Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλευει κανονικα το τηλεφωνο αλλα δεν ξερω τι εχει συμβει τωρα.Δωσε μου τα φωτα σου αδερφε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
μην το πειράζεις τώρα ,για τις απορίες γράψε στο νημα που έδωσα πάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω , ο ίδιος οδηγός για Root ισχύει και για το P600 note 2014 Wifi ή υπάρχει κάτι άλλο;

Αν υπάρχει κανένα link plz

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν και βρισκω διαφορα στο ιντερνετ, μετα απο καιρο που μπουχτησα με τις βλακειες του kitkat και της sammy (μια δε παιζει το ενα..μια κοψαν το write στην sd card σε 3rd party apps...) ειπα να ρουταρω ...

Sm-n9005

4.4.2

XXUGNH1

 

Δεν θελω omega δεν θελω κατι αλλο...

υπαρχει καποιος οδηγος να μου προτεινετε;

Πραγματικα ειχα πει δεν θα ξανασχοληθω με root-custom roms κλπ ..τα χω βαρεθει..αλλα ηρθε η αναγκη..οποτε χωρις να παω μακρια απλα θελω root access...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και απο εμενα ,απο χθες εχω και εγω το ''εργαλειο:):)

 

========================================

 

Αν και βρισκω διαφορα στο ιντερνετ, μετα απο καιρο που μπουχτησα με τις βλακειες του kitkat και της sammy (μια δε παιζει το ενα..μια κοψαν το write στην sd card σε 3rd party apps...) ειπα να ρουταρω ...

Sm-n9005

4.4.2

XXUGNH1

 

Δεν θελω omega δεν θελω κατι αλλο...

υπαρχει καποιος οδηγος να μου προτεινετε;

Πραγματικα ειχα πει δεν θα ξανασχοληθω με root-custom roms κλπ ..τα χω βαρεθει..αλλα ηρθε η αναγκη..οποτε χωρις να παω μακρια απλα θελω root access...

'' Απο οτι ειδα φιλε μου στη samy ,επειδη εχω και εγω αυτο το firmware , ειναι το τελευταιο και μαλλον δεν μπορουμε ακομη , συμφωνα με αυτα που γραφει το νημα εδω ,αλλα και στους xda ....

 

==================

Μια ερωτηση στους ηδη γνωστες που το εχουν και πιο πολυ χρονο το κινητο ,αυτη εδω η μεθοδος ,την εχει ξαναδει κανεις ?? τυχαια την βρηκα χθες ,αλλα δεν εχω δοκιμασει ακομη ,περισσοτερο γιατι δεν ξερω γιατι firmware κανει ,αν και γραφει μεσα ,για ποιαδηποτε 4.4.2 ..σας την παραθετω να το δειτε....

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

απλα το αναφερω ,δεν εω δοκιμασει ...

http://galaxynote3root.com/galaxy-note-3-root/how-to-root-attverizon-galaxy-note-3-on-android-4-4-2/

nokia n95/omnia/omnia2/hd2/galaxy s/s2/s3/S4/S5/note2/note 3- 4-9-10+/ S7/S7 EDGE/S8 PLUS/S9 PLUS/A9 PLUS/huawei mate7-8-9 /MATE 10 LITE

GPS PRIMO 2.4-STREAT PILOT--COPILOT--NAVITEL-D/PAN-AUTOMAPA-NDRIVE-B/NROAD-NAVIGO-SYGIC-NAVITEL[/colorht]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Μπορεί να μου πει κάποιος αν με το ροοτ διαγράφονται και οι επαφές μου? Επίσης με τα παιχνίδια τι μπορώ να κάνω για να μην χάσω τα save?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

δοκίμασα να το ρουτάρω με towelroot αλλά μου βγάζει μήνυμα device not supported..... γιατι΄?

υπάρχει κάποιος φρεσκαρισμένος οδηγός για ρουτάρισμα και εγκατάσταση custom recovery?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δοκίμασα να το ρουτάρω με towelroot αλλά μου βγάζει μήνυμα device not supported..... γιατι΄?

 

μετά από ένα update (πρόσληψη geohot στη google) έκλεισε η τρύπα που έβρισκε το towelroot!

 

υπάρχει κάποιος φρεσκαρισμένος οδηγός για ρουτάρισμα και εγκατάσταση custom recovery?

 

+1 κάντε κάτι για εμάς τους noobαδες! παρακαλώ!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας. Σαν καινουργιος στην παρεα σας και σαν παλιος κατοχος s3 θελω να το ροοταρω. Κοιταξα τον οδηγο σας στην πρωτη σελιδα αλλα δεν βρηκα το xxgng1.. για να κατεβασω το tar;; Υπαρχει καποιος πιο προσφατος οδηγος;; Η κάποιος αλλος τροπος;; Οσο για να γραψει το knox δεν με νοιαζει.. απλα θελω μονο ροοτ χωρις recovery και κερνελ.. για να περασω το xpsosed installer και αλλες 2 3 εφαρμογες ροοτ που θελω.. λεω να ηρεμησω σιγα σιγα με τις customies...

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Σαν καινουργιος στην παρεα σας και σαν παλιος κατοχος s3 θελω να το ροοταρω. Κοιταξα τον οδηγο σας στην πρωτη σελιδα αλλα δεν βρηκα το xxgng1.. για να κατεβασω το tar;; Υπαρχει καποιος πιο προσφατος οδηγος;; Η κάποιος αλλος τροπος;; Οσο για να γραψει το knox δεν με νοιαζει.. απλα θελω μονο ροοτ χωρις recovery και κερνελ.. για να περασω το xpsosed installer και αλλες 2 3 εφαρμογες ροοτ που θελω.. λεω να ηρεμησω σιγα σιγα με τις customies...

 

Σχετικά με το xposed framework απλά να σε ενημερώσω πως δεν λειτουργεί ακόμα σε Samsung stock ή TouchWiz based Roms από Lollipop και πάνω (5.0.x).

Τώρα όσον αφορά τον οδηγό για root αν θες να κρατήσεις τον Knox 0x0 μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό εδώ .

Αν δεν σε ενδιαφέρει και δεν θες να μπεις στη παραπάνω διαδικασία μπορείς να ακολουθήσεις τον κλασσικό τρόπο του CF-root από εδώ (τρίτο post). Αν έχεις θέμα με τον τρόπο μπορείς να ρίξεις μία ματιά και στον οδηγό της υπογραφής μου όσον αφορά τον CF τρόπο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να απευθυνθείς και στο νήμα των τροποποιήσεων της συσκευής σου - Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note 3 (SM-N9005) -.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το xposed framework απλά να σε ενημερώσω πως δεν λειτουργεί ακόμα σε Samsung stock ή TouchWiz based Roms από Lollipop και πάνω (5.0.x).

Τώρα όσον αφορά τον οδηγό για root αν θες να κρατήσεις τον Knox 0x0 μπορείς να ακολουθήσεις τον οδηγό εδώ .

Αν δεν σε ενδιαφέρει και δεν θες να μπεις στη παραπάνω διαδικασία μπορείς να ακολουθήσεις τον κλασσικό τρόπο του CF-root από εδώ (τρίτο post). Αν έχεις θέμα με τον τρόπο μπορείς να ρίξεις μία ματιά και στον οδηγό της υπογραφής μου όσον αφορά τον CF τρόπο.

 

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να απευθυνθείς και στο νήμα των τροποποιήσεων της συσκευής σου - Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note 3 (SM-N9005) -.

o 2oς τροπος απο οτι βλεπω ειναι ο κλασικος που καναμε root στα παλια galaxy.. Δεν με νοιαζει για το knox γτ δεν εχω εγγυηση.. Μια τελευται ερωτηση.. Αν το ροοταρω θα παρω την 5;; Μονο ροοτ χωρις να αλλαξω recovery. H επειδη θα γραψει ο κνοχ θα εχουμε θεμα;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά μόλις πήρα το Samsung galaxy note 3 και θέλω να κάνω root. Δεν έχω ούτε την mj3 ούτε την mj1.Μου ήρθε με lollipop μπορώ να κάνω root με τον πρώτο οδηγό;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα. Σήμερα προσπάθησα να κάνω ρουτ στη συσκευή μου αλλά όταν ενώ συνδέω κανονικά το κινητό και το αρχείο στο οντιν πατάω σταρτ ξεκινάει και στη μέση βγάζει fail. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε απαντήσεις από αυτό το post ακόμη;

Έχω AP N9005XXUGB0K6. Ποιό αρχείο tar κατεβάζω στο βήμα 1;

 

Edit: Τελικά φαίνεται ότι πλέον υπάρχουν απλούστερες λύσεις. Ακολούθησα αυτόν τον οδηγό και έκανα root εύκολα.

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα παιδιά πιστεύω ότι αναφέρομαι στο σωστό μέρος. έχω ενα note 3 n9005xxugbpb1 και έχω κάνει σχεδόν τα πάντα με τούς οδηγούς που λέτε για root άλλα τίποτα μου βγάζει συνεχεία τα παρακάτω και μένει εκεί. Παρακαλώ βοηθεια :cry::cry: !

 

δύστυχος δεν καταφέρνω να ανεβάσω φώτο όποτε το γράφω.

 

στην οθόνη του κινητού. SECURE CHECK FAIL : recovery

στο odin3. Odin engine v(ID:3,1005)..

File analysis..

SetupConnection..

Initialzation..

Get PIT for mapping..

Firmware update start..

SingleDownload.

recovery.img

NAD Write Start!!

FAIL! (Auth)

complete(Write) operation failed.

all threads completed. (succeed 0/ failed 1)

 

μου είπαν οτι είναι κλειδωμένος ο bootloander ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω?

Edited by Teraros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...