Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ. το θέμα είναι για πόσο καιρό θα κρατήσω την συσκευή. :p btw υπάρχει κάποιο μοντάκι για τον ήχο? το ίδιο τραγούδι με το One Μ7 και με το G2 είναι μέρα με την νύχτα. η ακουστική του Μ7 μακράν είναι uber alles. :D

Νομιζω υπαρχει μοντακι....Δεν εχω ασχοληθει τοσο πολυ με τον ηχο....Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο ηχος με τον Dorimanx Kernel ειναι απιστευτος σε σχεση με stock ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω υπαρχει μοντακι....Δεν εχω ασχοληθει τοσο πολυ με τον ηχο....Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο ηχος με τον Dorimanx Kernel ειναι απιστευτος σε σχεση με stock ....

 

από εδώ το φέρνεις από εκεί το φέρνεις θα με κάνεις να αλλάξω kernel.:p:lol: ποια είναι η πιο καλή έκδοση από dorimanx?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ. το θέμα είναι για πόσο καιρό θα κρατήσω την συσκευή. :p btw υπάρχει κάποιο μοντάκι για τον ήχο? το ίδιο τραγούδι με το One Μ7 και με το G2 είναι μέρα με την νύχτα. η ακουστική του Μ7 μακράν είναι uber alles. :D

Faux sound αν έχεις dorimanx kernel και θα δεις μεγάλη διαφορά στην ποιότητα και ένταση;)

Link to comment
Share on other sites

από εδώ το φέρνεις από εκεί το φέρνεις θα με κάνεις να αλλάξω kernel.:p:lol: ποια είναι η πιο καλή έκδοση από dorimanx?

Χαχαχα.... Κατεβασε το πιο προσφατο update του Kernel V8.5 απο εδω http://dorimanx.shine.sk/LG/ .... Προσοχη παντα στο μοντελο

Οπως ειπε και ο vag74 βαλε το Faux sound δεν το εχω χρησιμοποιησει αλλα απο οτι εχω διαβασει ειναι πολυ καλο

Edited by razorkop
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.... Κατεβασε το πιο προσφατο update του Kernel V8.5 απο εδω http://dorimanx.shine.sk/LG/ .... Προσοχη παντα στο μοντελο

Οπως ειπε και ο vag74 βαλε το Faux sound δεν το εχω χρησιμοποιησει αλλα απο οτι εχω διαβασει ειναι πολυ καλο

 

φλασάρω τον kernel, reboot και είμαι οκ? το Faux sound είναι μέσα στον kernel?

Link to comment
Share on other sites

φλασάρω τον kernel, reboot και είμαι οκ? το Faux sound είναι μέσα στον kernel?

Ναι φλασαρεις reboot και ολα κομπλε .... Οχι δεν ειναι μεσα στον kernel...... Ας απαντησει ο vag για αυτο που ξερει καλυτερα...

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι φλασαρεις reboot και ολα κομπλε .... Οχι δεν ειναι μεσα στον kernel...... Ας απαντησει ο vag για αυτο που ξερει καλυτερα...

 

για να φλασάρω τον kernel θέλει πρώτα wipe dalvik cache,system,data,cache? ή όπως είναι φλασάρω από πάνω?

Link to comment
Share on other sites

για να φλασάρω τον kernel θέλει πρώτα wipe dalvik cache,system,data,cache? ή όπως είναι φλασάρω από πάνω?

Οχι οπως ειναι :)

Never give up
Link to comment
Share on other sites

φλασάρω τον kernel, reboot και είμαι οκ? το Faux sound είναι μέσα στον kernel?

Το fauxsound είναι εφαρμογή στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

φλασάρω τον kernel, reboot και είμαι οκ? το Faux sound είναι μέσα στον kernel?

 

το Faux sound ειτε το πληρωνεις στο google play ειτε το γκουγκλαρεις και το κατεβαζεις τζαμπα ......... Προσεξε μονο οταν του αλλαζεις τις ρυθμισεις να εισαι online γιατι τσεκαρει τη license

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατέβηκε και το fauxsound, τώρα με τις ρυθμίσεις που έχει πρέπει να ψάξω τι κάνει το καθένα. Ευχαριστώ και πάλι :)
Link to comment
Share on other sites

κατέβηκε και το fauxsound, τώρα με τις ρυθμίσεις που έχει πρέπει να ψάξω τι κάνει το καθένα. Ευχαριστώ και πάλι :)

 

Το ιδιο ερωτημα εχω και εγω.Το εχω βαλει στο κινητο μου και εγω αλλα δεν ξερω τι να κανω.Ανοιγω ιντερνετ και το ενεργοποιο αλλιως χωρις ιντερνετ η εφαρμογη δεν ανοιγει και μετα τι κανουμε.... :wacko::wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ερωτημα εχω και εγω.Το εχω βαλει στο κινητο μου και εγω αλλα δεν ξερω τι να κανω.Ανοιγω ιντερνετ και το ενεργοποιο αλλιως χωρις ιντερνετ η εφαρμογη δεν ανοιγει και μετα τι κανουμε.... :wacko::wacko:

 

και εγώ άνοιξα ίντερνετ και το ενεργοποίησα. πιστεύω χωρίς να είμαι σίγουρος ότι την πρώτη φορά θα θέλει ίντερνετ για να πάρει τα permissions. αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιο παιδί που το γνωρίζει καλύτερα. Από ρυθμίσεις έχει αρκετές, πρέπει να βρω κανά οδηγό διαβίωσης :p ή κανα βιντεάκι στο γιουτιούμπι

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ερωτημα εχω και εγω.Το εχω βαλει στο κινητο μου και εγω αλλα δεν ξερω τι να κανω.Ανοιγω ιντερνετ και το ενεργοποιο αλλιως χωρις ιντερνετ η εφαρμογη δεν ανοιγει και μετα τι κανουμε.... :wacko::wacko:

Αυτές έκανα εγώ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ερωτημα εχω και εγω.Το εχω βαλει στο κινητο μου και εγω αλλα δεν ξερω τι να κανω.Ανοιγω ιντερνετ και το ενεργοποιο αλλιως χωρις ιντερνετ η εφαρμογη δεν ανοιγει και μετα τι κανουμε.... :wacko::wacko:

 

Το sound control ειναι για τους ηχους του τηλ. μπορεις να επιλεξεις καποια απο τα ετοιμα προφιλ, να ρυθμιζεις ταυτοχρονα δεξι-αριστερο, να boostαρεις τα μικροφονα κτλ. Το telephony control οπως λεει και το ονομα του ειναι για τις κλισεις , ρυθμιζεις ακουστικα, μεγαφωνο ενταση κουδουνισματος

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτές έκανα εγώ παιδιά

 

ωραία. την πρώτη σελίδα που λέει κάτι για sound control 3XGPL δεν πειράζουμε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Το sound control ειναι για τους ηχους του τηλ. μπορεις να επιλεξεις καποια απο τα ετοιμα προφιλ, να ρυθμιζεις ταυτοχρονα δεξι-αριστερο, να boostαρεις τα μικροφονα κτλ. Το telephony control οπως λεει και το ονομα του ειναι για τις κλισεις , ρυθμιζεις ακουστικα, μεγαφωνο ενταση κουδουνισματος

 

Το digital η το analog εχει να κανει με τι εξωτερικη συσκευη ηχου συνδεεις το τηλ. Αναλογικη η ψηφιακη. Τα περισσοτερα πια ειναι ψηφιακα αρα παιζεις με τις ρυθμισεις για digital και οπως ειπα εχει ετοιμα προφιλ αν βαριεσαι να ψαχνεις

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με cloudyg3 εδώ και μερικές ώρες και συνεχίζει να υπάρχει ένα πρόβλημα με lag στην οθόνη επιλογής του wifi.δηλαδη οπότε πάω να επιλέξω κάποιο ασύρματο δίκτυο τότε αρχίζει και κολλάει υπερβολικά το κινητό. στην στοκ δεν θυμάμαι να το έκανε. δοκίμασα και dorimanx αλλά παραμένει το lag. το έχει κανένας άλλος;

το πρόβλημα υπήρχε και στην προηγούμενη έκδοση cloudy.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και λατρεις των nexus συσκευων θα θελα να δοκιμασω μια rom πιο vanilla rom, εχεις δοκιμασει κανεις καμια που να αξιζει?καμια απο τις γνωστες aokp η cm?

 

φίλε και εγω που ήρθα απο nexθs 5 ήταν οι πρώτες που δοκιμασα.τρεχουν αρκετά καλά ιδίως η slimrom πολύ γρηγορότερη και πολύ καλύτερη μπαταρία άπω της stock base αλλά δεν δουλεύουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικα του κινητού

.πχ το λαμπάκι πίσω στο πλήκτρο που ανάβει όταν έχεις κληση. χανεις την εφαρμογή της κάμερας κλπ.μονο το knock on δουλεύει.

θα είναι σαν έχεις nexus 5.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι παρατηρησα με τον dori μεγαλητερη θερμοκρασια οταν φορτιζει. Μηπως πρεπει να βαλουμε το fast charge στο off στην καρτελα tweaks του STweaks;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φίλε και εγω που ήρθα απο nexθs 5 ήταν οι πρώτες που δοκιμασα.τρεχουν αρκετά καλά ιδίως η slimrom πολύ γρηγορότερη και πολύ καλύτερη μπαταρία άπω της stock base αλλά δεν δουλεύουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικα του κινητού

.πχ το λαμπάκι πίσω στο πλήκτρο που ανάβει όταν έχεις κληση. χανεις την εφαρμογή της κάμερας κλπ.μονο το knock on δουλεύει.

θα είναι σαν έχεις nexus 5.

 

Το knonk on με ενδιαφερει κυριως να δουλευει.Στους xda ειδα για μια tummy rom που την προτεινουν αν την δοκιμασε κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Το knonk on με ενδιαφερει κυριως να δουλευει.Στους xda ειδα για μια tummy rom που την προτεινουν αν την δοκιμασε κανεις.

Όχι αλλά τελευταία δοκίμασα την vanir πολύ καλή, τούμπανο από features πολύ καλή μπαταρία και με τον kernel του dorimanx.

 

Χαχαχα.... Κατεβασε το πιο προσφατο update του Kernel V8.5 απο εδω http://dorimanx.shine.sk/LG/ .... Προσοχη παντα στο μοντελο

 

Όχι την 8.5 σε πολλούς και σε μένα κάνει sod και δεν ξυπνάει με τίποτα το κιν. Καλύτερα την 8.5.2 beta που προτείνουν πολλοί και δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

φίλε και εγω που ήρθα απο nexθs 5 ήταν οι πρώτες που δοκιμασα.τρεχουν αρκετά καλά ιδίως η slimrom πολύ γρηγορότερη και πολύ καλύτερη μπαταρία άπω της stock base αλλά δεν δουλεύουν τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικα του κινητού

.πχ το λαμπάκι πίσω στο πλήκτρο που ανάβει όταν έχεις κληση. χανεις την εφαρμογή της κάμερας κλπ.μονο το knock on δουλεύει.

θα είναι σαν έχεις nexus 5.

 

και το Knock off με βοήθεια εφαρμογής και launcher που να υποστηρίζει double tap και ρυθμίζεις να εκτελεί αυτή την εφαρμογή!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...