Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω περάσει την open Europe και έχω custom recovery,υπάρχει δυνατότητα να περάσω stock recovery και μετά να πάρω το update?

Κι αν ναι πως γίνεται;

 

Ο μόνος τρόπος να περάσεις την επίσημη αναβάθμιση όταν θελήσεις, είναι αυτός που περιγράφω στη πρώτη σελίδα.

Αν θες μετά να παίρνεις OTA, μείνε σε στοκ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα κάνουμε το "how to unroot" του οδηγού και περνάμε την επίσημη ΚΚ όταν με το καλό έρθει.....και μετά ξανά ρουτ;:happy:
Link to comment
Share on other sites

Edit: Το Viper4Android δουλεύει με τους περισσότερους music players. Αν έχετε πρόβλημα με το Google Play Player ή τον stock της LG, θα πρέπει να ανοίξετε με ένα File Manager Editor τον Build.prop (/system/build.prop), και να βρείτε τις γραμμές όπου θα τις αλλάξετε σε:

  • lpa.decode=true → lpa.decode=false
  • tunnel.decode=true → tunnel.decode=false
  • lpa.use-stagefright=true → lpa.use-stagefright=false

 

 

Τις αλλαγές αυτές τις κάνουμε έτσι κι αλλιώς;Θέλω να πω,πως θα καταλάβουμε αν υπάρχει πρόβλημα;

Σε εμένα π.χ. η πρώτη τιμή είναι true,η δεύτερη είναι false,και η τρίτη είναι true.Πρέπει να τις αλλάξω;

Link to comment
Share on other sites

Τις αλλαγές αυτές τις κάνουμε έτσι κι αλλιώς;Θέλω να πω,πως θα καταλάβουμε αν υπάρχει πρόβλημα;

Σε εμένα π.χ. η πρώτη τιμή είναι true,η δεύτερη είναι false,και η τρίτη είναι true.Πρέπει να τις αλλάξω;

 

Αν σε σου δουλεύει, δηλαδή αν δε δεις καμία διαφορά, αλλάζεις αυτές τις τιμές.

Εγώ μιας και Χρησιμοποιω τον stock music player έπρεπε να τις αλλάξω γιατί δε δούλευε.

Άλλοι αναφέρουν ότι δουλεύει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? το κινητό μου λέει στο κουτί 6WT αυτό από ότι διάβασα σημαίνει ότι είναι από taiwan.τι παίζει τώρα με το root και τις ιστορίες?κατεβάζω τα ίδια αρχεία που έχει εδώ ο οδηγός ή επειδή δεν είναι ευρωπαικό δεν μπορώ να κάνω κάτι?

 

επίσης θυμάμαι εποχες p970 που μπορούσαμε να αλλάξουμε τα kzd (νομίζω) και να το κάνουμε σε όποια ευρωπαική χώρα θέλουμε,μπορώ να κάνω το ίδιο και τώρα?δηλαδή αντί για taiwan Και να μου βγάζει ότι εφαρμογές να ναι να το κάνω "ευρωπαϊκό" ? με ή χωρίς root..

 

επίσης το μήνυμα στα ελληνικά μου δίνει μόνο 60 χαρακτήρες,πως μπορώ να το κάνω 160 όπως είναι κανονικά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? το κινητό μου λέει στο κουτί 6WT αυτό από ότι διάβασα σημαίνει ότι είναι από taiwan.τι παίζει τώρα με το root και τις ιστορίες?κατεβάζω τα ίδια αρχεία που έχει εδώ ο οδηγός ή επειδή δεν είναι ευρωπαικό δεν μπορώ να κάνω κάτι?

 

επίσης θυμάμαι εποχες p970 που μπορούσαμε να αλλάξουμε τα kzd (νομίζω) και να το κάνουμε σε όποια ευρωπαική χώρα θέλουμε,μπορώ να κάνω το ίδιο και τώρα?δηλαδή αντί για taiwan Και να μου βγάζει ότι εφαρμογές να ναι να το κάνω "ευρωπαϊκό" ? με ή χωρίς root..

 

επίσης το μήνυμα στα ελληνικά μου δίνει μόνο 60 χαρακτήρες,πως μπορώ να το κάνω 160 όπως είναι κανονικά?

Ευχαριστώ.

 

Τα ιδια αρχεια ειναι.

 

Μπορεις και εδω να βαλεις οποια ROM θες αρκει να ειναι για το ιδιο μοντελο (D802).

 

Settings/text message/character encoding και επελεξε default alphabet.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση,μάλλον βιάστηκα να ρωτήσω.με λίγο ψάξιμο τα βρήκα όλα και έφτιαξα :) σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

γεια.

1)οδηγος για noobia για το πως βαζουμε ρομ αλλεσ?

2)4.4.2? κανα νεο? πως βαζω αλλη ρομ απο π.χ.xda?

3)cyanogemod ? αμα βαλω την 11 την τελευταια και μετα ερθει η ΟΤΑ την παιρνω την 4.42?τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε official 4.4 στο xda μπορεί κάποιος να πει πως να φλασαρουμε γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Τώρα είμαι custom recovery και flex rom. Όχι πως αλλάζουν και πάρα πολλά άλλα θέλω να περάσω το mod με 4K ultra hd camera!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε official 4.4 στο xda μπορεί κάποιος να πει πως να φλασαρουμε γιατί μπερδεύτηκα λίγο. Τώρα είμαι custom recovery και flex rom. Όχι πως αλλάζουν και πάρα πολλά άλλα θέλω να περάσω το mod με 4K ultra hd camera!!!

 

Κανε λίγο υπομονή γιατί ακόμα δεν υπάρχει τρόπος root και custom recovery στην 4.4.2, άρα δε θα μπορείς να περάσεις το mod.

Ο τρόπος να περάσεις πάντως την official kit kat είναι ο ίδιος που έχω στον οδηγό, αλλά θα σε επαναφέρει σε stοck κατάσταση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες stock εννοείς pure Android ή lg stock?

Φυσικά LG Stock...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να περάσουμε 4.4 custom rom ?! Πειράζει που εμείς είμαστε 4.2.2 ? Επίσης ρε παιδιά τρώει άσχημο lag στην φωτογραφική! Το Sony Xperia z που έχω είναι τέρμα smooth!! Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στην εστίαση καθυστερεί πολύ.ελπίζω με την 4.4.2 να διορθωθεί αυτό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ψιλό απογοήτευση είναι! Την περίμενα καλύτερη! Το ois τπτ δεν κάνει! Και είναι αργή πολύ!

 

Οπότε παραμένει στα ίδια επίπεδα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ακριβώς ?

 

Ότι η κάμερα παραμένει ως έχει,αργή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα αυτον τον οδηγο για Unroot για να του βαλω custom rom και στο τελος αφου εκανε εγκατασταση κολλησε στο logo της lg,προσπαθω να πατησω συγχρονως τα κουμπια να μπω για hard reset και δε θελει,μια βοηθεια ρε παιδια εχω πελαγωσει!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα αυτον τον οδηγο για Unroot για να του βαλω custom rom και στο τελος αφου εκανε εγκατασταση κολλησε στο logo της lg,προσπαθω να πατησω συγχρονως τα κουμπια να μπω για hard reset και δε θελει,μια βοηθεια ρε παιδια εχω πελαγωσει!!

 

O οδηγος αυτος δεν ειναι για να βαλεις custom rom αλλα για καποια official rom.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ότι η κάμερα παραμένει ως έχει,αργή.

Που το ξερεις;

 

Ενδιαφερεται κανεις απο δω για miui ?

Ακου τι ρωταει!!!

Περιμενω πως και πως. Αν ηξερα πως θα αργουσε τοσο πολυ, και αν βγει ποτε, θα επαιρνα το Xiaomi Mi3 ή καποιο αλλο που να εχει λειτουργικη MIUI.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια που αναφέρεστε στην κάμερα.

Κάποια mod που υπάρχουν βελτιώνουν την ταχύτητα και τις φωτο σε νυχτερινή λήψη;

Link to comment
Share on other sites

Που το ξερεις;

 

 

Αυτό γραφεί ένας φίλος πιο πάνω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...