Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έγω είμαι από της 19/11 priority line gerarbest και ακόμα τίποτα υπολόγισε της ημέρες είναι πάνω από 30

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ από 16/11!
Κρίμα ρε παιδί μου, εμένα ίδια μέρα 16/11 αναχώρησε στις 22/12, και ένα άλλο από 24/11 πάλι αναχώρησε στις 22/12, τι να πω, ούτε και εκεί τηρούν μια σειρά, μακάρι να ξεκολλήσουν σήμερα κιόλας.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λογικά δεν θα πληρώσεις τελωνείο και τι εννοείς πως θα κινηθεί? θα σε στείλουν αριθμό παρακολούθησης και όλα οκ. στην Ελλάδα υπάρχει η DHL λογικά από εκεί θα παραλάβεις. courier. http://m.dhl.gr/el.html

 

Το ότι δεν θα πληρώσω είναι δεδομένο. Το ότι θα το φέρει σπίτι μου η Dhl όχι.

Η Dhl έχει δύο κλάδους. Ο ένας είναι τύπου courier και ο άλλος είναι τύπου ταχυδρομείου. Στη δεύτερη περίπτωση στην Ελλάδα τα διανέμουν νομίζω τα Ελ.Τα. και πάντως όχι η Dhl.

Αυτό, λοιπόν, ρωτώ...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω παραγγείλει πολλά χρόνια πριν με Dhl μου το έφεραν στο σπίτι. δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. courier. έλεγε. DHL

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω παραγγείλει πολλά χρόνια πριν με Dhl μου το έφεραν στο σπίτι. δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. courier. έλεγε. DHL

 

3 παραγγελειες απο amazon.de μου το εφερε η dhl σπιτι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει DHL Courier και DHL (γερμανικά ταχυδρομεία). Αν παραγγείλετε με DHL Courier το φέρνει η DHL Courier. Αν παραγγείλετε με DHL (Post) δεν το φέρνει η DHL Courier.

 

Λοιπόν απίστευτα πράγματα. Παραγγελία από Banggood που έφυγε στις 19/12, σήμερα είναι ήδη στο ΚΔ Αττικής! Σε 3 μέρες έφτασε! Με Belgium Post.

Link to comment
Share on other sites

3 παραγγελειες απο amazon.de μου το εφερε η dhl σπιτι.

 

Με τα ακριβά μεταφορικά ή με τα φθηνά? Πριν μερικές μέρες έκανα παραγγελία με φθηνά και το έστειλαν με Deutsche post DHL (DHL paket), 18/12 έφυγε από Γερμανία σήμερα έφτασε Ελλάδα, εδώ αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Με βελγικό ταχυδρομείο ήταν ; Αυτά που έχουν κολλήσει είναι με Κινέζικο ταχυδρομείο 1-3 μήνες για παραλαβή από την άφιξη στην Ελλάδα , ήδη το δικό μού με Κινέζικο από 18 /11 αφιξη ελλαδα , ακόμα να το πάρω .

 

Από ότι είδα σήμερα στην συσκευασία με Κινέζικο ήταν (CN15123___)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στα παιδια οταν λεει κλεισιμο απο ΓΕΤΑ ποσο κανει να φτασει σε εμενα εδω στην ελευσινα.

 

Maximum μια εβδομάδα υπό κ.σ.

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/hqezno

Παραγγελια απο banggood priority 29/11 και αποστολη την επομενη 30/11. Να τους στειλω μηνυμα οι να περιμενω λιγες μερες ακομη;

Αυτό

2017-12-08 16:31 The item is on transport to the country of destination

σημαίνει ότι το δέμα σου από την επόμενη ημέρα, βρίσκεται εδώ στο αεροδρόμιο εν αναμονή ελέγχου μέσα σε κάποιο σάκο.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια οταν λεει κλεισιμο απο ΓΕΤΑ ποσο κανει να φτασει σε εμενα εδω στην ελευσινα.

Δεδομένου και των αργιών Δευτέρα και Τρίτη το πολύ μέχρι Παρασκευή θα έχεις παραλάβει.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο μου έχει φτάσει Ελλάδα, ανέλπιστα γρήγορα, λέτε από βδομάδα να παραλάβω;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

2017-12-22 16:43

 

The item has arrived in the country of destination

2017-12-22 16:43

 

The consignment has arrived in the country of destination

2017-12-12 16:28

 

The item is on transport to the country of destination

2017-12-11 23:39

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-12-11 23:39

 

The item is at the PostNL sorting center

2017-12-11 01:20

 

The item is pre-advised

εκανε 10 μερες να φτασει απο ολλανδια?ποτε λετε να παραλαβω?priority απο banggood

Link to comment
Share on other sites

Αυτό

2017-12-08 16:31 The item is on transport to the country of destination

σημαίνει ότι το δέμα σου από την επόμενη ημέρα, βρίσκεται εδώ στο αεροδρόμιο εν αναμονή ελέγχου μέσα σε κάποιο σάκο.

 

Αυτό ακριβώς. Καταλαβαινω οτι μπορεί να υπάρχει φορτος λογω εορτών, αλλα απο Κινα Ολλανδια σε 7 μερες και εδω 20 και συνεχίζουμε; Μεχρι να σκαναριστει ο σακος; Ενω ερχεται την επομενη μερα; Και δεν αποτελουν στην πραγματικότητα ουτε οι γιορτες δικαιολογία. Οι Ολλανδοι δε γιορτάζουν; Ξερω και εγώ απο Δημοσιο αλλα κάποιοι ασκουν τα καθηκοντα τους πλημμελώς. Καταντησαμε να κανουμε ψυχοθεραπεία μετρωντας τις ημερες καθυστέρησης.

Link to comment
Share on other sites

2017-12-22 16:43

 

The item has arrived in the country of destination

2017-12-22 16:43

 

The consignment has arrived in the country of destination

2017-12-12 16:28

 

The item is on transport to the country of destination

2017-12-11 23:39

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-12-11 23:39

 

The item is at the PostNL sorting center

2017-12-11 01:20

 

The item is pre-advised

εκανε 10 μερες να φτασει απο ολλανδια?ποτε λετε να παραλαβω?priority απο banggood

Στο ίδιο ακριβώς status και εγώ, και δυστυχώς δεν δείχνει τίποτα παραπάνω από το : 12/12/2017 16:28 - The item is on transport to the country of destination, GREECE, βράστα....τι να πει κανείς...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

2017-12-22 16:43

 

The item has arrived in the country of destination

2017-12-22 16:43

 

The consignment has arrived in the country of destination

2017-12-12 16:28

 

The item is on transport to the country of destination

2017-12-11 23:39

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-12-11 23:39

 

The item is at the PostNL sorting center

2017-12-11 01:20

 

The item is pre-advised

εκανε 10 μερες να φτασει απο ολλανδια?ποτε λετε να παραλαβω?priority απο banggood

Το δέμα σου έχει προχωρήσει σε σκανάρισμα, αν δεν σκαλώσει τις αμέσως επόμενες ημέρες με τελωνείο και λόγω αργιών των Χριστουγέννων μπορεί μέχρι την Παρασκευή να παραλάβεις.

 

Στο ίδιο ακριβώς status και εγώ, και δυστυχώς δεν δείχνει τίποτα παραπάνω από το : 12/12/2017 16:28 - The item is on transport to the country of destination, GREECE, βράστα....τι να πει κανείς...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ φίλε μου δεν είσαι στο ίδιο status είσαι ένα στάδιο πριν, δηλαδή δεν έχει ανοιχθεί ο σάκος από τα ΕΛΤΑ και δεν έχει σκαναριστεί, ενώ του φίλου @zak81 που έκανες παράθεση το έχει περάσει αυτό το στάδιο, μην βλέπεις μόνο επειδή έχετε την ίδια ημερομηνία και ώρα σε αυτό το status (το status μέχρι εκεί είναι από ενημέρωση που παρέχει το postNL και τροφοδοτείται το σύστημα tracking, ενώ το επόμενο status είναι από ενημέρωση που παρέχουν τα ΕΛΤΑ), οπότε αναμονή μέχρι να ανοιχτεί και ο σάκος με το δικό σου δέμα.

 

Διαβάστε εδώ ένα πολύ καλό ενημερωτικό και επικαιροποιημένο άρθρο που βρήκα.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν έγινε και κανά τρομερό θαύμα, σιγά το κόστος.

Το gift δε νομίζω να έπαιξε ρόλο, πιθανότατα έκριναν ότι δεν άξιζε να ασχοληθούν με προϊόν τέτοιας αξίας.

Ε ενταξει μπορει να μην ηταν και τρομερο κοστος, αλλα σε περιπτωση που περναγε τελειωνειο θα χρεωνομουν ακομα ενα 20ρικο, το οποιο δυστυχως ειναι υπολογισιμο...

 

Καλη συνεχεια σε ολους και καλες γιορτες να εχουμε

Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω παραγγείλει πολλά χρόνια πριν με Dhl μου το έφεραν στο σπίτι. δεν ξέρω αν αλλάξει κάτι. courier. έλεγε. DHL

Εμενα που θα ερθει με ups ξερετε αν το φερουν τα ελτα ή καποια αλλη εταιρεια ?

Link to comment
Share on other sites

Με τα ακριβά μεταφορικά ή με τα φθηνά? Πριν μερικές μέρες έκανα παραγγελία με φθηνά και το έστειλαν με Deutsche post DHL (DHL paket), 18/12 έφυγε από Γερμανία σήμερα έφτασε Ελλάδα, εδώ αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ

 

και οι 3 με τα φτηνα, αλλη μια με ακριβα, και 2 παραγγελειες απο bluetomato παλι η dhl σπιτι μου τα εφερε.

Δεν μου εχει τυχει δηλαδη να πανε απο dhl σε ελτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα στις 17 Δεκ. 2017, 22:29

Φίλε μου για το eglobalcentral δεν γνωρίζω κάτι, για το lightinthebox που αναμένω κατά πάσα πιθανότητα να παραλάβω μεσοβδόμαδα θα σου πω όσο μπορώ εν τάχει την εμπειρία μου, για περισσότερες λεπτομέρειες γύρνα κάποιες σελίδες πιο πίσω και διάβασε τα post μου από 1 ή 2 Δεκεμβρίου αν θυμάμαι καλά, όταν έληξε η καταληκτική ημερομηνία που έλεγαν ότι θα παραλάβω.

 

2-11-2017 Αγορά κινητού και πληρωμή με PayPal, έχτρα πληρωμή για ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς, δωρεάν μεταφορά με PostNL.

 

9-11-2017 Ελαβα mail με tracking number.

 

14-12-2017 Εμφάνιση στα tracking ότι το δέμα είναι εδώ στο αεροδρόμιο, χωρίς καν να φαίνεται ότι πέρασε από Ολλανδία, πέρασε τελωνείο και μάλλον την γλύτωσα (έτσι θέλω να πιστεύω με αυτά που βλέπω, φαίνονται παρακάτω) την χρονοβόρα διαδικασία επιστροφής από το lightinthebox των πρόσθετων εξόδων παραλαβής.

 

Ενας άλλος φίλος πριν που είχε expres μεταφορά επί πληρωμή φυσικά παρέλαβε νωρίτερα, πλήρωσε τελωνείο και αναμένει επιστροφή.

Μην πιστέψεις τους χρόνους παραλαβής που αναφέρουν στη σελίδα τους, στην παραγγελία, στο mail παραλαβής tracking number και οπουδήποτε αλλού, δεν ισχύουν είναι πολύ μεγαλύτεροι τουλάχιστον σε εμένα που είχα δωρεάν μεταφορά.

 

Από 17track

RS*********NL

Καθ 'οδόν

Ολλανδία(PostNL International Mail)

Ελλάδα(ELTA)

Τελευταίο γεγονός -- 2017-12-16 02:13 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2017-12-17 14:20

2017-12-16 02:13 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2017-12-15 19:24 ITEM IN CONTA

2017-12-15 17:24 ITEM ARR

2017-12-15 15:56 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), RETAINED BY CUSTOMS FOR UNSPECIFIED REASON

2017-12-14 12:27 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-12-14 08:39 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2017-12-17 14:20

2017-12-14 12:26 The item is being processed by customs

2017-12-14 10:39 The item has been processed in the country of destination

2017-11-07 07:56 The item is pre-advised

 

Και από ΕΛΤΑ

Κωδικός Αντικειμένου: RS*********NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

16/12/2017, 02:13:48 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

15/12/2017, 19:24:23 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

15/12/2017, 17:24:23 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

15/12/2017, 00:15:56 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

14/12/2017, 00:12:27 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

14/12/2017, 08:39:20 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

 

Λοιπόν ενημερωτικά να πω για τους φίλους που έχουν κάνει αγορά από το LightInTheBox και αναμένουν, ότι τελικά το δέμα ήρθε στα ΕΛΤΑ στην περιοχή μου την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου (συνολικά 47 ημέρες από παραγγελία) και επειδή δεν μπόρεσα να το παραλάβω αυθημερόν το παρέλαβα την επομένη.

 

Η συσκευασία ήταν άριστη και στο δέμα το κινητό αναγραφόταν ως Cell Phone με τιμή 168$, δηλαδή η πραγματική τιμή του κινητού (167,99$ σε € 151.91) μάλιστα και ένα cents παραπάνω, όχι όμως το επιπλέον ποσό (σε € 7.65) που πλήρωσα για ασφάλεια τελωνείου και μεταφοράς.

 

Τελικά αφού στο δέμα αναγραφόταν το περιεχόμενο με την πραγματική τιμή του, δεν μου ζήτησαν απόδειξη-τιμολόγιο-PayPal (θεώρησαν προφανώς αληθή τα παραπάνω στοιχεία), αλλά και δεν την γλύτωσα όπως ανέμενα, πλήρωσα συνολικά 50,95€ μάλιστα σε μετρητά δεν δέχονταν κάρτα, δεν το κατάλαβα αυτό αλλά τέλος πάντων το προσπέρασα (ΦΠΑ 149,80€*24%=35,95€ και τέλη ΕΛΤΑ για τον εκτελωνισμό 15€).

 

Την Πέμπτη το βράδυ στις 21 Δεκέμβρη υπέβαλα Ticket (στην ελληνική γλώσσα) με τις φωτογραφίες της απόδειξης ΕΛΤΑ και την κίτρινη αυτοκόλλητη ετικέτα του τελωνείου που ήταν κολλημένη στο δέμα και με το ερώτημα της πιθανής ημερομηνίας που το ποσό θα είναι διαθέσιμο στον PayPal λογαριασμό μου, νωρίς το μεσημέρι της Παρασκευής είχαν απαντήσει (πάντα και άπταιστα στην ελληνική γλώσσα, φαίνεται πως ο φίλος Vitali που απάντησε είναι άριστος γνώστης της γλώσσας μας) στο Ticket ως εξής:

 

<<Αγαπητέ/ή ********** ***********,

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

 

Θα σας επιστρέψουμε [50.95 EUR] (100% Φόρο) αφού πληρώσατε την Ασφάλεια Δασμών & Φόρων για αυτή την παραγγελία.

 

Συνήθως χρειάζονται 3-5 εργάσιμες μέρες για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή επιστροφής χρημάτων. Να το έχετε αυτό υπόψιν σας όταν ελέγχετε τον PayPal λογαριασμό σας.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση σας σε αυτό το θέμα.

 

Με εκτίμηση,

Vitali

 

Η Εξυπηρετηση Πελατών του lightinthebox.com>>

 

Μετά από μία-μιάμιση ώρα λαμβάνω mail από το PayPal ότι έχει γίνει επιστροφή του εν λόγω ποσού από το LightInTheBox, μπαίνω στον λογαριασμό μου και όντως βλέπω την επιστροφή, βέβαια για να εμφανιστεί στην πιστωτική κάρτα θα χρειαστούν κάποιες ημέρες.

 

Τελικά η διαδικασία επιστροφής όχι μόνο χρονοβόρα δεν ήταν αλλά express.

 

Αφού τους ευχαρίστησα και εγώ με την σειρά μου, έκλεισα το Ticket.

 

Αν εξαιρέσει κανείς τις προθεσμίες παραλαβής που αναφέρουν οι οποίες δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα (σαν χρόνος πάντως οι 47 ημέρες δεν είναι και τόσο άσχημα για την εποχή με δωρεάν μεταφορά), όλα καλά και όμορφα λοιπόν με το εν λόγω κατάστημα και ελπίζω το ίδιο να γίνει και με το κινητό στην πορεία.

 

Συγνώμη αν κούρασα με την πολυλογία μου, αλλά ήθελα να κάνω μια πλήρη περιγραφή από την πρώτη εμπειρία μου με το LightInTheBox η οποία μάλλον δεν θα είναι μόνο η πρώτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα που θα ερθει με ups ξερετε αν το φερουν τα ελτα ή καποια αλλη εταιρεια ?

 

Πέρσι που είχα μια μεταφορά με UPS σίγουρα δεν μου το έφεραν τα ΕΛΤΑ, αν θυμάμαι καλά η Γενική Ταχυδρομική.

Edited by terkos2

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

2017-12-22 16:43

 

The item has arrived in the country of destination

2017-12-22 16:43

 

The consignment has arrived in the country of destination

2017-12-12 16:28

 

The item is on transport to the country of destination

2017-12-11 23:39

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-12-11 23:39

 

The item is at the PostNL sorting center

2017-12-11 01:20

 

The item is pre-advised

εκανε 10 μερες να φτασει απο ολλανδια?ποτε λετε να παραλαβω?priority απο banggood

 

με ενα λεπτο διαφορα το δικο μου....

 

2017-12-22 16:44 The consignment has arrived in the country of destination

2017-12-22 16:44 The item has arrived in the country of destination

2017-12-12 16:28 The item is on transport to the country of destination

2017-12-11 22:38 The item is at the PostNL sorting center

2017-12-11 22:38 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-12-11 01:20 The item is pre-advised

 

ποτε λετε να παραλαβουμε?

Link to comment
Share on other sites

Mi band 2 από Gearbest.

Αποστολή 28/11, έφτασε 20/12.

Όλα κομπλέ χωρίς παρατράγουδα.

Link to comment
Share on other sites

Το δέμα σου έχει προχωρήσει σε σκανάρισμα, αν δεν σκαλώσει τις αμέσως επόμενες ημέρες με τελωνείο και λόγω αργιών των Χριστουγέννων μπορεί μέχρι την Παρασκευή να παραλάβεις.

 

 

Εσύ φίλε μου δεν είσαι στο ίδιο status είσαι ένα στάδιο πριν, δηλαδή δεν έχει ανοιχθεί ο σάκος από τα ΕΛΤΑ και δεν έχει σκαναριστεί, ενώ του φίλου @zak81 που έκανες παράθεση το έχει περάσει αυτό το στάδιο, μην βλέπεις μόνο επειδή έχετε την ίδια ημερομηνία και ώρα σε αυτό το status (το status μέχρι εκεί είναι από ενημέρωση που παρέχει το postNL και τροφοδοτείται το σύστημα tracking, ενώ το επόμενο status είναι από ενημέρωση που παρέχουν τα ΕΛΤΑ), οπότε αναμονή μέχρι να ανοιχτεί και ο σάκος με το δικό σου δέμα.

 

Διαβάστε εδώ ένα πολύ καλό ενημερωτικό και επικαιροποιημένο άρθρο που βρήκα.

Καλημέρα φίλε μου και σε ευχαριστώ για την επισήμανση σου, αλλά αυτό λέω και εγώ, την ίδια ώρα αποστολής και εγώ και το παιδί, δηλαδή στον ίδιο σάκο, και του παιδιού δείχνει arrival, ενώ εμένα είναι ακόμα στο send, μάλλον δεν με κατάλαβες ή δεν διατύπωσα σωστά, πως είναι δυνατόν του παιδιού να έχει "φτάσει" και εμένα να είναι ακόμα στην " αποστολή", ειλικρινά δεν τα καταλαβαίνω αυτά που γίνονται, για αυτό είπα " βράστα" ....

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...