Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είσαι... Έχει πολύ βόλτα να κάνει ακόμα. Εγώ παραγγελία 29/03, ίδιο μαγαζί. Σιγά σιγά με πλησιάζει χαχαχαχ

Αριθμός: RS476925205NL

Κατάσταση πακέτου: Καθ 'οδόν

Χώρα Προορισμού: Ελλάδα

2016-04-12 19:33 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

2016-04-12 19:33 NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Χώρα Προέλευσης: Ολλανδία

2016-04-14 09:19 The item is on transport to the country of destination

2016-04-12 19:33 The item is at the PostNL sorting center

2016-04-08 10:55 The item is ready for shipment

2016-04-07 10:23 The item is pre-advised

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

 

Από China Post είναι κανένας που περιμένει κάτι???

 

Τι παίζει με το banggood τόσο αργά τα πάει συνήθως; όσα έχω απο gearbest τα πάει αέρα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι παίζει με το banggood τόσο αργά τα πάει συνήθως; όσα έχω απο gearbest τα πάει αέρα

Εγω περιμενω απο Gearbest με το ιδιο status η netherland post φταιει.Αν και δεν ειναι και αργη η μεταφορα μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς άπαντες ...παρέλαβε κανεις κινητό αυτήν την εβδομαδα?

 

Εγω την τριτη ........note 3 pro vickmall απο 29/3 παραγγελία

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω το αντίθετο παράδοξο. Στο SGPost φαίνεται ότι το αντικείμενο δεν έφυγε ενώ στα ΕΛΤΑ οτι έφυγε......

 

RP341413588SG

ELTA

Τελευταίο γεγονός -- 2016-04-12 14:17 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2016-04-15 07:50

2016-04-12 14:17

 

SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

 

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 5000 ms

2016-04-01 22:17

 

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Έπαθα ακριβώς το ίδιο, πακέτο με Singapore, τα ΕΛΤΑ δείχνουν ότι έφυγε 12/4 από Σιγκαπούρη και χτες βγάζει ειδοποίηση το trackchecker ότι σύμφωνα με τη Singapore το πακέτο έφυγε 15/4.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160416/e3a91eb3f204087cfa341d72ec0a0ba9.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμένα όλα μου λένε οτι η παραγγελία μου από VICK είναι Ελλάδα από τις 2/4 εκτός των ΕΛΤΑ που λέει ότι έφυγε από SINGAPORE στις 29/3. :( η υπομονή με το αεροδρόμιο εξαντλείτε σιγά σιγά. Edited by ArisL
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με το banggood τόσο αργά τα πάει συνήθως; όσα έχω απο gearbest τα πάει αέρα

Η ευθύνη του μαγαζιού όσον αφορά τους χρόνους αποστολής είναι μέχρι να στείλει το δέμα στη μεταφορική. Από εκεί και πέρα είναι ευθύνη της μεταφορικής. Αν και όπως βλέπω από χρόνους είσαι σχετικά καλά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω απο Gearbest με το ιδιο status η netherland post φταιει.Αν και δεν ειναι και αργη η μεταφορα μεχρι τωρα.

 

Δεν συμφωνώ στο ότι φταίει η nl. Από το preadvised έρχεται Ελλάδα μέσα σε 8-10 μέρες. Άλλο το πριν σκαναριστεί που μπορεί να έχει μείνει σε καμιά αποθήκη ή καμιά καρότσα μεταφορικής :lol: και άλλο το μετά που μπορεί να το σκανάρουν στο αεροδρόμιο μετά από κανένα 5ημερό (στην καλύτερη των περιπτώσεων πάντα)... Ακόμα και η singpost από ότι φαίνεται μια χαρά πάει από το αντίστοιχο preadvised για να φτάσει Ελλάδα μέσα σε 7 μέρες.

 

Εμένα με προβληματίζει λίγο η china post. Τι κάνουν αυτοί εκεί στο Πεκίνο???

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-04-16 06:53

2016-04-08 01:55 Beijing airport and left

2016-04-08 01:55 Beijing airport terminal, left hand navigation

2016-04-08 01:54 Beijing airport terminal, arrival

2016-04-07 09:22 Exchange Bureau in Beijing, has been exported

Δεν πολυεμπιστεύομαι την μετάφραση και δεν είμαι και πολύ σιγουρη αν έφυγε όντως την ίδια μέρα με αυτήν που έφτασε στο Πεκίνο ή είναι ακόμα εκεί. Μακάρι να έφυγε και να φτάσει Ελλάδα από βδομάδα κάποια στιγμή. Περιμένει κανείς άλλος από εκεί ή έχει παραλάβει πρόσφατα κάτι μέσω Πεκίνου να συγκρίνουμε τις μεταφράσεις μπας και βγάλω καμιά άκρη?

Link to comment
Share on other sites

Εγω την τριτη ........note 3 pro vickmall απο 29/3 παραγγελία

 

Το ίδιο κινητό από 20/3 παραγγελία ακόμα να έρθει

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τωρα τελευταια μου στελουν με βελγικα ταχυδρομεια το θεμα ειναι οτι ενω μου βγαζει οτι εφτασε στην ελλαδα απο 10 μαρτιου δεν εχω παραλαβει κατι παραθετω παρακατω

04.03.2016 03:48

Brucargo

Electronic notification of shipment

05.03.2016 00:01

Brucargo

Item is ready for transport

05.03.2016 13:00

Brucargo

Arrival at international place of exchange

10.03.2016 09:06

Brucargo

Send item abroad (Export)

10.03.2016 23:15

Brucargo

Import (Item arrived at country of destination) λετε να χαθηκε στο δρομο ? αλλη μια φορα αφοτου εφτασε ελλαδα ηρθε σε 5 μερες τωρα νεκρα. λετε να < χαθηκε>...

Που τι κάνεις tracking απόγευμα Βέλγιο;

 

Στάλθηκε από το HT3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

4/13/16 08:49 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

Μετά από αυτό το στάδιο ξέρει κανείς πόσες μέρες χρειάζεται για να αλλάξει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κινητο κι εγω με την ιδια μεταφορικη (singapore post)

Η παραγγελια μου εγινε στις 18/3 :wacko:

Κοντευω μηνα

 

Εγω παραγγελια 22/3 και "αφιξη" Αθηνα 31/1! Ηδη κοιταω τι μπορω να παρω απο ευρωπαικες αποθηκες μολις γινει το refund.Το κινητο το εχω ξεχασει πλεον ,μετραω αναποδα για dispute.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγελια 22/3 και "αφιξη" Αθηνα 31/1! Ηδη κοιταω τι μπορω να παρω απο ευρωπαικες αποθηκες μολις γινει το refund.Το κινητο το εχω ξεχασει πλεον ,μετραω αναποδα για dispute.

 

και εμενα μια μερα πρην παραγγελια και 31/3 αεροδρομιο..μου εχει ξανατυχει τετοιο θεμα εκανα dispute πηρα refund και λοιπα και μετα απο 3 μηνες μου εσκασε το τηλεφωνο!!:(

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

4/13/16 08:49 - The item is on transport to the country of destination, GREECE

 

Μετά από αυτό το στάδιο ξέρει κανείς πόσες μέρες χρειάζεται για να αλλάξει ?

Στο πρώτο ποστ δεν βρήκες την απάντηση?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι μπερδεμένα παιδιά ,χθες μου ήρθε ενα δέμα από ebay μετα απο 70 ήμερες και ενώ ειχα πάρει τα λεφτά πίσω .:lol:

Πάντως και εγώ μόλις κλείσει η παραγγελία(τηλέφωνο) απο vicmail 35-40 ήμερες τότε πάω για refund και βλέπουμε τι θα γίνει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ δεν βρήκες την απάντηση?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Όχι δυστυχώς . Ρωτάω βασικά αν ξέρει κάποιος πόσο κρατάει το μεσοδιάστημα για να αλλάξει η κατάσταση !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς . Ρωτάω βασικά αν ξέρει κάποιος πόσο κρατάει το μεσοδιάστημα για να αλλάξει η κατάσταση !

 

Κοίταξα παλαιότερες παραλαβές με NL Post και είδα ότι έκανε από 1 ημέρα (το γρηγορότερο ήταν την ίδια ημέρα) έως 10 ημέρες. Αρα ... υπομονή λίγο ακόμα ... :confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε περίπτωση που κάνουμε refound πάρουμε τα λεφτα πίσω και έρθει το πακέτο. Μπορούμε να μην το παραλάβουμε;

 

Το παραλαμβάνεις και ξαναστέλνεις τα λεφτά. Τώρα αν έχεις ξαναπαραγγείλει από αλλού ... δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα παλαιότερες παραλαβές με NL Post και είδα ότι έκανε από 1 ημέρα (το γρηγορότερο ήταν την ίδια ημέρα) έως 10 ημέρες. Αρα ... υπομονή λίγο ακόμα ... :confused:

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε ! Και γω παραξενεύομαι γτ λογικά θα έπρεπε να αλλάξει αλλά αφού λες ότι διαρκεί τόσο !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με Singapore Post;

 

Ακριβώς ναι...

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Έχει κολλήσει στις 29 Μαρτίου.Έχω πάρει τηλ ΕΛΤΑ και Vickmall και μου λένε περίμενε. Αισίως φτάσαμε στις 23 ημέρες και προχωράμε. Τι άλλο μπορώ να κάνω? Η παραγγελία έγινε με paypal express.

IN TRANSIT

Mar 29, 2016

12:00 am

Arrival at Destination Post (Country: GR)Singapore Post

Mar 26, 2016

12:00 am

Despatched to overseas (Country code: GR)Singapore Post

Greece

Mar 24, 2016

12:00 am

Received from CustomerSingapore Post

Mar 24, 2016

12:00 am

Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)Singapore Post

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τωρα τελευταια μου στελουν με βελγικα ταχυδρομεια το θεμα ειναι οτι ενω μου βγαζει οτι εφτασε στην ελλαδα απο 10 μαρτιου δεν εχω παραλαβει κατι παραθετω παρακατω

10.03.2016 23:15

Brucargo

Import (Item arrived at country of destination) λετε να χαθηκε στο δρομο ? αλλη μια φορα αφοτου εφτασε ελλαδα ηρθε σε 5 μερες τωρα νεκρα. λετε να < χαθηκε>...

'Οπως είπαμε, με αυτό το απαράδεκτο Βελγικό ταχυδρομείο μόλις μπεί στην Ελλάδα παύει να ανιχνεύεται και διακινείται ως απλή επιστολή...

Εάν ο ταχυδρόμος το άφησε στην είσοδο ίσως ήπιε ...RedΒull.

(Από EVERBUYING ήταν το δέμα;;)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Origin Country

2016-04-13 08:49 The item is on transport to the country of destination

2016-04-11 20:28 The item is at the PostNL sorting center

2016-04-11 03:36 The item is pre-advised

Εμείς είμαστε στο ίδιο τσουβάλι ... :) Κοντά είμαστε πολλοί που περιμένουμε. Να δούμε ποιός θα παραλάβει πρώτος. :rolleyes:

 

Εκει που θεωρουσα δεδομενο οτι την αλλη εβδομαδα θα το ειχα τωρα με ζωνουν τα φιδια αν θα το εχω πριν το Πασχα ,διοτι Μεγαλη Εβδομαδα δεν περιμενω και πολλα πραγματα (απο την στιγμη που λογικα το δεμα θα ειναι Ελλαδα )με την λογικη οτι εδω την Μεγαλη Πεμπτη γινονται παραδοσεις δεματων!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...