Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...πάνε τώρα 6 μέρες και το δέμα μου έχει μήνει να λέει The item is pre-advised... να αρχισω να ανησυχω ;

 

Αν διαβάσεις την πρώτη σελίδα δεν θα ρωτουσες καθόλου.

 

 

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θελω βοηθεια για θα το σπασω στο τελος ! E-mail δεν εχω για να μπω να στειλω τα Screenshots αλλα τους εστειλα τα Link με upload απο το Paypal account . Δεν εχω το e-mail επειδη ειναι φιλου μου και δεν το βρισκει

 

Πηγα στο Paypal Help center και αυτο που μου ζηταει να κανω για να αποδειξω το claim μου δεν υπαρχει. Η δεν ξερω εγω

 

https://i.imgsafe.org/da55264c3c.png

 

https://i.imgsafe.org/da555de405.png

 

 

Και κατι ακομη το Message center δουλευει η το εχουνε για μοστρα ? Μηνυμα δεν εχω παρει μεχρι στιγμης μεσα απο το Paypal.

 

Έτσι είναι. Στο message center απαντάνε όταν θέλουν αυτοί. Τι μπορείς να κάνεις;

 

Στείλε μέσα από το message center, αίτημα να σου δώσουν "link to upload documents". Περιμένεις απάντηση , ανεβάζεις ότι έχεις στο λινκ αυτό και μετά περιμένεις στο resolution center , το files(0) να σου δείξει αυτά που ανέβασες.

Όλα αυτά βέβαια κάνουν 3-4 ημέρες διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχεις. Και σε εμενα και σε εναν ακομα φιλο που ειχε τα ιδια, εχει γινει ηδη refund στο paypal.(εννοω εχει γινει η καταχωρηση και θα περιμενω τωρα να φανει η επιστροφη στη καρτα).

Βεβαια στο resolution γραφει ακομα τα ιδια οπως και σε σενα, οποτε δεν εχεις προβλημα

Που το βλέπω ότι έχει γίνει refund να το δω και εγώ; Έστω την καταχώρηση που λες....

 

Εγώ είχα αγοράσει με Revolut, εκεί θα το δω το ποσό ή στο PayPal balance;

 

Μετά από πόσες μέρες από τη μέρα που σου έστειλαν το email αυτό, είδες τα χρήματα;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει να κάνει και ότι η Revolut ήταν "κλειστή" (τουλάχιστον για εμβάσματα) από 27/5 έως 31/5 λόγω τραπεζικών διακοπών.

Εμένα πάντως ένα refund παλιότερα από Paypal ( χωρίς να έχω το πρόβλημα που έχεις εσύ ) μου εμφανίστηκε στην Revolut σε 48 ώρες. Σε γειτονικό forum χρήστες είχαν αναφέρει κάτι για 1-4 εργάσιμες αν δεν κάνω λάθος, για να εμφανιστούν τα χρήματα στη Revolut έπειτα από claim.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα περιμένω τότε... Άλλωστε δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο...

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα περιμένω τότε... Άλλωστε δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο...

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

 

Αν πας μέσα στο λογαριασμό σου στο paypal , κάτω-κάτω αριστερά , πατήσεις το old account view, θα σου δείξει αν σου έχουν κάνει refund.

Link to comment
Share on other sites

και μενα ιδια ωρα λενε οτι εφτασε στην ελλαδα. δεν πιστευω να εγινε κανενα λαθος κ να μου φας το κινητάκι :lol:

 

χαχα... μη φοβάσαι

Αν έχει γίνει κάποιο λάθος θα στο στείλω..... με SG post

Link to comment
Share on other sites

εμενα εφυγε απο Ολλανδια στις 21/5 και ακομα ερχεται ... τι φαση η NL ? περασαν 10 μερες και ακομα τπτ δεν εφτασε Ελλαδα . ενω ενας αλλος π ειδα εδω στο φορουμ 21/5 εφυγε και εφτασε μετα απο 4-5 μερες. Ενας αλλος εφυγε 20/5 και εφτασε μετα απο 9 μερες. και εγω 10 μερες και τπτ ακομα ( εχω και tracking αλλουνου που εφυγε μαζι με το δικο μ, ιδια ακριβως ωρα και εκεινο ακομα δεν εφτασε.)

 

RC459580725NL

Link to comment
Share on other sites

Αριθμός: YT1610711077403205

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

Χώρα Προέλευσης: Κίνα

2016-04-20 19:05 BRUSSELS - BELGIUM, it will take 2-8 days to complete delivery (Yunexpress's Track End)

2016-04-20 19:05 BRUSSELS - BELGIUM, Parcel handed over to Post office

2016-04-20 16:10 BRUSSELS - BELGIUM, Custom clearance completed

2016-04-20 15:09 BRUSSELS - BELGIUM, Arrived at BRU airport,Custom clearance processing

2016-04-19 08:09 HONGKONG - HONGKONG, Departed Facility in HONG KONG

2016-04-18 15:22 HONGKONG - HONGKONG, Arrived at Sort Facility HONG KONG

2016-04-17 07:31 SHENZHEN - CHINA, Departed Facility in SHENZHEN

2016-04-17 05:16 SHENZHEN - CHINA, Arrived at Sort Facility in SHENZHEN

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Το δέμα ακόμα άφαντο! Πιστεύετε έχει καμία ελπίδα να εμφανιστεί ή να προχωρήσω σε dispute?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας μέσα στο λογαριασμό σου στο paypal , κάτω-κάτω αριστερά , πατήσεις το old account view, θα σου δείξει αν σου έχουν κάνει refund.

 

Ευχαριστώ.....μόλις το είδα και δείχνει ότι έχουν κάνει.....μα μου έφαγαν £20 GBP στην επιστροφή με την αλλαγή ισοτιμίας.....:mad:

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά μια ερώτηση,έχει ψωνίσει κανένας απο το efox-shop.com?? Τους έχω στείλει email για να τους ρωτήσω κάτι που ως τρόπο επικοινωνίας έχουν μόνο αυτό και έχουν περάσει 5 μέρες χωρίς να απαντήσουν....τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

εμενα εφυγε απο Ολλανδια στις 21/5 και ακομα ερχεται ... τι φαση η NL ? περασαν 10 μερες και ακομα τπτ δεν εφτασε Ελλαδα . ενω ενας αλλος π ειδα εδω στο φορουμ 21/5 εφυγε και εφτασε μετα απο 4-5 μερες. Ενας αλλος εφυγε 20/5 και εφτασε μετα απο 9 μερες. και εγω 10 μερες και τπτ ακομα ( εχω και tracking αλλουνου που εφυγε μαζι με το δικο μ, ιδια ακριβως ωρα και εκεινο ακομα δεν εφτασε.)

 

RC459580725NL

 

Η παραγγελία απο Vickmall?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο Banggood. H πληρωμη εγινε 21/5:

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-05-2016 10:53 ΛΑΟΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 24-05-2016 11:03 ΛΑΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-05-2016 13:44 ΛΑΟΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-05-2016 09:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-05-2016 13:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-05-2016 13:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-05-2016 13:04 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 01-06-2016 08:25 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πιστευω αυριο θα παραλαβω γιατι ειμαι και επαρχια. Πρωτη φορα παραλαμβανω τοσο γρηγορα.

Edited by tsigpan
Link to comment
Share on other sites

εμενα εφυγε απο Ολλανδια στις 21/5 και ακομα ερχεται ... τι φαση η NL ? περασαν 10 μερες και ακομα τπτ δεν εφτασε Ελλαδα . ενω ενας αλλος π ειδα εδω στο φορουμ 21/5 εφυγε και εφτασε μετα απο 4-5 μερες. Ενας αλλος εφυγε 20/5 και εφτασε μετα απο 9 μερες. και εγω 10 μερες και τπτ ακομα ( εχω και tracking αλλουνου που εφυγε μαζι με το δικο μ, ιδια ακριβως ωρα και εκεινο ακομα δεν εφτασε.)

 

RC459580725NL

 

Θα έρθει μην αγχώνεσαι είσαι μέσα στο χρόνο μου έχει τύχει και εμένα

 

Via Xiaomi redmi note 3G

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελια απο Banggood. H πληρωμη εγινε 21/5:

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-05-2016 10:53 ΛΑΟΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 24-05-2016 11:03 ΛΑΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 24-05-2016 13:44 ΛΑΟΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-05-2016 09:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 31-05-2016 13:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-05-2016 13:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 31-05-2016 13:04 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 01-06-2016 08:25 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Πιστευω αυριο θα παραλαβω γιατι ειμαι και επαρχια. Πρωτη φορα παραλαμβανω τοσο γρηγορα.

 

Και με Λαος ταχυδρομειο !! Πηγαινε να παιξεις τζοκερ !! Πολλοι στο εξωτερικο παραπονιουνται για την αργοπορια του Λαος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαν να ξεκολλάνε τα 16/5 Arrival παίδες, rejoice!!

Εμφανιστηκε και το δικο μου

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

RF384723865SG shipped 29/3 μέχρι σήμερα τίποτα. Φυσικά χάθηκε το πακέτο. Το καλύτερο όμως είναι ότι σήμερα μου απέρριψε το paypal το claim ενώ είχα βάλει και screenshots και όλα. Δηλαδή εάν δεν σε αποζημιώνουν σε 60 μέρες+ χωρίς παραλαβή πότε; Υπάρχει κανείς που να έπαθε το ίδιο και να τον αποζημίωσε το vickmall;
Link to comment
Share on other sites

RF384723865SG shipped 29/3 μέχρι σήμερα τίποτα. Φυσικά χάθηκε το πακέτο. Το καλύτερο όμως είναι ότι σήμερα μου απέρριψε το paypal το claim ενώ είχα βάλει και screenshots και όλα. Δηλαδή εάν δεν σε αποζημιώνουν σε 60 μέρες+ χωρίς παραλαβή πότε; Υπάρχει κανείς που να έπαθε το ίδιο και να τον αποζημίωσε το vickmall;

 

ναι εγω. μιλα με την selina

Link to comment
Share on other sites

ναι εγω. μιλα με την selina

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε. Βλέπω σε προηγούμενα μηνύματα ότι στο paypal σου λένε ότι δεν θα γίνει refund αλλά στο mail ότι θα γίνει. Περιμένω να μου προωθήσουν το mail γιατί δεν είναι δικό μου :angry: Δεν ξαναπαραγγέλνω για κανέναν ρε :angry:

Link to comment
Share on other sites

Δέμα το οποίο η ανεκδιήγητη SG έλεγε ότι το έφερε σε 2 ημέρες στην Ελλάδα (αποστολή 22/5 άφιξη 24/5), εμφανίσθηκε σήμερα με άφιξη στο αεροδρόμιο στις 07:45 σήμερα το πρωί ... :X
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και με Λαος ταχυδρομειο !! Πηγαινε να παιξεις τζοκερ !! Πολλοι στο εξωτερικο παραπονιουνται για την αργοπορια του Λαος.

Δεν ξέρω τι γίνεται με αποστολές σε άλλες χώρες με LAOS, αλλά 4 δέματα που παρέλαβα ήρθαν σε χρόνο ρεκόρ, μέσα σε 8 το πολύ 13 μέρες. Και από ότι βλέπω εδώ σχεδόν όλα τα παιδιά παρέλαβαν πολύ γρήγορα. Οπότε μόνο τυχαίο δεν είναι το ότι ο φίλος παρέλαβε τόσο γρήγορα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

αποστολή 20 μαιου με singapore post RB062939795SG 24 μαιου arrival at destination post σήμερα έκλεισε από κ.δ. αεροδρομίου.................και το άλλο μου 30/4 arrival....μάλλον δεν θα ερθει ποτέ!!!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

αποστολή 20 μαιου με singapore post RB062939795SG 24 μαιου arrival at destination post σήμερα έκλεισε από κ.δ. αεροδρομίου.................και το άλλο μου 30/4 arrival....μάλλον δεν θα ερθει ποτέ!!!!:wacko:

 

απο την στιγμη που κλεινει απο sing θελει 20 μερες να το δεις στο σαιτ των ελτα. μην αγχωνεσαι ειναι πολυ νωρις ακομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...