Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σε τι κατασταση ησουν πριν;

 

Κλείσιμο απο κδ Αττικής (έκαναν 3 ώρες για να το φορτώσουν σε μεταφορικό μέσο)

 

Μπήκε και βγήκε από το κδ Αττικής σήμερα. Εχθές δεν είδα καμία κίνηση... Μακάρι να παραλάβουμε όλοι μας σύντομα!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κλείσιμο απο κδ Αττικής (έκαναν 3 ώρες για να το φορτώσουν σε μεταφορικό μέσο)

 

Μπήκε και βγήκε από το κδ Αττικής σήμερα. Εχθές δεν είδα καμία κίνηση... Μακάρι να παραλάβουμε όλοι μας σύντομα!

παιξε κανα ξυστο

Link to comment
Share on other sites

παιξε κανα ξυστο

Πίστεψε με, αν δεν περάσει τελωνείο κιόλας, θα πάω στα σίγουρα!! :P

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

απο εμπειρια μου το καταστημα ειναι καλο δεν θα χασεις τα χρηματα σου,αυτοι θεωρουν το πακετο χαμενο μετα απο 2 μηνες και σιγουρα θα σου επιστρεψουν ειναι αξιοπιστο,τωρα λογικα θα φτασει το δεμα σου εντος ημερων οπως τα δικα μας απο 10 νοεμβριου εφτασαν προχθες,μιλησε μαζι τους,θα βρειτε την λυση εγγυημενα.

 

Παίδες, false flag τελικά - και ευτυχώς! Είχε κάνει paypal και έβαλε τη συγκεκριμένη παραγγελία, οπότε όλα καλά.

Κ***φαρδος πάνω στην ατυχία του. :)

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή από gearbest με czech post ποσες μέρες κανει για να πατήσει τσεχια και να ενεργοποιηθει το tracking number?

 

Συνήθως καμιά εβδομάδα μέχρι και νοέμβριο που είχα αρκετές με τσέχικο.

Τσέκαρε το στο http://sky56.cn/english/track/index

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως καμιά εβδομάδα μέχρι και νοέμβριο που είχα αρκετές με τσέχικο.

Τσέκαρε το στο http://sky56.cn/english/track/index

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδες να κανω μια ερωτηση ; το κινητο μου το οποιο κρατειται τελωνειο το αγορασα πριν κανα μηνα 149 ευροπουλα...βλεπω στο σαιτ μινιντιλ απο απου το παραγγειλα οτι εχει παει στα 151 κατι ...θα πληρωσω και δασμους λετε;;;εχει κανενας σχετικη εμπειρια με αλλαγη τιμης σε διαστημα ενος μηνα;;
Link to comment
Share on other sites

παιδες να κανω μια ερωτηση ; το κινητο μου το οποιο κρατειται τελωνειο το αγορασα πριν κανα μηνα 149 ευροπουλα...βλεπω στο σαιτ μινιντιλ απο απου το παραγγειλα οτι εχει παει στα 151 κατι ...θα πληρωσω και δασμους λετε;;;εχει κανενας σχετικη εμπειρια με αλλαγη τιμης σε διαστημα ενος μηνα;;

Δε νομίζω να σε βάλουν για ένα ευρώ τώρα... Εκτός και αν είναι τόσο....

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια , νεος στο φόρουμ και τις αγορες απο Κίνα.

Παρήγγειλα απο Banggood στις 16/12 ενα κινητό , δυο θήκες και ενα tempered glass.

Το καταστημα "έσπασε" την παραγγελία μου σε 3 μέρη. Θήκες και γυαλί έφυγαν 18/12 και παρέλαβα 9/1 και 10/1 αντίστοιχα με China Post.

Το κινητό έφυγε 22/12 με Swiss Post και έκτοτε δεν εχω νέα του , είναι κολλημένο στο Ascendia the consignment has left the origin point.

 

Απο οτι έχω διαβάσει εδω , είναι και άλλοι κολλημενοι απο εκείνη την ημερομηνία.

 

Πάντως εντυπωσιάστηκα απο το China Post για την ταχύτητά του, ειδικα μετα τις ιστορίες με τις αναμονές απο Νοέμβρη που έχουν αλλά παιδιά.

 

Αυτά απο εμένα ελπίζω να βοηθησα κάποιον.

 

Καλες παραλαβές σε όλους!

 

 

 

Sent from my Moto G 2014 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ανανεώθηκε το στάτους (φόρτωση σε μεταφορικό μέσο. Τοποθεσία κδ Αττικής)

 

Κοιτάξτε οι βορειοελλαδίτες τα στάτους σας γιατί παίζει να προλάβουμε να παραλάβουμε αύριο!

 

Δηλαδή το έχουμε σίγουρα γλιτώσει το τελωνείο; Από όσα διάβασα εδώ δεν παίζει να πάει τελωνείο Θεσσαλονίκης και να μας καθυστερήσει κι άλλο εκεί; Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το έχουμε σίγουρα γλιτώσει το τελωνείο; Από όσα διάβασα εδώ δεν παίζει να πάει τελωνείο Θεσσαλονίκης και να μας καθυστερήσει κι άλλο εκεί; Μακάρι.

Φυσικά υπάρχει δυστυχώς αυτή η πιθανότητα και αυτός είναι πλέον ο φόβος μου... Όλα θα αποκαλυφθούν σε κάνα 8-9 Ώρο αν τελικά τα πιάσουν σήμερα και δεν τα αφήσουν για δεύτερα...

 

Σου εύχομαι να περάσεις χωρίς να πληρώσεις!!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έφυγε 22/12 με Swiss Post και έκτοτε δεν εχω νέα του , είναι κολλημένο στο Ascendia the consignment has left the origin point.

 

Και εμένα κολλημένο στο ίδιο στάδιο από τις 24. Λογικά μέχρι τέλος του μήνα θα παραλάβουμε. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει δυστυχώς αυτή η πιθανότητα και αυτός είναι πλέον ο φόβος μου... Όλα θα αποκαλυφθούν σε κάνα 8-9 Ώρο αν τελικά τα πιάσουν σήμερα και δεν τα αφήσουν για δεύτερα...

 

Σου εύχομαι να περάσεις χωρίς να πληρώσεις!!

 

Εγώ έχω πάρει απόφαση αν περάσει από τελωνείο να ΜΗΝ παραλάβω. Σε 6 μέρες κλείνω δύο μήνες που το περιμένω. Θα ζητήσω refund από PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει απόφαση αν περάσει από τελωνείο να ΜΗΝ παραλάβω. Σε 6 μέρες κλείνω δύο μήνες που το περιμένω. Θα ζητήσω refund από PayPal.

Γιατι προϊόν μιλάμε αν επιτρέπεται; Εγω αν πληρώσω θα πληρώσω κάνα 20 αρικο που το είχα έτοιμο από πριν γι αυτό τον λόγο...

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γιατι προϊόν μιλάμε αν επιτρέπεται; Εγω αν πληρώσω θα πληρώσω κάνα 20 αρικο που το είχα έτοιμο από πριν γι αυτό τον λόγο...

 

Κινητό, elephone s7. Αν είναι να μου βγει κανένα 300αρι... Δίνω κάτι παραπάνω και αγοράζω κάτι καλύτερο.

 

edit : μόλις άλλαξε σε "άφιξη σε κέντρο διαλογής Αττικής". Κάτι γίνεται νομίζω. Από βδομάδα ελπίζω να το έχω στην Δράμα.

Edited by efbill
Link to comment
Share on other sites

Από 10-12 μέρες μέχρι και 2 μήνες. Αν διαβάσεις λίγο από τις 1700 κάτι σελίδες θα καταλάβεις.

 

2 μηνες εντος Ελλαδος παραδοση? Εχω ξαναπαρει απο το εν λογω site και εκανε 20μερες συνολικα....

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παραλαβή μετά από δύο μήνες , Εύχομαι και σε όσους περιμένουν καλές παραλαβές , λίγο υπομονή χρειάζεται

 

Μια απο τα ιδια 45 ημερες

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παραλαβή μετά από δύο μήνες , Εύχομαι και σε όσους περιμένουν καλές παραλαβές , λίγο υπομονή χρειάζεται

 

Παραλαβή και για μένα καλέ μου φίλε μετά από δύο μήνες. Φαίνεται ότι ταξιδεύαμε μαζί:lol:

 

Ευχαριστώ για τον καθησυχασμο σχετικά με την τύχη των προϊόντων!

 

Εύχομαι και γω στους υπολοίπους που περιμένουν και πράγματα μεγαλύτερης αξίας (εγώ είχα μόνο ένα powerbank) να παραλάβουν το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...