Jump to content

Galaxy Note 3 : Πλήρης οδηγός για Root (De la Vega method from XDA)


BlueChris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά καλές γιορτές να έχουμε ,έχω χάσει την μπάλα με το root στο note 3 τελικά με:

AP N9005XXUDMJ7

CP N9005XXUDMJ7

CSC N9005OXXDMJ5

μπορώ να κάνω root????????

:lost::lost::lost::lost::lost:

 

Μπορείς αλλά θα γράψει το κνοξ και σημαίνει απώλεια εγγύησης.

Όσο για τους περιορισμούς τις σαμσουνγκ για τον φίλο πιο πάνω το ήξερες πριν το αγοράσεις έτσι δεν είναι; συμφωνώ μαζί σου ότι δεν θέλω περιορισμούς αλλά το ήξερα πριν το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 615
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο αποτυχημενη προσπαθεια να κανω ροοτ την συσκευή μου σταματησε να δουλευει το wifi. Μετα απο προσπαθεια την επανεφερα αλλά δεν δουλευει το ΚΝΟΧ. Δεν με ενδειαφερει η εγγύηση αλλά η λειτουργία του ΚΝΟΧ. είναι δυνατον να συμβεί αυτό? Αν μπορει κάποιος ας βοηθείσει
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Αραδίτσα εγώ δεν είχα ιδέα για όλα αυτά. Το note το πήρα κατά τύχη μάλλον γιατί παρήγγειλα το lg g2 και μου είπαν ότι τελικά δεν μπορούσαν να το έχουν αυτή την εβδομάδα και θα έρθει από τις 3 του μήνα. Εγώ όμως πετάω για Αγγλία αύριο το πρωί και δε μπορώ να πάω χωρίς κινητό. Συνεπώς ρώτησα αν προλαβαίνουμε να έχουμε το note και μου είπαν ναι. Έτσι παρήγγειλα αυτό τελικά. Δεν είχα ασχοληθεί καθόλου με το να ερευνήσω για custom roms, kernels κτλ δεδομένου κιόλας ότι στο παρελθόν είχα όλα τα premium samsung smartphones (galaxy s, s2, s3) τα οποία δεν είχαν κανέναν περιορισμό και άρα ήμουν σίγουρος για το αποτέλεσμα.

Το παραλαμβάνω λοιπόν, το ανοίγω και λέω θα το δουλέψω λίγο στοκ να δω πως λειτουργεί και μετά θα φλασάρω σαν να μην υπάρχει αύριο. Για να συνειδητοποιήσω ότι δε μπορώ να κάνω τίποτα χωρίς να χάσω την εγγύηση.

Ξενέρωσα τόσο πολύ όσο δεν έχω ξενερώσει ποτέ στη ζωή μου. Και αυτομάτως άρχισα να σκέφτομαι να το πουλήσω, να το κάνω ανταλλαγή με g2, να το σπάσω....Κρίμα δηλαδή γιατί είναι πραγματικά καλό κινητό.

Edited by Wacko_GR
Link to comment
Share on other sites

Α σου έτυχε στραβη τότε οκ. Πιστεύω πως θα βρεις για ανταλλαγή λογικά, δες το και ότι σε φωτίσει ο θεός.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, θα σου ετοιμάσω μόνο το csc να το περάσεις.

 

Αδερφε εχουμε καμια εξελιξη, γιατι εχω μεινει λιγο ξεμπαρκος, χωρις το CSC. Δεν ξερω τι αλλαζει που δεν μου το εμφανιζει, αλλα καλυτερα δε θα ταν να το φορτωναμε και αυτο? :)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έλα σε ξέχασα, κάνε μου μια χάρη, δες αν μέσα στο φάκελο system έχεις μέσα csc folder και αν ναι δες το αρχείο εκεί salescode.dat τι γράφει μέσα του.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έλα σε ξέχασα, κάνε μου μια χάρη, δες αν μέσα στο φάκελο system έχεις μέσα csc folder και αν ναι δες το αρχείο εκεί salescode.dat τι γράφει μέσα του.

 

Οχι δεν εχω τετοιο φακελο/αρχειο. Εκανα αναζητηση και με root explorer και δεν εχω αρχειο "salescode.dat".

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα, θα συνδεθώ στο δουλειά να σου φτιάξω μόνο το csc, περίεργο πάντως γιατί στο αρχείο που ανέβασα υπάρχει μέσα.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Οκ κατάλαβα, θα συνδεθώ στο δουλειά να σου φτιάξω μόνο το csc, περίεργο πάντως γιατί στο αρχείο που ανέβασα υπάρχει μέσα.

 

Ωραια θα περιμενω, σε ευχαριστω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

κοίτα μέχρι τώρα είχα s2,s3,s4 και τώρα το note 3 όλα τα είχα με root, δεν μου έβγαλε κανένα κινητό πρόβλημα για να έχω θέμα με το service, λες να περιμένω μήπως βγει κάτι για να μην γράψει το knox?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αλλά θα γράψει το κνοξ και σημαίνει απώλεια εγγύησης.

Όσο για τους περιορισμούς τις σαμσουνγκ για τον φίλο πιο πάνω το ήξερες πριν το αγοράσεις έτσι δεν είναι; συμφωνώ μαζί σου ότι δεν θέλω περιορισμούς αλλά το ήξερα πριν το αγοράσω.

 

κοίτα μέχρι τώρα είχα s2,s3,s4 και τώρα το note 3 όλα τα είχα με root, δεν μου έβγαλε κανένα κινητό πρόβλημα για να έχω θέμα με το service, λες να περιμένω μήπως βγει κάτι για να μην γράψει το knox?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω τετοιο φακελο/αρχειο. Εκανα αναζητηση και με root explorer και δεν εχω αρχειο "salescode.dat".

 

Αδερφε εχουμε καμια εξελιξη, γιατι εχω μεινει λιγο ξεμπαρκος, χωρις το CSC. Δεν ξερω τι αλλαζει που δεν μου το εμφανιζει, αλλα καλυτερα δε θα ταν να το φορτωναμε και αυτο? :)

 

Έτοιμος φίλε μου.. σόρρυ που άργησα. ΜΚ2_XEF_CSC

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος φίλε μου.. σόρρυ που άργησα. ΜΚ2_XEF_CSC

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Και οδηγιες? Το ιδιο με πριν απλως τωρα φορτωνω μονο CSC στο ODIN? Δεν χρειαζεται να ξανακανω root, ή να περασω παλι AP/CP ε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα απλά το περνάς με Odin, αν έχεις winrar δες τι έχει μέσα το tar, απλά το csc φάκελο που σου λείπει.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

κοίτα μέχρι τώρα είχα s2,s3,s4 και τώρα το note 3 όλα τα είχα με root, δεν μου έβγαλε κανένα κινητό πρόβλημα για να έχω θέμα με το service, λες να περιμένω μήπως βγει κάτι για να μην γράψει το knox?

 

Μια από τα ίδια με S2 και S3..τώρα τι να πω αν μου το φυλάει για το note είμαι γκαντέμης :-P

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Από την ώρα που το πήρατε και εφόσον είστε αποφασισμένοι να το ρουταρετε καλώς, απλά δώστε καμιά 15 μέρες μη βγάλει τίποτα και μετά ροοτ.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα απλά το περνάς με Odin, αν έχεις winrar δες τι έχει μέσα το tar, απλά το csc φάκελο που σου λείπει.

 

Παλι τπτ, δεν εχω καθολου CSC. Το περασα εκανα επανεκκινηση στο λογισμικο και παλι μου δειχνει μονο AP/CP. Επισης με το που bootara αρχισε να μου κατεβαζει καποια samsung apps/ samsung watch και english us keyboard. Και ανοιξε και το super su και λεει samsung knox was detected would you like to attmept to disable, πατησα yes και ειπε succesful. Τι επαιξε παλι?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν είχα αφήσει πότε το supersu να ξηλώσει το knox οπότε έβγαλες φίδι από την τρύπα, τώρα για το csc τι να πω, δεν έχει λογική που δεν στο περνάει. Είσαι αθηνα; μήπως να βρισκόμασταν κάπως να το κοιτούσα Live.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Κατοχος και γω νοτε3 εχω την εκδοση βασικου φασματος Ν9005XXUDMJ7(AP:N9005XXUDMK2 , CP:Ν9005XXUDMJ7 , CSC : N9005OXADMK2) . Εκανα ενα search στο google για ροοτ και βρηκα αυτο http://true-android.blogspot.gr/2013/11/root-n9005xxudmj7-galaxy-note-3-sm.html . Γνωριζει κανεις αν χανω την εγγυηση με αυτον τον τροπο που αναφερει ? Και αν υπαρχει καπιος τροπος ωστε να κανω ροοτ χωρις να χασω την εγγυηση? Ευχαριστω ! Edited by oeofotisoeo
Link to comment
Share on other sites

Τι χάνεις θεωρητικά με το cfroot και για mj7 δεν υπάρχει κανένας τρόπος χωρίς να γίνει το knox 1

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Χμμ δεν είχα αφήσει πότε το supersu να ξηλώσει το knox οπότε έβγαλες φίδι από την τρύπα, τώρα για το csc τι να πω, δεν έχει λογική που δεν στο περνάει. Είσαι αθηνα; μήπως να βρισκόμασταν κάπως να το κοιτούσα Live.

 

Το csc ειναι το modem; επριδη λειτουργω την συσκευή χωρις sim σε airplane mode λες να παιζει αυτο καποιο ρολο;

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τι χάνεις θεωρητικά με το cfroot και για mj7 δεν υπάρχει κανένας τρόπος χωρίς να γίνει το knox 1

 

Υπάρχει όμως τρόπος να μηδενίσει σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει για service;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως τρόπος να μηδενίσει σε περίπτωση που χρειαστεί να πάει για service;

 

Αυτο ειναι το ζητημα, οτι μεχρι στιγμης δεν υπαρχει, αλλιως ολα θα ηταν ολα απλα, ο καθενας θα εκανε οτι ηθελε και αμα γυρναγε το knox θα το επαναφεραμε. ;)

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το ζητημα, οτι μεχρι στιγμης δεν υπαρχει, αλλιως ολα θα ηταν ολα απλα, ο καθενας θα εκανε οτι ηθελε και αμα γυρναγε το knox θα το επαναφεραμε. ;)

 

Αρα δηλαδη περιμενουμε ειτε να βγει κατι για την συγκεκριμενη εκδοση (δηλαδη να μην πηγαινει 1 το κνοξ , ειτε να μηδενιζεται?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...