Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν γράφεις κάτι που δεν ξέρουμε,απλά σου γράφω τι ισχύει.

 

Θα δείξει. Παντως το παρακάνανε οι Σευχέλλες

Link to comment
Share on other sites

Send item abord,το λέει ξεκάθαρα.

Το είδα αυτό, απλώς ρώτησα γιατί το send item abroad είναι από 20/10 αν δεν κάνω λάθος. Και υπέθεσα ότι θα έχει φτάσει Ελλάδα απλώς δεν το έκανε paste ο φίλος.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Kαι όχι μόνο.

Εμένα πχ άργησε πολύ αυτές τις μέρες,από SG Post.

 

Το ιδιο και εγω με SG post. Απο τις 28 Οκτωβριου εχει μεινει στο ....

... 2016-10-28 07:15 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Τι ακριβως γινεται εκει? Εχουν χαλασει τα συστηματα τους και δεν μας ενημερωνει περαιτερω?

Υπαρχει περιπτωση να ενημερωθουμε μια μερα ξαφνικα απο τα ΕΛΤΑ οταν φτασει εδω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα αυτό, απλώς ρώτησα γιατί το send item abroad είναι από 20/10 αν δεν κάνω λάθος. Και υπέθεσα ότι θα έχει φτάσει Ελλάδα απλώς δεν το έκανε paste ο φίλος.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Το ιδιο και εγω με SG post. Απο τις 28 Οκτωβριου εχει μεινει στο ....

... 2016-10-28 07:15 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Τι ακριβως γινεται εκει? Εχουν χαλασει τα συστηματα τους και δεν μας ενημερωνει περαιτερω?

Υπαρχει περιπτωση να ενημερωθουμε μια μερα ξαφνικα απο τα ΕΛΤΑ οταν φτασει εδω?

 

έχει γίνει ένα μικρό μπάχαλο τις προηγούμενες μέρες,λόγο κακοκαιρίας στην Κίνα.

Δέματα φύγανε αργότερα από ότι έπρεπε,άλλα έφυγαν στην ώρα τους,αλλά άργησαν να φτάσουν,υπομονή.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα μου δωσουν δηλαδη αλλο ΤΝ η με αυτο θα το παρακολουθω?

 

Με αυτό θα το παρακολουθείς, όμως δεν καταλαβαίνω τι εννοείς σου έστειλαν μετά και από Σευχχέλες? Σου έστειλαν δυο tn? Πες μας λίγο κάποιες λεπτομέρειες για να καταλάβουμε.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει ένα μικρό μπάχαλο τις προηγούμενες μέρες,λόγο κακοκαιρίας στην Κίνα.

Δέματα φύγουν αργότερα από ότι έπρεπε,άλλα έφυγαν στην ώρα τους,αλλά άργησαν να φτάσουν,υπομονή.

 

Δηλαδη τα πακετα μας μπορει να εχουν φυγει απλα δε δουλευουν τα συστηματα τους και δεν ενημερωνομαστε για το που βρισκονται.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα πακετα μας μπορει να εχουν φυγει απλα δε δουλευουν τα συστηματα τους και δεν ενημερωνομαστε για το που βρισκονται.

 

Δηλαδή έχουν καθυστέρηση.

Είτε έφυγαν,είτε θα φύγουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά που θυμήθηκα να μπω να διαβάσω εδώ και μου έφυγε η αγωνία. κι εγώ με nl post από τις 27-10 είναι σε pre advised.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα πακετα μας μπορει να εχουν φυγει απλα δε δουλευουν τα συστηματα τους και δεν ενημερωνομαστε για το που βρισκονται.

 

Το δικό μου έδειξε στις 3/11 στα ΕΛΤΑ ότι έφυγε από σιγκαπούρη ενώ στην SG μέχρι και σήμερα έλεγε information received, σήμερα έδειξε και η SG τα 2 status μαζεμένα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κουνιέται στις Σευχέλλες. Οσοι περιμένουν ας τσεκάρουν στο 17track.

 

 

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-10-20 17:38 SEYCHELLES, SEND ITEM ABROAD

2016-10-20 11:14 SEYCHELLES, ARRIVAL AT AIRPORT

2016-10-20 10:29 SEYCHELLES, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης: Σεϋχέλλες

2016-11-05 03:28 Update item information

2016-10-20 09:38 Send item abroad Export

2016-10-20 03:14 Arrival at Airport

2016-10-20 02:29 Accepted from sender

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Φυσικά στις ίδιες ημερομηνίες υπάρχει και άλλο δέμα το οποίο ..............

Μην το δένεις κ κόμπο.Δυο δεματα κολλημένα από 14/10,το ένα εβγαλε απο 29/10 Update item information κι απο τότε τιποτα.

Το θετικο ειναι πως εστω κι αν πεσαμε στην περίπτωση,ειναι απιθανο να χαθηκαν ολων μας τα δεματα,οπότε υπομονή και θα παραλαβουμε.Φέτος ελπίζω :)

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Μην το δένεις κ κόμπο.Δυο δεματα κολλημένα από 14/10,το ένα εβγαλε απο 29/10 Update item information κι απο τότε τιποτα.

Το θετικο ειναι πως εστω κι αν πεσαμε στην περίπτωση,ειναι απιθανο να χαθηκαν ολων μας τα δεματα,οπότε υπομονή και θα παραλαβουμε.Φέτος ελπίζω :)

και εμενα update information απο 26/10..... χεσισελες ποστ επρεπε να λεγεται...και αν κουνιεται κατι μαλλον απο κανα σεισμο θα ειναι,,,επειδη τωρα τελευταια εχουμε και τους σεισμους βλεπετε,,,και οχι τα δεματα....εκτος και αν κουνιεται καμια αδελφη εκει και νομιζουμε οτι κατι κινειται..:):)
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό θα το παρακολουθείς, όμως δεν καταλαβαίνω τι εννοείς σου έστειλαν μετά και από Σευχχέλες? Σου έστειλαν δυο tn? Πες μας λίγο κάποιες λεπτομέρειες για να καταλάβουμε.:wacko:
Εννοω οτι σε μια αλλη αγορα που εχω κανει απο banggood στις 8/10 το δεματακι εχει κολλησει στις Σευχελλες ,η αγορα μου αυτη για την οποια ρωτησα για το ΤΝ ειναι απο aliexpres και δεν εχει καμμια σχεση με τις Σευχελλες
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως η theomaria ειχε ενόραση με τις Σευχέλλες :lol:

Και οι δυο παραγγελιες κολλημενες 14/10 σήμερα το πρωί έκλεισαν απο Κ.Δ. Αεροδρομίου.

Και στα δικά σας :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εμενα update information απο 26/10..... χεσισελες ποστ επρεπε να λεγεται...και αν κουνιεται κατι μαλλον απο κανα σεισμο θα ειναι,,,επειδη τωρα τελευταια εχουμε και τους σεισμους βλεπετε,,,και οχι τα δεματα....εκτος και αν κουνιεται καμια αδελφη εκει και νομιζουμε οτι κατι κινειται..:):)

Ειδες οι χασισέλες (:lol::lol:)

Αργούν αλλά φτανουν!

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως η theomaria ειχε ενόραση με τις Σευχέλλες :lol:

Και οι δυο παραγγελιες κολλημενες 14/10 σήμερα το πρωί έκλεισαν απο Κ.Δ. Αεροδρομίου.

Και στα δικά σας :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειδες οι χασισέλες (:lol::lol:)

Αργούν αλλά φτανουν!

Good news! Όπως είπες, το ζήτημα είναι να φτάνουν! Εγώ 27/10 send abroad, οπότε αν λάβω υπόψιν τους δικούς σου χρόνους, σε κάνα 2 εβδομάδες να περιμένω παραλαβή... :rolleyes: κάτι πρέπει να κάνει το Banggood για αυτό...:rolleyes:

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Good news! Όπως είπες, το ζήτημα είναι να φτάνουν! Εγώ 27/10 send abroad, οπότε αν λάβω υπόψιν τους δικούς σου χρόνους, σε κάνα 2 εβδομάδες να περιμένω παραλαβή... :rolleyes: κάτι πρέπει να κάνει το Banggood για αυτό...:rolleyes:

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

το Banggood δεν μπορεί να κάνει κάτι αν τα στέλνει στην ώρα τους.

Θέμα ταχυδρομείων είναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το Banggood δεν μπορεί να κάνει κάτι αν τα στέλνει στην ώρα τους.

Θέμα ταχυδρομείων είναι.

Στην ώρα τους τα στέλνει, δεν διαφωνώ. Αυτό που μπορεί να κάνει είναι να αλλάξει μεταφορική εταιρία. Είχε πολλές διαφορετικές στο παρελθόν, όπως Laos post που ήταν πολύ γρήγορη. Τουλάχιστον να κατασταλάξει σε μια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στην ώρα τους τα στέλνει, δεν διαφωνώ. Αυτό που μπορεί να κάνει είναι να αλλάξει μεταφορική εταιρία. Είχε πολλές διαφορετικές στο παρελθόν, όπως Laos post που ήταν πολύ γρήγορη. Τουλάχιστον να κατασταλάξει σε μια.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Αυτό ναι,είναι μια λύση.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Good news! Όπως είπες, το ζήτημα είναι να φτάνουν! Εγώ 27/10 send abroad, οπότε αν λάβω υπόψιν τους δικούς σου χρόνους, σε κάνα 2 εβδομάδες να περιμένω παραλαβή... :rolleyes: κάτι πρέπει να κάνει το Banggood για αυτό...:rolleyes:

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Ποια ήταν η τελευταία ένδειξη πρίν φανούν Ελλάδα?

Μήπως Send item abroad Export ? ή Update item information ?

Link to comment
Share on other sites

Ποια ήταν η τελευταία ένδειξη πρίν φανούν Ελλάδα?

Μήπως Send item abroad Export ? ή Update item information ?

Στο ένα 2016-10-14 05:00 Send item abroad (Export) ,και στο άλλο 2016-10-29 21:12 Update item information

2016-10-14 06:20 Send item abroad Export

Link to comment
Share on other sites

το έγραψα και εχθές,αλλά δεν βλέπω να γίνεται κατανοητό.

Το update item information δεν σημαίνει και τίποτα έτσι σκέτο μόνο του.

Είτε θα πρέπει να λέει Send abroad είτε ότι έφτασε.

Σκέτο δεν είναι τίποτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και εμένα από σευχελες σήμερα μπήκε ελλαδα με παραγγελία 14/10

Εγω πηρα ΤΝ 8/10 οπότε φαίνεται τα μπρο Σευχέλλες για να μη χώνονται καθε μέρα,τα μαζεύουν 2 βδομάδες και τα στέλνουν όλα μαζί.Τζαααααααααμι :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα ΤΝ 8/10 οπότε φαίνεται τα μπρο Σευχέλλες για να μη χώνονται καθε μέρα,τα μαζεύουν 2 βδομάδες και τα στέλνουν όλα μαζί.Τζαααααααααμι :p

 

Το πιθανότερο είναι αυτό.

Ειδικά αν αυτή η "μεταφορική",δεν έχει και συχνά δρομολόγια προς τα μέρη μας.

Η και το άλλο πιθανό,επειδή είναι δωρεάν,αλλάζει με κάθε πιθανό τρόπο περιοχή μέχρι να μας φτάσει,γιαυτό και η καθυστέρηση σε ανανεώσεις στάτους και παράδοσης.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...