Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

 

Έχω πρόβλημα με το pc,μάλλον κανένα virus και μόλις πάω να ξεκινήσω το πρόγραμμα κάνει restart το pc.

Όπως και να χει χρησιμοποιώ τον οδηγό πού είναι στο thread με τους οδηγούς,σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω πρόβλημα με το pc,μάλλον κανένα virus και μόλις πάω να ξεκινήσω το πρόγραμμα κάνει restart το pc.

Όπως και να χει χρησιμοποιώ τον οδηγό πού είναι στο thread με τους οδηγούς,σωστά?

Yup! :)

10 χαρακτήρες

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

επιτελους 8α γραψει καποιος εναν οδηγο για noobia? πως αλλαζω ρομ?ελεος....

Αδελφέ μηπως θέλεις μαζί με τον οδηγό να σου κανουμε και μια πουτ@ν@ δωρο... αντε γιατι εχουμε ξεφυγει εντελως εδω μεσα νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Τις συντομεύσεις στην οθόνη ξεκλειδώματος μπορούμε να τις αλλάξουμε με κάποιες άλλες;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το pc,μάλλον κανένα virus και μόλις πάω να ξεκινήσω το πρόγραμμα κάνει restart το pc.

Όπως και να χει χρησιμοποιώ τον οδηγό πού είναι στο thread με τους οδηγούς,σωστά?

 

Μπορεις να κανεις ροοτ και με το kingo root app, googlαρετο, πανευκολο, εγω ετσι το εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Τις συντομεύσεις στην οθόνη ξεκλειδώματος μπορούμε να τις αλλάξουμε με κάποιες άλλες;

 

Ναι, ρυθμίσεις, προβολή, κλείδωμα οθόνης, συντομεύσεις!

Link to comment
Share on other sites

Aρχεια apk πως τα περναμε παιδια στην συσκευη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Aρχεια apk πως τα περναμε παιδια στην συσκευη;

Το πατας και κανεις εγκατασταση.

Εκτος αν εννοεις πως το περνας απο τον υπολογιστη στο κινητο. Ε τοτε σαν ενα οποιοδηποτε αρχειο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πατας και κανεις εγκατασταση.

Εκτος αν εννοεις πως το περνας απο τον υπολογιστη στο κινητο. Ε τοτε σαν ενα οποιοδηποτε αρχειο.

Ευχαριστω φιλε εβαλα κ τον file manager.Yπαρχει εφαρμογη ωστε να μου βγαινει σε παραθυρο μια ειδοποιηση απο email,facebook aκομα και οταν ειναι κλειστη η οθονη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε εβαλα κ τον file manager.Yπαρχει εφαρμογη ωστε να μου βγαινει σε παραθυρο μια ειδοποιηση απο email,facebook aκομα και οταν ειναι κλειστη η οθονη;

Δε χρειαζεται εφαρμογη. Αν εχεις ενεργοποιησει τις ειδοποιησεις αυτων που αναφερεις τοτε θα σου σκαει ειδοποιηση στη notification bar με ηχο σαν να ελαβες sms.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω το LG G2 σε 32gb εκδοση Hong Kong με V10D εκδοση αν του φλασαρω την Γερμανικη V20B kitkat 4.4.2 που ειναι για την 32gb εκδοση χωρις wipe data υπαρχει περιπτωση να ξεκινησει η συσκευη η θα μπρικαρει και θα πρεπει να να μπω σε recovery μετα; Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος οδηγός για τις άσχετες σαν και εμένα. Ελπίζω να καταφέρω να του κάνω ένα απλό root και τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μιας και έχουμε περάσει σε εποχή κιτ κατ και πρέπει να αλλάξω τον οδηγό για το πέρασμα της επίσημης και όχι μόνο, θα ήθελα αν κάποιος έχει κάνει τη διαδικασία να μου στείλει έναν οδηγό να τον προσθέσω.

Δυστυχώς άλλαξα συσκευή προς το παρόν και έχω χάσει τις εξελίξεις......

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Αν και τα εχω διαβάσει προηγουμένως αυτά που θα ρωτήσω θα ήθελα μια απλή διαβεβαίωση για όποιον γνωρίζει και θελει ν΄απαντήσει. Είμαι με root στη 4,2,2 με τη μαμά rom. Oταν με το καλό μου έρθει η η kikkat μεσω ΟΤΑ και κάνω την αναβάθμιση το χάνω το root σωστά; Δεν υπάρχει καποιος κίνδυνος να κολλήσει το κινητό (λέω μήπως θέλει clean install) αν το κανω κατευθείαν; Τέλος γενικώς αξίζει να παω στη 4,4;; ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος οδηγός για τις άσχετες σαν και εμένα. Ελπίζω να καταφέρω να του κάνω ένα απλό root και τίποτα άλλο.

 

Μα ένα root μόνο θέλει το κινητό.όλα τα υπόλοιπα είναι περιττοί πειραματισμοί.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα βγει root για 4.4.2 κιτ κατ ή δεν προβλέπεται???

 

Ότι θα βγει, θα βγει. Το πότε είναι το θέμα. Υπάρχει ήδη ένας τρόπος αλλά πρέπει να είναι λίγο tricky. Υπομονή. :)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα βγει, θα βγει. Το πότε είναι το θέμα. Υπάρχει ήδη ένας τρόπος αλλά πρέπει να είναι λίγο tricky. Υπομονή. :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να κανω root την συσκευη για να αυξησω τον ηχο γενικα.Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος οδηγος πως θα το κανω το root;Ειμαι στην 4.4.2 εκδοση εαν αυτο σας λεει κατι.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να κανω root την συσκευη για να αυξησω τον ηχο γενικα.Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος οδηγος πως θα το κανω το root;Ειμαι στην 4.4.2 εκδοση εαν αυτο σας λεει κατι.Ευχαριστω.

 

Για την 4.4.2 απ ότι ξέρω δεν έχει βγει ακόμα root. Αλλά ας το διαβεβαίωσουν και οι ειδικοί.

Link to comment
Share on other sites

Για την 4.4.2 απ ότι ξέρω δεν έχει βγει ακόμα root. Αλλά ας το διαβεβαίωσουν και οι ειδικοί.

Ναι βρε παιδια βοηθηστε να ξεστραβωθω και γω.Ακουω για root για αλλες version κτλ...:worry:

Βρηκα εδω http://www.editandroid.com/boost-speaker-headphone-volume-lg-g2-variants/ αυτον τον τροπο.Τι λετε;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδια βοηθηστε να ξεστραβωθω και γω.Ακουω για root για αλλες version κτλ...:worry:

Βρηκα εδω http://www.editandroid.com/boost-speaker-headphone-volume-lg-g2-variants/ αυτον τον τροπο.Τι λετε;

Φιλε μου αυτος ο τροπος αναφερεται ιδη στο πρωτο ποστ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...