Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον παιδια πριν απο λήγω τελείωσα το στήσιμο G3 HOANG LAM 2.2!!(μιας και ειδα κατι καινουργιο ειπα να το δοκιμασω!! :p)σαν πρώτη ματια η ρομ δουλεύει αψογα και μπορώ να πω οτι δεν εχει καθολου lag σε σχεση με την cloudy:blink: προς το παρόν σαν πρώτη εντυπώσει φαίνεται καλύτερη απο την cloudy!!!!!:blink: βαλτε την αφοβα!!!περασα και τον dori και παει σφαιρα!!!:up:

 

απο καμερα εχει και την στοκ αλλα και την xdabbeb οποτε Γιωργο εισαι καλυμμένος:p

θα δω αυριο ολη την ημερα πως θα τα παει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και ρωταω εγω αμα η lamhoang ειναι αντιστοιχη της cloudy g3 γιατι δεν γινεται σαλος και με αυτη? Ισα ισα εχει και 2g/3g toggle και πλεον παιζει και σε dalvik οχι μονο σε art οπως παλια

Μακάρι να μπορούσα και γω σαν εσάς να αλλάζω της Rom σαν τα πουκάμισα.... Άλλα που χρόνος. Αυτό το συμπέρασμα έχω από τα σχόλια των συμφορουμιτων που την είχαν δοκιμασει και τότε δεν είχε ραδιο που το έχω για βασικο. Επίσης το xda είναι σημαντικός παράγοντας και αυτός δεν είναι μέσα, δεν ξέρω γιατί.

Αλήθεια Μάνθο παίζει το ραδιο;

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μπορούσα και γω σαν εσάς να αλλάζω της Rom σαν τα πουκάμισα.... Άλλα που χρόνος. Αυτό το συμπέρασμα έχω από τα σχόλια των συμφορουμιτων που την είχαν δοκιμασει και τότε δεν είχε ραδιο που το έχω για βασικο. Επίσης το xda είναι σημαντικός παράγοντας και αυτός δεν είναι μέσα, δεν ξέρω γιατί.

Αλήθεια Μάνθο παίζει το ραδιο;

μια χαρα παιζει φιλε μου!!!και ουτε εγω εχω το χρονο αν ετσι νομίζεις απο της 9 -->10 η ωρα με πήρε να το στήσω:lol::lol:

απλα αμα εχεις το μικροβιο βρίσκεις χρονο!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Link για lam hoang παιδιά?

 

http://www.htcmania.com/showthread.php?t=860219

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

LG G2 - Lam Hoang G3 ROM

και εγκατάσταση...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέο tweet από cloudyfa

 

αντε τον περιμένουμε με αγονία!!!!!:)

κατεβαστε απο εδω για πιο γρηγορα https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=nyCM&id=0B9LU9zwJvi5qcElPMzJ2bDFHSkk

Link to comment
Share on other sites

αντε τον περιμένουμε με αγονία!!!!!:)

κατεβαστε απο εδω για πιο γρηγορα https://docs.google.com/uc?export=download&confirm=nyCM&id=0B9LU9zwJvi5qcElPMzJ2bDFHSkk

 

Εντάξει με πεισατε...την κατέβασα και εγώ και ετοιμάζομαι για Σαββατιάτικο φλασάρισμα μαζί με τον καφέ.;)

Πάντως η CloudyG3 V2 έχει κάτσει άψογα μία εβδομάδα τώρα με στοκ κερνελ. Από την τελευταία επανεκκίνηση ελέω Xposed δεν έχει ξανακλησει το τηλέφωνο.

 

@Jonous η lamhoang είναι αδικημένη γιατί δεν υπάρχει στο Xda σε αντίθεση με τις Cloudy που είχαν μεγάλη υποστήριξη. Ακόμα και το Forum που έδωσε ο pdmi70 πιο πίσω για κατέβασμα εγώ δεν μπορώ να το παρακολουθήσω και να διαβάσω οδηγίες και τυχόν προβλήματα. Μόνο με μετάφραση (που είναι για γέλια βέβαια). Την ρομ την κατέβασα απο το google docs του Μάνθου...

[ATTACH]52215[/ATTACH]

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Και ρωταω εγω αμα η lamhoang ειναι αντιστοιχη της cloudy g3 γιατι δεν γινεται σαλος και με αυτη? Ισα ισα εχει και 2g/3g toggle και πλεον παιζει και σε dalvik οχι μονο σε art οπως παλια

Έτσι είναι.Όταν όλοι φώναζαν cloudy cloudy εγώ δοκίμαζα την LH v2 που είναι εξίσου καλή και σταθερή και έχει όπως λες και το 2g/3g toggle. Αλλά έχει ένα bug που έχουν όλες οι lg roms εκτός της cloudy, γι'αυτό και έφυγα, δεν συνδέεται ασύρματα σε ps3 controller, κάτι με τον bt driver υποθέτω. Αλλά αυτό λίγους τους απασχολεί, κατά τ'άλλα η rom είναι εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG Smart World έχει καταφέρει κανένας να το δουλέψει; Στις χώρες επιλογής δεν βγάζει Ελλάδα...
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι , αν οχι ολοι, σε dalvik!

Οι περισσοτεροι εχουμε xposed framework, αρα ετσι κι' αλλιως δεν μπορουμε!

Αν δεν το εχεις, δοκιμασε να μας πεις εντυπωσεις!

 

Το ρωταω γιατι εγω απο την μερα που την εβαλα την δουλευω σε art! δεν την δοκιμασα ουτε ωρα σε dalvik.αν εχω καταλαβει καλα σε dalvik εχει μεγαλυτερη αυτονομια η μπαταρια.

Κατεβαζω και εγω τωρα hoang lam 2.2.ωρα για αποχωρισμο απο την g3 2.0.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG Smart World έχει καταφέρει κανένας να το δουλέψει; Στις χώρες επιλογής δεν βγάζει Ελλάδα...

 

Βαλε Αγγλια να τα διαβαζεις Αγγλικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το LG Smart World έχει καταφέρει κανένας να το δουλέψει; Στις χώρες επιλογής δεν βγάζει Ελλάδα...

Καποια στιγμη παλαιοτερα το ειχα δουλεψει, βαζοντας σαν χωρα νομιζω Αγγλια! Αλλα μετα απο καιρο και αλλαζοντας διαφορες rom..... ξεχασα και τους κωδικους μου :p

δεν ξανασχοληθηκα μετα.....

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι.Όταν όλοι φώναζαν cloudy cloudy εγώ δοκίμαζα την LH v2 που είναι εξίσου καλή και σταθερή και έχει όπως λες και το 2g/3g toggle. Αλλά έχει ένα bug που έχουν όλες οι lg roms εκτός της cloudy, γι'αυτό και έφυγα, δεν συνδέεται ασύρματα σε ps3 controller, κάτι με τον bt driver υποθέτω. Αλλά αυτό λίγους τους απασχολεί, κατά τ'άλλα η rom είναι εγγύηση.

 

Μια ερώτηση, όταν καλείς κάποιον δείχνει μικρή ή μεγάλη φωτογραφία;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Στο g3 tweaksbox εχει ρυθμιση για μεγαλη εικονα.. Μολις ειδα οτι το toggle ενω αρχικα δειχνει κα την επιλογη 2g/3g αμα το πατησεις απο κει και περα αλλαζει μονο μεταξυ 2g ή 3g και χανει την επιλογη για το αυτοματο.. Βεβαια απο το μενου μια χαρα βαζεις ξανα αυτοματη επιλογη
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Στο g2 tweaksbox έχει ρύθμιση για μεγάλη εικόνα στης κλείσεις ? και αν ναι ποια είναι....?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο g2 tweaksbox έχει ρύθμιση για μεγάλη εικόνα στης κλείσεις ? και αν ναι ποια είναι....?

 

Όχι γιατί σε στοκ based roms είναι ήδη μεγάλη η εικόνα.

Η επιλογή είναι για G3 roms που βγαίνει αρχικά σε μικρό κυκλακι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια!!!

σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

θα περάσω τον dorimanx και μετά θα της δώσω να δοκιμάσει για καμιά βδομάδα αρχικά την lamhoang και μετά και την cloudy!!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια!!!

σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

θα περάσω τον dorimanx και μετά θα της δώσω να δοκιμάσει για καμιά βδομάδα αρχικά την lamhoang και μετά και την cloudy!!

Αν θελεις τη γνωμη μου (πολλοι μπορει να μη συμφωνησουν) αν ειναι να το δωσεις με G3 rom, και δεν το δουλευεις εσυ, να μην βαλεις dorimanx. Οπως εχει πει και ιδιος ο dev, δεν ειναι πολυ συμβατος με G3 rom's.

Εγω σε 15 μερες με dori ειχα 5 SOD'S. Ασε καλυτερα τον μαμα kernel της καθε rom, ή στην cloudyG3 2.0 βαλε τον bruce kernel, ειναι σχεδον "μαμα" μεν αλλα πολυ σταθερος και αρκετα καλη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις τη γνωμη μου (πολλοι μπορει να μη συμφωνησουν) αν ειναι να το δωσεις με G3 rom, και δεν το δουλευεις εσυ, να μην βαλεις dorimanx. Οπως εχει πει και ιδιος ο dev, δεν ειναι πολυ συμβατος με G3 rom's.

Εγω σε 15 μερες με dori ειχα 5 SOD'S. Ασε καλυτερα τον μαμα kernel της καθε rom, ή στην cloudyG3 2.0 βαλε τον bruce kernel, ειναι σχεδον "μαμα" μεν αλλα πολυ σταθερος και αρκετα καλη μπαταρια!

 

θα της κάνω ολοκληρωμένη ενημέρωση για το τι μπορει να συμβεί με την αλλαγή που θα κάνουμε...

θα το εχω κατα νου πάντως και σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφόρηση...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια πριν απο λήγω τελείωσα το στήσιμο G3 HOANG LAM 2.2!!(μιας και ειδα κατι καινουργιο ειπα να το δοκιμασω!! :p)σαν πρώτη ματια η ρομ δουλεύει αψογα και μπορώ να πω οτι δεν εχει καθολου lag σε σχεση με την cloudy:blink: προς το παρόν σαν πρώτη εντυπώσει φαίνεται καλύτερη απο την cloudy!!!!!:blink: βαλτε την αφοβα!!!περασα και τον dori και παει σφαιρα!!!:up:

 

απο καμερα εχει και την στοκ αλλα και την xdabbeb οποτε Γιωργο εισαι καλυμμένος:p

θα δω αυριο ολη την ημερα πως θα τα παει!!!

 

Eχασα επεισοδια αυτες τις μερες με τις rom μου φενεται...Εχω πλακωθει στα συγκριτικα καμερας με το g2 και δεν εχω ασχοληθει καθολου....(αληθεια τα ειδατε καθολου στο αλλο νημα? Ο vanas και ο vag ηταν εκει εσεις αφαντοι!!! :p:p

 

Μανθο κομπλε σε ευχαριστω για την ενημερωση! Τι rom ειναι αυτη καινουργια? αντε παλι τα flash θα αρχισω....:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...