Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου αυτος ο τροπος αναφερεται ιδη στο πρωτο ποστ.

Oποτε να προχωρησω με αυτον ετσι;Για το root υπαρχει συγκεκριμενος οδηγος;δεν θελω να πειραξω κατι αλλο.:)

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια.Εχω το LG G2 σε 32gb εκδοση Hong Kong με V10D εκδοση αν του φλασαρω την Γερμανικη V20B kitkat 4.4.2 που ειναι για την 32gb εκδοση χωρις wipe data υπαρχει περιπτωση να ξεκινησει η συσκευη η θα μπρικαρει και θα πρεπει να να μπω σε recovery μετα;

 

Μήπως σου βρίσκεται κάνα Λίνκ για την Γερμανικη για να δοκιμάσω και εγώ

Edited by jrgr
Link to comment
Share on other sites

Oποτε να προχωρησω με αυτον ετσι;Για το root υπαρχει συγκεκριμενος οδηγος;δεν θελω να πειραξω κατι αλλο.:)

Πρωτο ποστ!!!!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για επαναφορα απο 4.4.2 σε 4.2.2 πως ομως γινετε;Μονο ετσι θα κανω root.

 

Για επαναφορα απο 4.4.2 σε 4.2.2 πως ομως γινετε;Μονο ετσι θα κανω root που θελω.

Κανενας φιλοι μου δεν μπορει να βοηθησει;Εχω δοκιμασει κατι οδηγους αλλα τιποτα...:O

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κανενας φιλοι μου δεν μπορει να βοηθησει;Εχω δοκιμασει κατι οδηγους αλλα τιποτα...:O

Φλασαρεις το baseband για JB κι αν εχεις κρατησει backup της 4.2.2 το περνας απο recovery αλλιως περνας χειροκινητα την 4.2.2 stock.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις το baseband για JB κι αν εχεις κρατησει backup της 4.2.2 το περνας απο recovery αλλιως περνας χειροκινητα την 4.2.2 stock.

Μου ειναι ακαταλαβιστικα...Συγνωμη αλλα δεν υπαχουν οδηγοι για αυτα;Εχω φαει το google αλλα δεν ξερω πως να τα αναζητησω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να επιστρέψεις?

Δεν νομίζω ότι θα καθυστερήσει το root και για την 4.4

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως περιμένω το root για να προχωρήσω σε kitkat. Δεν αλλάζει συγκλονιστικα το κινητό για να πάω αμέσως στην 4.4.2.
Link to comment
Share on other sites

Για επαναφορα απο 4.4.2 σε 4.2.2 πως ομως γινετε;Μονο ετσι θα κανω root.

 

Περίμενε καλύτερα στην KK, δεν θα αργήσει και πολύ το root...

Παρόλα αυτά μπορείς να ακολουθήσεις την δεύτερη μέθοδο από αυτό τον οδηγό xda-"Method 2. edit host file". Δες και τα βίντεο.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καλημέρα,

Μιας και έχουμε περάσει σε εποχή κιτ κατ και πρέπει να αλλάξω τον οδηγό για το πέρασμα της επίσημης και όχι μόνο, θα ήθελα αν κάποιος έχει κάνει τη διαδικασία να μου στείλει έναν οδηγό να τον προσθέσω.

Δυστυχώς άλλαξα συσκευή προς το παρόν και έχω χάσει τις εξελίξεις......

 

Για το πέρασμα της επίσημης: xda-"Method 2. edit host file". Χρειάζεται όμως να δεις και το βίντεο οι οδηγίες μονο δεν φτάνουν.

Edited by Greek13
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...:)

 

Στη 1η σελίδα έχει προστεθεί οδηγός οδηγός για ''Walking Noobia'' και το πως να περάσουμε χειροκίνητα τις τελευταίες εκδόσεις Kit Kat στη συσκευή μας...:)

 

Τα credits για τον πολύτιμο χρόνο που μας χάρισε πηγαίνουν στον @firekostas!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για τον οδηγο και τη μεταφραση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...:)

 

Στη 1η σελίδα έχει προστεθεί οδηγός οδηγός για ''Walking Noobia'' και το πως να περάσουμε χειροκίνητα τις τελευταίες εκδόσεις Kit Kat στη συσκευή μας...:)

 

Τα credits για τον πολύτιμο χρόνο που μας χάρισε πηγαίνουν στον @firekostas!

 

Πέρασα όλο μου το βράδυ προσπαθώντας και με τους 2 τρόπους αλλά τίποτα . πατάω το start update και ενώ θα έπρεπε βάση τον οδηγό να μου βγάλει το παράθυρο με τις γλώσσες ,με πάει στο lg support tool λέγοντας μου ότι έχω την τελευταία έκδοση (είμαι σε 4.2 2 hk) κάποιος που έχει κάνει τον οδηγό καμιά βοήθεια παρακαλώ! !!!! Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να έχω από την αρχή συνδέμενο το τηλέφωνο στο pc ????

Link to comment
Share on other sites

To qemu.hw.mainkeys=1 κατάφερε κανείς να το περάσει στο build.prop στην 4.4.2 ;

Σε στοκ 4.4.2 δεν μπορώ να κάνω edit, παρόλο που την έχω ροοτάρει.

Sony Ericsson NEO V 4.1.1 rooted
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα όλο μου το βράδυ προσπαθώντας και με τους 2 τρόπους αλλά τίποτα . πατάω το start update και ενώ θα έπρεπε βάση τον οδηγό να μου βγάλει το παράθυρο με τις γλώσσες ,με πάει στο lg support tool λέγοντας μου ότι έχω την τελευταία έκδοση (είμαι σε 4.2 2 hk) κάποιος που έχει κάνει τον οδηγό καμιά βοήθεια παρακαλώ! !!!! Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να έχω από την αρχή συνδέμενο το τηλέφωνο στο pc ????

 

Κάτι έχεις κάνει λάθος τότε.αν τα κάνεις όλα σωστά δεν σε πετάει στο support tool,αυτή είναι η ουσία όλης της διαδικασίας να ξεγελάσει το st.Κάνε ότι λέω από την αρχή και ακολούθησε τον δεύτερο τρόπο,τον πρώτο τζάμπα τον έβαλα.Το τηλέφωνο και να μη το συνδέσεις σου λέει μετά να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός που προστέθηκε ισχύει αν έχω cloudy stock4.4.2 για να επιστρέψω στην 4.2.2 official και να λαβω ota την official 4.4.2;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός που προστέθηκε ισχύει αν έχω cloudy stock4.4.2 για να επιστρέψω στην 4.2.2 official και να λαβω ota την official 4.4.2;

 

Ναι ναι ειναι και για downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Φοράω open Europe 4.2 αν πάρω back up όλων των εφαρμογών μου με το titanium,μετά θα μπορώ να τις επαναφέρω χωρίς πρόβλημα στην Ελληνική 4.4? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις κάνει λάθος τότε.αν τα κάνεις όλα σωστά δεν σε πετάει στο support tool,αυτή είναι η ουσία όλης της διαδικασίας να ξεγελάσει το st.Κάνε ότι λέω από την αρχή και ακολούθησε τον δεύτερο τρόπο,τον πρώτο τζάμπα τον έβαλα.Το τηλέφωνο και να μη το συνδέσεις σου λέει μετά να το κάνεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ είσαι άρχοντας! !!!! Θα δοκιμάσω ξανά το βράδυ σε καθαρό pc που δεν έχει ούτε τους drivers καν . Να περάσω το LG suite και το support tool η να αρχίσω τον οδηγό αμέσως????

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ είσαι άρχοντας! !!!! Θα δοκιμάσω ξανά το βράδυ σε καθαρό pc που δεν έχει ούτε τους drivers καν . Να περάσω το LG suite και το support tool η να αρχίσω τον οδηγό αμέσως????

 

Τα καταφερα τελικά πέρασα την 4.4.2 αλλά μου έβγαλε ότι είμαι rooted.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ρομ που μπορουμε να βρουμε? οπως ειναι στις αρχικες σελιδες των galaxy

http://forum.xda-developers.com/lg-g2

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ πάντως να δοθεί root για την 4.4...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ανυπομονώ πάντως να δοθεί root για την 4.4...

 

Μακαρι να το δωσουν συντομα να ειναι ευκολα να το βαλεις αλλα και να το βγαλεις αν θελει καποιος για να μπορεσουμε να του βαλουμε τοσα καλουδια που υπαρχουν !!! :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια παιδια!Πηγα να περασω custom recovery κτλ και κολησε στο σημα της lg.Τωρα για να ξεπλοκαρει βασει οδηγου με πηγαινει στο cwm του Philz touch 6 version 6.0.4.5 Τι κανω τωρα;Ενας φιλος μου ειπε οτι δεν ειναι η σωστη αυτη...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...