Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

adversus

 

Είμαι ιδιοκτήτης του αντικειμένου, αφ' ης στιγμής διαθέτω παραστατικό που αποδεικνύει την αγορά του και εξόφλησή του. Ως εκ τούτου, έχω έννομο δικαίωμα στη διαδικασία αναζήτησης και αποζημίωσης.

 

Εξ άλλου, από τον χάρτη υποχρεώσεων των ΕΛ.ΤΑ. (pdf ) παραδειγματικά αντιγράφω:

Σελ. 37

 

>>Επισημαίνεται ότι την αποζημίωση δικαιούται ο αποστολέας ή ο παραλήπτης στην

περίπτωση, όμως, που παραιτηθεί εγγράφως από τη σχετική αξίωση ο αποστολέας.<<

 

Από τη στιγμή δηλαδή που ο παραλήπτης αποδείξει πως ο αποστολέας δεν έχει πλέον έννομο δικαίωμα επί του αντικειμένου, αλλά το έχει ο ίδιος, φυσικά γίνεται

Edited by Giannis1619
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σημερα παρέλαβα κάτι αυτοκόλλητα απο Κίνα, του γιού μου 2,5 ευρώ...unregister μέσω Ινδονησίας, 50 μέρες ακριβώς απο την παραγγελία.

Επίσης κάτι αντάπτορες αξίας 2,5 ευρώ... unregister από Κίνα, 30 μέρες ακριβώς απο την παραγγελία.

Μικρά μεγάθη και τα δύο, χαμηλής αξίας και unregister.

Τα αναφέρω για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του.

Link to comment
Share on other sites

:«Giannis1619»

Εγώ λέω να μαζευτούμε 500-1000 άτομα, να ενοικιάσουμε ένα κοντέινερ και να φεύγουμε μία φορά τον μήνα στην Κίνα να το γεμίζουμε με τα δέματα και να επιστρέφουμε πίσω.

Θα μας μείνει και το ταξίδι και δεν θα έχουμε να ασχολούμαστε με τα ΕΛΤΑ :D

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο

Κωδικός Αντικειμένου: RS692040000CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

10/7/2017, 06:56:22 Μ.Δ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/7/2017, 05:20:01 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Μ.Δ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ)

10/7/2017, 02:40:25 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ)

9/7/2017, 22:00:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

6/7/2017, 07:36:46 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

28/6/2017, 14:37:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

28/6/2017, 00:46:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

 

έλα πες την αλήθεια....ποιον έχεις μπάρμπα στο αεροδρόμιο;;;

Link to comment
Share on other sites

Giannis1619, Αν πάμε, είμαι σίγουρος θα είσαι ο αρχηγός της αποστολής

:):):)

 

Τι πες τώρα...... Ταξιδάκι, στο "Δρόμο Του Μεταξιού";;!!

Άσε, μη μου βάζεις ιδέες και δεν την παλεύω άλλο εδώ...!

Είναι και η (κανονική - άλλο τι έχουμε κάνει και κάνουμε για να επιβιώσουμε...) δουλειά μου τέτοια...που δεν έχω καλύτερο απ΄αυτό......

 

:rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Για τα ΕΛ.ΤΑ. Μπορεί να μην αποζημιωθώ - ούτε με νοιάζει αυτό, τι να λέει αν πάρω 30 ή 40 ευρώ, ούτε ο χρόνος, οι εκτυπώσεις, τα ταχυδρομικά κλπ.

Αλλά, νομίζω, πως αν λαβαίνανε καμμιά 1000δα τέτοια χαρτια, αν μη τι άλλο θα λέγανε

"ώχ, το παρα..μήσαμε, ξεσηκώθηκε ο κόσμος και θα μας πάρουνε με τις πέτρες. Κάτι πρέπει να κάνουμε".

 

μαζί σου και μόλις το κάνεις στείλε μας την αίτηση να κάνουμε και εμείς, αλλά ο πολυμήχανος Ελληναράς έχει τη λύση...απλά δεν θα σκανάρουν του σάκους παρά μόνο πριν τους ανοίξουν και έτσι θα φαίνονται "στο δρόμο προς Ελλάδα"

 

όπως πχ στην περίπτωση του δέματος με sg post

RF462332193SG

οι ξένοι λένε:

2017-07-08 10:29 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-06-29 03:11 Despatched to overseas (Country code: GR)

τα ελτα λένε:

2017-06-29 03:11 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

 

τι συνέβη;;; οι Ξένοι σκάναραν το σάκο οτι τον κατέβασαν Αθήνα, οι Έλληναράδες αργόμισθοι απλά τον πέταξαν σε μια άκρη και έχει ο θεός...

σε αυτή την περίπτωση μπορούν ισχυριστούν οτι οι ξένοι δεν ξέρουν τι λένε και φέρε μας έγγραφη απόδειξη οτι ξεφόρτωσαν.

Edited by tom1234
Link to comment
Share on other sites

adversus

 

Είμαι ιδιοκτήτης του αντικειμένου, αφ' ης στιγμής διαθέτω παραστατικό που αποδεικνύει την αγορά του και εξόφλησή του. Ως εκ τούτου, έχω έννομο δικαίωμα στη διαδικασία αναζήτησης και αποζημίωσης.

 

Εξ άλλου, από τον χάρτη υποχρεώσεων των ΕΛ.ΤΑ. (pdf ) παραδειγματικά αντιγράφω:

Σελ. 37

 

>>Επισημαίνεται ότι την αποζημίωση δικαιούται ο αποστολέας ή ο παραλήπτης στην

περίπτωση, όμως, που παραιτηθεί εγγράφως από τη σχετική αξίωση ο αποστολέας.<<

 

Από τη στιγμή δηλαδή που ο παραλήπτης αποδείξει πως ο αποστολέας δεν έχει πλέον έννομο δικαίωμα επί του αντικειμένου, αλλά το έχει ο ίδιος, φυσικά γίνεται

 

Μαζί σου αν ισχύει, απλά η ιστορία έχει δείξει το αντίθετο.

Εδώ δέμα που έχω στείλει εγώ κι εχω κάνει αίτηση αναζήτησης, έχει περάσει ο μήνας απ'την αίτηση κι ακόμα ''βλέπουμε'' για την αποζημίωση ή έστω την ανεύρεση του δέματος.

Link to comment
Share on other sites

μαζί σου και μόλις το κάνεις στείλε μας την αίτηση να κάνουμε και εμείς, αλλά ο πολυμήχανος Ελληναράς έχει τη λύση...απλά δεν θα σκανάρουν του σάκους παρά μόνο πριν τους ανοίξουν και έτσι θα φαίνονται "στο δρόμο προς Ελλάδα"

 

Καθόλου δεν αμφιβάλλω πως θα κάνουν αυτό, ή όποια άλλη τρίπλα σκεφτούν...

...παρά να κάνουν το απλούστερο όλων - σωστά τη δουλειά τους δηλαδή, φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

μονο τα καναλια τους σκιαζουν αυτους!!εσεις που ειστε αθηνα πατε καμια 20αρια εκει αντιπροσωποντας ολο το φορουμ φωναξτε και κανα καναλι να τους περιλαβει να δεις πως κανουν τη δουλεια τους μετα, ολα τα αχρηστα κοπροσκυλα!!
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου αν ισχύει, απλά η ιστορία έχει δείξει το αντίθετο.

Εδώ δέμα που έχω στείλει εγώ κι εχω κάνει αίτηση αναζήτησης, έχει περάσει ο μήνας απ'την αίτηση κι ακόμα ''βλέπουμε'' για την αποζημίωση ή έστω την ανεύρεση του δέματος.

 

Φίλε, σχετικά με το χρόνο απάντηση στην αίτηση αναζήτησης, διαβάζω στο ίδιο pdf:

Όταν πρόκειται για αίτηση αναζήτησης ταχυδρομικών αντικειμένων εξωτερικού το

ταχυδρομείο κατάθεσης της αίτησης οφείλει να απαντήσει στον αιτούντα με

συστημένη επιστολή, για την τύχη του αντικειμένου, εντός δύο μηνών, από την

ημερομηνία κατάθεσης της αίτησης αναζήτησης, με την προϋπόθεση ότι η ξένη

ταχυδρομική υπηρεσία έχει απαντήσει στα ΕΛΤΑ εντός των προβλεπομένων

προθεσμιών από τις διατάξεις της Παγκόσμιας Ταχυδρομικής Σύμβασης.

 

To χουνε κάνει δίμηνο όπως βλέπω, τα Ελληνικά Ταχυ(χαχαχαχαχα, το νέο "πιο σύντομο ανέκδοτο...!")δρομεία.

Οπότε μάλλον θα το εξαντλήσουν πριν σου απαντήσουν, πιθανότατα έχοντας αυτοί την ελπίδα πως, ως τότε, θα το έχεις ήδη λάβει, ώστε να λυθεί το θέμα "αυτόματα".

 

Για το γενικότερο...

Ξέρω σε ποια χώρα ζω - δυστυχώς για μένα, ΠΟΛΥ καλά.

¨Οπως και πιο πάνω έγραψα, δεν ελπίζω σε αποζημιώσεις κλπ. - ούτε και με νοιάζουν, με την οικονομική τους έννοια, από το μεροκάματό μου περιμένω να ζήσω, όχι από αυτούς.

Μόνο, μήπως ταρακουνηθούν λίγο και μειωθεί κάπως η ταλαιπωρία μας, προσπαθώ - αλλά, το ταρακούνημα, οπωσδήποτε απαιτεί μαζικότητα, φυσικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονο τα καναλια τους σκιαζουν αυτους!!εσεις που ειστε αθηνα πατε καμια 20αρια εκει αντιπροσωποντας ολο το φορουμ φωναξτε και κανα καναλι να τους περιλαβει να δεις πως κανουν τη δουλεια τους μετα, ολα τα αχρηστα κοπροσκυλα!!

 

Σωστότατη παρατήρηση.

Έπρεπε, φίλε, να δεις τα μούτρα τους σήμερα, όταν τους είπα να με περιμένουν τέλος εβδομάδας με την αίτηση στο χέρι και με συνοδεία τηλεοπτικής κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

o ελληνας θελει βουρδουλα χωρις βουρδουλα δε μπορει να κανει τη δουλεια του!!ειμαστε μαζοχες και δε λεω συγκεκριμενα για δαυτους,παντου σε ολες τις υπηρεσιες
Link to comment
Share on other sites

Είπανε πως επειδή έχει γίνει της ... γνωστής στην Αθήνα, βάλανε πολύ περισσότερα άτομα, αρχής γενομένης από το Σαβ/κύριακο που μόλις πέρασε. Γιατί έχει μαζευτεί τεράστιος όγκος δεμάτων, είχανε ρυθμό 500 κομμάτια τη μέρα και με το συμπληρωματικό προσωπικό δεκαπλασιάσανε το ρυθμό, στα 5.000 τη μέρα.

Ξαναλέω, αλήθεια - ψέμματα....ο Θεός κι η ψυχή τους.

Διαβεβαιώσανε πως σε πολύ λίγες μέρες, το "στοκ" που χει μαζευτεί θα φύγει.

 

Πιθανώς να λένε αλήθεια, σήμερα το πρωί ξεκόλλησε πακέτο μου με άφιξη/εισαγωγή 30/06..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να λένε αλήθεια, σήμερα το πρωί ξεκόλλησε πακέτο μου με άφιξη/εισαγωγή 30/06..

 

Χαίρομαι για σένα.

Και ανησυχώ για μένα - είμαι από 19/6 στο ΑMU ....!

Edited by Giannis1619
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς να λένε αλήθεια, σήμερα το πρωί ξεκόλλησε πακέτο μου με άφιξη/εισαγωγή 30/06..

ας αλπισουμε οποτε να ειμαι απ τους τυχερους και το δεμα μου που ερχετε απο ολλανδια αυτες τις μερες να μη καθυστερησει καθολου

Link to comment
Share on other sites

ας αλπισουμε οποτε να ειμαι απ τους τυχερους και το δεμα μου που ερχετε απο ολλανδια αυτες τις μερες να μη καθυστερησει καθολου

 

Φίλε, προσευχήσου μην μπεις τελωνείο....

Πέραν του οικονομικού, η καθυστέρηση εκεί, αναπόφευκτη.

Link to comment
Share on other sites

δε με νοιαζει το οικονομικο, ετσι κιαλλιως ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που περνω κατι απο κινα να ερθει γρηγορα με νοιαζει πλεον, εχω προγραμματισει ταξιδι δεν ειναι για να ασχολουμαι με τα νουμερα κανα 2μηνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δε με νοιαζει το οικονομικο, ετσι κιαλλιως ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που περνω κατι απο κινα να ερθει γρηγορα με νοιαζει πλεον, εχω προγραμματισει ταξιδι δεν ειναι για να ασχολουμαι με τα νουμερα κανα 2μηνο

με το που μπει τελωνειο καθε μερα θα τους περνω τηλεφωνο καμμια 10αρια φορες μεχρι να το βρουν και να το στειλουν αυτοι θα λενε τα δικα τους και εγω τα δικα μου καποια στιγμη θα με βαρεθουν δε γινετε!!ας ειναι καλα ο οτε κ τα απεριοριστα προς σταθερα και ειναι τυχεροι που μενω Μυτιληνη αλλιως το καλο το παλικαρι ξερει κιαλλο μονοπατι!!παω και τους κανω ανω κατω εκει!!

Edited by terry_ag7
Link to comment
Share on other sites

δε με νοιαζει το οικονομικο, ετσι κιαλλιως ειναι η πρωτη και τελευταια φορα που περνω κατι απο κινα να ερθει γρηγορα με νοιαζει πλεον, εχω προγραμματισει ταξιδι δεν ειναι για να ασχολουμαι με τα νουμερα κανα 2μηνο

 

Και για μένα, που δεν είναι η πρώτη, είναι ΣΙΓΟΥΡΑ η τελευταία.

Να έρθουν (ΑΝ έρθουν) τα 2 δέματα που περιμένω, και.........

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι πάντως βγήκαν πολύ γρήγορα από το τελωνείο. 2-6 μέρες έχω δει. Εγώ είμαι από 4/7 μέσα.

Μερικοί βρίζετε τους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ. Την κύρια ευθύνη δεν την έχουν αυτοί αλλά οι γελοίοι κυβερνώντες νυν και παλιότεροι που υπερστελεχώναν κάποιες ανύπαρκτες υπηρεσίες με τον κομματικό τους στρατό και κάποιες άλλες τις άφηναν ελλειπείς. Αυτούς να βρίζετε και στις επόμενες εκλογές να πάτε να τους μαυρίσετε αλλιώς θα είστε και οι ίδιοι συνυπεύθυνοι για την κατάντια των ΕΛΤΑ, της Παιδείας, της Υγείας κτλ., ενώ μερικοί θα εκμεταλλεύονται την απαξίωσή τους για να κάνουν την προπαγάνδα τους για τις ιδιωτικοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με austrian από gearbest από 19 Ιουνίου απόταν δηλ. φαίνεται ότι απεστάλη από Αυστρία. Στα ΕΛΤΑ επίσης δεν φαίνεται.

 

Ουτε σημερα φανηκε καποια κινηση. Απο 19/6 κολλημένο!!! Θα περιμενω 2-3 μερες και θα επικοινωνήσω με το GB.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Μερικοί βρίζετε τους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ. Την κύρια ευθύνη δεν την έχουν αυτοί αλλά οι γελοίοι κυβερνώντες νυν και παλιότεροι που υπερστελεχώναν κάποιες ανύπαρκτες υπηρεσίες με τον κομματικό τους στρατό και κάποιες άλλες τις άφηναν ελλειπείς. Αυτούς να βρίζετε και στις επόμενες εκλογές να πάτε να τους μαυρίσετε αλλιώς θα είστε και οι ίδιοι συνυπεύθυνοι για την κατάντια των ΕΛΤΑ, της Παιδείας, της Υγείας κτλ., ενώ μερικοί θα εκμεταλλεύονται την απαξίωσή τους για να κάνουν την προπαγάνδα τους για τις ιδιωτικοποιήσεις.

 

Γιατι δεν εχουν την ευθυνη αυτοι?Επειδη τους τρυπωσανε παει να πει οτι δεν πρεπει να δουλευουν?Φυσικα και την εχουν,μαζι βεβαια με αυτους που τους διορισανε για τα ψηφαλακια,και μπλε και πρασινους.

 

Και δεν τους βαζουμε ποτε ολους στην ιδια σακουλα.Αυτοι που ''φαινονται'',δηλαδη αυτοι που ειναι πισω απο γκισε και εχουν επαφη με κοσμο δεν λουφαρουν (τουλαχιστον οσο οι αλλοι που δεν φαινονται) γιατι απλα ''φαινονται'' και δεν μπορουν να λουφαξουν.

 

Το προβλημα ειναι με αυτους που δεν φαινονται.Λογω δουλειας ειμαι συνεχεια σε διαφορετικα δημοσια κτηρια,οργανισμους,υπουργεια..οποιος δεν ''φαινεται'' κατα 90% δεν κανει τιποτα. Το καθε δημοσιο κτηριο πχ εχει 4-5 υπαλληλους ηλεκτρολογους,λες και ειναι η ΔΕΗ.Φυσικα δεν ειναι ηλεκτρολογοι.Φυσικα και το ξυνουν ολη μερα,αντε να αλλαξουν καμια λαμπα 1 φορα το μηνα.

 

Και με τα τελωνεια το ιδιο φανταζομαι γινεται,δεν φαινεσαι,δεν δουλευεις.Δεν ανανεωνουν την συμβαση σε 5-6 ατομα και μενουν μετα λιγοι?Λενε οι λιγοι μετα,σιγα να μην κανω την διπλη δουλεια,να πανε να γ@μηθουνε ολα.Και παει ο φραπες συννεφο.

 

Μην την ψαχνεις,ειναι στην κωλονοοτροπια του Ελληνα,στο dna,απο εποχες τουρκοκρατιας κρατανε αυτα,που για να επιβιωσεις επρεπε να εισαι πονηρος να κοροιδεψεις τον Τουρκο.

 

Αυτα δεν βγαινουν απο το DNA ετσι απλα,πρεπει να περασουν πολλες γενιες,πολλες κυβερνησεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω ποτε θα πρεπει να αρχισω να ανησυχω?? Ειναι με NLpost. Υπαρχει πιθανοτητα να εχει φτασει Ελλαδα και απλα να μην εχει σκαναριστει?

 

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2017-07-10 17:21

2017-07-02 16:51 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2017-07-10 17:21

2017-07-04 08:20 The item is on transport to the country of destination

2017-07-02 16:51 The item is at the PostNL sorting center

2017-07-02 16:51 The item is processed at the PostNL sorting center

2017-07-01 13:54 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL

2017-06-29 00:00 The item has arrived in the transit airport

2017-06-26 01:47 The item is ready for shipment

2017-06-26 01:37 The item is pre-advised

2017-06-25 18:39 The item has left the originating country

2017-06-24 19:01 The item is lodged to airport warehouse in originating country

Edited by agantho
Link to comment
Share on other sites

τα unregistered πως καταλαβαινεις αν μπηκαν τελωνειο ή οχι? σου ερχεται ειδοποιηση σπιτι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχουν την ευθυνη αυτοι?Επειδη τους τρυπωσανε παει να πει οτι δεν πρεπει να δουλευουν?Φυσικα και την εχουν,μαζι βεβαια με αυτους που τους διορισανε για τα ψηφαλακια,και μπλε και πρασινους.

 

Και δεν τους βαζουμε ποτε ολους στην ιδια σακουλα.Αυτοι που ''φαινονται'',δηλαδη αυτοι που ειναι πισω απο γκισε και εχουν επαφη με κοσμο δεν λουφαρουν (τουλαχιστον οσο οι αλλοι που δεν φαινονται) γιατι απλα ''φαινονται'' και δεν μπορουν να λουφαξουν.

 

Το προβλημα ειναι με αυτους που δεν φαινονται.Λογω δουλειας ειμαι συνεχεια σε διαφορετικα δημοσια κτηρια,οργανισμους,υπουργεια..οποιος δεν ''φαινεται'' κατα 90% δεν κανει τιποτα. Το καθε δημοσιο κτηριο πχ εχει 4-5 υπαλληλους ηλεκτρολογους,λες και ειναι η ΔΕΗ.Φυσικα δεν ειναι ηλεκτρολογοι.Φυσικα και το ξυνουν ολη μερα,αντε να αλλαξουν καμια λαμπα 1 φορα το μηνα.

 

Και με τα τελωνεια το ιδιο φανταζομαι γινεται,δεν φαινεσαι,δεν δουλευεις.Δεν ανανεωνουν την συμβαση σε 5-6 ατομα και μενουν μετα λιγοι?Λενε οι λιγοι μετα,σιγα να μην κανω την διπλη δουλεια,να πανε να γ@μηθουνε ολα.Και παει ο φραπες συννεφο.

 

Μην την ψαχνεις,ειναι στην κωλονοοτροπια του Ελληνα,στο dna,απο εποχες τουρκοκρατιας κρατανε αυτα,που για να επιβιωσεις επρεπε να εισαι πονηρος να κοροιδεψεις τον Τουρκο.

 

Αυτα δεν βγαινουν απο το DNA ετσι απλα,πρεπει να περασουν πολλες γενιες,πολλες κυβερνησεις.

 

όταν μπαίνεις σε δουλειά με μια κότα και έναν τενεκέ λάδι, άντε και με ένα μπουκάλι ουίσκι αντί για προσπάθεια, συνέντευξη, άγχος, ιστορικό επιτυχίας σε παρεμφερή θέση.

όταν μένεις στη δουλειά και ξέρεις πως ότι και να γίνει δεν μπορεί να σε κουνήσει κανένας, αντί για αποτελέσματα και κυνήγι στόχων.

έτσι δουλεύεις.

φταίνε:

1) οι κυβερνήσεις που του χάιδευαν τόσο καιρό

2) οι ίδιοι που δε σέβονται τους συνανθρώπους τους, οκ φίλε, άραξες φαρδιά πλατιά και κανείς δε σε πειράζει...κάνε και λίγη δουλειά γ#@$#@$ το β$#%#$%#$ της αλεπούς!!!

3) εμείς που για να τιμωρήσουμε τον σύριζα θα ψηφίσουμε τώρα κούλη για να "σωθούμε" (ξεχνώντας οτι ψηφίσαμε συριζα για να τιμωρήσουμε τη ΝΔ)

 

το 3 είναι wildcard βάλτε όποιο κ(ώμα; )όμμα θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...