firmware?

Link to comment
Share on other sites

Εγω οχι..πολυ κολλημα κ κακη μπαταρια.το κινητο κ η μπαταρια πεταγε τουλαχιστον στο δικο μου ,με τον 8.3.

Εμένα αντιθέτως.... Το κινητό είναι απίστευτα smooth χωρίς σκαλώματα. Πέρα από τη λογική καθυστέρηση ανοίγματος εφαρμογής για πρώτη φορά αφού την έχω κάνει greenify.

Όσο για μπαταρία????

Πραγματικά φοβερή! Στο 80% έπειτα από 22h:

1h 52m sot

28m calls

WiFi w/ 2g 18h

4h 2g/3g auto

40% auto brightness

 

Sync/data on φυσικά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπηκες στο κρυφό μενού να κανεις update το touch firmware?

 

Σωστόςςςςςςςςςςςςς....!!! ευχαριστώ..!:up:

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται ο optimus έβγαλε σήμερα την 1.4 version...Άντε να δούμε πότε και άμα θα βγάλει ο cloudy την επόμενη .... Συνήθως ο cloudy έβγαζε πάντα πρώτος αναβάθμιση και μετά ο optimus....

 

Δυστυχως υπαρχει η φημη οτι ο Cloudy παρατησε το G2. Mακαρι να μη βγω αληθινος

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με sotmax πολυ καλο και εξυπηρετικο παιδι. Εχει ακουσει και εκεινος θεματα με την cloudyg3 και απο αλλους γνωστους του και την θεωρει too much για το g2. Σιγουρα θα δοκιμασω την rom του.

Επισης στον φιλο που ανεφερε για τον optimus οτι εβγαλε σημερα νεα εκδοση 1.4, ειναι σιγουρο? γιατι βλεπω το post ειναι απο το καλοκαιρι

edit: λαθος μου 22/10 το ειδα μολις. Ψηνομαι να την δοκιμασω....

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φλασοχολικς

 

Έχω ένα Ελληνικό D802 σε JB ακόμα, την αρχική 4.2.2 D80210a με Stock kernel 3.4.0. Το έχω ρουτάρει με ioroot και εχω περάσει το CWM -based recovery v6.0.4.4 semi touch. Απόλυτα ευχαριστημενος με τα mod για ήχο και κάμερα :D:D

 

Σήμερα προσπάθησα να περάσω την Cloudy G3 v2.0.

Μετά το nandroid backup έκανα τα εξής:

Σε όλα wipe dalvik, cashe , format system data etc

Φλάσαρα το KK Baseband

Φλάσαρα το Bruce kernel stock v0.41

Φλάσαρα την rom , προχώρησα με τον Aroma και έκανα reboot όταν τελείωσε

 

Το κινητό άνοιξε στο σήμα της LG και μετά με βγάζει στο recovery όσες φορές και αν έκανα reboot.

Καμιά ιδέα τι πήγε λάθος;

Τι ακριβώς κάνω wipe στην αρχή; Μήπως δεν 'έπρεπε να αλλάξω μαζί και kernel και να το κάνω μετά;

 

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά σε στοκ και να τα περάσω όλα (ΚΚ stock, root, recovery) απο την αρχή αλλά σταματάει η διαδικασία στο 49% λόγω error. Υποψιάζομαι θέμα drivers, τώρα πέρασα την τελευταία έκδοση 3.12.3 αλλά έιπα πριν το ξανακάνω να ρωτήσω.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! :)

Edited by tsak8

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα μια βόλτα από εδώ μπας και αποφασίσω τι συσκευή να πάρω, είδα τις ώρες που βγάζετε με την μπαταρία και ζαλίστηκα,2 μέρες; μπράβο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φλασοχολικς

 

Έχω ένα Ελληνικό D802 σε JB ακόμα, την αρχική 4.2.2 D80210a με Stock kernel 3.4.0. Το έχω ρουτάρει με ioroot και εχω περάσει το CWM -based recovery v6.0.4.4 semi touch. Απόλυτα ευχαριστημενος με τα mod για ήχο και κάμερα :D:D

 

Σήμερα προσπάθησα να περάσω την Cloudy G3 v2.0.

Μετά το nandroid backup έκανα τα εξής:

Σε όλα wipe dalvik, cashe , format system data etc

Φλάσαρα το KK Baseband

Φλάσαρα το Bruce kernel stock v0.41

Φλάσαρα την rom , προχώρησα με τον Aroma και έκανα reboot όταν τελείωσε

 

Το κινητό άνοιξε στο σήμα της LG και μετά με βγάζει στο recovery όσες φορές και αν έκανα reboot.

Καμιά ιδέα τι πήγε λάθος;

Τι ακριβώς κάνω wipe στην αρχή; Μήπως δεν 'έπρεπε να αλλάξω μαζί και kernel και να το κάνω μετά;

 

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά σε στοκ και να τα περάσω όλα (ΚΚ stock, root, recovery) απο την αρχή αλλά σταματάει η διαδικασία στο 49% λόγω error. Υποψιάζομαι θέμα drivers, τώρα πέρασα την τελευταία έκδοση 3.12.3 αλλά έιπα πριν το ξανακάνω να ρωτήσω.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! :)

 

Απο οσο γνωριζω κανεις στα παντα wipe (εκτος του internal storage) και μετα φλασαρεις την rom και επειτα τον kernel. Εγω δουλευω twrp. Τα δοκιμασες με αυτη την σειρα?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, πρώτα kernel και μετά την rom.

Λές αυτό να φταίει;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως υπαρχει η φημη οτι ο Cloudy παρατησε το G2. Mακαρι να μη βγω αληθινος

Μπορεις να παραθεσεις την πηγη την οποια το διαβασες αυτο;;;;

 

Γεια σας φλασοχολικς

 

Έχω ένα Ελληνικό D802 σε JB ακόμα, την αρχική 4.2.2 D80210a με Stock kernel 3.4.0. Το έχω ρουτάρει με ioroot και εχω περάσει το CWM -based recovery v6.0.4.4 semi touch. Απόλυτα ευχαριστημενος με τα mod για ήχο και κάμερα :D:D

 

Σήμερα προσπάθησα να περάσω την Cloudy G3 v2.0.

Μετά το nandroid backup έκανα τα εξής:

Σε όλα wipe dalvik, cashe , format system data etc

Φλάσαρα το KK Baseband

Φλάσαρα το Bruce kernel stock v0.41

Φλάσαρα την rom , προχώρησα με τον Aroma και έκανα reboot όταν τελείωσε

 

Το κινητό άνοιξε στο σήμα της LG και μετά με βγάζει στο recovery όσες φορές και αν έκανα reboot.

Καμιά ιδέα τι πήγε λάθος;

Τι ακριβώς κάνω wipe στην αρχή; Μήπως δεν 'έπρεπε να αλλάξω μαζί και kernel και να το κάνω μετά;

 

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά σε στοκ και να τα περάσω όλα (ΚΚ stock, root, recovery) απο την αρχή αλλά σταματάει η διαδικασία στο 49% λόγω error. Υποψιάζομαι θέμα drivers, τώρα πέρασα την τελευταία έκδοση 3.12.3 αλλά έιπα πριν το ξανακάνω να ρωτήσω.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! :)

Βαλε οπως λεει ο φιλος titarasaudi πρωτα philz recovery για μενα προσωπικα βαλε το τελευταιο 6.48.4 .... Μετα κανε Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data) και στο τελος τον kernel ....

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φλασοχολικς

 

Έχω ένα Ελληνικό D802 σε JB ακόμα, την αρχική 4.2.2 D80210a με Stock kernel 3.4.0. Το έχω ρουτάρει με ioroot και εχω περάσει το CWM -based recovery v6.0.4.4 semi touch. Απόλυτα ευχαριστημενος με τα mod για ήχο και κάμερα :D:D

 

Σήμερα προσπάθησα να περάσω την Cloudy G3 v2.0.

Μετά το nandroid backup έκανα τα εξής:

Σε όλα wipe dalvik, cashe , format system data etc

Φλάσαρα το KK Baseband

Φλάσαρα το Bruce kernel stock v0.41

Φλάσαρα την rom , προχώρησα με τον Aroma και έκανα reboot όταν τελείωσε

 

Το κινητό άνοιξε στο σήμα της LG και μετά με βγάζει στο recovery όσες φορές και αν έκανα reboot.

Καμιά ιδέα τι πήγε λάθος;

Τι ακριβώς κάνω wipe στην αρχή; Μήπως δεν 'έπρεπε να αλλάξω μαζί και kernel και να το κάνω μετά;

 

Προσπάθησα να κάνω επαναφορά σε στοκ και να τα περάσω όλα (ΚΚ stock, root, recovery) απο την αρχή αλλά σταματάει η διαδικασία στο 49% λόγω error. Υποψιάζομαι θέμα drivers, τώρα πέρασα την τελευταία έκδοση 3.12.3 αλλά έιπα πριν το ξανακάνω να ρωτήσω.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας! :)

Διαβαζοντας ολα αυτα που εκανες, μου φαινονται πολυ σωστα!

Αρκει να μην εγινε π.χ. καποιο λαθος στο Aroma.

Δεν πειραζει που φλασαρες τον kernel μαζι με τη rom, απλα τον φλασαρεις ΜΕΤΑ τη rom.

Κατι που "ψιλιαζωμαι" εγω, ειναι μηπως φταιει η εκδοση του recovery!

Την ειχα πατησει καπως ετσι παλιοτερα και 'γω και εφταιγε η εκδοση του recovery.

Αν μπορεις να μπεις σε recovery θα σου προτεινα να βαλεις philz touch recovery:

https://goo.im/devs/philz_touch/CWM_Advanced_Edition/d802/

Βαλε αν θες την 6.19.7 (θα φλασαρεις μεσα απ' το δικο σου recovery) ειναι λιγο παλιά, αλλα αυτη εχω και 'γω και δουλευει μια χαρα!

Αν μπει με επιτυχια το recovery, δοκιμασε να ξαναφλασαρεις την cloudyG3 2.0.

Link to comment
Share on other sites

Αρα μπορει αυτό να φταίει, εγώ εβαλα kernrl πρώτα!

Θα φλασάρω philz τότε, μετά ρομ και τελευταίο kernel αφου μπουτάρει μια φορά η ρομ!

Το βράδυ τα νεότερα :lol:

Ευχαριστώ!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να παραθεσεις την πηγη την οποια το διαβασες αυτο;;;;

 

Βασικα ειχε γραφτει στους xda οτι πηρε LG G3.Δεν ειπε οτι το παρατησε ή τουλαχιστον δεν εγραψε κατι τετοιο ο ιδιος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις gps 3g sync ανοιχτα?

 

Το λέω... Όταν το wifi είναι συνδεδεμένο τότε έχω 2g. Αλλιώς έχω 2g/3g στο αυτόματο. GPS/location είναι κλειστό. Δεν χρησιμοποιώ γενικά χάρτες ούτε εφαρμογές που να το απαιτούν. Όταν θέλω να δω τον καιρό, ανοίγω το locations(hogh accuracy ανοίγει by default από το quick toggle) και μετά την εφαρμογή καιρού. Και μπαμ βλέπω τον καιρό εκεί που είμαι! Γιατί να το έχω μόνιμα ανοιχτά??? Δεν υπάρχει λόγος. Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι με locations(μόνο δικτύου) θα είχα μεγάλη πτώση. Εδώ μιλάμε για τρελά νούμερα!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...