Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαζεύω τα αρχεία για απο την Sotmax Ultimate Stock V9+ γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μην πέσω στον πειρασμό...!:food: Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Recovery wipe(cache,dalvik cache,system,data)την sotmax v9+ θα βάλεις όχι την 9;)

Bαγγελη το διπλο ταπ για να ανοιγει-κλεινει η οθονη σου δουλευει;Εμενα μονο οταν θελω να την κλεισω.Πρεπει να πατησω το πισω μπουτον της συσκευης γαι να ανοιξει...:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Bαγγελη το διπλο ταπ για να ανοιγει-κλεινει η οθονη σου δουλευει;Εμενα μονο οταν θελω να την κλεισω.Πρεπει να πατησω το πισω μπουτον της συσκευης γαι να ανοιξει...:(

Μια χαρά δουλεύει:)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει:)

Ρυθμιση για αυτο υπαρχει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιση για αυτο υπαρχει;

Δες σε πρωτη φαση αν ειναι σιγουρα ενεργοποιημενο απ' τις Ρυθμισεις- Χειρονομιες.

Αν ειναι, δοκιμασε κι αυτο (αν δεν το εχεις κανει ηδη):

Μπες κρυφο μενου (εκει που περνεις τηλεφωνο γραψε 3845#*802#)

Mετα settings

Kαι μετα update touch firmware

Link to comment
Share on other sites

Δες σε πρωτη φαση αν ειναι σιγουρα ενεργοποιημενο απ' τις Ρυθμισεις- Χειρονομιες.

Αν ειναι, δοκιμασε κι αυτο (αν δεν το εχεις κανει ηδη):

Μπες κρυφο μενου (εκει που περνεις τηλεφωνο γραψε 3845#*802#)

Mετα settings

Kαι μετα update touch firmware

Mπηκα αλλα το update touch firmware δεν το ακουει...παταω αλλα ειναι νεκρο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mπηκα αλλα το update touch firmware δεν το ακουει...παταω αλλα ειναι νεκρο.

Δεν το εχω χρειαστει να σου πω την αληθεια ο ιδιος, αλλα νομιζω απλα το πατας περιμενεις μερικα δευτερα, κανε και ενα reboot να δουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω χρειαστει να σου πω την αληθεια ο ιδιος, αλλα νομιζω απλα το πατας περιμενεις μερικα δευτερα, κανε και ενα reboot να δουμε!

Μπα τιποτα...ξαναγυρναω στην CloudyG3 2.0

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια παιδια, γυρισα στην stock rom (μετα απο cloudy) και βλεπω μεσα στην μνημη τηλεφωνου του συστηματος να υπαρχει ενας φακελλος root ο οποιος ειναι κενος, τι παιζει αραγε? λετε αν χρειαστει service να την πατησουμε? γιατι τον κρατησε? καποιος γνωστης να μας πει.... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μπα τιποτα...ξαναγυρναω στην CloudyG3 2.0

Αν θελεις σωνει και καλα να δοκιμασεις τη Sotmax, ξαναπερνα την ιδια παλι, μπορει κατι να μην ειχε "κατσει" καλα!!

Εγω με cloudyG3 και δοκιμαζοντας σημερα τη beta dorimanx 8.4.5 προς το παρων (μην το ματιασω) παμε καλα.

Στο σπιτι, πολυ browsing, tapatalk και σκαλισμα γενικως, πρωτη φορα ειδα κατι τετοιο.... στο 50% υπολοιπο μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις σωνει και καλα να δοκιμασεις τη Sotmax, ξαναπερνα την ιδια παλι, μπορει κατι να μην ειχε "κατσει" καλα!!

Εγω με cloudyG3 και δοκιμαζοντας σημερα τη beta dorimanx 8.4.5 προς το παρων (μην το ματιασω) παμε καλα.

Στο σπιτι, πολυ browsing, tapatalk και σκαλισμα γενικως, πρωτη φορα ειδα κατι τετοιο.... στο 50% υπολοιπο μπαταριας

Στον dorimanx με ρυθμίσεις Βαγγέλη ??

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστω τον Μαριο και τα υπόλοιπα παιδια που ασχοληθηκαν μου απάντησαν. Κατα δευτερον μιλησα με κοσμοτε κ φυσικα μου ειπαν οτι οφειλεται στο κινητο. Επισης τσεκαρισα ολα οτι ειναι κλειστα κ ειναι ολα. Το μονο που εκανα ειναι αναγκαστικα να βαλω δικτυα μονο 2g. Καποιο bug ειναι κ δεν μπορω να το βρω δυστυχως...αν δεν διορθωθει με βλεπω για αλλη ρομ και ειναι κριμα.

 

Ετυχε τωρα να διαβασωω αυτο το ποστ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56089844&postcount=7012

 

που φαινεται ο τυπος να εχει το ιδιο θεμα με σενα,κι εκανε ενα wipe cache και wipe davlik απο recovery και λυθηκε το προβλημα.

Δεν δοκιμαζεις κι εσυ μια να δεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στον dorimanx με ρυθμίσεις Βαγγέλη ??

Ναι, μ' αυτες τις ρυθμισεις. Μονο το "touch boost" δεν πειραξα, το αφησα default, γιατι ειναι νομιζω ηδη αρκετα χαμηλοτερο, συγκριτικα με τις προηγουμενες εκδοσεις!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

γενικα ειναι το τι θελεις να εχεις , μια χαρα ειναι η καμερα απο το g2 , ok δε φτανει την g3 αλλα λιγο το κακο, αν δε τις εχεις διπλα δεν μπορεις να καταλαβεις διαφορες, κοιταμε ποσα ειναι τα θετικα και ποσα τ αρνητικα και πρατουμε αναλογως :)

Την έβαλα την στοκ, και παρατηρώ ότι καταρχήν δεν υστερεί πουθενά σε ταχύτητα. Βέβαια έχω καιρό να βάλω στοκ και πιθανότατα να έχω ξεχάσει. Μαμά κερνελ μόνο root. Θα προσπαθήσω να το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζοντας τα προβλήματα των υπολοίπων για τον Dori 8.4 να πω πως δεν διαπίστωσα κανένα κόλλημα τρείς μέρες τώρα με τις ρυθμίσεις του Βαγγέλη. Και τα ξυπνητήρια μου όλα χτυπάνε κανονικά.

Η τελευταία επανεκκίνηση ήταν Πέμπτη πρωί επειδή δεν είχα σήμα (αλλά νομίζω ήταν θέμα Cosmote) στην δουλειά. Μόλις το γύρισα 2G ήταν όλα καλά.

Επίσης κάτι που παρατήρησα σήμερα και με εντυπωσίασε...με τρείς ώρες παιχνιδιού (Real Racing 3) η ανώτερη θερμοκρασία ήταν 42 βαθμούς. Εντυπωσιακό για Dorimanx(!!!)

Να σημειώσω πως από τότε που πέταξα το Greenify το τηλέφωνο μου δουλεύει καλύτερα. Πριν αργούσε ορισμένες φορές να ανοίξει η οθόνη...

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία cpu παίζοντας RR3, 42° ???

Με τίποτα....

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία cpu παίζοντας RR3, 42° ???

Με τίποτα....

 

Μπαταρίας...

Cpu έχω σταματήσει να την κοιτάω.:p

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαστε σε 4.4.2 και θέλουμε να περάσουμε τηνcloudy g3 την kitkat baseband πρέπει να την φλασαρουμε ή οχι;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όταν είμαστε σε 4.4.2 και θέλουμε να περάσουμε τηνcloudy g3 την kitkat baseband πρέπει να την φλασαρουμε ή οχι;

 

 

Οχι.......

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζοντας τα προβλήματα των υπολοίπων για τον Dori 8.4 να πω πως δεν διαπίστωσα κανένα κόλλημα τρείς μέρες τώρα με τις ρυθμίσεις του Βαγγέλη. Και τα ξυπνητήρια μου όλα χτυπάνε κανονικά.

Η τελευταία επανεκκίνηση ήταν Πέμπτη πρωί επειδή δεν είχα σήμα (αλλά νομίζω ήταν θέμα Cosmote) στην δουλειά. Μόλις το γύρισα 2G ήταν όλα καλά.

Επίσης κάτι που παρατήρησα σήμερα και με εντυπωσίασε...με τρείς ώρες παιχνιδιού (Real Racing 3) η ανώτερη θερμοκρασία ήταν 42 βαθμούς. Εντυπωσιακό για Dorimanx(!!!)

Να σημειώσω πως από τότε που πέταξα το Greenify το τηλέφωνο μου δουλεύει καλύτερα. Πριν αργούσε ορισμένες φορές να ανοίξει η οθόνη...

 

Ειχα και εγω αυτη την αργοπορια με το Greenify αλλα με τους beta Dori κανενα προβλημα ως τωρα, ολα πανε ρολοι χωρις εξτρα ρυθμισεις και etxreme battery profile μονο.

Κακα τα ψεματα με Dori εχω ξεχασει lag και υπερθεμανση που ειχα με stock, το μονο προβλημα ειναι καποια sod που ειχαμε οσοι φοραμε custom roms αλλα ο ανθρωπος και η ομαδα του δουλευουν μερα νυκτα με ολη τη σημασια των λεξεων για να τα επιλυσουν. Μπειτε xda να δειτε τι νεες καινοτομιες εχουν οι beta και κατασυνεπεια η 8.5 οταν βγει

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζοντας τα προβλήματα των υπολοίπων για τον Dori 8.4 να πω πως δεν διαπίστωσα κανένα κόλλημα τρείς μέρες τώρα με τις ρυθμίσεις του Βαγγέλη. Και τα ξυπνητήρια μου όλα χτυπάνε κανονικά.

Η τελευταία επανεκκίνηση ήταν Πέμπτη πρωί επειδή δεν είχα σήμα (αλλά νομίζω ήταν θέμα Cosmote) στην δουλειά. Μόλις το γύρισα 2G ήταν όλα καλά.

Επίσης κάτι που παρατήρησα σήμερα και με εντυπωσίασε...με τρείς ώρες παιχνιδιού (Real Racing 3) η ανώτερη θερμοκρασία ήταν 42 βαθμούς. Εντυπωσιακό για Dorimanx(!!!)

Να σημειώσω πως από τότε που πέταξα το Greenify το τηλέφωνο μου δουλεύει καλύτερα. Πριν αργούσε ορισμένες φορές να ανοίξει η οθόνη...

Τι rom φορας;

Σημερα το πρωι παλι σβηστη οθονη:mad:

Αρχισα τους πειραματισμους τωρα, εβαλα την beta 8.4.7 με ρυθμισεις Βαγγελη και εβγαλα και 'γω το Greenify...... για να δουμε τι "ψαρια" θα πιασουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα την στοκ, και παρατηρώ ότι καταρχήν δεν υστερεί πουθενά σε ταχύτητα. Βέβαια έχω καιρό να βάλω στοκ και πιθανότατα να έχω ξεχάσει. Μαμά κερνελ μόνο root. Θα προσπαθήσω να το αφήσω έτσι.

Σφαίρα πάει, άστο έτσι μια χαρά είσαι, μόνο root και τέλος ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι rom φορας;

Σημερα το πρωι παλι σβηστη οθονη:mad:

Αρχισα τους πειραματισμους τωρα, εβαλα την beta 8.4.7 με ρυθμισεις Βαγγελη και εβγαλα και 'γω το Greenify...... για να δουμε τι "ψαρια" θα πιασουμε!!!

 

Cloudy G3 V2. Από τις 17/9 που πέρασα την CloudyG3 δεν έχω αλλάξει ρομ. Και ούτε πρόκειται από ότι βλέπω.

Όσον αφορά το Greenify ανέκαθεν μου δημιουργούσε ψηλοπροβλήματα και δεν το πολυ εμπιστευόμουν.

Link to comment
Share on other sites

Cloudy G3 V2. Από τις 17/9 που πέρασα την CloudyG3 δεν έχω αλλάξει ρομ. Και ούτε πρόκειται από ότι βλέπω.

Όσον αφορά το Greenify ανέκαθεν μου δημιουργούσε ψηλοπροβλήματα και δεν το πολυ εμπιστευόμουν.

Και 'γω σχεδον μήνα την εχω (cloudyG3 2.0) και μου αρεσε πολυ!

Τις τελευταιες 3 μερες ειχα 2 SOD και 1 freeze, προφανως λογω kernel. Τις πρωτες 2-3 βδομαδες ειχα τον bruce χωρις "παρατραγουδα". Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω τι φταιει! Γιατι καποιοι εχουμε προβληματακια και καποιοι οχι; Με ιδια rom και ρυθμισεις;

Παντως (εκτος των προβληματων) οι τελευταιοι dorimanx εχουν βελτιωσει πολυ το μονο "μελανο" σημειο που βρηκα στη rom...... την αυτονομια!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το greenify δεν δημιουργει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα.

 

οι ανθρωποι δημιουργουν.

Τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...