Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα του πουν τις γνωστες ******** που λεει η LG HELLAS οτι ειναι παραεισαγωγη

 

Καμια σχεση φιλε.Δικαιουτε εγγυηση αν ειναι 16αρι κανονικα και με τον νομο.

Η procordia δεν ειναι arvato και καλο θα ειναι να το παει αν εχει θεμα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφου ακολουθησα τον οδηγο σας για root (και πηγαν ολα κομπλε) αργοτερα κατεβασα ενα app απο το aptoide. Εγινε το install και μου πεταξε κατι error και εχει κρασαρει τωρα. Δοκιμασα αυτο με το volume down και το power button για να γινει factory reset ξεκιναει την διαδικασια αλλα παλι κολλαει. Καμια ιδεα.
Link to comment
Share on other sites

Αφου ακολουθησα τον οδηγο σας για root (και πηγαν ολα κομπλε) αργοτερα κατεβασα ενα app απο το aptoide. Εγινε το install και μου πεταξε κατι error και εχει κρασαρει τωρα. Δοκιμασα αυτο με το volume down και το power button για να γινει factory reset ξεκιναει την διαδικασια αλλα παλι κολλαει. Καμια ιδεα.

 

recovery μπορεις να μπεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω custom recovery και ειμαι root μπορω να φλασαρω stock rom οπως ειναι;

 

Ναι μπορεις.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχης κατοχος και εγω απο σημερα!16αρι λευκο,αγγλικο!το κινητο ειναι υπεροχο αλλα εμεινα και εγω εκπληκτος με το ποσο μετριες ειναι οι φωτο με χαμηλο φωτισμο.τα μοντς στο xda για την καμερα δινουν μεγαλη βελτιωση στην καμερα ή δεν αξιζει τον κοπο να τα δοκιμασω;
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έκανα ήταν το root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

recovery μπορεις να μπεις ?

 

το μόνο που έκανα ήταν το root. δεν μπαίνει πουθενα..

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που έκανα ήταν το root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το μόνο που έκανα ήταν το root. δεν μπαίνει πουθενα..

 

Δεν κάνει boot; Δε μπαίνει σε recovery; Σε download mode, μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει boot; Δε μπαίνει σε recovery; Σε download mode, μπαίνει;

 

Το ανοιγω κανονικα. Βγαινει το lg logo και μετα μαυριζει η οθονη και αναβοσβηνουν τα led. Δοκιμασα το power+volume down με βγαζει σε οθονη factory hard reset παταω οκ ξεκιναει την διαδικασια bootαρει παλι μεχρι to lg logo και μετα μαυρη οθονη. Σε download μπαινει αλλα το pc δεν διαβαζει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Το ανοιγω κανονικα. Βγαινει το lg logo και μετα μαυριζει η οθονη και αναβοσβηνουν τα led. Δοκιμασα το power+volume down με βγαζει σε οθονη factory hard reset παταω οκ ξεκιναει την διαδικασια bootαρει παλι μεχρι to lg logo και μετα μαυρη οθονη. Σε download μπαινει αλλα το pc δεν διαβαζει το κινητο.

 

Δοκιμασες να περάσεις official όπως γράφει στη πρώτη σελίδα;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ενω παιρνω backup το IMEI και με root browser βλεπω τον φακελο στο τηλεφωνο,οταν συνδεω το κντ στο pc αυτος ο φακελος δεν εμφανιζεται για να τον κανω copy.Τι φταιει??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!Ενω παιρνω backup το IMEI και με root browser βλεπω τον φακελο στο τηλεφωνο,οταν συνδεω το κντ στο pc αυτος ο φακελος δεν εμφανιζεται για να τον κανω copy.Τι φταιει??

Με τί εκανες το backup;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε elthis πολύ ωραίο thread... Να προσθέσω μόνο ότι με αυτή την εφαρμογή μπορούμε να κατεβάσουμε το τελευταία stock firmware χωρίς να περιμένουμε να το ανεβάσει κάποιος... (Είναι για όλα τα κινητά της LG.)

 

 

Παιδια καλησπερα!Ενω παιρνω backup το IMEI και με root browser βλεπω τον φακελο στο τηλεφωνο,οταν συνδεω το κντ στο pc αυτος ο φακελος δεν εμφανιζεται για να τον κανω copy.Τι φταιει??

 

Για ένα περίεργο λόγο, είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα, έτσι το ανέβασα στο BOX και από εκεί το κατέβασα στο pc.. :p

Link to comment
Share on other sites

Αφου συνεδεσα και ξεσυνεδεσα το κντ στο pc μερικες φορες,δεησε και εμφανιστηκε ο φακελος του μπακ απ και καταφερα να το κανω copy.μη ρωτησετε τι φταιει,δεν ξερω,αν και πιστευω κατι στους drivers του pc!
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση custom recovery έγινε παιχνίδι με το νέο προγραμματάκι μέσω υπολογιστή.

Οι οδηγίες στον οδηγό άλλαξαν...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση custom recovery έγινε παιχνίδι με το νέο προγραμματάκι μέσω υπολογιστή.

Οι οδηγίες στον οδηγό άλλαξαν...:)

Εισαι Aρχηγάρα !!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ τώρα πάνω από semi-touch recovery να περάσω κατευθείαν Philz?

 

Μπορείς .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια βοήθεια θα ήθελα γιατί θα βαρέσω εγγεφαλικά. Έχω το g2 korean version και επειδή θέλω να βγάλω το root ακολούθησα τον οδηγό σας αλλά στο τέλος ανοίγει το τηλ και λέει '' δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει'' και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια βοήθεια θα ήθελα γιατί θα βαρέσω εγγεφαλικά. Έχω το g2 korean version και επειδή θέλω να βγάλω το root ακολούθησα τον οδηγό σας αλλά στο τέλος ανοίγει το τηλ και λέει '' δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει'' και δε μπορώ να κάνω τίποτα. Γνωρίζει κάποιος τι σημαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω? Ευχαριστώ.

Επαναφορά εργοστασιακών έκανες μετά την διαδικασία ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει με κανένα τρόπο, μήπως να ξαναπεράσω τη rom από την αρχή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επαναφορά εργοστασιακών έκανες μετά την διαδικασία ?

 

Βασικά αφού έβγαλα 2-3 φορές την μπαταρία ξεκόλησε :) Άβυσος η ψυχή του τηλεφώνου, ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει δυνατότητα να κάνω unroot χωρίς να φλασάρω από την αρχή επίσημη ρομ;

Όχι...10chars.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανω clear dalvik καποιας system εφαρμογης χωρις να χρειαστει να μπω σε recovery mode?

δεν εχω εγκαταστησει καποια recovery, bootαροντας σε recovery δεν βλεπω τιποτα (προφανως).

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να κανω clear dalvik καποιας system εφαρμογης χωρις να χρειαστει να μπω σε recovery mode?

δεν εχω εγκαταστησει καποια recovery, bootαροντας σε recovery δεν βλεπω τιποτα (προφανως).

Dalvik cache μπορείς να κάνεις με root explorer ,νομίζω (δεν είμαι σίγουρος ) κάνει και το titanium .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...