Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκει που λεει για τα patches και για τα bugs απο κατω δεν καταλαβαινω !

 

Κατεβαζεις την ρομ https://mega.co.nz/#!IZ4jXLRQ!hKIZYCM0vmhyORbDUxqdGqSjzDpkAGgO5_61wgmITKE

Κατεβαζεις το patch https://mega.co.nz/#!IYoFwIbK!DLHKSb-brhLmS38oWwTlCIJSb-d3BJ_topV2VT8a_gc

 

Aν εισαι root κι εχεις custom recovery philz τοτε περνας τα 2 αρχεια που κατεβασες στο κινητο σου σε σημειο που γνωριζεις που βρισκονται.

Μπαινεις σε recovery και πας στην διαδρομη που εχεις αυτα τα 2 αρχεια.

Κανεις Full Wipe (Wipe Date/Factory Rest, Wipe Cache, System)

Και φλασαρεις την ρομ.Χωρις να κανεις επανεκκινηση φλασαρεις και το patch.

Κανεις reboot και καλη διασκεδαση.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να με βοηθησει καποιος; Δε μπορω να κανω ροοτ με τιποτα. Εν'τελει προσπαθω να κανω hard reset, και να ξαναπροσπαθησω. Αλλα ουτε αυτο γινεται! Παταω τα 2 κουμπια και εμφανιζεται και εξαφανιζεται το logo της lg. Ουτε δονηση, ουτε εμφανιζονται τα home,back button για να τα αφησω και να με παει στις επιλογες για reset.. Τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ρουταρεις με kingoapp root

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το περασα, κομπλε μεχρι στιγμης, αν και μου φαινεται πολυ λιτη εκδοση.

 

HOW TO: Disable OTA

 

ΠΡΟΣΟΧΗ !! Αν σας έρθει ενημέρωση για ΟΤΑ update και έχετε περασμενο custom recovery μην διανοηθείτε να την περάσετε !!!

Πολυ απλά με custom recovery ΟΤΑ δεν κανουμε ποτέ, αν το επιχειρησετε δεν θα μπορείτε να εκκινήσετε πλην recovery.

Για να κόψουμε το Software Update της LG ελέω TWRP

Πάμε στον παρακάτω φάκελο /system/app/

και κάνουμε Rename σε .back (για μελλοντικη χρηση) τα αρχεία

LGDMSClient.apk

LGDMSClient.odex

Που βρισκω αυτο τον φακελο; Εψαξα αλλα δεν..

 

Επισης, πως μπορω να κατεβασω φουλ παιχνιδια και προγραμματα; Υπαρχουν φορουμς;

 

Τελος, επειδη το κινητο θα παει σε φιλο μου, προτεινετε να το κανω un-root ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Το περασα, κομπλε μεχρι στιγμης, αν και μου φαινεται πολυ λιτη εκδοση.

 

Που βρισκω αυτο τον φακελο; Εψαξα αλλα δεν..

 

Επισης, πως μπορω να κατεβασω φουλ παιχνιδια και προγραμματα; Υπαρχουν φορουμς;

 

Τελος, επειδη το κινητο θα παει σε φιλο μου, προτεινετε να το κανω un-root ή οχι;

Εφαρμογες και παιχνιδια κατεβαζεις νομιμα απο το Play Store. Οποτε μπες εκει και κατεβασε καποιον root explorer για να βρησκεις αρχεια και φακελους και μετα θα μπορεσεις να δεις τον φακελο system.

 

Αν θες σπασμενο παιχνιδι Googlαρεις, το κατεβαζεις (.apk) και κανεις την εγκατασταση στο κινητο.

 

Κρατα το root, ειναι πολυ χρησιμο. Απλως πες στον φιλο σου αμα δεν ξερει πολλα απο android να μην κανει πραματα που δεν καταλαβαινει και πριν ρωτησει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια για τον οδηγο!Βημα βημα εγινα root και περασα philz recovery πανευκολα!Παμε για cloudystock..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο σε εμένα δεν δουλεύει το ois? !! Μα καθόλου όμως!!! Επίσης μήπως να περιμένουμε αύριο την miui v6 όπως και πέρσι? !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το knock-knock δεν λειτουργει σε αυτη τη rom; Λειτουργει μονο για το ξεκλειδωμα, για το κλειδωμα ομως οχι..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

 

Μετα απο ενα random restart το g2 κανει reboot με το lg logo. Αναβουν τα λαμπακια αλλα δεν bootαρει καθολου.

Δοκιμασα με το lg r&d tool, του βαζω το .kdz file και ολες τις σχετικες ρυθμισεις και οταν παταω να ξεκινησει το update μου πεταει το παραθυρο που μπαινει σε διαδικασια download της rom και εγκαταστασης. Αφου γινει

το κινητο συνεχιζει να ειναι σε reboot φαση. Καμια ιδεα πως να το σωσω?

Edited by dr_nikiforos
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν σου έχει κανένας υποχρέωση να σου γράψει οδηγό και 2ον ψαχνε καλυτερα προτού εκφράσεις τις παρανοϊκές σου απαιτήσεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Θέλω να κάνω unroot το κινητό. Φτάνω στο σημείο που πατάω στο normal web upgrade test και αντι να μου βγάλει να επιλέξω χώρα και γλώσσα αυτό μου ανοίγει το lg mobile support tool

 

Τι κάνω λάθος;

:D
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν σου έχει κανένας υποχρέωση να σου γράψει οδηγό και 2ον ψαχνε καλυτερα προτού εκφράσεις τις παρανοϊκές σου απαιτήσεις..

:lol: +1 gsir

Link to comment
Share on other sites

επιτελους 8α γραψει καποιος εναν οδηγο για noobia? πως αλλαζω ρομ?ελεος....

Μηπως θελεις να ερθουμε σπιτι σου να σου φλασαρουμε την Rom που θες;Δεν ειναι τροπος αυτος και ουτε εχει κανενας την υποχρεωση να σε βοηθησει.Ψαξε καλυτερα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Βρε γαϊδούρια κάντε ότι σας ζητάει το παιδί και μετά περάστε μία κι από το σπίτι μου να μου ανοίξετε ένα βάζο γιατί γλιστράν τα χέρια μου.

 

On topic: Γνωρίζει κανείς σε τι στάδιο βρίσκεται το ξεκλείδωμα του BL?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

επιτελους 8α γραψει καποιος εναν οδηγο για noobia? πως αλλαζω ρομ?ελεος....

Αν ψαχνεις τροπο, να μη σε βοηθησει κανενας εισαι σε ΠΟΛΥ καλο δρομο.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βρε γαϊδούρια κάντε ότι σας ζητάει το παιδί και μετά περάστε μία κι από το σπίτι μου να μου ανοίξετε ένα βάζο γιατί γλιστράν τα χέρια μου.

 

On topic: Γνωρίζει κανείς σε τι στάδιο βρίσκεται το ξεκλείδωμα του BL?

 

Τι εννοείς?Αφού όλες οι custom recoveries έχουν το Loki patch που παρακάμπτει τον bootloader.Αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να flashαρουμε kernels. Που μου θες να σου ανοίξουμε και τα βάζα σου!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?Αφού όλες οι custom recoveries έχουν το Loki patch που παρακάμπτει τον bootloader.Αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να flashαρουμε kernels. Που μου θες να σου ανοίξουμε και τα βάζα σου!

 

Αντιπαρερχομαι του πικροχολου σχολιου σου.:nagger:

 

Άρα συνεχίζουμε κανονικά μέσω του bypass.:) Είπα μήπως μέσω του ξεκλειδώματος κερδίζαμε π.χ. σε stability. Μην παρεξηγηθώ, ακομα με stock kernel παιζω οπότε δεν ξέρω αν υπάρχουν σημαντικά θέματα.

Edited by renesis_87
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπηκα σε recovery και με το που μπηκα μου εσβησε ολα τα αρχεια δεν εκανα κατι καινουργιο απλα μπηκα σε recovery ! Ομως μετα αφου εχασα ολα τα αρχεια μου δεν μπορω να μπω σε recovery ! Μου βγαζει κατι σφαλματα και λεει να κανω επανεκκινηση η να κανω wipe και factory reset και μερικα ακομα ! Δοκιμασα να ξαναπερασω recovery απ την αρχη αλλα τιποτα ! Ακομα και να λανω root προσπαθησα ξανα αλλα τιποτα !τι να κανω ? Το κινητο τωρα δουλευει κανονικα αλλα ειμαι με custom rom ! Αν κανω unroot με βαση τον οδηγο θα μου περασει την 4.4.2 ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,υπάρχει τρόπος για root μόνο από το κινητό?χωρίς σύνδεσή υπολογιστή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,υπάρχει τρόπος για root μόνο από το κινητό?χωρίς σύνδεσή υπολογιστή.

 

Καλημέρα,

Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...