Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το per apps δεν το βρήκα...

Βρηκα per app fonts kai per app hacking.

Στο "κατέβασμα" του xposed framework βρηκα το app settings...:(

Το app settings είναι?

 

Ναι έχεις δίκιο αυτό είναι βέβαια να σου πω ότι δεν το έχω δοκιμάσει. Αν το κάνεις ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε τι έφτιαξες.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2437377

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχύει απλά θες και HLOS-BIN αρχείο όχι μόνο το modem.bin

 

 

 

Είσαι έτοιμος για την Γαλλική XEF με URDLV.

 

Ισχύει και για σένα ότι γράφει το μύνημα #222 για οδηγίες.

 

Τι περιέχει αυτό το HLOS.bin και πως το χρησιμοποιώ κατά το φλασάρισμα μόνο του modem.bin?

Link to comment
Share on other sites

Τι περιέχει αυτό το HLOS.bin και πως το χρησιμοποιώ κατά το φλασάρισμα μόνο του modem.bin?

 

Δεν ξέρω τι περιέχει πάντως πάει παρέα με το μόντεμ, αν περάσεις μόντεμ θες και το hlos του

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη όταν φορτωσω στο odin το mmodem.bin ξέρεις πως βάζω και το hlos.bin

 

Περνάς το modem.bin με ξετσεκαρισμενο το auto reboot στο Odin, μόλις περάσει κάνεις με το χέρι reboot σε download Mode και περνάς και το hlos

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Περνάς το modem.bin με ξετσεκαρισμενο το auto reboot στο Odin, μόλις περάσει κάνεις με το χέρι reboot σε download Mode και περνάς και το hlos

 

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το φλασάρισμα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για το φλασάρισμα αυτό?

 

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις και θες οδηγό;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις και θες οδηγό;

 

Έτσι βρε αδερφέ για τυφλοσούρτη.

Κατάλαβα ότι βάζβ στο phone του odin, αρχικά το modem.bin και φλασάρω.

Μετά βάζω πάλι στο phone του odin το nonhlos.bin και φλασάρω.

Με το τέλος του φλασαρίσματος και τo reboot ε'ιμαι κομπλέ.

 

Μα πως του ήρθε του Disigngears να αφαιρεί το modem στη urdlv μέθοδο του:confused:

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Το συγκεκριμένο θέμα αφορά το Root και μόνο. Όλα τα μηνύματα που αφορούσαν τροποποιήσεις/βελτιώσεις μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Το συγκεκριμένο θέμα αφορά το Root και μόνο. Όλα τα μηνύματα που αφορούσαν τροποποιήσεις/βελτιώσεις μεταφέρθηκαν στο αντίστοιχο θέμα.

 

 

Καλησπερα,μεσα στο θεμα ειχα ρωτησει αν υπαρχει αυτη τη στιγμη καποιο αξιοπιστο και ''σιγουρο'' rootαρισμα μαζι βεβαια με την ολη διαδικασια(tutorial,βημα προς βημα) και αν αυτη που παραθετει το θεμα στην αρχη εχει γινει απο καποιον με 100% επιτυχια...(μη κλαιω το κινητο μετα...:wacko: )+ειδα μεσα στη συζητηση οτι τα μελη λενε για το knox και ηθελα να ρωτησω...αν παει απο 0 σε 1 τι γινεται??? Επισης δεν με ενδαφερει να αλλαξει τπτ απο το κινητο π.χ μενου η οτιδηποτε αλλο απλα να μπορει να τρεχει εφαρμογες που απαιτουν root οπως για παραδειγμα την εφαρμογη droidsheep...ευχαριστω εκ των προτερων,θα περιμενω απαντηση το συντομοτερο...

Edited by Evoliasmenos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μεσα στο θεμα ειχα ρωτησει αν υπαρχει αυτη τη στιγμη καποιο αξιοπιστο και ''σιγουρο'' rootαρισμα μαζι βεβαια με την ολη διαδικασια(tutorial,βημα προς βημα) και αν αυτη που παραθετει το θεμα στην αρχη εχει γινει απο καποιον με 100% επιτυχια...(μη κλαιω το κινητο μετα...:wacko: )+ειδα μεσα στη συζητηση οτι τα μελη λενε για το knox και ηθελα να ρωτησω...αν παει απο 0 σε 1 τι γινεται??? Επισης δεν με ενδαφερει να αλλαξει τπτ απο το κινητο π.χ μενου η οτιδηποτε αλλο απλα να μπορει να τρεχει εφαρμογες που απαιτουν root οπως για παραδειγμα την εφαρμογη droidsheep...ευχαριστω εκ των προτερων,θα περιμενω απαντηση το συντομοτερο...

 

Δεν μου δουλεύει αυτή η εφαρμογή μάλλον δεν έχει κάνει αναβάθμιση για να λειτουργεί σε 4.3 jb. Οπότε αν θες ρουτ μόνο γι αυτό μην κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει αυτή η εφαρμογή μάλλον δεν έχει κάνει αναβάθμιση για να λειτουργεί σε 4.3 jb. Οπότε αν θες ρουτ μόνο γι αυτό μην κάνεις.

 

αν εχω καποιο smartphone που να εχει πιο παλια εκδοση android???π.χ σειρα 2 η 3....???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος και εγω απο σημερα,ηθελα να ρωτησω βλεπωντας οτι εγω ειμαι με mj2 μπορω να κανω το ροοτ οπως εδω στο οδηγο χωρις να γραψει το knox?
Link to comment
Share on other sites

αν εχω καποιο smartphone που να εχει πιο παλια εκδοση android???π.χ σειρα 2 η 3....???

 

Ναι κανονικά στην 4.2... Σίγουρα έχω κάνει πλάκες μεγάλες....

Σκέφτομαι να πάρω δεύτερο κινητό γιαυτό το λόγο και για το wifi kill που και αυτό δεν μου δουλεύει αλλά θέλω να πιστεύω πως θα κάνουν καμιά αναβάθμιση και θα το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δυστηχως

 

κριμα,να σου πω την αληθεια το λυπαμε να το ρισκαρω με την εγγυηση τοτε οποτε ισως αργοτερα αμα δω ειναι ολα οκ με την συσκευη για λιγο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά στην 4.2... Σίγουρα έχω κάνει πλάκες μεγάλες....

Σκέφτομαι να πάρω δεύτερο κινητό γιαυτό το λόγο και για το wifi kill που και αυτό δεν μου δουλεύει αλλά θέλω να πιστεύω πως θα κάνουν καμιά αναβάθμιση και θα το φτιάξουν.

 

ευχαριστω araditsa......;)

Edited by Evoliasmenos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έφτιαξα την MK2 την Γαλλική (XEF) για όσους έχουν γαλλικό.

 

Υπόψην δεν μπορώ να την τεστάρω αν λειτουργεί το URDLV σωστά και δεν θα χτυπήσει το KNOX και θα γίνει 1... ακολούθησα τη διαδικασία και έκανα ότι κάνω πάντα αλλά λόγο του ότι έχω ήδη τριπαρισμένο το Knox μου δεν μπορώ να την τεστάρω.

 

Περιμένετε αν θέλετε όσοι έχετε το γαλλικό τηλέφωνο να το κάνει και κανείς στο XDA να μάθουμε τι γίνεται.

Ισχύει και εδώ η διαδικασία του #222

 

N9005XXUDMK2_N9005OXXDMK3_N9005XXUDMJ7_XEF_VEGA_FULLROM

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα δει κάτι, λογικά bug διορθώνει οπότε υπομονή

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, θα φτιάξεις και την ελληνική όταν βγει?

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...