Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 16-12-2016 10:49 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-12-2016 10:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 27-12-2016 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 27-12-2016 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

 

 

θα μου έρθει ταχυδρομείο ή πρέπει να πάω? να τους πάρω να τους πω ότι το πήρα 70euro κανονικά γιατί το χα βρει προσφορά ή θα με χρώσουν παραπάνω.ελπίζω να δώσω κανα 20euro το πολύ .για πείτε.

κάτι μου πε ενας φίλοςστο forum αλλά ανησυχω... akoma..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

Αγόρασα ένα κινητό από Banggood το οποίο στείλανε μέσω Swiss Post. Έφυγε από Κίνα στις 22/12/2016 και έκτοτε δεν υπάρχει νέα ενημέρωση στο tracking search. Αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά και έχω αγοράσει αρκετές φορές από Κίνα ποτέ όμως, εκτός από τώρα, μέσω Swiss Post. Έχει κάποιος από εσάς εμπειρία από Swiss Post να την αναφέρει; Μήπως συμβαίνει αυτό και στις άλλες εταιρίες λόγω εορτών;

Ευχαριστώ!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Αγορά απο ευρωπαϊκή αποθήκη GearBest (ένα android tvbox) . Και καλά το πακέτο έφυγε 23/12 (σύμφωνα με GearBest, που δεν τους πιστεύω). Το άσχημο είναι ότι το έχει η Magyar Posta. Μέχρι σήμερα, δεν υπάρχει data στο tracking info του πακέτου. Τι λέμε τώρα!!!!

Και το πήρα απο Ευρωπαϊκή γιατί φοβήθηκα την NL post (με αυτή το έστελνε απο Κίνα) και σκέφτηκα ότι θα κάνει 2 μήνες !!!

 

Μήπως έχει κανείς άλλος πακετάκι με αυτή την ταχυδρομική ??? (Magyar Posta)

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και εγώ tv box απο Ευρωπαϊκή αποθήκη απο.της 16/12 με τσεχικο αεροδρόμιο.30/12 έδειξε ότι εφτασε στο αεροδρόμιο της Τσεχίας... Μια ρομποτικη σκούπα από Ευρώπη με DHL φαγαμε 3 μέρες να συνεννοηθούμε Γιατί η DHL ηθελε αλλά 30 να το φέρει Ασπροβάλτα.. Το έστειλα Δράμα και θα το πάρω απο εκεί..απο της 27 συνεννοηθήκαμε ακόμη δεν έφυγε

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία από 9/12 Gearbest,Lenovo X3 lite

Number: RS735******NL

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2016-12-15 23:23 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Netherlands

2016-12-17 09:51 The item is on transport to the country of destination

2016-12-15 23:23 The item is at the PostNL sorting center

2016-12-13 10:04 The item is pre-advised

 

Καλή χρονιά σε όλους και υπομονή για όσους απο μας περιμένουμε από postnl...:confused::worry::shifty::)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

Αγόρασα ένα κινητό από Banggood το οποίο στείλανε μέσω Swiss Post. Έφυγε από Κίνα στις 22/12/2016 και έκτοτε δεν υπάρχει νέα ενημέρωση στο tracking search. Αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά και έχω αγοράσει αρκετές φορές από Κίνα ποτέ όμως, εκτός από τώρα, μέσω Swiss Post. Έχει κάποιος από εσάς εμπειρία από Swiss Post να την αναφέρει; Μήπως συμβαίνει αυτό και στις άλλες εταιρίες λόγω εορτών;

Ευχαριστώ!!

 

Kαλημέρα και χρόνια πολλά, καλή χρονιά!

Αν έφυγε από Κίνα στις 22/12 και το τελευταίο στάτους των ΕΛ.ΤΑ. είναι το γνωστό "send item abroad" σχετικά φυσιολογικό είναι να μην υπάρχει νεότερη ενημέρωση ακόμα... Σε ότι έχω παραγγείλει σε αυτό το στάτους μένει από 7 μέχρι 10 μέρες... Αν συνυπολογίσεις και την περίοδο, φόρτος εργασίας, αργίες κλπ δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι... Εμένα η τελευταία παραγγελία μου, έφυγε από Κίνα με SG στις 20 και φάνηκε Ελλάδα στις 30, αλλά άλλες έχουν κάνει και περισσότερο να φανούν... Σε κάθε περίπτωση είναι ακόμα πολύ νωρίς για να αγχώνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ταμπλέτολαπτοπακι από gearbest ειναι pre advised από 25/12 με NL POST. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει φύγει ακόμα από τις αποθήκες τους;Λόγω μεγέθους είναι πολύ πιθανό να φάω τελωνείο;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο τοσο πολυ το μεγεθος οσο η περιγραφη στο πακετο, ετσι νομιζω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 16-12-2016 10:49 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 26-12-2016 10:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 27-12-2016 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 27-12-2016 08:52 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

 

 

θα μου έρθει ταχυδρομείο ή πρέπει να πάω? να τους πάρω να τους πω ότι το πήρα 70euro κανονικά γιατί το χα βρει προσφορά ή θα με χρώσουν παραπάνω.ελπίζω να δώσω κανα 20euro το πολύ .για πείτε.

κάτι μου πε ενας φίλοςστο forum αλλά ανησυχω... akoma..

 

Θα σου έρθει στο ταχυδρομείο της περιοχής σου. Θα το δεις και στο tracking των ΕΛΤΑ.

Την επόμενη - συνήθως - ο ταχυδρόμος της περιοχής σου θα σου αφήσει ένα χαρτάκι - ειδοποιητήριο.

Εννοείται ότι μπορείς να το παραλάβεις από τα ΕΛΤΑ της γειτονιάς σου, από την ημέρα που στο tracking των ΕΛΤΑ θα σου δείξει ότι έφθασε εκεί και χωρίς το χαρτάκι - ειδοποιητήριο.

Σημασία δεν έχει πόσο το πήρες , αλλά πόσο θα το βρει στο διαδίκτυο ο τελώνης που θα το αναλάβει.

Υπολόγησε 12€ για τα ΕΛΤΑ + 24% της αξίας CIF που θα καθορίσει ο τελώνης.

Αν ο τελώνης το βρει - έστω - 70€ , θα πληρώσεις 12+16,8= 28,8€. Αν το βρεί 100€ , τότε πάς στα 12+24= 36€.

Αλήθεια , τί πήρες τελικά και από πού ;; Και καλή χρονιά...

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-12-2016 03:14 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2016 21:02 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 22-12-2016 08:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 22-12-2016 08:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

 

τι θα γινει ρε παιδια ποτε θα βγει απο τελωνιο ?

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-12-2016 03:14 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2016 21:02 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 22-12-2016 08:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 22-12-2016 08:07 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

 

τι θα γινει ρε παιδια ποτε θα βγει απο τελωνιο ?

 

Λογικά μέσα στην εβδομάδα που έρχεται. ~10 ημέρες από την ημερομηνία που το "τσακώσανε".

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ελπιζω οτι θα παραλαβω αυτη την βδομαδα γιατι μετα φευγω.. τραγικο να περιμενουμε τοσες μερες να μας κοτσαρουν το φπα..
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-12-2016 02:26 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 21-12-2016 21:16 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΓΑΘΑ ΥΨΗΛΗΣ ΑΞΙΑΣ /ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΗ ΔΗΛΩΣΗ 22-12-2016 08:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 22-12-2016 08:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

Kαι εγω μια απο τα ιδια φιλε

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω και αλλα 5 δεματα μικρης αξιας εδω και κανα μηνα με china post αλλα και πάλι τίποτα δεν ξερω πρεπει να γινεται χαμος αθηνα..
Link to comment
Share on other sites

ειχα αλλαγη σημερα στο στατους απο ολλανδικο ταχυδρομειο απο 2016-12-19 08:20 The item is on transport to the country of destination .......Σε 01-01-2017 17:25 The item has arrived in the country of destination GREECE,,,,,,η αλλαγη φανηκε μονο στο site του ολλανδικου ταχυδρομειου και οχι στα αλλα sites 17 track---elta---track24---trackitonline.ru........Οποτε οσοι εχουν απο ολλανδικο ας κοιταξουν απευθειας στο ολλανδικο site για να δουνε αν εχουν αμεση αλλαγη στατους. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

ειχα αλλαγη σημερα στο στατους απο ολλανδικο ταχυδρομειο απο 2016-12-19 08:20 The item is on transport to the country of destination .......Σε 01-01-2017 17:25 The item has arrived in the country of destination GREECE,,,,,,η αλλαγη φανηκε μονο στο site του ολλανδικου ταχυδρομειου και οχι στα αλλα sites 17 track---elta---track24---trackitonline.ru........Οποτε οσοι εχουν απο ολλανδικο ας κοιταξουν απευθειας στο ολλανδικο site για να δουνε αν εχουν αμεση αλλαγη στατους.

 

Είσαι στους τυχερούς, άλλοι είναι από νοέμβρη που περιμένουν και θα σε βρίζουν από μέσα τους :P

Εμένα πάλι που το παράγγειλα μια βδομάδα πριν από σένα κολλημένο. Το κάνουν τελείως random μου φαίνεται και με βλέπω να μην αλλάζει ποτέ το δικό μου status

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

Αγόρασα ένα κινητό από Banggood το οποίο στείλανε μέσω Swiss Post. Έφυγε από Κίνα στις 22/12/2016 και έκτοτε δεν υπάρχει νέα ενημέρωση στο tracking search. Αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά και έχω αγοράσει αρκετές φορές από Κίνα ποτέ όμως, εκτός από τώρα, μέσω Swiss Post. Έχει κάποιος από εσάς εμπειρία από Swiss Post να την αναφέρει; Μήπως συμβαίνει αυτό και στις άλλες εταιρίες λόγω εορτών;

Ευχαριστώ!!

 

Καλή χρονιά με υγεία

 

Αν διάβαζες μερικές σελίδες πιο πίσω θα έβλεπες πόσοι από μας περιμένουμε με την ίδια μεταφορική δέματα τα οποία εδώ και 25 μέρες δεν εμφανίζουν κίνηση στο tracking. Πολλοί είμαστε με παραγγελίες από Banggood με τελευταία κίνηση 7-12-16

2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point

 

Μακάρι να είσαι τυχερός και να έρθει γρήγορα η αποστολή σου.

 

Αλλά όπως είχα γράψει

Περιμένω και γω στην ίδια κατάσταση, αλλά έδωσα όρκο πρώτη και τελευταία, τη πρώτη φορά είναι ντροπή τους, τη δεύτερη ντροπή μου!

Banggood ΤΕΛΟΣ με τα Seychelles Post, Switzerland Post, Netherlands Post και δεν συμμαζεύεται με ότι διαβάζω εδώ κυρίως

:mad::mad::mad:

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Είσαι στους τυχερούς, άλλοι είναι από νοέμβρη που περιμένουν και θα σε βρίζουν από μέσα τους :P

Εμένα πάλι που το παράγγειλα μια βδομάδα πριν από σένα κολλημένο. Το κάνουν τελείως random μου φαίνεται και με βλέπω να μην αλλάζει ποτέ το δικό μου status

ναι δικιο εχεις οπως το λες ειναι θεμα τυχης τι σακους θα πιασουν να φορτωσουν στην πτηση,,το θεμα ειναι να δω τωρα αν θα πιασουν τον σακο στο δικο μας αεροδρομειο για σκαναρισμα και φυσικα αν θα περασει απο τελωνειο γιατι με βλεπω να καυθστερει στο σκαναριασμα στο αεροδρομειο οποτε μπορει και 3-4 μερες να παραμεινει ασκαναριστο και το κυριοτερο αν περασει τελωνειο αλλες 10 μερες το περισσοτερο για να βγει απο τελωνειο ...και ακομα 2 μερες για να το παραλαβω απο ταχυδρομειο ..οποτε γεματα γεματα αλλες 15 μερες ισως κανει ακομα για να ερθει στα χερια μου.......Αλλα φαντασου οτι εχω κολλημενο δεματακι απο 23 νοεμβριου Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point με ελβετικο ταχυδρομειο που εγω προσωπικα το θεωρω χαμενο και ετσι εκανα dispute και μετα μια μερα escalate στο paypal,,και θα περιμενω μεχρι τις 7 ιανουαριου να δω τι θα μου απαντησει το paypal.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή χρονιά με υγεία

 

Αν διάβαζες μερικές σελίδες πιο πίσω θα έβλεπες πόσοι από μας περιμένουμε με την ίδια μεταφορική δέματα τα οποία εδώ και 25 μέρες δεν εμφανίζουν κίνηση στο tracking. Πολλοί είμαστε με παραγγελίες από Banggood με τελευταία κίνηση 7-12-16

2016-12-07 18:07 Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point

 

Μακάρι να είσαι τυχερός και να έρθει γρήγορα η αποστολή σου.

 

Αλλά όπως είχα γράψει

εχω κολλημενο δεματακι απο 23 νοεμβριου Asendia Hong Kong, The consignment has left the origin border point με ελβετικο ταχυδρομειο
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Και γω περίμενα και περιμένω ένα κινητό για τη σύζυγο για να της το κάνω δώρο για Πρωτοχρονιά και είπα πως θα είχε έρθει ως τώρα, αλλά μάλλον θα της το δώσω τις απόκριες τη Καθαρά Δευτέρα ! :mad::mad:
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Και γω περίμενα και περιμένω ένα κινητό για τη σύζυγο για να της το κάνω δώρο για Πρωτοχρονιά και είπα πως θα είχε έρθει ως τώρα, αλλά μάλλον θα της το δώσω τις απόκριες τη Καθαρά Δευτέρα ! :mad::mad:
αντι για πρωτοχρονια μαλλον σε κοβω για πρωτομαγια :) φιλικα..

 

αλλα μην νομιζεις και εγω με ολλανδικο που ηρθε σημερα ελλαδα η παραγγελια για την συμπεθερα μου εφαγα ταλαιπωρια γιατι μου ειχε δωσει τα χρηματα απο αρχες νοεμβριου και το παραγγειλα απο ενα σαιτ και οι κοπανοι μετα απο 10 μερες μου λενε οτι δεν το εχουν το κινητο και αν θελω να παραγγειλω αλλο,,τους λεω οχι και μου κανανε refund ,,,((εν το μεταξυ ειχα παραγγειλει την θηκη του κινητου απο το dx και ειχε ηδη φυγει απο αυτους και φυσικα παραμενει κολλημενη απο 23 νοεμβριου με ελβετικο ταχυδρομειο και ετσι εκανα escalate στο paypal και την παραγγειλα απο ebay μεσω ευρωπαικης αποθηκης στην γαλλια και την βδομαδα αυτη θα την εχω εδω χωρις τελωνειο φυσικα σε συνολο 6-7 ημερων))..το κινητο το παραγγελνω απο αλλο σαιτ το κανουν αποστολη μετα απο 7 μερες , και το track number εμφανιστηκε μετα απο 10 μερες,,,και ως και εχθες απο τις 19 δεκεμβριου σημερα εφτασε ελλαδα δηλαδη αλλες 12 μερες, αρα συνολο η ολη παραγγελια απο αρχες νοεμβριου και μεχρι να ανοιχτει ο σακκος εδω βαλε ακομα 3 μερες,και αν περασει και τελωνειο αλλες 10 μερες και αλλες 2 μερες για να παραλαβω απο το ταχυδρομειο αρα συνολο ημερων 45 με 55 μερες για ενα κινητο των 55 ευρω...γενικα φετος υπηρξανε μεγαλες καθυστερησεις σε σχεση με τις 2 προηγουμενες χρονιες....Αν την γλυτωσω απο το τελωνειο θα ειναι και η τελευταια αγορα μεσω κινεζικης αποθηκης,,Θα συνεχιζω να ψωνιζω απο κινα η ebay μονο μεσω ευρωπαικων αποθηκων και ας πληρωσω και 20 ευρω παραπανω για να το εχω σε 7-10 μερες χωρις να εχω τον φοβο του τελωνειου και φυσικα να μην εχω και μεγαλες καθυστερησεις και επιπλεον και την καθυστερηση του τελωνειου..

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλη χρονια εχεις κανεις νεα απο swiss post κολλημενο απο 7/12

Λετε να χαθηκε το δεμα

Καλή χρονιά.

Υπομονή λίγο ακόμα λόγω των ημερών, εμένα αποστολή 2/12 φάνηκε Ελλάδα 25/12.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά παιδιά. Έχω και εγώ 2 δέματα από geekbuying με nl post κολλημένα απο 29/11 σε κατάσταση The item is on transport to the country of destination. Απ ότι διαβάζω εδώ μέσα κρατάω μικρό καλάθι αν θα έρθουν ποτέ. Μακάρι να είναι λόγω των ημερών. Προχώρησα σε dispute στο PayPal σήμερα μιας και ήταν η τελευταία μέρα από τις 45 μέρες. Αν υπάρξει κάποια εξέλιξη θα ενημερώσω. Εχει παραλάβει κάνεις με ημερομηνία πριν την δική μου με NL post από μέσα Νοεμβρίου και μετά;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά παιδιά. Έχω και εγώ 2 δέματα από geekbuying με nl post κολλημένα απο 29/11 σε κατάσταση The item is on transport to the country of destination. Απ ότι διαβάζω εδώ μέσα κρατάω μικρό καλάθι αν θα έρθουν ποτέ. Μακάρι να είναι λόγω των ημερών. Προχώρησα σε dispute στο PayPal σήμερα μιας και ήταν η τελευταία μέρα από τις 45 μέρες. Αν υπάρξει κάποια εξέλιξη θα ενημερώσω. Εχει παραλάβει κάνεις με ημερομηνία πριν την δική μου με NL post από μέσα Νοεμβρίου και μετά;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Χρονια πολλα κι σε σενα

1oν το δικαιωμα για dispute ειναι 180 ημερες εδω και καιρο κι οχι 45 ημερες

2ον για να παρεις το dispute case απαιτει 2 μηνες απο την ημερομηνια αγορας να μην. εχεις παραλαβη το. δεμα .

3ον αν το δεμα ερθει στο δημηνο κλειινει το dispute και δεν μπορεις να ξανανοιξεις για το ιδιο δεμα αν σου χαλασει αφου το παραλαβεις. (στην ουσια εχεις εγγυηση 6 μηνων απο την ημερομηνια αγορας,κι σου πληρωνει κι τα εξοδα αποστολης στη κινα αν εχεις παραστατικα που το αποδεικνιουν)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...