Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως από οτι έχω παρατηρήσει σε όλους όταν έρχεται, έρχεται νωρίς το πρωί το αεροπλάνο από εξωτερικό. Κατά την διάρκεια της μέρας π.χ 12 το μεσημέρι παίζει να δείς αυτό το πολυαγαπημένο " ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ" ?

 

Ρωτάω για να ξέρω...να μη ρίχνω άδικα το server της Singapore Post! :p

 

νομιζω πως δεν εχει ωρα... μια φορα την μερα να τσεκαρεις πιστευω πως ειναι αρκετο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά έχει συμβεί τίποτα με τα ελτα ? από το Σαββατο είμαι στην παρακάτω κατάσταση

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 04-07-2014 14:50 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-07-2014 08:59 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-07-2014 12:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

1η φορά μου συμβαίνει τέτοιο θέμα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχει συμβεί τίποτα με τα ελτα ? από το Σαββατο είμαι στην παρακάτω κατάσταση

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΩΡΑΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS04-07-201414:50IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ19-07-201408:59IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)19-07-201412:50Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

1η φορά μου συμβαίνει τέτοιο θέμα

Χαλάρωσε, 3 μέρες περάσανε μόνο.

Λογικά σήμερα, αύριο θα ξεκολλήσει το status.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως άδικα απευθύνθηκες στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος.

Σε ένα τμήμα έπρεπε να πας να κάνεις καταγγελία κλοπής και το αντίγραφο αυτής θα έστελνες στο paypal.

Όλα καλά σου εύχομαι να πάνε...

 

Σε τμήμα είχα πάει και με παραπέμψανε εκεί...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχει συμβεί τίποτα με τα ελτα ? από το Σαββατο είμαι στην παρακάτω κατάσταση

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 04-07-2014 14:50 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 19-07-2014 08:59 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 19-07-2014 12:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

1η φορά μου συμβαίνει τέτοιο θέμα

 

Υπομονή! Το δικό μου δέμα έφτασε 18/7 στο αεροδρόμιο και σήμερα ξεκόλλησε...

 

2014-07-22 10:23, ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2014-07-18 10:48, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-07-18 06:31, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-07-07 16:49, Item in conta IPS, IPS

 

Να δουμε εάν θα το πάρω την Παρασκευή (παράδοση Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

τελικά ίσως να μην χρειαστεί να βγάλει τελική απόφαση το paypal για τη περίπτωση μου.

δείτε

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 21-05-2014 14:43 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-05-2014 01:59 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-07-2014 06:24 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 22-07-2014 11:56 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο δύσκολο να διαβάσετε τις τελευταίες σελίδες τουλάχιστον για να μην ρωτάμε συνέχεια τα ίδια πράγματα?:confused:

Ωραία ρώτησα κάτι. Είναι τόσο παράλογο; Είναι δύσκολο να μου απαντήσεις και να μην ειρωνευτείς ή να το παίξεις έξυπνος;; Είδα την αρχική σελίδα και δεν μου έλυσε την απορία, πρέπει να τις διαβάσω όλες; Άμα ήταν έτσι τσάμπα γράφουμε και τσάμπα συζητάμε. Και επειδή φαίνεται είσαι γνώστης και εγώ δεν κατέχω από αυτά πως το εξηγείς αυτό; http://i.imgur.com/wd0oIWv.png. Ξέρω είναι αυτονόητο και επειδή φαντάζομαι ο χρόνος σου είναι πολύτιμος μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις και τον ξοδέψεις κιόλας

Edited by Cutthroat
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

RG*********CN

RX*********CH

γνωριζει κανεις με ποια εταιρεια μου τα εστειλαν και μεσω ποιας χωρας θα ελθουν?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

RG*********CN

RX*********CH

γνωριζει κανεις με ποια εταιρεια μου τα εστειλαν και μεσω ποιας χωρας θα ελθουν?

ευχαριστω

 

R**..**CN China Post

R**..**CH Swiss Post

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο λινκ για τις επιστροφές προιοντων στην Κίνα???

Μου ζητούν απο το paypal να τους δωσω κάποια απόδειξη για το οτι τα στοιχεια του παραληπτη ειναι σωστα!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ρώτησα κάτι. Είναι τόσο παράλογο;

 

Είναι διότι έχει απαντηθεί πολλάκις στις τελευταίες σελίδες

 

Είναι δύσκολο να μου απαντήσεις και να μην ειρωνευτείς ή να το παίξεις έξυπνος;;

 

Δεν το παίζω έξυπνος , είμαι

 

Είδα την αρχική σελίδα και δεν μου έλυσε την απορία, πρέπει να τις διαβάσω όλες; Άμα ήταν έτσι τσάμπα γράφουμε και τσάμπα συζητάμε.

 

Πρέπει. Η γνώση είναι δύναμη

 

Και επειδή φαίνεται είσαι γνώστης και εγώ δεν κατέχω από αυτά πως το εξηγείς αυτό; http://i.imgur.com/wd0oIWv.png.

 

1)Απάντησα πιό πάνω , τη γνώση μου την απέκτησα μέσω διαβάσματος στο παρών νήμα

Δεν είμαι ούτε ταχυδρόμος ούτε τελωνειακός.

και απο παραγγελίες έχω κάνει 5 στα 45 χρόνια που ζω

 

2)Τι να εξηγήσω εδώ?

Το δέμα είναι προς παράδοση και αναλόγως που μένεις (περιοχή Άγνωστη)θα σου παραδοθεί αναλόγως

 

Ξέρω είναι αυτονόητο και επειδή φαντάζομαι ο χρόνος σου είναι πολύτιμος μην μπεις στον κόπο να απαντήσεις και τον ξοδέψεις κιόλας

 

Τώρα εσύ ειρωνεύεσαι και το παίζεις έξυπνος;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από οτι έχω παρατηρήσει σε όλους όταν έρχεται, έρχεται νωρίς το πρωί το αεροπλάνο από εξωτερικό. Κατά την διάρκεια της μέρας π.χ 12 το μεσημέρι παίζει να δείς αυτό το πολυαγαπημένο " ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ" ?

 

Ρωτάω για να ξέρω...να μη ρίχνω άδικα το server της Singapore Post! :p

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-07-2014 13:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 06:31 IPS

 

ελα κουνιεται...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 09-07-2014 13:40 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 23-07-2014 06:31 IPS

 

ελα κουνιεται...

 

Ναιιιι...μολις το είδα!!! :w00t::w00t::yahoo::dance::clap:

 

Δες με πως είμαι αυτή τη στιγμή!!! http://www.swfcabin.com/swf-files/1302803070.swf

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS11-07-2014 14:00IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ23-07-2014 05:43IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)23-07-2014 10:40Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

Εφτασε και το δικο μου πρωι πρωι,τωρα να δουμε ποτε θα το εχουμε στα χερια μας!

Link to comment
Share on other sites

4 μέρα με κολλημένο δέμα στο αεροδρόμιο.Όμορφα.

Από καρδιάς εύχομαι καλό ξεπούλημα στα ΕΛΤΑ.

 

Ναι ευχήσου ξεπούλημα να γίνει ιδιωτικός να μπαίνουν τελωνείο. :rolleyes:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από αγανάκτηση το λέω.Δεν το πολυεννοώ :lol:

Μια χαρά λειτουργούσαν τα ελτά μέχρι πριν λίγο καιρό.Ούτε καθυστερήσεις,ούτε κολλήματα,ούτε επιπρόσθετα κέντρα διανομής.Απορώ πιο τζιμάνι σκέφτηκε την συγκέντρωση στο Κ.Δ. Αττικής και μας έχει αλλάξει τα φώτα.Μην λειτουργήσει κάτι δημόσιο σωστά.Αμέσως να το καταστρέψουν.

Link to comment
Share on other sites

στα ΕΛΤΑ έχει φύγει κόσμος και δεν προσλαμβάνουν καινούριους για να αναπληρώσουν τα μεγάλα κενά που υπάρχουν

εξού και η απεργία που είχαν πριν από λίγες μέρες

 

είναι μία από τις λίγες δημόσιες που δουλεύει σωστά, όταν βέβαια έχει και επαρκές προσωπικό

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι στάνταρ οι καθυστερήσεις.

Απλό πακέτο κάτω των 10€ , έφτασε σε 18 μέρες από Κίνα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καταλάβουμε πως υπάρχει λίγο προσωπικό, εδώ σε ΚΕΠΙΚ Ταξχιας είμασταν 2 άτομα όλη τη ημέρα και προλαβαίναμε στο τσακ, μερικές φορές αφήναμε δουλειά και για την επόμενη, δεν μπορώ να φανταστώ τι γίνεται στα ΚΔ Αθήνας - Θεσσαλονίκης και στο Ελ. Βενιζέλος.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχήσου ξεπούλημα να γίνει ιδιωτικός να μπαίνουν τελωνείο. :rolleyes:

Και εκτός από το τελωνείο, φαντάσου πόσα θα πληρώνουμε στον ιδιώτη γιά θα "ασχοληθεί" με τα δέματα των ιθαγενών .... :lol:

Αλλά εάν ο φίλος το παραλάβει σε 24 ώρες με μία "μικρή" επιβάρυνση μόνο 150 ευρώ, θα είναι κατευχαριστημένος .... :X

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι στάνταρ οι καθυστερήσεις.

Απλό πακέτο κάτω των 10€ , έφτασε σε 18 μέρες από Κίνα.

 

Αυτό είναι από εδώ προς τα εκεί. Τα προς το εξωτερικό, ειδικά προς ΑΣΙΑ τι κίνηση έχουν :worry:

 

Τα ΕΛΤΑ λένε πως θα είναι η επόμενη μεγάλη ιδιωτικοποίηση, κάτι που θα πρέπει να μας προβληματίζει γενικώς και ειδικώς εμάς που φέρνουμε τα τζιτζιμπλικια μας απέξω.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαμε στάτους επιτέλους.Άιντε να δούμε.

Για να αποφύγουμε τις παρεξηγήσεις.Είναι γνωστό το κόλπο εσκεμμένης υπολειτουργίας μια δημόσιας υπηρεσίας με τελικό στόχο την ιδιωτικοποίηση της.Χιλιοπαιγμένο το έργο.Το ζήτημα είναι τι κάνουν οι εργαζόμενοι για να μην ξεπουληθεί.

Edited by riki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...