Jump to content

G2 (D802) : Οδηγοί τροποποίησης / βελτίωσης της συσκευής


elthis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια. Αφου εχεις και τα τρια απο αυτα που σου εδωσα, αρχιζουμε.

Μπες στο recovery και επελεξε install zip (καπως ετσι) και βρες και επελεξε το philz-cloudy recovery.

Αφου τελειωσει πηγαινε στο power και κανε reboot to recovery.

Μετα σε καποιο μενου υπαρχει η επιλογη install new rom, επελεξε το. Αυτο θα σου διαγραψει τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις. Οχι τα αρχεια σου.

Μετα πηγαινε παλι install zip και βρες τωρα το kitkat baseband και καντο install.

Μετα κανε ακριβως το ιδιο αλλα επελεξε τη rom που κατεβασες.

Οταν αρχισει η διαδικασια θα σε ρωτησει το aroma ποια εκδοση εχεις και τι θες να κανεις. Επιλεγεις d802 και install rom.

Τελος. Αστο να τα κανει μονο του και μετα θα bootαρει στη CloudyStock1.2, υποψην οτι το πρωτο boot διαρκει παραπανω.

Ενημερωσε μας πως πηγε.

Φιλε μου ενταξει ολα!Μια χαρα μπηκε τωρα.Ολα πρεπει να ειναι ενταξει,θα τα δω.Μηπως ξερεις να μου δωσεις το λινκ για την αναβαθμιση της cameras το mod δηλαδη ,για να μην κανω παλι καμια βλακεια;Σε ευχαριστω παρα πολυ.Σημερα δεν πηγα για δουλεια για αυτο το πραγμα.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου ενταξει ολα!Μια χαρα μπηκε τωρα.Ολα πρεπει να ειναι ενταξει,θα τα δω.Μηπως ξερεις να μου δωσεις το λινκ για την αναβαθμιση της cameras το mod δηλαδη ,για να μην κανω παλι καμια βλακεια;Σε ευχαριστω παρα πολυ.Σημερα δεν πηγα για δουλεια για αυτο το πραγμα.:)

Ωραια, χαιρομαι.

Το mod δε θα το χρειαστεις. Το εχει εγκατεστημενο ηδη ο Cloudyfa αν και δεν ειναι ολοκληρωμενο. Αν το θες ειναι αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47982104 αν και δεν ξερω κατα ποσο ειναι συμβατο με custom 4.4.2 που εχουμε. Πρεπει να διαβασεις τα τελευταια σχολια.

Προσοχη στις οδηγειες!!!!!

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, χαιρομαι.

Το mod δε θα το χρειαστεις. Το εχει εγκατεστημενο ηδη ο Cloudyfa αν και δεν ειναι ολοκληρωμενο. Αν το θες ειναι αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=47982104 αν και δεν ξερω κατα ποσο ειναι συμβατο με custom 4.4.2 που εχουμε. Πρεπει να διαβασεις τα τελευταια σχολια.

Προσοχη στις οδηγειες!!!!!

Οχι με τιποτα δεν το πειραζω εαν ειναι.Και μαλλον δουλευει καλα γιατι πριν, περιμενα λιγο για να τραβηξω φωτο...Τωρα αμεσως πυροβολαει.Και μου φαινεται οτι η rom αυτη ειναι πολυ καλυτερη απο την 4.2.2 που ειχα.Και παλι ευχαριστω να εισαι παντα καλα, και να βοηθας και εμας τους ασχετους.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Οχι με τιποτα δεν το πειραζω εαν ειναι.Και μαλλον δουλευει καλα γιατι πριν, περιμενα λιγο για να τραβηξω φωτο...Τωρα αμεσως πυροβολαει.Και μου φαινεται οτι η rom αυτη ειναι πολυ καλυτερη απο την 4.2.2 που ειχα.Και παλι ευχαριστω να εισαι παντα καλα, και να βοηθας και εμας τους ασχετους.:)

Ωραια τοτε. Ο,τι χρειαστεις εδω ειμαστε. Απολαυσε την κινηταρα σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι με τιποτα δεν το πειραζω εαν ειναι.Και μαλλον δουλευει καλα γιατι πριν, περιμενα λιγο για να τραβηξω φωτο...Τωρα αμεσως πυροβολαει.Και μου φαινεται οτι η rom αυτη ειναι πολυ καλυτερη απο την 4.2.2 που ειχα.Και παλι ευχαριστω να εισαι παντα καλα, και να βοηθας και εμας τους ασχετους.:)

Εγω παντως φιλε μου εχω την Cloudystock 1.2 και περασα και το mod 2.2.1 του xdabbeb και μπορω να πω οτι μου αρεσε. Απλα κατεβαζεις τα 2 zip για back up και restore της stock καμερας πρωτα, παιρνεις το back up αρχικα και μετα φλασαρεις το mod (ετσι λεει και στις οδηγιες στο XDA). Δε σου επιμενω ομως να το βαλεις γιατι ειδα οτι "ταλαιπωρηθηκες" αρκετα :) και αν κατι παει στραβα θα τρελαθεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φιλε μου εχω την Cloudystock 1.2 και περασα και το mod 2.2.1 του xdabbeb και μπορω να πω οτι μου αρεσε. Απλα κατεβαζεις τα 2 zip για back up και restore της stock καμερας πρωτα, παιρνεις το back up αρχικα και μετα φλασαρεις το mod (ετσι λεει και στις οδηγιες στο XDA). Δε σου επιμενω ομως να το βαλεις γιατι ειδα οτι "ταλαιπωρηθηκες" αρκετα :) και αν κατι παει στραβα θα τρελαθεις :lol:

Ναι βρε φιλε μου καλα τα λες.Δεν σκεφτομαι να το βαλω γιατι φοβαμαι μην κανω καμμια χαζομαρα παλι...Παιδευομουν 3-4 μερες...Αφου τωρα το εστησα ετσι μην το σκαλιζω αλλο.Μπορει στο μελλον να βγει κατι ακομα καλυτερο mod για την camera κ ποιο ευκολο ασ πουμε.:O

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι οταν βγει το ρουτ για 4.4.2 θα αναρτηθει αναλυτικος οδηγος για εμας τους αρχαριους...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

για root σε 4.4.2. ισχυει ο αρχικος οδηγος?η υπαρχει αλλος?

edit:τωρα ειδα το ποστ του φιλου πανω!περιμενουμε δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμη με 4.2.2 την στοκ (6UK) και θα ήθελα να πειραματιστώ λιγάκι με κάποια custom και κατά προτίμηση αυτή την cloudy που γράφεται εδώ. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με τέτοια ζητήματα (root, recovery, roms κλπ) είναι εύκολο να γράψει κάποιος όσο αναλυτικά γίνεται τα βήματα που θα πρέπει να κάνω ? Σε περίπτωση που βάλω την cloudy εάν δεν μου αρέσει μπορώ να επιστρέψω σε official rom εύκολα ή είναι φασαρία μεγάλη?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμη με 4.2.2 την στοκ (6UK) και θα ήθελα να πειραματιστώ λιγάκι με κάποια custom και κατά προτίμηση αυτή την cloudy που γράφεται εδώ. Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με τέτοια ζητήματα (root, recovery, roms κλπ) είναι εύκολο να γράψει κάποιος όσο αναλυτικά γίνεται τα βήματα που θα πρέπει να κάνω ? Σε περίπτωση που βάλω την cloudy εάν δεν μου αρέσει μπορώ να επιστρέψω σε official rom εύκολα ή είναι φασαρία μεγάλη?

Βρε φιλε μου 19 μολις posts πισω ειναι η συνομιλια μου με τον giorgo για το πως θα περασει την CloudyStock 1.2. Κανε τον κοπο να την διαβασεις και αμα εχεις απορια ρωτα.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οταν ερθει η αναβαθμιση για 4.4.2 χανονται ολα τα αρχεια στη συσκευη κ οι επαφες αν δε παρεις back up? k που κανεις back up στη συσκευη η στον υπολογιστη?
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

οταν ερθει η αναβαθμιση για 4.4.2 χανονται ολα τα αρχεια στη συσκευη κ οι επαφες αν δε παρεις back up? k που κανεις back up στη συσκευη η στον υπολογιστη?

Τιποτα δε χανεται.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παίδες καλώς σας βρήκα και γω, σημερα αγορασα lg g2 16ari μαυρο PL.. 402 παρτιδα.

 

Νομιζω πως επιτέλους βρήκα αξιο διάδοχο του πολυαγαπημένου μου samsung wave.

 

Πρωτο android για μενα λοιπον αλλα σαν παλιος στο κουρμπετι(ms-dos klp) δεν ειχα κανα ιδιαίτερο πρόβλημα, του εκανα ρουτ,πηρα nandroid τα παντα ακομα και το imei, χτυπησα και μια cloudystock 1.2 για αρχη και βλέπουμε! :) πολυ ευκολοτερο το πραγμα απ'οτι περιμενα, ολα στο πιατο τα εχεις σχεδον.

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε ενημερωση ota για 4.4, ειμαι root..κατεβασα το update και στην εγκατασταση μου εβγαλε Err: 0x1111004, εκανε reboot και μου πεταξε μυνημα "This device is suspected in rooting. Software update is not available for rooted device"...ξαναδοκιμασα με προσωρινα unroot με το superuser, μια απο τα ιδια.. :(

 

καμια ιδεα?..εχω συνδεσει τωρα με το support tool και κατεβαζει μαλλον ολη τη rom (εναμιση κ κατι γιγα), εχω κανει backup καλου-κακου μπας και παιξει..

 

ρε παιδια λιγη βοηθεια..εκανα με τα χιλια ζορια το παραπανω update στην 4.4 μεσω της διαδικασιας του unroot που γραφει στην αρχικη σελιδα, το καλο ειναι οτι δεν εχασα δεδομενα, απο την αλλη ενω στο root checker μοτ βγαζει οτι δεν ειμαι root, οταν μπω σε download mode μου βγαζει B100 και με κοκκινα γραμματα Rooted....απ'οτι ξερω η 4.4 ακομα δε γινεται root, μπορει τουλαχιστον να γυρισει σε Unrooted?..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγη βοηθεια..εκανα με τα χιλια ζορια το παραπανω update στην 4.4 μεσω της διαδικασιας του unroot που γραφει στην αρχικη σελιδα, το καλο ειναι οτι δεν εχασα δεδομενα, απο την αλλη ενω στο root checker μοτ βγαζει οτι δεν ειμαι root, οταν μπω σε download mode μου βγαζει B100 και με κοκκινα γραμματα Rooted....απ'οτι ξερω η 4.4 ακομα δε γινεται root, μπορει τουλαχιστον να γυρισει σε Unrooted?..

Εισαι unrooted.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παίδες καλώς σας βρήκα και γω, σημερα αγορασα lg g2 16ari μαυρο PL.. 402 παρτιδα.

 

Νομιζω πως επιτέλους βρήκα αξιο διάδοχο του πολυαγαπημένου μου samsung wave.

 

Πρωτο android για μενα λοιπον αλλα σαν παλιος στο κουρμπετι(ms-dos klp) δεν ειχα κανα ιδιαίτερο πρόβλημα, του εκανα ρουτ,πηρα nandroid τα παντα ακομα και το imei, χτυπησα και μια cloudystock 1.2 για αρχη και βλέπουμε! :) πολυ ευκολοτερο το πραγμα απ'οτι περιμενα, ολα στο πιατο τα εχεις σχεδον.

 

σε 4.4.2 εκανες root?

Link to comment
Share on other sites

σε 4.4.2 εκανες root?

Η custom rom 4.4.2 που εβαλε (Cloudystock 1.2) ειναι απ' ευθειας ρουταρισμενη και με custom recovery! Αρχικα root προφανως εκανε στην 4.2.2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει αυτό όταν είμαι recovery τι να κάνω ? Βοηθήστε κάποιος που να ξέρει! Έχω πελαγώσει!

Τί προβλημα υπαρχει; Τί θες να κανεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φλασαρω τίποτα πλέον!

Ε πως να φλασαρεις αφου δεν εχεις custom recovery;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να ξαναροοταρω και να ξαναπεράσω custom recovery αλλά τίποτα! Και κολλάει στην διαδικασία unroot!

Μα δεν μπορεις να ρουταρεις την 4.4.2.

Πες μας τι θες να κανεις και που εισαι τωρα. Θες να βαλεις επισημη kitkat; Θες να βαλεις custom kitkat; Δε σε νοιαζει και απλως θες να εισαι ρουτ; Τί;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...